6 aylık hamileyim Eşim beni bırakıp tatile gitti .

neslihamje

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2021
251
354
Kızlar Selam .
2 yıllık bir evliliğimiz var . Aşık olarak evlendik ve iyi anlaşıyoruz ama bir sorun var . Sorun bende mi özeleştiri yapamıyorum bu konuda Lütfen bana yardımcı olur musunuz ? 26 haftalık hamileyim biraz sorunlu. sürekli baş dönmesi ve sırt ağrılarından yatıyorum . Hamile kaldığımdan beri eşim bir dengesizleşti bir gün iyi bir gün çok kötü . Hayatımızda yaşamadığımız kavgaları hamilelik döneminde yaşamaya başladık ( kısaca 7 yıldır doğum günümü kutlasın istiyorum ısrarla kutlamıyor . Yanlış anlamayın maddi bir beklentim yok güzel bir mesaj biraz ilgi sadece .Sevmiyormuş özel günleri Israrla o gün normal bir gün gibi geçiştirdi aksine dalga geçer gibi hareketlerde bulundu bende patladım haliyle . sonra özür diledi ama her yıl -Sevgililik boyuncada - hep böyle kabullendim artık neyse ) Asıl sorun şu ki inanılmaz kalabalık bir ailesi sadece çekirdek ailesi 23 kişi . Ve ailesine çok düşkün onların yanında çok başka biri oluyor bana karşı Tanıyamıyorum . Özellikle büyük ablasının yanında ( annesi yerinde ) bana karşı daha soğuk ve temkinli . Ailenin en küçüğü ve kim ne dese Yapacak halde hazır bekliyor sürekli . Her neyse ablasının yazlığı var ve bütün aile tatil için sözleştiler (10 gün ) ama ev 3+1 ve evde 20 kişi var asla kimse o eve sığamaz ve ben 4 kişilik küçük bir ailede büyüdüm bana çok kalabalık geliyor ve o kalabalığa herkesle aynı anda giremiyorum . Alışmaya çalışıyorum ama yapamıyorum içindeki çocukları hiç saymıyorum bile . Hamilelikten dolayı 8 saatlik bir yolculuk da yapamıyorum Dr onaylı . Eşim tutturdu gidelim diye . Ben de sen git ben gelemem dedim hemen kabul etti 😂 Ay sinirden gülüyorum artık
Evde yalnızım ailem benim yalnız kaldığımı duysa baya sıkıntı çıkarır onlardan da gizliyorum bu durumu . Velhasıl eşim benim bırakıp ailesiyle Şuan aşırı mutlu ve keyifle tatilin tadını çıkarıyor instagram stroylerinden herkes çılgınlar gibi eğleniyor . Asla kimse beni arayıp sormuyor yokmuşum gibi . Günde 2-3 defa vicdan rahatlatma mesajı atıp geçiyor . Galiba kıskanıyorum bu durumla nasıl başa çıkabilirim. Hormonlarım beni ele mi geçiriyor ? Siz olsanız ne yapardınız . Kısada olsa yardımcı olursanız çok sevinirim 💕

Niye bu adamla evlendin ki? Bu romantik olmayan bi hödük olmanın ötesinde. Israrla ağzınla istrmene rağmen 5 sene evlenene kadar Bi kere doğumgününü kutlamamış. En ufak Bi değişim, rol yapma gereği bile duymamış. Seven insan içinden gelmese, gereksiz bulsa da sevgilisi istiyor diye yapar sırf ki zor şeyler istemememişsin. Şimdi Bi de hamilesin. Çok yanlış Bi evlilik olmuş. Açıkçası bu adamı tatil konusunda ya da başka konuda yontabileceğini hiç sanmıyorum. Malesef bile bile lades demişsin. Ya olduğu gibi kabul edeceksin a da ayrılacaksın ki hiç sanmıyorum. Zor Bi hamilelik yaşamana rağmen seni bırakıp tatile gitmesine ve hiç umursamamasına ben hiç şaşırmadım adamın karakterine bakıp. Sen neden şaşırıyorsun ki.

Yav ne hormonu? Sorunlu gebeliğiniz varmış, 6 aylıkmış bir de bebek. Zor oturup zor kalkıyorsunuzdur zaten.
Gitmese aileden aforoz mu edilirmiş acaba? Az da değil ha, 10 gün.
Ben olsam tek kalıp zorlanacağıma aileme haber ederdim. Başınız dönse düşseniz falan ne olacak? Ailem duysa ne olur demezdim ben olsam, çünkü iş oraları geçmiş bana kalırsa.

