Hayır demeli miyim evet diyip kullanmamalı mıyım

Sanırım henüz doğurmadın 😀 1 aylık bebeğim bugün bile üç kez kustu devamlı üst değiştiriyorum 5-6 zıbın değişiyor üst tulum ya da üstüne giydirdiğim hırka dahil.
Öyle 2 zıbın olsun benim olsun unut o hayalleri
Atma poşeti koşa koşa sarılacaksın o kıyafetlere 😅
İki valiz kuzenimden kıyafet geldi bize yenidoğan yetmiyor 3-6 aylığı kıvırıp giydirdim o derece sürekli değiştiriyorum üst baş

Benimde bebeğim var küçülen kıyafetlerini ayırıp veriyorum bi tanıdığa ama üzerinde leke vs varsa vermiyorum atıyorum.Ayıp bence lekeli kıyafet vermek.Uygun fiyatlı çeşit çeşit zıbın alabilecek durumunuz da varmış.Ben olsam poşeti olduğu gibi iade ederdim oğlumun yeterince kıyafeti var ihtiyaç sahibi birine verirsiniz diye.Sizi ezikliyorsa da görüşmeyin bence işiniz gücünüz varmış ne diye ezikliyor onu da anlamadın

Simdi ek gıdadan dolayı lekesi çıkmayan kıyafet mi yıkamaya ihtiyacı olan gerçekten kirli kiyafet mi onu sorayim
Çünkü sizin 2 tane aldığınız zihinda aynısı olacak ya çamaşır suyuna basıp bebeğe uygun olmadan kullanacaksınız yada lekeli kalacak. Bebek 2 zibin ile büyümez büyüdükçe kesfettikce daha çok ihtiyacı olur ama iş kirli kıyafet ise başka boyut
Mama kasigi vs gayet makul steril edilir yedek kullanırsın madem iyi durumdasın para biriktir o çocuk büyüdükçe daha çok ihtiyacın olacak

Ikinci ele karşi değilim. Genelde cocukla ilgili herşeyi ikinci el aldim.
Yurtdişinda cok yaygin bir durum. Bebek arabasi bile ikince el aliniyor.
Sizin olayiniz biraz farkli. Hem sizi eziklemiş hemde pis zibin vs. vermiş.
Normalde pasakli bir kadinsa fazla yayagara cikartmazdim ama titiz bir kadin böyle bir davraniş yaparsa kesinlikle Art niyet ararim

Ne kadar yikansa da bazen kusmuk lekesi tam gecmiyor sonra tekrar cikiyor deniyor 🤷 belki yikayip kaldirmistir ama tam temizlenmemistir. Icinize sinmiyorsa giydirmeyin, koyun kenara, sonra atarsiniz

Sanırım henüz doğurmadın 😀 1 aylık bebeğim bugün bile üç kez kustu devamlı üst değiştiriyorum 5-6 zıbın değişiyor üst tulum ya da üstüne giydirdiğim hırka dahil.
İki valiz kuzenimden kıyafet geldi bize yenidoğan yetmiyor 3-6 aylığı kıvırıp giydirdim o derece sürekli değiştiriyorum üst baş
Bir arkadasim artik kirlilerin arasindan en temizi secmeye basladim demisti 🙈🤣

