hem sigarayı bırakalım hemde kilolarımızdan kurtulalım

rabbime cok sükürki bende bıraktım sigarayı karnımdaki bebegimin sayesinde 4 haftalık gebeyken tiksindim dahada içmiyorum mevlam agzıma sürmeyi nasip etmesin bir daha ama ben cok dua ettim bebek istiyorudum ve tek sorunum sigaraydı rabbim verdi tikisndim cok sükür

amin canım sen zorlanmamışsındır bırakırken :KK34: negüzel bende her hamileligimde tiksindim ama sonradan tekrar başladım :KK14: ama karalıyım busefer

merhaba kızlar nezaman dır giremiyordum neyyapalım bir fikir verin hepbirlikte kurtulalım şu illetten ben azalltım ama bırakamadım günde 3 tane içiyorum aslında kendimi kandırdıgımıda biliyorum
her içtigimdede kendimi kötü hissediyorum

Televizyonlarda sıkça reklamı dönen tütüne son ile sıgarayı bıramaya başlana bilir ama sıgrayı bırakırken kilo vermek değilde aksine kilo alma eğilimi oluyor :KK43:

evet sigara çok olmasada birmiktar kaloriyi yakıyo 9 üylülde sigara hakkındabi konferansta dinlemiştim
televizyondaki nede gelince defalarca aradım aceba nediyorlwrda insanları bırakmaya teşvik ediyorlar diye 1 günde 15 kere aradım cevapveren olmadı sinirden çatlicaktım oan :KK53:

Bende sigarayı bırakıp bırakıp başlıyorum benim devrelerim 4 ay aralıklar. Şu an diyetteyim karbonhidrat diyetine devam ediyorum yaklaşık 2,5 kilo kadar verdim . Tekrar başladığım sigarayıda az az içiyordum fakat her içtiğimde kendime kızıyorum iki defa 4 ay bıraktım tekrar başarabilirim diye düşünüyorum ama bu sefer birdaha başlamamak üzere bırakıyorum.
Tabi diyete devam karbonhidrat diyeti güzel bir diyet çok fazla sıkmıyor insanı inceleyebilirsiniz. Birde ben öyle yapmayı düşünüyorum her sigara isteğinde bir bardak su içmek hem kilo aldırmaz hemde diyetimize faydası olur.

merhabalar efendim 4 gün önce kenim kendime aldıgım bir kararla sigarayı bıraktım nezamandır içtigimi söylesem yuh dersiniz sigara içmedigim dönemim yok nerdeyse hicbir sıkıntımda yoktu saglıklıyımda ansızın vermiş oldugum karadı bu ve 4. gün ne sinir ne sitres zaten bıraktıgım günden beri hicbirsey yok böyle kac gün sonra tamamen bırakmış olurum

Çok istiyorum , gerçekten istiyorum sağlıklı bir şekilde sigarayı bırakmayı. Daha 60 yasindayken sigaranin sebep verdigi kanser yuzunden ölmeyi hiç istemiyorum. 90 yaşımı görüyüm istiyorum. Şuan 28im ve 8 yildir sigara iciyorum. Bu yıl bırakma karari aldim. 2 kez denedim, ama olmadi. Ustelik bos yere kilo aldim. Ama artik yetti! Hem sisman yani cirkin, hem sigarali yani sagliksiz biri olmaktan biktim...
Lütfen, biri bana söylesin, aynı anda hem diyet yapıp hem de sigaradan kurtulmak mümkün mü, başaran var mi bildiginiz?

Ben 19 yıl içtim sigarayı. 3. pakete geçiyordum 1 günde. Sonra sigara bırakma kliniğinden randevu aldım. Testler yapıldı.İlaç kullanmaya başladım. Gün belirledim. 16 gün sonra sigarayı tamamen bıraktım. 1 ay sonunda da ilacı bıraktım. Şuan 5 ay'ı geçti sanırım. Evet kilo aldım. Ama sigarayı bırakmayı başarabilmişsem, o kiloyu da verebilirim. Şuan evdeyim çok müsait değilim az yemek için falan ama gerçekten tamam dediğimde kiloyu da verebileceğimi biliyorum. Sigara aklıma gelmiyor mu? Geliyor. Canım çekmiyor mu? Çekiyor. Ama 1 taneyi yaktığımda gerisinin geleceğini ve onca emeğimin boşa gideceğini biliyorum. Artıları, eksileri düşündüğümde o bir anlık can çekmesi geçiyor zaten. Hiçbir irade göstermeden, birşey kullanıyım da isteğim gitsin diye birşey yok. Zorlanıyorsun ama emeğinin karşılığını fazlasıyla alıyorsun. Sağlık olarak da, maddi olarak da... İnşallah başarırsınız siz de.

merhaba arkadaslar
12 yildir sigara kullaniyorum. artik bu illetten kurtulmak istiyorum. ne zaman sigarayi biraksam istahim acilir kilo alirim. gelin hep ber:KK34:er hem sigaradan hem fazla kilolardan kurtulalim :KK34:
sigara içmiyorum ama içen arkadaşlara söylüyorum kendinize yapabilecek en büyük kötülüğü yapıyorsunuz

X