Hayatım cok zorlasti

Annemi doğumdan 3 gün sonra evine gitmesi konusunda ikna ettim, sonrasında eşim ve ben yalnızdık. Kimseye güvenerek doğurmamak lazım, kızım 9 aylık oldu daha yeni düzene giriyoruz.

Ayrıca emzirme bahanesine sığınıp da deli gibi yemeye anlam veremiyorum. Süt yapan yiyecek diye bir şey yok. Kalori açığı oluşuyor evet ama sağlıksız beslenme için bir bahane olamaz bu.

Merhaba 47 gunluk bir bebegim var dsha once biksc konu acmistim logusalikta bilen bilir ..
Bebiskom cok gazli malesef ben ona bakmayi artik ogrendim şükür simdidd asiri uykusuz kalinca mahvoluyorum birde esim oruclu halsiz oluyor cok zaten yardim etmeye cok merakli degil yardimci oluyor ama oluncada psikolojim bozuldu diyip sikayet ediyor ..
Bebisko gecen sabah 6 da uyuyup 7 de geri uyandi 7den 11 e kadar yine uyumadi o ara zaten ben uykusuzluktan uyuyakalmisim aralarda bölük porcuk vs vs oyle olunca pazar oglen anneme geldim ..
Annem 30 dk ozel aracla uzak bize evi ..
Durum su ki haftanin 3 gunu annemde 4 gunu evimdeyim ..
Evimin oldugu yerde gezecek hicbiryer yok kapinin önünde yuruyecek alan yok gibi birsey annemlerin evi ole ddgil
Eve donuyorum esim ise gidiyor ben butun gun evde cok bunaliyorim zaten bebektsn 1 dakika zaman bulamiyorum kendime ayiracak icim sıkılıyo rmalum havalarda guzel olunca insan bunaliyor evde ama zaten corona var ..
Anneme gelince gece 1 ogun annem mama yada sagdigim sutten veriyo dinlenmis oluyorum gündüzde gezebiliyorum daha rahatım yemeğk onumde vs vs ama bu seferde esim yalniz kaliyor surekli buraya gelmek istemiyor çekiniyor ve trafik cok sürdüğü icin gelmek istemiyor yemek içmekten de cekiniyor burda
Eve donmeyince o ve ben surekli ayri kaliyoruz islerimde birikiyor evde ..
Birde bende bunaldim artik annemde ama asiri uykusuz kalinca dayanamıyorum bir iki gun bari dinleniyim diyorum .
Eve donuncede dedigim durumlar oluyor ..
Bebisle gezelim dedik bir kez sorun olmadi cok ama yorucu oldu zaten daha minik .
Napicam sasirdim 40 40 dediler 40 cikti gaz sancilari dahada kotulesti birgun super uyuyorken diger gun sancidan sabahliyor oglusum . O da perisan bizde ole olunca..
Hayat gerçekten cok zorlasti hala alisamadik gwcemiz gunduzuumuz düzenimiz kalmadi .
Bir yandan hayatımda hif olmadigi kadar kiloluyum 20 kilo almistim sanrm dahada aldim obeze dogru gidiyorum emzirdigim icin kendimi durduramayacak kadar zararlı ve cok yiyorum kendimi taniyamaz hale geldim hicbirseyim ustume olmuyor . Kendimi durduramıyorum cok yiyorum nasil durdurabilirim
Allahim evladima saglik versin asla sikayet etmiyorum sadece hayat cok yorucu ve zor bu efora alisamadim ne zaman alışılıyor ne yapacağım basindan gecenler bilir fikrinize ihtiyacım var
Evet daha iki üç ay böyle rahatlarsın sonra da dışı gelir aynı durum tekrar suyu bol icmeni öneririm birde bebek uyudugunda işleri hemen toparla biriktirme biriktikce ağırlaşıyor

Ben de kardeşi olsun istiyorum. Kendimi hazır hissettiğimde inşallah denerim. Bebek bakımı hiç kolay değil. Evdeki çocukla bakımı daha da zor, farkındayım. Bunları göze alıp hamile kalmak lazım. Dalin reklamlarındaki gibi olmuyor, gerçek hayat böyle değil. 😁
Aynen malesef her şey tvde izlediğimiz gibi kolay değil😆
Zamani geldiğinde anlarsın kendini hazır hissedersin inşallah tekrar nasip olur

