Hanımlar fikri olan varmı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Uğursuz yakıştırmada bulunmakmi ?
Çevremde olsun akrabalarında felan çok sevilen birisiyim. Herşeyden önce durustum tabikide. En başta durustuk kavramı çok önemli. Pskiytrise bı çok defa gittim. Bı çok testlerden geçtim ama bı sonuç elde edemedim .
Ve heralde pskolik sebeplerde gecenin bı vakti kına yakicakta değilim dimi ?
Neden yükseldiniz ki ?
Otrera doktor size yardımcı olmaya çalışıyor.

Neyse arkadaşlar sanırım kimsenin bı fikride yok. Herşey için teşekkürler. Korkmusta olabilirsiniz öyle bir amacım yoktu özür dilerim . Ama keşke bende bunları yazıyor olmasaydım demek istiyorum. İyi ramazanlar
İnan bu konularda fikrim çok yok. Korkutulduk çocukken. Sana vereceğim tavsiye destek alman. Allah yardımcın olsun.

Neyse arkadaşlar sanırım kimsenin bı fikride yok. Herşey için teşekkürler. Korkmusta olabilirsiniz öyle bir amacım yoktu özür dilerim . Ama keşke bende bunları yazıyor olmasaydım demek istiyorum. İyi ramazanlar
Yazan arkadaş doktor senin için doğru yönlendirme yapmaya çalışıyor. Psikolojik olmasıda yüksek ihtimal zira benim küçüklükten gelen sizin tarzda yaşadığım bir kaç şey sonrası oluştu ve bu fobimi aşamıyorum. Şu an yaş ilerleyince uyanık uyur bir anda yaşadığım için kısa süreli rüya görmüş olabileceğimi düşünüyorum ama tabi aşması zor. Siz yinede psikolojik destek alın belki altında başka şeylerde olabilir. Kına olayı bile bu yüzden olabilir. Misal korku filmleri izlediysen bu motif hep vardır bilinç altına işleyip uyurgezer halde kendin bile yakmış olabilirsin. Gece konuşurken kendimi buluyorum dedin aynısını yaşadım. Yatakta oturup karşımda biri var gibi konuşurken kendime geliyordum bildiğin muhabbet eder gibi gözler açık sonra ne konuşuyorum diye kendime gelip uyuyordum hatta bir gün kapıyı açıp gidiyormuşum annem yetişmiş. Bu yüzden bu kına olayında dediğim gibi uyur gezerlikle alakalı olmasıda büyük olasılık

Merhaba, ben 25 yaşındayım ve yaklaşık 4 , 5 senedir çeşitli rüyalar kabuslar görüyorum. Ve aslında gerçekte oluyor.
Yaklaşık 5 sene öncesinden rüyamda ellerimde ve kollarımda arapça yazılar gördüm ve korkuyordum. Sonra bı uyandım ellerim kollarım hep arapça yazılı, kına kokuyordu. Hemen kardeşimi ve annemi uyandırıp gösterdim şaşırdılar.
Hatta videoya dahi çektim babama gösteririm diye, babam inşaatta çalışıyordu haftada 1 gelir giderdi. Fakat telefonumdan sonra video kaybolmuştu.
Tabi bı hocaya sordum hoca hayırlara yor dedi bende pek üzerinde durmadım.

Sonrasında 1 sene içinde yani o olaydan sonra tabi, ben çok rahatsizlandim. Yataktan dahi kalkamıyorum gözlerimi acamiyordum sürekli uyuma isteği vardı. Her gözümü açtığımda bugün günlerden ne diyordum. Ama her uyandığımda günleri unutuyordum. Annem ise 2 gün uyudun 3 gün uyudun felan diyordu.
Böyle olmaz durumuna getirdiler.
Ve beni doktora götürdüler. Bı çok testlerden geçtiğimi biliyorum ve testlerim çok iyi tertemiz çıktı.
Fakat hastaneden çıkarken tanıdığımız bı hoca beni görmüş ve yanımıza gelip anneme kızıyordu. Bende tabi anlamsız tuhaf bakıyordum.
Hem çok uykum var hemde bu kadın neyin nesi diye.
Sonra bu kızı benim yanıma getir hiç iyi değil dedi.
Sonraki gün tabi uykulu halimle gittik.
Bu arada ben hacı hoca felan inanmazdım. Daha sonrasında bir çok çeşit dualar okudu, biseyler yaptı. Ve adıma yazılar yazıp gevşeN hazırlamış . Onu yaktıktan sonra ne oldu bilmiyorum çok hafifledim.
Gözüm gibi bakıyordum nerdeyse.
Sonra uyuduğum odada çıkardım afedersiniz duşa gircektim diye.

