Hayatımın İpleri ve Çok Çocuklu Hayat

Merhaba sevgili günlük;

Bugün itibari ile nişan, nikah işleri bitti. Yorgunluktan gözlerim enfeksiyon kaptı ya da makyajdan 😂🤪 Bu sürede evi sadece otel gibi kullandığımız için maalesef ev aldı başını gitti. Temiz çamaşırlar everest gibi birikti, katlanmayı bekliyorlar. İşin kötü tarafı eşim şehir dışında, ben de çocuklarla anneme geldim, ev de öyle kaldı😁 Eve dönmek istemiyorum. Haftaya Salı döneceğiz anca.

Üzerimde ölü toprağı var, bakalım ne zaman atarım.

Dün eve gidip evi biraz topladım, çocukların eşyalarını aldım, annemlere geldik. Yarın kızları kursa ben götüreceğim eşim olmadığından, oradan da sinemaya götürürüm. Küçüğe de annem bakacak.
Uzun zamandır kendim için bir şey yapmadım. İnsanların çocuksuz yaptığı aktiviteleri ben tek çocukla yapınca mutlu olduğumu fark ettim. Küçük genelde benim uzvum gibi. Hep yanımda oluyor 😁 Daha çok küçük aslında normal ama kısa zamanda kendi başıma olacağım bir hafta sonu aktivitesi yapmak istiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum 😁
Alış veriş çok yorucu ve faydasız. Ayrıca şişko olduğum için bir şey alasım gelmiyor. Kuaför olabilir belki ama ne yaptıracağım... Tek başına sinema, film, cafe de çok sarmaz. Yani o kadar çok tek kalmamışım ki tek başına ne yapılır bilmiyorum. 😂

Çocukları anne babasına bırakıp fıyk fıyk gezenlere çok özeniyorum. İki dakika markete insem bile çabuk gel namaz kılacağım, çabuk gel pazara gideceğim, çabuk gel babanla yürüyüşe çıkacağız 🥲 Kardeşimle kahve içmeye çıkıyoruz hızlı hızlı bir saate geri dönüyoruz. Evin çevresinde bir yere gidebiliyoruz anca.

Zayıflama işi kaldı o değil de...

Yarın sabah tartılsam...

Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran. Yedi ayım var. Her ay 2 kg versem 14 kg gider. Uzun zamandır tartılmadım. 85 kg filan olsam 70 civarına belki ulaşırım 😄 Hayatımda hiç bu kadar kilolu olmadım ya inanılmaz geliyor. Beden algım bozuktu zaten 50kg olduğum zamanlar bile aşırı şişman gelirdim kendime... Ama artık gerçekten şipşişkoyum ya...

Yapabilir miyim? Kilo verebilir miyim? Hiç kendime güvenim yok. Sadece yapmak zorundayım evet ama nasıl olacak bilmiyorum. Diyet yapacak motivasyonum bile sıfır. Bakalım yarın tartılacağım. Bu bir adım 💯 En azından güncel kilomu bileyim.

Tartıldım: 84.2 🥲 Aynıyım neyse ki kilo almamışım ama ne zaman verilecek bakalım..

Selamlar gecenin bu vaktinde yazdım. Niyetim sizinle birlikte ilerlemekti ama o süreçte babamın kanser olduğu haberi geldi, annem zaten koah idi yoğun bakıma girdi. Ben sürekli geçmiş olsuna gelen insanları kendi evinde ağırladım ( aynı apartmandaydız onlar hasta diye bana geldiler) ama tüm düzenim gitti:) yazılarınızı hep gülümseyerek okudum bence çok iyi bir annesiniz ama sadece destekçiniz yok eş dışında. Ara sıra anneniz gelse, kayınvalideniz gelse bir işin ucundan tutsa mesela öyle bir imkanınız yok mu ? Ya da kızınızı servise verme gibi bir durumunuz? Bunlar tabi hep maddi şeyler. Ben de mesela yarın yarım gün abla çağırdım belki çağırmasam da olur ama kesin karar aldım ayda iki kere yarım gün. Perde pencere kök dip işler gibi şeyleri yaptıracağım. Mesela yarın belki ütü yaptırırım. Benim de sıkıntım şu ben çocuklara zaman ayıramıyorum küçük oğlum telefona sardı bu aralar üzülüyorum çünkü özel derse gidiyorum annemler bakıyor o sırada; büyük oğlum okuldan geliyor ben ders vermeye gidiyorum. Çalışmasam olmaz yine eve gelir lazım borçlar çok 😅 ev idare eder durumda ama ben tükenmiş hissediyorum genelde. Sürekli bir koşturma hali var . Bu süreçte iyi giden şey arabayı baya öğrendim. Ne bileyim işte kendi çapımda hayat kalitemi yükseltmek istiyorum ama iki çocukla bu kadar sor üç çocukla daha zordur