Merhaba 47 gunluk bir bebegim var dsha once biksc konu acmistim logusalikta bilen bilir ..
Bebiskom cok gazli malesef ben ona bakmayi artik ogrendim şükür simdidd asiri uykusuz kalinca mahvoluyorum birde esim oruclu halsiz oluyor cok zaten yardim etmeye cok merakli degil yardimci oluyor ama oluncada psikolojim bozuldu diyip sikayet ediyor ..
Bebisko gecen sabah 6 da uyuyup 7 de geri uyandi 7den 11 e kadar yine uyumadi o ara zaten ben uykusuzluktan uyuyakalmisim aralarda bölük porcuk vs vs oyle olunca pazar oglen anneme geldim ..
Evimin oldugu yerde gezecek hicbiryer yok kapinin önünde yuruyecek alan yok gibi birsey annemlerin evi ole ddgil
Eve donuyorum esim ise gidiyor ben butun gun evde cok bunaliyorim zaten bebektsn 1 dakika zaman bulamiyorum kendime ayiracak icim sıkılıyo rmalum havalarda guzel olunca insan bunaliyor evde ama zaten corona var ..
Anneme gelince gece 1 ogun annem mama yada sagdigim sutten veriyo dinlenmis oluyorum gündüzde gezebiliyorum daha rahatım yemeğk onumde vs vs ama bu seferde esim yalniz kaliyor surekli buraya gelmek istemiyor çekiniyor ve trafik cok sürdüğü icin gelmek istemiyor yemek içmekten de cekiniyor burda
Birde bende bunaldim artik annemde ama asiri uykusuz kalinca dayanamıyorum bir iki gun bari dinleniyim diyorum .
Bebisle gezelim dedik bir kez sorun olmadi cok ama yorucu oldu zaten daha minik .
Napicam sasirdim 40 40 dediler 40 cikti gaz sancilari dahada kotulesti birgun super uyuyorken diger gun sancidan sabahliyor oglusum . O da perisan bizde ole olunca..
Hayat gerçekten cok zorlasti hala alisamadik gwcemiz gunduzuumuz düzenimiz kalmadi .
Bir yandan hayatımda hif olmadigi kadar kiloluyum 20 kilo almistim sanrm dahada aldim obeze dogru gidiyorum emzirdigim icin kendimi durduramayacak kadar zararlı ve cok yiyorum kendimi taniyamaz hale geldim hicbirseyim ustume olmuyor . Kendimi durduramıyorum cok yiyorum nasil durdurabilirim
Allahim evladima saglik versin asla sikayet etmiyorum sadece hayat cok yorucu ve zor bu efora alisamadim ne zaman alışılıyor ne yapacağım basindan gecenler bilir fikrinize ihtiyacım var
Ben tek basima ilk banyosunu yaptirdim tek basima herseyine kostum bakan yada oh bugun rhatladim annem bakti dedigim bir gunum bile olmadi ama inanin geciyor bu gunler 6 aydan sonra rahatliyorsunuz sabr biraz benimki suan 8 aylik ama saglik sorunlarindan dolayi sancisi oluyor uykusuz kaliyorum kendime zaman ayiramiyorum yeri geliyor bunaliyor sinir kupu oluyorum agliyorum ama hic bir sey ondan onemli degil bu gunlerde gececek diye motive edip dusunmemeye calisiyorum cunku tek varligim bebisim Sabredin lutfen anneligin tadini cikarin olmayan tonlarca para doken cok insan goruyorum Allah olmayanlara da nasip etsin olanlarada basta saglik nasip etsin

Ben 3 ay önce doğum yaptım yanıma kimseyi istemedim allah yardım etti ilk iki ay çok zordu her gece iki saatte bi kalkmak ev işlerine eşim yardım ediyordu sadece yemek evi toplama ve silme işi bendeydi bende çok bunaldım yemek yerken sebepsiz ağlamalarım artık eşim benim ağlamalarıma üzülmesin diye duşa girip saatlerce duşta aglıyırdum çok şanslısın annen yarım saat uzaklıkta sürekli gelip gidiyorsunuz bence hiç bişeye sıkılmayın baya şanslısınız 3.ayda azalıyor gaz sancıları eşinizden yardım isteyin bu bebeği tek basınıza yapmadınız siz anneyseniz o da baba yardım bile degil bu onunda görevi aslında

