Hemen Bugün İsveç'e Yerleşmek İçin 30 Sebep

NeverOne

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2013
16.264
32.568
33
İsveç'in mesai süresini 6 saatle kısıtlamayı planladığı haberinin ajanslara düşmesiyle birlikte aklımıza gelen bir fikir. Zaten ortalama insan ömrünün en uzun olduğu 2. ülke olmasıyla, düşünce, fikir özgürlüğü alanındaki erişilmesi güç rahatlığıyla, sınıf kavramını ortadan kaldıran ilkokulları ve kadın erkek ayrımını kaldırıp çocuklara insan olmayı öğretmesiyle gönlümüzde taht kuran İsveç bir de işçi özlük hakları konusunda tüm dünyayı geride bırakınca tası tarağı toplamaya başladık...

1. Şeker gibi, eğlenceli bir kral ve yakışıklı prens

534680cd8b0db63d744b5e1f.webp

2. Ev kullanıcıları için sunulan 26 Mpbs internet erişimi

534680f7082ad4d24589556b.webp

9. Her türlü teçhizatını kendisi üreten, 200 yıldır savaş yüzü görmemiş güçlü bir ordu

5346846ad4c624287f835334.webp

10. Kendi savaş uçağını üretebilecek üstün teknoloji

5346856d1f820b174a429ef2.webp

11. Ülkeyi çöp satın alma noktasına getiren benzersiz geri dönüşüm uygulamaları

5346850a615bf038037e338a.webp

Dünyanın en çok geri dönüşüm yapan ülkelerinden biri olan İsveç’te her evde tüm atıklar mutlaka ayrıştırılıyor. Binaların altındaki çöp odalarında metal, beyaz cam, koyu renk cam, plastik, karton, kağıt, pil, ampul, elektronikler, ayrışabilir çöpler başta olmak üzere ayrı ayrı çöp bidonları bulunuyor. Plastik ve metal içecek kutuları da depozitolu olarak satıldığı için insanlar bunları çöpe atmayıp evde biriktiriyorlar.

12. %87 ile dünyada sendikalaşma oranının en yüksek olduğu ülke

5346852e1f820b174a429ee0.webp

13. Günlük 6 saate indirilmesi planlanan mesai saatleri

53468555395276757b862117.webp

14. BM verilerine göre dünyanın Japonya'dan sonra en yüksek ortalama yaşam süresine sahip ülkesi (80.1 yıl)

5346878cd4c624287f8353a2.webp

Yine BM verilerine göre bu rakam 2050'de 84.6'ya çıkacak. Bu rakam şu anda Türkiye'de 70.5, Zambia'da 32.4 ve Dünya ortalaması ise 65.4.

15. 2004 itibariyle dünyadaki kadınların ve annelerin durumları hakkında ülkeler arasında yapılan sıralamaya göre 1. sırada

53468af940e8a63d02094dd4.webp

Puanlama kriterleri:

Anne ölüm oranı riski
Modern doğum kontrol yöntemleri kullanan kadınların oranı
Eğitimli personel bulundurulan doğum oranı
Anemili hamile kadın oranı
Kadınlarda okur yazarlık oranı
Ulusal mecliste kadın vekil oranı

16. Evcil hayvanınız dahi doğum yapsa kullanabileceğiniz azami 6 aylık doğum izni :-)53: Neee?)

53468581d4c624287f83535c.webp

18. Sınıf kavramını ortadan kaldıran, yeni "grup öğrenme" konseptine dayalı okullar

534685ce2ab97e054a4ecc31.webp

20. Tıkır tıkır işleyen bir sağlık sistemi

Yıllık belli bir ücrete ulaşmanızın ardından bedava hizmet. Randevunuz geldiğinde sizi arayıp davet eden görevliler, çocuğunuzun bakımı için evinize gelen doktorlar. :KK51:

28. Halka saygılı belediyeler

Trafik kurumundan evlere gönderilen bilgi notu. Yapılacak olan yol çalışmasını haber veriyorlar, ayrıca ne zaman başlayıp biteceği ile ilgili bilgilendirme yapılıyor. Dilerseniz çalışmanın nasıl gittiğini kontrol edebileceğiniz bir link de vermişler. Hangi güzergahlar etkilenecek, alternatif yollar neler, vs.

30. Başbakanın oğlunun McDonalds'ta çalıştığı bir ülke

53468c132f7d458f4e8612e7.webp

Haber linki: http://www.thelocal.se/20110803/35324

-oğlum ilk iş günün nasıl geçti

-yoruldum ama güzeldi

-aman işini savsaklayıp da beni utandırma

-tamam babacım!

http://onedio.com/haber/hemen-bugun-isvec-e-yerlesmek-icin-30-sebep-284691

30 maddenin hepsini koymadım, ilgimi çekenleri paylaştım tamamına linkten ulaşabilirsiniz. Özellikle 15. 16. ve 30. maddeler beni benden aldı. :KK53: Hayır gidip yerleşeceğimden değil ama, benim ülkem neden böyle değil diye düşünmeden edemiyorum. Sahi neden değil? :KK37:

Bunlar internette dolaşan renkli mailler..
İlk maddeden belli zaten.
İsveç çok güzel standartları yüksek bir ülke ama geçende de Rus sitelerinde dolaşan “Türkiye’de yaşamak için 40 neden” diye bir mail dolaşıyordu.. Bu da ona benzer..
Abartı..