Herkese merhaba arkadaşlar bir konu hakkında yine fikrinize ihtiyacım var dert edilecek bir konu değil tabi ki ama doğru mu düşünüyorum yanlış mı merak ediyorum benim gibi düşünen var mı acaba şimdi bilmeyenler için söylüyorum hamileyim bir oğlum olacak hayırlısı ile boşanma aşamasında bir anneyim çok şükür maddi durumum kötü değil yani nasıl desem aile evinde yaşıyorum asgari ücret alıyorum sigaram yok öyle masraflı bir insan değilim benim de teyzemin kızı var onunda bir oğlu var nasıl desem yıldızımız o kadar barışık değil konuya gelecek olursak geçen oğlumun küçülenlerini sana vereyim ayırmıştım dedi bende art niyet aramadım altında ben olsam bende veririm ama şöyle bir durum da var ben çok eski kıyafetle büyüdüm şımarıklık yapmak asla istemem ama çocuğuma çok eski giydirme taraftarı değilim alabilecek durumdayım çünkü beş tane zıbını olacağına iki tane olsun benim aldığım olsun kimseye minnet etmesin diye düşünüyorum neyse çok uzatmayayım bende o öyle söyleyince direk red edemedim geveledim yani daha çok ihtiyacı olana verebilirsin gibisinden konuştum bugün de bana bir poşet bıraktı poşetin içini açtığımda şok oldum afedersiniz ama kusmuklu zıbına kullanılmış mama kaşığına kadar ne kadar kötü şey varsa poşete doldurmuş yani bir mama kaşığı ne kadar pahalı olabilir 25 30 lira ben alabilirim ister istemez kötü hissettim ve art niyetli olduğunu düşünüyorum çünkü bana sürekli sen alamazsın sen büyütemezsin çocuğu tek başına vah vah acıyorum sana da bu bebeye de gibisinden çok şeyler söylüyor eziyor sürekli herşeyi geçtim yani bizde hep eskiyle büyüdük asla böbürlenmek istemiyorum Allah’ın zoruna gitmesin ama kimsenin kusmuklu zıbınını giydirmem çocuğuma yani çok şükür çalışıyorum elim ekmek tutuyor inan bebeğime çok güzel şeyler aldım zıbınlar alt açmalar çok kaliteli olmasın ama benim aldığım olsun diyorum yanlış mı düşünüyorum içim dolmuş kusura bakmayın çok uzun oldu fikirlerinizi bekliyorum
Ben oğlumda her şeyi yep yeni aldık ama eltimin 2 erkek çocugu vardı oda kiyafetleri iyi saklamıştı bana gösterdi bebekler çok kiyafet kirletiyor seç bak hangisi sana lazımsa al giydir diye.Bende aralarından hangisine ihtiyacım varsa sağlam iyiyse aldım giydirdim evde sonra küçülünce tekrar geri verdim.Mesela ben oğluma body zıbın çok almıştım eltimin kızına verdim oda giydirdi yani böyle ara sıra degiş tokuş yapıyoruz.Kuzenin niyeti kötü o ne öyle kusmuklu berbat kıyafetler vermiş boşandın diye acıkta degilsin herhalde.Birde millete anlatır ben kiyafet verdim çocuguna giydirsin diye kendini över böyle tipler🙄

Yıkayıp kutuya bırakayım doğru söylüyorsunuz kendisine de yıkayıp kutuya bıraktığımı söylerim çok teşekkür ederim fikir için
Ben olsam olduğu gibi iade ederim, teşekkür ederim kirli kıyafetlere ihtiyacım yok der eline poşeti tutuştururum. Bende yengemle değişik giydirdik olanları, halada kızımın küçülenlerini gösteriyorum beğendiğini alıyor çocuklar 12 ve 10 yaşındalar, o kadarda mülayim olmayın, yaptığı terbiyesizliği anlasın.

Ben giydiririm kızıma ikinci el kıyafetleri kiziminkileri de veririm vs ama çok çok yakinimdan bana da böyle kirli kıyafet gelmişti. 3 ay sonra evine gittiğimde geri vermiştim tşk ederim ihtiyaci olana verebilirsin diye tekrar geri sana getirdim kullanmadikta demistim. Mama kaşığı fln saçma olmuş hele silikon uçlu ise onlarin kullanım süreleri var sonuçta. Farketmeden getirmiste olabilir çocukların kıyafetleri bazen belli belirsiz kirleniyor Cokta buyutmeyin mevzuyu. Ya geri götürün ya da bitine vericem diyip verin.

Bana vah vah acıyorum sana diyen birinden çöp almam. Ama kuzenim kıyafet göndermişti oğluma, bende beğendiklerimi ayırmıştım diğerlerini vermiştim. Vermek normal ama akrabanız fesat.