Şikayet etmediğiniz haliniz bu mu?daha ne diyecektiniz?
Benim oğlum hasta doğdu ve doğar doğmaz bir böbreğinin alınma ihtimali vardı.benim ciddi sağlık sorunlarım var,3kiloluk bebeği bile kucağıma alırken ciddi ağrılar çekiyordum.hastaneden eve geldiğimiz gün banyomu yaptım yemeğimi yaptım bebeğimi yıkadım....yanımda eşimden başka hiçkimse yoktu.
Bebeğim 18 saat boyunca gözünü bile kırpmazdı hiç uyumuyordu.uyuduğunda da iki saatte bir alarm kurar kalkar emzirir gazını çıkarır alt değiştirir tekrar uyutmaya çalışırdım.düşünün ben nekadar uyuyabiliyormuşum.çok doktor gezdik sonunda teşhis beyninin uykuyu reddetmesiydi.şuan 7 yaşında hala uykudan nefret ediyor.
Annemde yakınımda oturuyordu kayınvalidemde hatta istesem bakıcı tutacak imkanımda vardı.bu bebeği ben dünyaya getirdiysem tüm sorumluluğu bana aittir dedim onun en çok bana ihtiyacı var benimde ona dedim.bir saat bile kimseye bırakıp gezmedim.(babası hariç tabiki) evet çok yorucu bir süreç ama zorla evlat sahibi olmuyor kimse bile isteye doğuruyoruz.
Evladınız daha yeni doğmuş,9aydır yaşadığı alemden dünyaya geleli 47 gün olmuş.henüz ne bedeni adapte oldu ne ruhu.evini yatağını benimseyecek uyumayı gazını çıkarmayı öğrenecek...siz ordan oraya sürüklerseniz daha yeni doğmuş bebeği nasıl rutinleri olacak,beşiğine yatırdığınızda uyuma vaktinin geldiğini nasıl öğrenecek.
Gezmeyin hanımefendi birazda gezmeyiverin bir yılı geçti kapıdan dışarı çıkmayan insanlar var,47 günlük bebeğiniz için pandemi için gezmezseniz bir yetinizden birşey eksilmez merak etmeyin.
Haftanın yarısı evde yarısı anne evinde bu nasıl düzen aklım almadı.annenize güvenerek mi doğurdunuz.o yavruya yazık.
Kilo işine gelirsek de daha yeni doğum yapmışsınız ne bu acele obez olacam filan....Emziren insan sık sık bir şey yeme ihtiyacı duyar biliyorum,bu kadar kafaya takıyorsanız sabah kalktığınızda kendinize akşama kadar yetecek kilo aldırmayacak atıştırma tabakları hazırlayın. Birkaç hurma ceviz kuru üzüm badem.....
Boza komposto salep.......
Salatalık domates havuç dereotu marul......
Elma armut ayva muz........
Haşlanmış patates brokoli karnabahar havuç........
Haşlanmış yumurta
Haşlanmış tavuk
Karışık yeşillikli peynirli salata
Ton balığı
Vs. Vs.vs.
Biraz sorumluluk alın,biraz gayret edin ve şikayet etmeyin_

Sayfalarca yazarim da.. yazmicam zaten benzerlerini söylerler.
Tek diyeceğim şu geçecek... yeni düzeniniz olacak. Her gün daha da kolaylaşacak. Seni anlayan binlerceyiz unutma

