Hayaller hayatlar

S0nsuza

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2016
55
29
Cevremdeki iliskiler, insanlar ve hayatlarina bakarak ilgili ve beni kirmaktan korkan bir nisanlim var, cok yakinda esim olacak Allahin izniyle. Ben ilgiye doyamayan birisiyim, evlendikten sonnra bil ki ilgi azalacak, jestler, romantizm, dusunceli erkek degisecek hazirlikli ol diyor evlenen arkadaslarim, katiliyorum ama kabul etmek istemiyorum. Hep el ustunde tutsun hep ustume titresin istiyorum ama malesef sanirim bu sadece dizi ve filmlerde olan karakterler gercek hayatta bu olmayacak bunuda yavas yavas hissetmeye basladim, daha evlenmeden hakikaten sinyallerini aliyorum ve nisanlima kusuyorum, o da icinden geldigi icin degilde ben kusmeyeyim kizmayayim diye yapiyor bazi seyleri yani icinden gelerek degil diye dusunerek bir daha kusuyorum.
Arkadaslar, esleri ilgili ve sevgi pitircigi olmayanlar (ben cevremde goruyorum ve hayrete dusuyorum ya da dusuyordum simdiye kadar nasil bir kadinn deger verilmeden bu evliligi yurutuyor ben mutsuz olurum yapamam surduremem diye) bu konuda nasil esinizden sogumuyorsunuz mu desem ne desem bilmiyorum?
Benim mantigim ve gercekten hissettigim ac kalayim susuz kalayim parasiz kalayim ama ilgisiz ve sevgisiz kalmayayim, nisanlima diyorum bir cicek dusun sulamadan ilgilenmeden topragini degistirmeden ne olur curur olur biter bende oyleyim beni ilgisiz asla birakmaa diye tamam diyor ama ...ama iste
Ben neden bukadar ilgiye sevgiye muhtacim bilmiyorum ama esimden bekledigim ilgi ve sevgiyi goremeyince mutluda olamayacagim biliyorum
bu konuda dusuncelerinizi merak ediyorum

Kendi kendine yetmeyi ve mutlu olabilmeyi ogrenmedigin icin olabilir. Sevgi ask ilgi güzel şeyler. Ama fazlasi da zarar. Zaten her gün göreceğin için bir sure sonra alışkanlık olacak ve hep ilgisini aramayacaksin. Doymuş olacaksin yani.

Çokta abartmayin heo dip dibe bunalır insan evlendikten sonra bi esiniz değil sizde drgisiceksiniz özlemek güzeldir arada bi ayrı takılmak lazım hep yan yana olmaz

Çiçeğin,romantik dakikaların yerini farklı şeyler alıyor.
Hastalanınca hastaneye götürmemesi çiçek almamasından milyon kat daha kötü değil mi?
Evliliğin amacı hayat ortaklığı.
Gece kabus görürken sana sarılarak uyandırması aslında daha romantik değil mi?Korkma geçti demesi,ben varım demesi.
Gün içinde eve ne lazım diye araması da güzel,hiç aramayanların olduğunu,zıkkım yiyin diyenlerin de olduğunu biliyoruz.

Deger vermek demek illaki hediyeler almak suprizler yapmak romantik sarkilar esliginde ask sozleri soylemek degildirki.

Mesela benim esim ozel gunleri hatirlamaz oyle kolay kolay eve ciceklede gelmez ama evlenmeden once ben kanser oldugumda her daim en buyuk destekcim oldu tedavi sebebiyle cocugum olmama ihtimalini bile bile tereddut etmeden benimle evlendi.

Aski sevgiyi sembollerde aramayin. Evet evlendikten sonra durmadan ask bocegi gibi dolasmayacaksiniz ama emin olun oyle dolassaniz sikilirsiniz.

Belki her daim hediye alip durmadan ask sozleri soylemeyecek esiniz ama baska sekilde hissedeceksiniz degerli oldugunuzu.

Evlilik flört gibi, nişan gibi değil, istesende sürekli ilgi,sevgi pıtırcıklığı olmuyor. Bahsettiğin türde ilginin yerini başka şeyler alıyor. Güven, dostluk gelişiyor tabi ki sevgi gösterileri de var ama süreklisinden sıkılır insan zaten. Sevgi güzel bir şey ama bazı şeyleri eskitmemek lazım

Çok abartmayın! Beklentiyi bukadar yüksek tutarsanız mutsuzluk kaçınılmaz. Tabikide sevgili gibi olmayacaksınız çünkü artık karı kocasınız. Ortak sorumluluklarınız olacak yani sevgili kavramından başka boyuttasınız. Dolayısıyla sevgiliyken olan davranışlar hal değiştirecek.. sanmak ki odunlaşacak ve bunu kabul et diyorum. Tabikide o değil.. he gün çiçek alan adam olmayacak mesela. Canın bişey istiyor mu gelirken ne alayım diyecek.. yada gecenin bi vakti çok alakasız bişey istediğinde üşenmeden gidip alacak. Gece sana dokunmadan uyumayacak mesela. Hayattaki en büyük isteğinin senden çocuğu olmasını dile getirecek hep..
sevgililikten çok başka bişey evlilik.. çok daha anlamlı bence.. evet bazen sadece uzanıp tv izliyoruz,bazende çok romantik oluyoruz ama her gece yatağa girdiğimizde iyikimsin diyebiliyoruz.
Az beklenti,sabır,sevgi,saygı evlilik..
çok beklenti insanı üzer..

