Hayatan cok bunaldim

Tamda bizim yörede şöyledir sen düğüne ödünç biseyler yapar goturusun senin düğünün oldugundada aldigin getirir getirmek mesele değil bana hakaret etmesi sorun ben ahireti dusunmuyomusum çıkarıymışım bana bunu demesi
Hemen de din somurusune baslamis. En asagilik insan tipi bunlar. Yilandan kacar gibi kacin bunlardan

Bende eskiden sizin gibiydim. Aman kimse kirilmasin, aman herkes beni kabul edip sevsin felan. Ama isin gercegi öyle olmuyor iste. Insanlari kirmaya gerek yok, gerci kirilmak isteyen yine kirilir, ama saglikli iletisim, kendini kullandirmamak öz sayginiz acisindan ve kendi hayat enerjiniz acisindan cok önemli. Siz kendinize dikkat etmezseniz zamanla sagliginiz da zarar görecek. Kronik stres kronik hastaliklara da yol aciyor. O yüzden cevrenizi iyi secin, fazla verici olmayin (buna aile üyeleri dahil!) Ve kendinize dikkat edin.
Ins başarabilirsem

Ben kimseye art niyet düşünmeme herzelerinde yanında olurum ama milet benim ağzıma 3diyo
bende zamaninda çok kazik yedim. çok kandirilidim.. beni birakip gidende oldu.. ağladim yıldım.. çok..
ama bi zaman sonra insan aklı başına geliyor. anliyorsun.. ve güvenemiyorsun.. eskisi gibi olamiyorsun...
tekrar ayni şeyler yaşamaktan korkuyorsun. o derece..
ha aman boşver geçmişte kaldi demekle olmuyo benim kalbim kilitlemiş çoktan. hiç farkında varmadan...
arkadaş edinirken ben çok dikkat ediyorum.. bu devirde iyi arkadaş bulmak kolay degil..

Nasıl yani yumuşak yüzlü olmanın insanları kırmansanın sebebi sevgisizlikte olabilir aman

Söyle diyim: Yumsak huylu olmak, nazik olmak felan iyi huylar, ama bunlar kullanilmaniza yol aciyorsa o zaman sizin kendinizle ilgili koruma makenizmalarinizin olmadigini gösterir. Secici degilsiniz yeterince. Ben yardimsever bir insanim, eskiden bunu suistismal eden cok oldu, ben insanlari yalnis sectigim icin ve is suistismale gectiginde dur demedigim icin. Bir insanin sınırları yoksa bunun sebepleri farkli olabiliyor. Mesela: Bazi insanlar duygusal gelismemis ebeveynlere sahip oluyor ve bu yüzden kendi isteklerini ve ihtiyaclarini hep arka plana atarlar cocuklugundan bu yana. Veya sadece birsey karsiligi sevgi gördüler. Mesela ev isleri yaparak. Yani kendilerinin olduklari gibi veya hicbirsey de yapmayarak sevgiye layik olduklarini hic yasamamislar. Bu liste uzayip gider.

Biraz içimi dökmek istiyorum kızlar neredeyse yaşım 30 ama yüzüm hiç gülmedi hengi kapıya gitsem vefasizlikla karşılaştım yzuu çok yumuşak olduğu için ben herkesin dedigini yapardım bana gelince yapmazdi kimse çoğu kez salak yerine kondum artık çok sıkıldım bunaldim bu hayatan
30 yaşında biri az çok ne yapması gerektiğini yaşadıklarından öğrenmiştir diye düşünüyorum. Sizde ona göre davranın karşısınızdakilere.

30 yaşında biri az çok ne yapması gerektiğini yaşadıklarından öğrenmiştir diye düşünüyorum. Sizde ona göre davranın karşısınızdakilere.
Bunlar olduğunda 25 yaşındaydım şuanda hala yırtıcı değilim karşındakine lafı yapıştırıp oturamıyorum ya benim kalbim kirliliği napicam bilmiyorum

X