Hediye almak zorunda mıyım?

cift olarak gideceginiz bir kutlamada ayri ayri hediye vermeye gerek yok. esiniz zaten size sen hediye al dememis, o bir hediye alsin ve aileniz adina versin. ben bu yok illa benim adima verme israrini anlamadim galiba.

Kocişin tutumuna bağlı aslında biraz. O da karımı kıracağıma kafamı kırarım düşüncesindeyse ve her daim arkandaysa erken pes etmişsin. Yok çifte standart varsa, aileye karşı arkanda durmuyorsa sal gitsin 😂
Yok şimdi bana karşı çok iyidir de konu ailesi olunca kocişime bir seyler oluveriyor 😂olmazlar oluyor yanlis yapan onun ailesiyse bilmeden yapiyorlar hep iyi niyetlerinden disardakiler hep kotu niyetli 😅

cift olarak gideceginiz bir kutlamada ayri ayri hediye vermeye gerek yok. esiniz zaten size sen hediye al dememis, o bir hediye alsin ve aileniz adina versin. ben bu yok illa benim adima verme israrini anlamadim galiba.
Beyefendi heduyeleri benim elime tutusturur illaha Papatya almadi de demedim de kendin ver dedim aslında

Beyefendi heduyeleri benim elime tutusturur illaha Papatya almadi de demedim de kendin ver dedim aslında
ha onu ben de istemem. hatta arabadan inerken hediyeyi almam bile. kendisi gotursun. 😂 ama orada iste bu benim hediyem diye belirtmesine gerek yok. ikiniz de tebrik ettikten sonra bu da bizim hediyemiz umarim begenirsin vs bir sekilde versin gecsin.

bu hediye konusunda ben de cok doluyum. ben hediye istemiyorum nisanlimin ailesinden asla. ama onlara da zorla goturmek istemiyorum. eger icimden gelse zaten gotururum. ama her gorusme oncesi kayinvalidenin “annecim dayina hediye aldiniz mi, almadiniz mi, aaa alin ama” telefon trafiginden biktim. 🙈 ben artik hediye de almiyorum, nisanlim aldiysa da arabadan indirmiyorum bile hediyeyi. kendi dayisinin amcasinin hediyesini kendisi veriyor. kafam boyle cok rahat.

ha onu ben de istemem. hatta arabadan inerken hediyeyi almam bile. kendisi gotursun. 😂 ama orada iste bu benim hediyem diye belirtmesine gerek yok. ikiniz de tebrik ettikten sonra bu da bizim hediyemiz umarim begenirsin vs bir sekilde versin gecsin.

bu hediye konusunda ben de cok doluyum. ben hediye istemiyorum nisanlimin ailesinden asla. ama onlara da zorla goturmek istemiyorum. eger icimden gelse zaten gotururum. ama her gorusme oncesi kayinvalidenin “annecim dayina hediye aldiniz mi, almadiniz mi, aaa alin ama” telefon trafiginden biktim. 🙈 ben artik hediye de almiyorum, nisanlim aldiysa da arabadan indirmiyorum bile hediyeyi. kendi dayisinin amcasinin hediyesini kendisi veriyor. kafam boyle cok rahat.
Olması gereken bu zaten cicim. Kimin yakınıysa hediyeyi o verir ayrı ayrı alınmadığı sürece.

Dayılara kadar ne hediye alinir ki insan secmekte zorlanir birsey bulamaz sizinki daha zor.

Öyle tabi ki ya ona da hak veriyorum insan ailesinden vazgeçemez. Beni salsa sıkıntı yok bende öcü değilim oysa ki gidince karakterim soğuk olmasına rağmen elimden geleni yaparım. Birden kızları olmamı istiyor eşim pardon kocişim😅
Diğer gelinler (varsa) çok canciğerse senin de öyle olmanı istiyor muhtemelen. Çizgini bozma, mesafen olsun ama el kızı gibi de davranma bence. Aile oldunuz sonuçta sevsen de sevmesen de. Yarın öbür gün beben olacak, çocuğunun babannesi dedesi amcası kuzeni falan olacaklar. Daha sık görüşmek zorunda kalacaksın, daha samimi olacaksın mecburen.