Daha sonrasında ise kayboldu.
Fakat şöyle bir gerçekte var ben hayatıma kimi alsam mutlu olamıyorum. Hani bide durup düşünüyorum sürekli çok iyi insanlar felan diye. Bı zararları dokunmuyor ama niye istemiyorum diye anlamsız uzaklasiyordum.

Şimdilerde bı nişanlım var . Allah'tan uzak bı ilde diyorum. Çok korkuyorum onlada aram bozulcak diye.
Sebebi nedir bilmem içimde hep huzursuzluk var.
Sürekli ellerime kınalar yakılması, değişik insanlar görmem, çocuklar görmem.
Konuştuğumu dahi biliyorum.
Ben ne yaptım ne ettim bı çare bulamadım.
O hocayida kaybettik hastalığından.
Ben bu durumda ne yapabilirim arkadaşlar ??
Bu anlattiklarinizi sadece siz gorebiliyorusunuz degil mi,kolunuzdaki kina,degisik olarak tanimladiginiz insanlar ve cocuklar..
Ayrica testler demissiniz tomo cektiler mi ?

Yakılan kınayı ailemde gördü. Bizzat arapça yazıyordu zaten evde kına kokmazken kolumda elimde kokuyordu. Çok güzel Arapça harfler yazılıydı ama.
Evet tomgrfden gectm beyin cerrahına dahi göründüm.
Ama ufak bı dahiliyede bile rahatsizligım çıkmadı. Çok eskisinden tabi idrar yollarında intihp vardı zaten oda geçmişti

Yazan arkadaş doktor senin için doğru yönlendirme yapmaya çalışıyor. Psikolojik olmasıda yüksek ihtimal zira benim küçüklükten gelen sizin tarzda yaşadığım bir kaç şey sonrası oluştu ve bu fobimi aşamıyorum. Şu an yaş ilerleyince uyanık uyur bir anda yaşadığım için kısa süreli rüya görmüş olabileceğimi düşünüyorum ama tabi aşması zor. Siz yinede psikolojik destek alın belki altında başka şeylerde olabilir. Kına olayı bile bu yüzden olabilir. Misal korku filmleri izlediysen bu motif hep vardır bilinç altına işleyip uyurgezer halde kendin bile yakmış olabilirsin. Gece konuşurken kendimi buluyorum dedin aynısını yaşadım. Yatakta oturup karşımda biri var gibi konuşurken kendime geliyordum bildiğin muhabbet eder gibi gözler açık sonra ne konuşuyorum diye kendime gelip uyuyordum hatta bir gün kapıyı açıp gidiyormuşum annem yetişmiş. Bu yüzden bu kına olayında dediğim gibi uyur gezerlikle alakalı olmasıda büyük olasılık
Cok teşekkür ederim . Su korona geçsin tekrar görüncem o zaman inşallah birşey çıkmaz. Sizde çok saolun uzunca yazmışsınız 🙏

Uğursuz yakıştırmada bulunmakmi ?
Çevremde olsun akrabalarında felan çok sevilen birisiyim. Herşeyden önce durustum tabikide. En başta durustuk kavramı çok önemli.
evet yakıştırmada bulunmak çünkü uğursuz değilsiniz :) uğursuzluk çok öznel ve subjektif,havada kalan bir kavram. kesin bir tanımı veya kriteri yok. o yüzden kimse size uğursuz diyemez,siz de kendinize demeyin. çünkü değilsiniz :KK200:

diğer cümleleriniz için de,ben size sevilmiyorsunuz veya yalancısınız demedim ki? siz kendinize uğursuzum dediğiniz için (galiba bir önceki konunuzda) size karşı çıktım,hayır değilsiniz demek istedim :)