Şikayet etmediğiniz haliniz bu mu?daha ne diyecektiniz?
Benim oğlum hasta doğdu ve doğar doğmaz bir böbreğinin alınma ihtimali vardı.benim ciddi sağlık sorunlarım var,3kiloluk bebeği bile kucağıma alırken ciddi ağrılar çekiyordum.hastaneden eve geldiğimiz gün banyomu yaptım yemeğimi yaptım bebeğimi yıkadım....yanımda eşimden başka hiçkimse yoktu.
Bebeğim 18 saat boyunca gözünü bile kırpmazdı hiç uyumuyordu.uyuduğunda da iki saatte bir alarm kurar kalkar emzirir gazını çıkarır alt değiştirir tekrar uyutmaya çalışırdım.düşünün ben nekadar uyuyabiliyormuşum.çok doktor gezdik sonunda teşhis beyninin uykuyu reddetmesiydi.şuan 7 yaşında hala uykudan nefret ediyor.
Annemde yakınımda oturuyordu kayınvalidemde hatta istesem bakıcı tutacak imkanımda vardı.bu bebeği ben dünyaya getirdiysem tüm sorumluluğu bana aittir dedim onun en çok bana ihtiyacı var benimde ona dedim.bir saat bile kimseye bırakıp gezmedim.(babası hariç tabiki) evet çok yorucu bir süreç ama zorla evlat sahibi olmuyor kimse bile isteye doğuruyoruz.
Evladınız daha yeni doğmuş,9aydır yaşadığı alemden dünyaya geleli 47 gün olmuş.henüz ne bedeni adapte oldu ne ruhu.evini yatağını benimseyecek uyumayı gazını çıkarmayı öğrenecek...siz ordan oraya sürüklerseniz daha yeni doğmuş bebeği nasıl rutinleri olacak,beşiğine yatırdığınızda uyuma vaktinin geldiğini nasıl öğrenecek.
Gezmeyin hanımefendi birazda gezmeyiverin bir yılı geçti kapıdan dışarı çıkmayan insanlar var,47 günlük bebeğiniz için pandemi için gezmezseniz bir yetinizden birşey eksilmez merak etmeyin.
Haftanın yarısı evde yarısı anne evinde bu nasıl düzen aklım almadı.annenize güvenerek mi doğurdunuz.o yavruya yazık.
Kilo işine gelirsek de daha yeni doğum yapmışsınız ne bu acele obez olacam filan....Emziren insan sık sık bir şey yeme ihtiyacı duyar biliyorum,bu kadar kafaya takıyorsanız sabah kalktığınızda kendinize akşama kadar yetecek kilo aldırmayacak atıştırma tabakları hazırlayın. Birkaç hurma ceviz kuru üzüm badem.....
Boza komposto salep.......
Salatalık domates havuç dereotu marul......
Elma armut ayva muz........
Haşlanmış patates brokoli karnabahar havuç........
Haşlanmış yumurta
Haşlanmış tavuk
Karışık yeşillikli peynirli salata
Ton balığı
Vs. Vs.vs.
Biraz sorumluluk alın,biraz gayret edin ve şikayet etmeyin_
Cok kırıcı bir üslup
Karsinizda bir yeni anne var en cok sizin anlamaniz en cok sizin sarmanız lazım
Neden böyle bir tavır?
Ben onu yaptim buni yaptim şunu bile yaptim... ee? O yapamiyor. Ne oldu simdi? Kötü anne mi oldu birinci siz mi oldunuz?
Zorluk,acı, hüzün bunlar yaristirilmaz.. herkesin zorlugu kendine.
Lütfen lohusa bir hemcinsinize yazdiginizi unutmayin.
Konu sahibi,
Lütfen üzülme. Bu ve benzeri yorumlar üsluplar her zaman hayatinda var olacak unutma.
Maalesef böyle..

Cok kırıcı bir üslup
Neden böyle bir tavır?
Ben onu yaptim buni yaptim şunu bile yaptim... ee? O yapamiyor. Ne oldu simdi? Kötü anne mi oldu birinci siz mi oldunuz?
Konu sahibi,
Lütfen üzülme. Bu ve benzeri yorumlar üsluplar her zaman hayatinda var olacak unutma.
Maalesef böyle..
40 gün dolunca lohusalık bitiyo ama uzatiyosa o süreyi yapacak bisey yok
Sizde suan bu kadar zorluk yaşayan bi insana ters cevap vermişsiniz ne farkınız kaldı biraz örnek görsün ki tek ben değilim diyip silkelensin kendine gelsin surekli şikayet edip kendine hirpalamakla bi çözüme ulaşılamıyor malesef

Yazanlara kizmissiniz ama 47 gunde bu kadar depresif olursaniz lohusa stressiniz lohusa depresyonuna evrilir. Kurtulmaniz zor olur.

Daha pozitif olmaniz lazim. Esinize sorumluluk verin. Kendi isinizi kendiniz görmeyi ogrenin.

Cok kırıcı bir üslup
Neden böyle bir tavır?
Konu sahibi,
Maalesef böyle..
Iyı ki üslup kelimesi var o olmasa ne yapacaktınız acabaa

Toplumumuzun en büyük problemi de bu işte. Yazık. Derdini anlatan insana derdinin ne kadar küçük olduğunu göstermeye çalışınca karşıdaki iyi olacak zannediyoruz. Başkaları daha büyük zorluklar çekmiş olabilir ama bu konu sahibinin derdini azaltmaz. Sinir oluyorum derdini açtığın insanların ohoooo ben böyleydim seninki de dert mi biz ölelim o zaman diye yaklaşmasına.

Ben sizi çok iyi anlıyorum. Lütfen göz ardı edin sizle dert yarıştıranları. Bizde en cefakar olan en iyi oluyor niyeyse... Sanki dert çekmek marifetmiş gibi.

