Hazırlık gidişatı hak. yardım kızlar

Musmutluuu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2020
889
1.460
Merhaba kızlar ben smmm staj başlatma dosyası açtırmak istiyorum ama öncesinde biraz hazırlık yapmak istiyorum nasıl bi yol izlemeliyim nerden başlamalıyım sizin nasıl oldu yardımcı olur musunuz ?

Önce zor bir yola adım attığınızı bilin lütfen. Yorucu bir süreçtir. Zira staj başlatma, sonrası staj ve yeterlilik derken ömür geçiyor. Maliyetli de olduğunu unutmamak lazım. Kurs ister istemez tercih ediliyor zira ben hiç çalışmadan kursa giderek sadece kazandım. Bir de konu hakkında istekli olmak, mevzuat ve gelişmeleri takip etmek, işin içinde fazlasıyla olmak lazım.

Önce zor bir yola adım attığınızı bilin lütfen. Yorucu bir süreçtir. Zira staj başlatma, sonrası staj ve yeterlilik derken ömür geçiyor. Maliyetli de olduğunu unutmamak lazım. Kurs ister istemez tercih ediliyor zira ben hiç çalışmadan kursa giderek sadece kazandım. Bir de konu hakkında istekli olmak, mevzuat ve gelişmeleri takip etmek, işin içinde fazlasıyla olmak lazım.
merhaba bende yeni mezun oldum staj başlatma için herhangi bir kitap vesaire aldınız mı aldıysanız tercihlerinizi paylaşır mısınız ?

Merhaba, stajerim 11 ay kaldı bitmesine bence önce kendine bir iş bul ve bu mesleğin sıkıntılarını çekip çekemeyeceğine karar ver ortamı gör. Mesela ben bir tekstil firmasında çalışıyorum bütün aylık beyannameler bende lakin maaşımdan memnun değilim on muhasebede olan bende 100 200 az alıyor mesleğin bir değeri yok yani tek firma değil bu arada 8 firma işleminden bahsediyorum herşeyleri bende malesef. Bu malı müşavir ofislerinde stabil bir çalışma ortamı oluyor ve bir çok firma nin farklı işlemlerinden dolayı daha çok şey öğrenebilirsin. Sgs sınavı içinde yanımda 2 arkadaş var ikiside kendileri çalıştı hatta biri fuat hoca dan eğitim aldı geçen dönem kazanamadılar. Dün sınav vardı gene girdiler lakin gene umutları yok. Biraz zor bir sınav her geçen gün de zorlaşıyor. Bu mesleği isteyip istemediğine karae ver önce. Ben ruhsatı kazanınca ticaret yapmayı düşünüyorum mesela 🤣

Merhaba kızlar ben smmm staj başlatma dosyası açtırmak istiyorum ama öncesinde biraz hazırlık yapmak istiyorum nasıl bi yol izlemeliyim nerden başlamalıyım sizin nasıl oldu yardımcı olur musunuz ?
Merhaba dosya açtırmışmıydınız sınava girdiniz mi ne durumdasınız acaba

X