öfkelenmenizi anlıyorum,zaten milyon kez yaptığınız şeyleri insanlar size tekrar yapın diyor (sanki hiç yapmamışsınız gibi), sizin uydurduğunuzu düşünüyoruz vb gibi düşünebilirsiniz,hak da veriyorum öfkelenmenize,çünkü bu süreç eminim ki sizi çok yıpratmıştır ve kurtulmak istiyorsunuzdur bu durumdan...

ancak kendi adıma konuşayım,size inanmıyor veya sizi yargılıyor değilim. yaşadık dediğiniz şeyleri gerçekten yaşadığınıza inanıyorum. sadece belki düşündüünüz gibi değildir,belki gerçekten gözden kaçan şeyler vardır diye söylüyorum..

insan beyni muhteşem ve esrarengiz bir şey.. eminim dediğimiz şeylerde aslında tamamen haksız olduğumuzu veya yaşadığımız bir şeyi hiç yaşamamışız gibi hissettirebilir bize...

tıbbi açıdan anlattıklarınızı uyurgezerlik ve psikoza benzettim,o yüzden arkadaşça bir tavsiyede bulundum size,yargılamadım yoksa asla :)

Cinli perili konular yasaktır.
Yasak olma nedenlerinden biri dini içerik olması, diğeri de üyelerin çoğunluğunun bu tip hikayelerden korkmasıdır.

Konu sahibesi lütfen mümkün olan en kısa sürece bir uzman yardımı alın, defalarca gitmişsiniz ama bazen bazı hastalıkların teşhisi hemen konamayabiliyor, doktor değilim lakin bazı dini hassasiyetleriniz korkuya varacak boyutta olduğu için psikolojik sorunlar yarattığını düşünüyorum.
Kına mesele ya size biri gece şaka yaptı ya da kına rengi ve kokusunda olan adına da tinea nigra denen mantar hastalığına yakalandınız, bu mantar türü de diğerleri gibi tedavi edilmelidir ama hastalar çoğunlukla gece elleri ya da ayaklarına doğa üstü varlıkların kına yaktığını düşündüğünden doktora gitmezler, görüntüsü ve kokusu kınayla aynıdır birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.
Biz bu mantara o kadar anlamlar yükleriz ki içerisinde şekiller harfler de görebiliriz.

Beynimiz vücudumuzu yöneten organdır, korkularımız orada gelişir, karanlıktan korkuyorsak beynimiz bu korkuyu tetikler karanlıkta karartılar dahi görürüz, bir yiyeceğin bizi zehirlediğini düşünürsek beynimiz zehirlendin uyarısı gönderir, gerçek bir zehirlenmede yaşanabilecek her şeyi bire bir yaşarız, mesela bir bebek sahibi olmayı çok isteriz, hamileliği o kadar isteriz ki yalancı hamilelik yaşarız ama bizim için her evresiyle gerçektir, mide bulantıları, karnın büyümesi, regl olmama.

Psikolojik ağrı vardır, tıptaki adını unuttum aklıma gelmiyor şu an, ağrı o kadar gerçek ve şiddetlidir ki ağrıyan kolunu bacağını kesen insanlar var.

Bunların hepsi gerçektir, hepsini gerçekten yaşarız ama bunu bize beynimiz yaşatır.

Niye kapattığım bir konuda bu kadar detaylı yazdım, konu sahibesi ve konuyu okuyup korkan herkes biraz rahatlasın diye, hiçbir varlık size zarar veremez, uykunuzda kına mantardır, uyanıksınız sandığınız zaman, üstünüze çöktüğünü zannettiğiniz karaltı uyku felci denen olaydır.

Beyin hala tam olarak keşfedilmemiş bir organ, size her şeyi yaşatabilir o yüzden lütfen böyle şeyleri okuduğunuzda korkmayın😌

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X