Gerçek olmayadabilir...

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

gerçekliği tartışılır ,araştırmak lazım
ayrıca araştırsak da bu seviyede bile olsalar ,ülkemi asla terketmem ..
ne olursa olsun bu ülke benim ülkem ,kolay kazanmadık ,kolay da çekip gitmeyiz.
sevmeyen varsa çekip gitsin
ya sev ya terket ...

16. Evcil hayvanınız dahi doğum yapsa kullanabileceğiniz azami 6 aylık doğum izni
bu madde çok saçma zaten.
o zaman herkes bir evcil hayvan edinir. hatta bir kaç tane..

Kendi halki icin herseyi gozden cikan ama gocmenler icin cehennem olan yer:)
Yerli bir isvec degilseniz bunlarin sadece cople alakali olanindan faydalanabilirsiniz.

gerçekliği tartışılır ,araştırmak lazım
ayrıca araştırsak da bu seviyede bile olsalar ,ülkemi asla terketmem ..
ne olursa olsun bu ülke benim ülkem ,kolay kazanmadık ,kolay da çekip gitmeyiz.
sevmeyen varsa çekip gitsin
ya sev ya terket ...

Turkiyeyi sizin gibi dusunen insanlar ulke yapiyor.. Ne olursa olsun ait oldugumuz yer.

16. Evcil hayvanınız dahi doğum yapsa kullanabileceğiniz azami 6 aylık doğum izni
bu madde çok saçma zaten.
o zaman herkes bir evcil hayvan edinir. hatta bir kaç tane..
Evet bu madde gerçekse bile o iş öyle kolay değildir zaten.Vergisi,kotası bilmemnesi bir sürü şeyi vardır yoksa herkes 50 tane hayvan doldururdu eve.

Turkiyeyi sizin gibi dusunen insanlar ulke yapiyor.. Ne olursa olsun ait oldugumuz yer.

teşekkür ederim .biz herşeyde ülkemizi kötüleyen insanlar değiliz
eğrisiyle doğrusuyla bu ülke bizim ..
Avrupa meraklıları gidip orada yaşasın ,bizler dedelerimizin kanlarıyla suladık burayı ,herkesten daha vatanseveriz elhamdülillah

Aslında ülkemize zarar verenler ve onlara arka çıkanlar çekip gitse,cennet bizim memleketimiz.:KK14:Bizim ülkemizin güzellikleri dünyanın çok az yerinde görülür.

Burada bunlar paylaşılıyor diye çekip gideceğimizi düşünenler mi var komik.. Ülkemizi sevmesek düştüğü duruma üzülüp, yapılanları sorgulayacağımıza, hesap sormak isteyeceğimize, hakkımızı, özgürlüğümü savunacağımıza, yapılan yanlışlara yanlış deyip insanları karşımıza alma pahasına, sesimi yükseltip bu ülkede biz de varız biz de yaşıyoruz bizimde haklarımız var diyeceğimize çoktan çeker giderdik dimi. Ülkemizi seviyoruz ki korumak istiyoruz tüm ayrıştırmalardan, kutuplaştırmalardan, siz biz kavramından, nefretten. Burada bu maddeler paylaşılmış olabilir hadi gidelim mi diyeceğiz yani yok öyle benim dedelerim şehit olmuş bu ülkede nasıl arkamı dönüp giderim. Kalıp elbette ülkemin gelecek güzel günlerini göreceğim inşallahhh En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Bizim ülkemizde bu şartlara sahip olursa 6 saat mesai yaparsak asgari ücretinde yarısını verirler mazallah..

evcil hayvanım doğurdu diye doğum iznimi direkt akıl hastanesinde yer ayırtmamız lazım.

Çöpleri ayrıştırmak mı değil cama ayrı, plastiğe ayrı çöp bidonları daha her apartmanın önünde normal çöpler için konteynır yok kaldırımlara bırakıyoruz çöpleri onları ayrıştırsak ayrı ayrı sokak torba torba ne olur bilmem gerçi ben camları ayırıyorum uzakta olsa gidip atıyorum ama arabayla ancak yakında yok yani.

Komik gerçekten, ya sev ya terk etmiş. Burada zamanında yaşadıkları mağduriyetleri anlatanlar da terk etselermiş o zaman? Bu şekilde yaşamak istiyorsan Arabistan'a git İran'a git diyenlere nefret kusuyoruz da, ülkenin daha gelişmiş olması için eleştiri yapınca ya sev ya terk oluyor. Ne ala memleket.

Eğer bu linkte yazanlar gerçekse galiba ben Türkiye'de yaşamıyorum :KK1:

Hele kış yok kısmından sonra koptum haberden :KK53:

"Sokakları güvenli, üç kuruş
için adam kesmiyorlar" yazmışlar ama geçen bizim burada 200 TL için adamı 17 yerinden bıçakladılar.

rusların gözünden öyle rusyada kış çok sert geçiyor ya ondan :))
duvarda küfür yazıları yokmuş bende en çok ona güldüm :KK1:
buraya park eden en adi o..... dur yazıları hiç yok tabi bizim ülkemizde :KK1:

X