Kızlar Selam .
2 yıllık bir evliliğimiz var . Aşık olarak evlendik ve iyi anlaşıyoruz ama bir sorun var . Sorun bende mi özeleştiri yapamıyorum bu konuda Lütfen bana yardımcı olur musunuz ? 26 haftalık hamileyim biraz sorunlu. sürekli baş dönmesi ve sırt ağrılarından yatıyorum . Hamile kaldığımdan beri eşim bir dengesizleşti bir gün iyi bir gün çok kötü . Hayatımızda yaşamadığımız kavgaları hamilelik döneminde yaşamaya başladık ( kısaca 7 yıldır doğum günümü kutlasın istiyorum ısrarla kutlamıyor . Yanlış anlamayın maddi bir beklentim yok güzel bir mesaj biraz ilgi sadece .Sevmiyormuş özel günleri Israrla o gün normal bir gün gibi geçiştirdi aksine dalga geçer gibi hareketlerde bulundu bende patladım haliyle . sonra özür diledi ama her yıl -Sevgililik boyuncada - hep böyle kabullendim artık neyse ) Asıl sorun şu ki inanılmaz kalabalık bir ailesi sadece çekirdek ailesi 23 kişi . Ve ailesine çok düşkün onların yanında çok başka biri oluyor bana karşı Tanıyamıyorum . Özellikle büyük ablasının yanında ( annesi yerinde ) bana karşı daha soğuk ve temkinli . Ailenin en küçüğü ve kim ne dese Yapacak halde hazır bekliyor sürekli . Her neyse ablasının yazlığı var ve bütün aile tatil için sözleştiler (10 gün ) ama ev 3+1 ve evde 20 kişi var asla kimse o eve sığamaz ve ben 4 kişilik küçük bir ailede büyüdüm bana çok kalabalık geliyor ve o kalabalığa herkesle aynı anda giremiyorum . Alışmaya çalışıyorum ama yapamıyorum içindeki çocukları hiç saymıyorum bile . Hamilelikten dolayı 8 saatlik bir yolculuk da yapamıyorum Dr onaylı . Eşim tutturdu gidelim diye . Ben de sen git ben gelemem dedim hemen kabul etti 😂 Ay sinirden gülüyorum artık
Evde yalnızım ailem benim yalnız kaldığımı duysa baya sıkıntı çıkarır onlardan da gizliyorum bu durumu . Velhasıl eşim benim bırakıp ailesiyle Şuan aşırı mutlu ve keyifle tatilin tadını çıkarıyor instagram stroylerinden herkes çılgınlar gibi eğleniyor . Asla kimse beni arayıp sormuyor yokmuşum gibi . Günde 2-3 defa vicdan rahatlatma mesajı atıp geçiyor . Galiba kıskanıyorum bu durumla nasıl başa çıkabilirim. Hormonlarım beni ele mi geçiriyor ? Siz olsanız ne yapardınız . Kısada olsa yardımcı olursanız çok sevinirim 💕
O tatili eşimin burnundan getirirdim, şuan hamileyim ve bunları yapsa yolarım onu , ailesine bağımlı olması daha büyük sorun ama , keşke çocuk yapmasaydınız hemen ...

Kızlar Selam .
Bu bayram gitmesen olmaz mı?
ben bebeğimle bi başıma bayram geçirmek istemiyorum.
İkimiz gezelim sadece lütfen derdim gitmeden önce.
Gittikten sonra da vicdanına oynamaya devam ederdim.
Kavga eder gibi değil
En bastaki hata sen istersen git demek olmuş naz niyaz hakkın kapanmış

inanmıyorum lütfen erkekler kapatılsın!!! dünyanın en kötü şeyini yapıyorlar yine kendimizi suçluyoruz bizleri asla hak etmiyorlar! kendine bunu reva görme hemen ailene haber ver ve ailenin yanına git ya da onlar gelsin

Kızlar Selam .
Git demişsin gitmiş. Rezalet puanım 10 üzerinden 3.
Benimki gitme dediğim halde gitmişti. Üzerinsen yıllar gecti hala hakkımı helal etmem. Bastan gercekleri gösteriyorlar. Kabul ediyoruz önce ama sonra hazmedemiyoruz.