Bana vicdan yaptırıyorsunuz 😅 ben alınmasın demedim aslında hep ben alırdım ben uğraşırdım elime tutustururdu ver ver diye eskisi kadar saf olmayınca tabi çocuklarla ne alakası var oldu . Bana trip atıyor e o zaman buyuklere de almasaydik.. Yani yapılırken sorun yok yine organizasyonu ben yapmalıyım.

bi dk ben mi yanlış anladım
yeğen dediği sizden 2 3 yaş küçük koca bir insan değil mi? konunun başında dediğiniz?

Diğer gelinler (varsa) çok canciğerse senin de öyle olmanı istiyor muhtemelen. Çizgini bozma, mesafen olsun ama el kızı gibi de davranma bence. Aile oldunuz sonuçta sevsen de sevmesen de. Yarın öbür gün beben olacak, çocuğunun babannesi dedesi amcası kuzeni falan olacaklar. Daha sık görüşmek zorunda kalacaksın, daha samimi olacaksın mecburen.
Doğru tespit diğer gelin fazlaca can ciğer. Cidden el gibi davranmam Kudra gidince . Aksine hiç daha karşılarına gelmedim . Doğru diyorsunbebekle işler karışır 😅

Olması gereken bu zaten cicim. Kimin yakınıysa hediyeyi o verir ayrı ayrı alınmadığı sürece.
yok kayinvalideye gore ben cici gelinim ya “ihihihi diyicim bini di sizi ildikkk” diye kirisip vermem lazim hediyeyi :KK70: ne vericem ya bi kere yurt disindan gelirken aldik onu verdim yetti valla. ortada nisan yokken adam zaten dayisina hic hediye almiyordu ki :KK70:
Dayılara kadar ne hediye alinir ki insan secmekte zorlanir birsey bulamaz sizinki daha zor.
bu zamana kadar gomlek, ayakkabi, saat, bir de bodrumdan mandalina aldik dayiya :KK70:

yok kayinvalideye gore ben cici gelinim ya “ihihihi diyicim bini di sizi ildikkk” diye kirisip vermem lazim hediyeyi :KK70: ne vericem ya bi kere yurt disindan gelirken aldik onu verdim yetti valla. ortada nisan yokken adam zaten dayisina hic hediye almiyordu ki :KK70:

bu zamana kadar gomlek, ayakkabi, saat, bir de bodrumdan mandalina aldik dayiya :KK70:
Ahahah oha dayıya ayakkabı almak mı 😂😂😂 Dayı dediğine giderken tatlı götürülür en fazla vazo, karaf falan alınır 😂😂😂

Kadının pembik gelin hayalleri seninle suya düşmüş 🙄

Merhaba hanımlar
Eşimin yeğeninin bir kutlama durumu var. Bunun için hediye alalım mı gerek var mı diye sordu. Bende eğer istiyorsan alabilirsin tabii ki ama hediyeyi ortak almışız gibi verme dedim. Bundan dolayı biraz atıştık. Nedenini aslında o da bende çok iyi biliyoruz. Düğünüm, nişanım doğum günüm geçti eşimin sadece anne ve babası düğünümde takı taktılar.

Ben gittiğimde hep elim dolu gitmeye çalıştım. Yanlış anlamayın alınan küçük hediyenin lafını yapmıyorum. İlk görmeye gittiğimde ev aldı evlerini görmeye gittiğimde tatile gittiğimde muhakkak bir şey alırım. Ama artık kendimi salak gibi hissediyorum. Belki adettir diye bir havlu koysa yapmaya devam ederdim. Şimdi eşim diyor ki çocukları karıştırmayalım. Çocuk dediği benden iki yaş küçük. Sürekli verici olmamı bekliyor. Kendin al ona da yok illahi bende almam gerek ki ailesine şirin gözükeyim. Ben istemeden kimseye bir şey alamam. Sorun aslında alınan küçük hediye değilde eşimin her koşulda ailesinin yaptığı şeylerde sonsuz toleransı bana gelince de beklenti içinde olması. Şimdi siz diyebilirsiniz sana hediye almak zorunda mı Papatya kesinlikle değil. Peki ben niye sürekli insanların gönlünü yapmak zorunda mıyım? Eşim sürekli eskide ola bitti sana şimdi nasıllar ona bak diyor. İyi de bende onlara aynı şekilde normalim. Geçmiş konuma bakabilirsiniz. Ben nasıl bir şey söylemeliyim?
Bence hayır. Çünkü bu ilişkide alma verme dengesi bozulmuş. Eşiniz ayrı bir birey siz ayrısınız. Çok istiyorsa kendi adına alsın, sizi karıştırmasın.

X