Hangi marketlerden alışveriş yapıyorsunuz? Aylık market masrafınız ne kadar?

Az önce 101 marketten çıktım. 2 poşet dolusu şeye 325 TL verdim 😳😳 2 tane göbek marul 18 TL şok oldum yahu. İyiki diyete başladım zalımın oğlu dedim içimden. Hiç iyiye gitmiyoruz ne olacak bilmiyorum 😔😔
A101 STK tarihlerini değiştiriyor. Çok eminim bu konudan.

Benim bu ara çok önemli bi sorum var
Bu ülkede kömür niye dolarla satılıyor arkadaşlar?
Dolara endeksli olarak artmasını anlarım arada ama
Döviz bürosu gibi direkt dolarla satılıyor mübarek kömür
Biz başka ülkede mi yaşıyoruz?

eskisi gibi kömür çıkartamıyoruz artık. aynı tarım ürünleri gibi. ithal aldığımız için dolarla satılıyordur muhtemelen.

2023'den sonra ülkeden gitmek ya da gitmemek arasında sadece bir açıklama var bizim için. 65 yaşındaki babam biz de gelelim sizinle dedi dün akşam. resmen 3 kuşak taşınma fikriyle dolduk. anneannem neden duruyorsunuz burada gidin diyor. 76 yaşında iki yıl okuyan bir kadının akıl edebildiğini bazılarına neden anlatamıyoruz? Bugün Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk'ü gördüğüm an gözlerim doluyor. Ne hale getirildik!

Arkadaşlar elektrik, doğalgaz ve benzindeki fahiş fiyatlar ve zamlar için kime ceza kesilecekmiş, ben onu da kaçırdım herhalde bilgisi olan var mı plsssss
Sana bana kime olacak.

1635506301229.jpeg

tek maaş var, cimrilik konuma çok eleştiri gelmişti, borç ödemek için yiyecekten kısıyorum diye 😅 borç bitince biraz rahat, şimdi tek yaptığımız fazladan mutfak alışverişi, ara sıra dışarıdan yemek, kira, fatura. ama 5binin 4bin uçuyor direkt en fazla kalırsa bin kalır kalmazsa o da kalmıyor. özel eğlence gezme, giyime bile doğru dürüst özenemiyoruz. yine iyi mutluyuz sadece yiyecekle kendimizi mutlu ediyoruz. en sonda doktorayı dondurup kpss kitapları aldım 500tlyi geçti işe yarasın da bari 😅

Konu siyasi değildir ❗
Görünce içim dağlandı. Ülkede güvenilecek kimse mi kalmadı cidden yaw?
Bunun yayılması için buraya bırakacağım. Ve siz nerelerden market alışverişi yapıyorsunuz , bunu da çok merak ettim.
Keşke çok daha ağır cezalar verilseydi. Bu paralar bu marketler için ne ki ?
Aylık market masrafınız ne kadar ?
Benim en aşağı 1500₺ 😬
Bu ironidir inşallah

Ben internetten civar marketlerden eve getiren meşhur site var ya hızlı market ordan alıyordum tek kalırken. Zaten ek bir para almıyor markette ne kadarsa aynı o fiyata geliyor. 4 kalem şey söylesem 70 lirayı buluyordu. Onlar da yarım kilo muz, bi paket sabun, 10 lt su, havlu kağıt 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Bu kadarcık şey 70 tl tutuyor.

ben kampanya takıp edıyorum mıgrosdan alıyorum genelde ama bazı urunlerde kagıt havlu deterjan gıbı daha uygunsa a101 bimdee falan oradan alıyorum fakat buyuk cogunluk mıgrostan alısverıs yapıyorum

bazende metrodan alıyorum hoş metro artık uygun falan degıl toptancılık mantıgından cıkmıs cayır cayır fıyatları fakat muadıller ve cesıtlı fıyat aralıgının hepsının bır arada olması kolayıma gelıyor bırseyı cok alacaksam metroya o yuzden gıdıyorum yazın soda almak gıbı kolıyle alıyoruz mesela ... o zamanlar oraya onun dısında mıgrosdan alıyorum
aylık mutfak gıderımız 1500
Ayyy metro markete ben çocukken giderdik. O zamanlar herhalde çok yerde yoktu. Yenibosnada vardı ben öyle hatırlıyorum yani. Yazlık mayolarımızı bikinilerimizi ordan alırlardı bize. Çooook ucuza çok güzel kaliteli mayolar getirirlerdi. Bi de çoğu ürün perakende satılmazdı koliyle satılırdı. Koliyle bisküviler fln alırlardı bize nasıl mutlu olurdum öyle çok aldıklarını görünce 🥰 çok severdim bu yüzden çocukken metroya gitmeyi. Poşet o zamanlar da paraylaydı orda kolilere doldururduk aldıklarımızı 😅 Şimdi evet o kadar uygun değilmiş sanırım.

Bu arada en uygun market migros arkadaşlar , yani ürünler biraz düzgün olsun ve ucuz olsun derseniz kesinlikle migros , sanal marketi yükleyin sürekli kampanya yapıyor, hergun en az 300 liralık alışveriş yapıyorum isim nedeniyle gıdada uzak ara migros en ucuzu , yanlız bahsettiğim pahalı marka olarak değil , onların zaten fiyatı genelde aynı heryerde , migrosu kendi markalı ürünleri hem kaliteli hem ucuz

eskisi gibi kömür çıkartamıyoruz artık. aynı tarım ürünleri gibi. ithal aldığımız için dolarla satılıyordur muhtemelen.
Direkt dolarla?
1 ton 200 dolar gibi
İşin normali bu mu yani? 😂
Sinirden gülesim geliyor artık
Ben bayağı bayağı teslim oldum sanırım ekonomiye
Düşünüp sinir olamıyorum
Öyle gülesim geliyor 😂🤦‍♀️

X