Size kalmış kullanıp kullanmamak. Ben büyüğün çok yıpranan kıyafetlerini bile küçüğe giydirmiyorum. Benim görümcem de çocuklarının eski, kirli, kırık dökük neyi varsa vermeye çalışıyor. Durumumuz var kendimiz nasıl güzel giyiniyorsak çocuklara da onu layık görüyorum. Ama geri versem de anlamıyor. Art niyet aramıyorum ama biraz anlayış kıtlığı var malesef. Bizim de atacağımız eşyaları atma bana ver diyor. Bazı insanların huyu böyle. Bazıları da benim gibi huylanır. Kısaca içinize sinmiyorsa geri verin ya da atın.

Durumunuzdan ötürü gerçekten üzülmüş fakat yanlış kelimelerle dile getirdiği için itici gelmiş olabilir. Art niyetliyse söylerken tonlamasindan daha iyi anlarsınız gerçi; ama bana fesat gelmedi . Kendince yardımcı olmaya çalışmış.

Ben de çocuklarımın kıyafetlerini seçip seçip veriyorum, lekelileri evde giydiriyordum. Ne kadar yikasam da mübarek çıkmıyor. Kızım mesela biberon kullanmayı birakmisti . Komşumuza vermeden önce sordum lazım olur mu diye. Kendisi bana kızdı guzelce yıkar kullanırım nolcak alırım deyip aldı bı sürü kaliteli eşyasını. İşte bunlar karşınızdaki kişiyle iletişiminize bağlı . Siz de yıkayıp belediyeye teslim edin alırlar.
Oglunuza da çok güzel kolay bir doğumla kavuşursunuz inşallah 💐 güzel insanlar çıksın yollarınıza

3 kişilik dost grubum var
Oğullarımız 4, 2.5 yaş ve 9 aylık.
En büyükten ortancaya, ortancadan en küçüğe geçiyor kıyafetler
Lekelileri vermiyoruz. Güzelleri birbirimize veriyoruz
İçimize siniyor çünkü
Sinmese hayır derdim.

Sizin içinize sinmemiş
Ben olsam hayır derdim

Yıkayıp kutuya bırakayım doğru söylüyorsunuz kendisine de yıkayıp kutuya bıraktığımı söylerim çok teşekkür ederim fikir için
Yıkayıp kutuya koymakla uğraşmayın inanmaz zaten, adınız bizim eskilerle büyüdü diye çıkar belki ki o kapasite de biri. Geri iade ederim iki çiftte lafımı sokarım.

Müsterih olun ne niyetle verdi ise ne cümle ile verdi ise döner o niyet cümle yapışır eteğine umarım niyeti iyidir.Ben olsam geri veririm istediği yere bagislayabilr.Ben ikinci ele de bebek giysisi paylaşmaya da varım Yalnız birseyi bir yere verirken bağışlama olur belediyeye yada ihtiyacı olana kusmuklu lekeli çok çok eski şeyler vermek iyi değildir iyilik hiç değildir

Veren alanın gönlünü kirmayacak bunun için değil ama çöp olan şeyleri bile verdim iyilik olsun diye birşeyler türedi kendi kullanamayacagin sana verilse gönül koyup kirilacagin şeyi kimseye vermemeli iyilik tam yapılmalı

Konudan bağımsız soruyorum önlük takmayı düşünmez misiniz ?
Ben 3 kızımda da önlük kullandım çok fazla önlük vardı onlar eskidi kıyafete bir şey olmadı tavsiye ederim

Önü lekeli yikanmaktan yıpranmış kıyafetleri kimseye vermiyorum onun dışında yeni gibi kalan nerdeyse giyilmeden küçülen kıyafetler paylaşılabilir diye düşünüyorum.Ama giydirmeye gönüllü değilsen ve karsindakileri art niyetli görüyorsan baştan kabul etme

X