Evlendikten sonra sen de değişirsin.Evlilik çok farklı flört dönemi gibi mıç mıç olması zaten senin açından da mümkün olmaz.Eşler arasında ki bağlılık daha farklı duygularla sürer.Hayat arkadaşı diye boşuna denmemiş.

Çok abartmayın! Beklentiyi bukadar yüksek tutarsanız mutsuzluk kaçınılmaz. Tabikide sevgili gibi olmayacaksınız çünkü artık karı kocasınız. Ortak sorumluluklarınız olacak yani sevgili kavramından başka boyuttasınız. Dolayısıyla sevgiliyken olan davranışlar hal değiştirecek.. sanmak ki odunlaşacak ve bunu kabul et diyorum. Tabikide o değil.. he gün çiçek alan adam olmayacak mesela. Canın bişey istiyor mu gelirken ne alayım diyecek.. yada gecenin bi vakti çok alakasız bişey istediğinde üşenmeden gidip alacak. Gece sana dokunmadan uyumayacak mesela. Hayattaki en büyük isteğinin senden çocuğu olmasını dile getirecek hep..
sevgililikten çok başka bişey evlilik.. çok daha anlamlı bence.. evet bazen sadece uzanıp tv izliyoruz,bazende çok romantik oluyoruz ama her gece yatağa girdiğimizde iyikimsin diyebiliyoruz.
Az beklenti,sabır,sevgi,saygı evlilik..
çok beklenti insanı üzer..
Okuyunca evlenesim geldi:KK36:

Cevremdeki iliskiler, insanlar ve hayatlarina bakarak ilgili ve beni kirmaktan korkan bir nisanlim var, cok yakinda esim olacak Allahin izniyle. Ben ilgiye doyamayan birisiyim, evlendikten sonnra bil ki ilgi azalacak, jestler, romantizm, dusunceli erkek degisecek hazirlikli ol diyor evlenen arkadaslarim, katiliyorum ama kabul etmek istemiyorum. Hep el ustunde tutsun hep ustume titresin istiyorum ama malesef sanirim bu sadece dizi ve filmlerde olan karakterler gercek hayatta bu olmayacak bunuda yavas yavas hissetmeye basladim, daha evlenmeden hakikaten sinyallerini aliyorum ve nisanlima kusuyorum, o da icinden geldigi icin degilde ben kusmeyeyim kizmayayim diye yapiyor bazi seyleri yani icinden gelerek degil diye dusunerek bir daha kusuyorum.
Arkadaslar, esleri ilgili ve sevgi pitircigi olmayanlar (ben cevremde goruyorum ve hayrete dusuyorum ya da dusuyordum simdiye kadar nasil bir kadinn deger verilmeden bu evliligi yurutuyor ben mutsuz olurum yapamam surduremem diye) bu konuda nasil esinizden sogumuyorsunuz mu desem ne desem bilmiyorum?
Benim mantigim ve gercekten hissettigim ac kalayim susuz kalayim parasiz kalayim ama ilgisiz ve sevgisiz kalmayayim, nisanlima diyorum bir cicek dusun sulamadan ilgilenmeden topragini degistirmeden ne olur curur olur biter bende oyleyim beni ilgisiz asla birakmaa diye tamam diyor ama ...ama iste
Ben neden bukadar ilgiye sevgiye muhtacim bilmiyorum ama esimden bekledigim ilgi ve sevgiyi goremeyince mutluda olamayacagim biliyorum
Hayatında hiç aç susuz kaldın mı? Bu ne saçma bir görüş böyle. Aç kalırmış ilgisiz kalamazmış. Tamamen şımarıklık bu laf.

Babandan yeterli sevgiyi alamadığını düşünüyorum.

Seni cok iyi anliyorum canim bende oyleyim çünkü :) benimde 2 ay sonra düğünum var hatta 2 aydan da az kaldi. Cok sukur herhangi bir ilgi azalmasi olmadi henüz sadece ben fazla stresliyim (isim cok yoğun ve sorumlulugum fazla bir yandan kv ve evlilik hazirliklari fazla geldi) herzamankinden daha gerginim fakat okadar anlayisli ve cozum odakli ki :) odak noktasi degisirse hemen bir sekilde kendime çekiyorum. Hep ondan beklemiyorum ilgi bende ara sira kucuk jestler yapiyorum. Cok mu iyimserim bilmiyorum fakat ben ilgisini evlenince de gosterecegini düşünüyorum. Sizde olumlu düşünün herkes bir değil :)

Evet sevgili gibi olmayacaksiniz..
Ama gelirken ne alayim diye soracak, sevdiginiz cikolatadan iki paket alip getirecek siz hastayken kalkip kahvalti hazirlayacak gece sirti donuk uyurken ayagi ile yoklayacak ordamisiniz diye artik yeni evlere bakacaksiniz artik karsilikli done done uyuyacaksiniz artik ufacik seye sinir olacak sonra sevgiyle bakabilirseniz kazanacak zamanla orta yolu buldugunuzu goreceksiniz.. artik evle ilgili sorunlari cozmeye caliscak misafire menu olusturabileceksiniz.. wcye once girme telasi olacak.. o yokken pijamasini koklayacaksiniz.. son kalan sarmayi dokulmesin diye kim yesin tartismasi olacak kazanan zafer elde edecek.. ben daha cok yeniyim, her an esime duaciyim.. Allah ondan razi olsun, boyle bir es oldugu icin..

X