Hamileyim temizlik yapamıyorum

Nurpnrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
919
1.458
27
Iyi geceler herkese ben12 haftalık gebişim ama hamileligim zor geçiyor temizlik yapamıyorum temizlik yapmayı sevmiyorumda zaten eşime yaptırıyorum birlikte yapıyoruz bazen ama o kadar temiz yapmıyor o baştan sağma yapıyor ve kedim var tuvaletini demesem her gün temizlemiyor ben nette okudum hamile kadınlar kedi tuvaletinden uzak durmaliymis mikrop kapabilirlermis neyse asıl sorum şu ben temizlik için birini nasıl bulabilirim acaba internete bununla ilgili bir uygulama varmi ?

Yeğeninizi çağırın diyesim geldi🤦‍♀️😀

Temizlik şirketleri de var ben son ikidir ordan çağırıyorum.
Biraz daha pahalı oluyor ama vaktinde gelip vaktinde yapıyor.
Çok kötü çalışanlar da oluyor onun için bilindik,köklü bir yerden çağırmak mantıklı.
Bir kere uygun diye bilinmedik bir yerden çağırdım kötü sayılmazlardı iyi temizlediler ama atladıkları yerler olmuştu.
Armut da mantıklı.

Hangi şehirdeyseniz şirketler var. Ben çalıştığım şirketi özelden yazayım isterseniz.

Yeğeninizi çağırın diyesim geldi🤦‍♀️😀

Temizlik şirketleri de var ben son ikidir ordan çağırıyorum.
Biraz daha pahalı oluyor ama vaktinde gelip vaktinde yapıyor.
Çok kötü çalışanlar da oluyor onun için bilindik,köklü bir yerden çağırmak mantıklı.
Bir kere uygun diye bilinmedik bir yerden çağırdım kötü sayılmazlardı iyi temizlediler ama atladıkları yerler olmuştu.
Armut da mantıklı.
Bende armut uygulamasına baktim simdi de 6 saatt için bin küsürlü bir fiyat verdi uygun geldi ama nasıl acaba temiz yapıyorlarmı ki?

Eşin nasıl düzgün temizlik yapmaz Nur? Evden kov bence.
Elinden geldiğince yapmaya çalışıyor ama napsin daha önce hiç tek başına yaşamadığı temizlikle alakası olmadığı için o kadar becerebiliyor çaba gösterdiği için bende kızamıyorum tabiki 🤷‍♂️

Temizlik için bişey diyemem ama iki hamileliğimde de eldiven ve maskeyle(ağız burun kapama) kedimin kumunu ben temizledim. Eşim bir yapar iki unuturdu. Günde iki üç kere aldığım olurdu, o yüzden pratikte eşin yapması bize uymadı. Aşıları, özellikle parazit uygulaması tam yapılmışsa içiniz rahat olabilir.

Temizlik için bişey diyemem ama iki hamileliğimde de eldiven ve maskeyle(ağız burun kapama) kedimin kumunu ben temizledim. Eşim bir yapar iki unuturdu. Günde iki üç kere aldığım olurdu, o yüzden pratikte eşin yapması bize uymadı. Aşıları, özellikle parazit uygulaması tam yapılmışsa içiniz rahat olabilir.
Evet daha 2 hafta önce yaptırdık aşılarını kedim bide tuvaleti temiz olmayınca evin içine atyor kakasını.

Evet daha 2 hafta önce yaptırdık aşılarını kedim bide tuvaleti temiz olmayınca evin içine atyor kakasını.
Yani kötü bir şeye sebep olmak istemem ama, işlem sonrası ellerimi de güzelce yıkardım, kedimi kirli kum içinde hiç bırakmadım, en bulantılı dönemlerimde bile yaptım.
Dr tavsiyesine uymak iç rahatlatır ama bazen şartlar uygun olmuyor. Dışarıyla teması olmayan, paraziti bulunmayan kedilerden toxo bulaşma durumunu belki uzman bir arkadaş aydınlatır

Ç
Iyi geceler herkese ben12 haftalık gebişim ama hamileligim zor geçiyor temizlik yapamıyorum temizlik yapmayı sevmiyorumda zaten eşime yaptırıyorum birlikte yapıyoruz bazen ama o kadar temiz yapmıyor o baştan sağma yapıyor ve kedim var tuvaletini demesem her gün temizlemiyor ben nette okudum hamile kadınlar kedi tuvaletinden uzak durmaliymis mikrop kapabilirlermis neyse asıl sorum şu ben temizlik için birini nasıl bulabilirim acaba internete bununla ilgili bir uygulama varmi ?
Ben alıyorum kedimin kumunu ellerimi yıkıyorum sonrasında. Aşıları tamsa ve parazitler düzenli yapılıyorsa sıkıntı olmaz demişti doktorum. Sadece dışarıdaki kedileri çok ellememeye çalışıyorum eğer üzerime sürtünürlerse ya da seversem hiçbir yeri ellemeden banyoda üzerimi değiştirip duş alıyorum. Benim üzerimden kendi kendime bir şey bulaşmasın diye sahiplendiğimden beri bunu yaparım. Ayrıca toksoplazma sadece kedi dışkısından değil iyi temizlenmemiş meyve ve sebzelerden, toprakla temas gibi yerlerden de bulaşabilir

X