Lohusalık herkesi farklı etkileyebilir. Sizde daha büyük etkiler bırakmış olabilir. Ben de zor yollardan geçtim doğumdan sonra fakat size şunu söyleyebilirim ki her geçen gün biraz daha kolaylaşacak. 9 aylık olacak bebeğim ve hep diyorum ki 8. Ayda bir şey var. Her şey o kadar güzelleşmeye başlıyor ki. Siz de atlatacaksınız ve ozleyeceksiniz. Ve iyi bir annesiniz, unutmayın sakın 🤗

Cok kırıcı bir üslup
Neden böyle bir tavır?
Konu sahibi,
Maalesef böyle..
Neyi yarıştıracam pardon?
Kimse en mükemmel anne değildir herkesin anneliği evladına.
Benim anlatmak istediğim ben ve daha niceleri ne zorluklar yaşadık Rabbim bilir daha neler de yaşayacaz.annelik Gül bahçesinde yaşanmıyor.konu sahibinin zorluktan kastı ne gezemiyormuş,bebeği 6da uyumuş 7de uyanmış.eeee? Eeee yani?ne olacaktı bebek daha yeni doğmuş.
Gelip burada şikayet etmiyorum deyip sayfa dolusu şikayet ediyorsan alacağın cevap bellidir.dayamış sırtını annesine vay hayat ne zor.
Hani pandemi vardı,hani mecburiyet dışında evden çıkılmamalıydı,hani anne baba ziyareti bile olmamalıydı.burada birçok insan linç edildi haklar helal edilmedi....yeni doğum yapmış bir kadının sürekli bir oraya bir buraya keyfi olarak gidip gelmesi yatılı olarak ev ziyareti yapması evimin olduğu yerde gezemiyorum oyüzden başka eve gidip dışarıda geziyorum demesi hiç mi umrunuzda olmadı? Doğrular kurallar bellidir şartlara kişilere göre değişmez. O bebeğe yazık değilmi annesinin gezme merakı rahatlığa olan düşkünlüğü için bebekler çocuklar bu hastalıktan ölürken oradan oraya sürükleniyor!!!! Lohusalık çoooook çok zor bir dönem.konu sahibini pamuklara sarılıncamı geçecek bu dönem sanıyorsunuz.ne pışpışladım ne sert davrandım olduğu gibi dümdüz yazdım.bebeğinin sorumluluğunu al otur evinde gezme biraz gayret et toparlanmak için dedim,yanlışmı dedim.
Kiloyu kafasına takıyor diye bir sürü tavsiyede bulundum.hayat benden çok daha sert çok daha acımasız.ayyyyy canııııııım pışpışpış la kimseye bir faydanız olmuyor.

Neyi yarıştıracam pardon?
Kimse en mükemmel anne değildir herkesin anneliği evladına.
Benim anlatmak istediğim ben ve daha niceleri ne zorluklar yaşadık Rabbim bilir daha neler de yaşayacaz.annelik Gül bahçesinde yaşanmıyor.konu sahibinin zorluktan kastı ne gezemiyormuş,bebeği 6da uyumuş 7de uyanmış.eeee? Eeee yani?ne olacaktı bebek daha yeni doğmuş.
Gelip burada şikayet etmiyorum deyip sayfa dolusu şikayet ediyorsan alacağın cevap bellidir.dayamış sırtını annesine vay hayat ne zor.
Hani pandemi vardı,hani mecburiyet dışında evden çıkılmamalıydı,hani anne baba ziyareti bile olmamalıydı.burada birçok insan linç edildi haklar helal edilmedi....yeni doğum yapmış bir kadının sürekli bir oraya bir buraya keyfi olarak gidip gelmesi yatılı olarak ev ziyareti yapması evimin olduğu yerde gezemiyorum oyüzden başka eve gidip dışarıda geziyorum demesi hiç mi umrunuzda olmadı? Doğrular kurallar bellidir şartlara kişilere göre değişmez. O bebeğe yazık değilmi annesinin gezme merakı rahatlığa olan düşkünlüğü için bebekler çocuklar bu hastalıktan ölürken oradan oraya sürükleniyor!!!! Lohusalık çoooook çok zor bir dönem.konu sahibini pamuklara sarılıncamı geçecek bu dönem sanıyorsunuz.ne pışpışladım ne sert davrandım olduğu gibi dümdüz yazdım.bebeğinin sorumluluğunu al otur evinde gezme biraz gayret et toparlanmak için dedim,yanlışmı dedim.
Kiloyu kafasına takıyor diye bir sürü tavsiyede bulundum.hayat benden çok daha sert çok daha acımasız.ayyyyy canııııııım pışpışpış la kimseye bir faydanız olmuyor.
Bence konu kapanmıstır herkes dağılsın yenı bı topıc acar orda grş:)

Bundan önceki konunuzu hatırlıyorum. Daha doğurmamışken karalar bağlamıştınız ablam gelecek de evim küçük de kedim de var da falan filan diye... çocuk büyütmek kolay değil zaten baştan sona.. o yüzden beklenti içinde olmayı bırakıp güçlü olun.

X