Sınır çizmek konusunda da şöyle yaptım biz de haftasonunu kayınvalide de yerdik mesela , artık gitmiyorum açıkladım ama durumu yani çocukların kursu oluyor (kurstan da aldım ) benim derslerim oluyor, uyku saatleri banyoları evin işleri vs bir gün bir günü oraya ayırınca tüm gün gidiyor valla siz gelin diyorum ne diyeyim 😅 önceleri lafını etti ama alıştı bu tatilde iki kere gittik mesela çocukları dün yıkadım ettim , büyüğün okul çantasını hazırladım kıyafetlerini ütüledim vs. Sizin kadar kesinlikle yorulamam ama sabah altı buçukta kalkmak bile yetiyor bana. Valla sakinlik dinginlik özledim

Selamlar gecenin bu vaktinde yazdım. Niyetim sizinle birlikte ilerlemekti ama o süreçte babamın kanser olduğu haberi geldi, annem zaten koah idi yoğun bakıma girdi. Ben sürekli geçmiş olsuna gelen insanları kendi evinde ağırladım ( aynı apartmandaydız onlar hasta diye bana geldiler) ama tüm düzenim gitti:) yazılarınızı hep gülümseyerek okudum bence çok iyi bir annesiniz ama sadece destekçiniz yok eş dışında. Ara sıra anneniz gelse, kayınvalideniz gelse bir işin ucundan tutsa mesela öyle bir imkanınız yok mu ? Ya da kızınızı servise verme gibi bir durumunuz? Bunlar tabi hep maddi şeyler. Ben de mesela yarın yarım gün abla çağırdım belki çağırmasam da olur ama kesin karar aldım ayda iki kere yarım gün. Perde pencere kök dip işler gibi şeyleri yaptıracağım. Mesela yarın belki ütü yaptırırım. Benim de sıkıntım şu ben çocuklara zaman ayıramıyorum küçük oğlum telefona sardı bu aralar üzülüyorum çünkü özel derse gidiyorum annemler bakıyor o sırada; büyük oğlum okuldan geliyor ben ders vermeye gidiyorum. Çalışmasam olmaz yine eve gelir lazım borçlar çok 😅 ev idare eder durumda ama ben tükenmiş hissediyorum genelde. Sürekli bir koşturma hali var . Bu süreçte iyi giden şey arabayı baya öğrendim. Ne bileyim işte kendi çapımda hayat kalitemi yükseltmek istiyorum ama iki çocukla bu kadar sor üç çocukla daha zordur
Çok geçmiş olsun, buraya çok girmedim nedense bu aralar çok yoğun gidiyor hayat düzen filan kalmadı. Şimdi nasıl baban ve annen?

Merhaba 🙋

Eve derin temizlik yapmak istiyordum ama vakit bulamıyordum. Ufak bir liste yaptım, yavaş yavaş yaparım diyorum.

Cmts günü oturma odasına el attım.

*Tv'yi kaldırmıştık çocuklar izlemesin diye. Tv dolabı öylece duruyordu boş boş.
Dolabı boşalttım, odadan çıkardım. Eşim de söküp garaja indirdi. Oda baya genişledi.
*Çocukların kitaplığını düzenledim. Tv dolabının çekmecelerinde de kitaplar vardı. Onlar boşta kaldı. Bakalım onları ne yapacağım, henüz yer bulamadım. Neden bu kadar çok kitabımız var hiç bilmiyorum 🥲 Sadeleşeyim diyorum ama kitaplara kıyamıyorum.
*Odanın duvarlarını yarıdan sildim.
*Süpürgelikleri cifledim.
*Süpürdüm, sildim odayı.

Baya iyi oldu ama tabi daha perdesi yıkanacak ve kapısı silinecek. Oyuncaklar düzenlenecek. Eleyemiyorum bir türlü.

Cmts bir de mutfağı toparladım sildim süpürdüm baya bir şey attım.

Evi toparlıyorum arkamı dönüyorum bakıyorum yine bir yerde kağıt kesilmiş, boya yapılmış. Düzenli olmayı bir türlü öğretemedim. Analarına çekmişler 🤣

X