Ben hamile olmasam da oyle bir tatile gitmem de , bensiz gondermem de. Linc eden de etsin. Ben kabile halinde 10 gun tatile gidemem. Esimin beni hirakip 10 gun 8 günlük mesafeye gitmesine de izin veremem. Hele hamileyken dusunemiyorum bile. Sacmalik resmen. Ama siz kendiniz git demissiniz. Simdi sikayet etmeye pek hakkiniz yok bence

Git demişsin gitmiş. Rezalet puanım 10 üzerinden 3.
Benimki gitme dediğim halde gitmişti. Üzerinsen yıllar gecti hala hakkımı helal etmem. Bastan gercekleri gösteriyorlar. Kabul ediyoruz önce ama sonra hazmedemiyoruz.
Gitme dedim 1 hafta önce yine kavgalar etti benimle ailemden ne istiyorsun bir türlü kabullenemedin vs vs . Hele şimdi evde oturup gitmeseydi ve o stroyleri görseydi benim burnumdan getirirdi

Ben hamile olmasam da oyle bir tatile gitmem de , bensiz gondermem de. Linc eden de etsin. Ben kabile halinde 10 gun tatile gidemem. Esimin beni hirakip 10 gun 8 günlük mesafeye gitmesine de izin veremem. Hele hamileyken dusunemiyorum bile. Sacmalik resmen. Ama siz kendiniz git demissiniz. Simdi sikayet etmeye pek hakkiniz yok bence
Kesinlikle öyle bir anlık sinirle git dedim ve şimdi nasıl trip atacağımı bile bilmiyorum

Koşa koşa aileme haber ederdim şahsen ben. Hala kendinizde kabahat arıyorsunuz hormon vs diyosunuz. Kimin kabahati oldupu gayet belli. Her şeyi geçiyorum allah korusun ya bişey olsa size evde yalnızsınız. Büyük bi ihmal var bence
Ailesi onun kutsalı ben onun kutsalına asla laf edemem çünkü öyle bir ilişkileri var eğer gitme deseydim bütün yaz burnumdan gelirdi

Evlilik öncesi ailenin tarzını az, cok öğrenmiş olmalıydınız. Tanışma görüşme safhası bundan var. Kalabalık yerine sakin bir yasam istiyorum demeliydiniz ve buna göre bir cözüm olmalıydı. Bayramın ilk iki gününü sizle gecirip 5 günlüğüne memlekete gidebilirdi mesela. Tabi şuan hamilelik nedeniyle gitmediğiniz için bu sene hiç olmamalıydı o ayrı. Ben de ilk gebeliğimde tatil için bırakıp giden adama toplam üç evlat verdim. Sans işte bizimki.

Yav ne hormonu? Sorunlu gebeliğiniz varmış, 6 aylıkmış bir de bebek. Zor oturup zor kalkıyorsunuzdur zaten.
Ben olsam tek kalıp zorlanacağıma aileme haber ederdim. Başınız dönse düşseniz falan ne olacak? Ailem duysa ne olur demezdim ben olsam, çünkü iş oraları geçmiş bana kalırssanı
Ben olsam tek kalıp zorlanacağıma aileme haber ederdim. Başınız dönse düşseniz falan ne olacak? Ailem duysa ne olur demezdim ben olsam, çünkü iş oraları geçmiş bana kalırsa.
Sanırım beni hala ailesi olarak görmüyor . Ailesi ablası onun kutsalı . Ben hala onun sevgilisiymişim gibi davranıyor .

Ailesi onun kutsalı ben onun kutsalına asla laf edemem çünkü öyle bir ilişkileri var eğer gitme deseydim bütün yaz burnumdan gelirdi
Peki siz? Siz onun ailesi /kutsalı değil misiniz?

İnsanlar evlendikten sonra asıl aileleri eşleri ve çocukları olmalıdır. Aksi bir durumda zaten üzülen siz olacaksınız oluyorsunuz da. Siz kendinizden ve değerinizden vazgeçmeye razıyken karşıdan farklı davranmasını beklemeyin bence.

Lütfen yanlış anlamayın. Bunu sizi üzmek için değil hem eşinizin hem sizin önceliğiniz olmanız için söylüyorum.

X