Hep aynı çocuk ne zaman? sorusu..

Benim de annemin arkadaşı anneme bugün demiş ki "yumurta dondurma işlemi diye bir şey varmış, haberiniz olsun diye dedim. Bugün haberlerde gördüm."
Annemde bizim kız zaten bu konularda bilgili demiş. Gayette normal bir konuşma diyor bana demin.
Ben evli değilim, yaşım 32 olacak diye bu kadın bunu deme gereği duyuyor.
Iyi de, belki ben çocuk istemiyorum :olamaz:
Yani bu benim mahremiyetim.
Bence herkes haddini bilmeli, ben normal bir konuşma gibi bakamadım şahsen bu duruma.

Ben dogurmayi dusunmuyorum teyze maazallah senin gibi falan olur diye korkuyorum deseydiniz keske😂

Aslında hepiniz haklısınız verilecek çok güzel cevaplar var bu insanlara...Zaten densizlik yapan insanlarla çok muhatap olan biri değilim ama son zamanlar da çevremde ki yaşıtlarım arkadaşlarım yapmaya başladı..Şunu farkettim ki insanlar evlenip çocuk yapınca statü atladılar falan sanıyorlar çünkü bu muhabbetler ii sürekli yapanlar çocuklu arkadaşlarım..

34 yaşında evlendim 11 aylık evliyim valla çocuğum yok yani ne zaman hazır hissedersem . Bana da sormuşlardı aslında sormaktan ziyade ağız aramak gibi halam ayy ben seni rüyamda gördüm hamileydin görümcem arar ayy arkadasım seni rüyasında görmüş hamileymişsin eşimn Almanya da ki yengesi eee bebek yokmu demesi üzerine çıldırdım kadına hayırlısı karı koca olarak bizim bileceğimiz iş dedim . Görümceme de evlenmezsin ne zaman evlenceksin derler çocuk olmaz eee çocuk derler keşke herkes kendi hayatına baksa dedim . Halama da eşimle bakarız duruma dedim bi daha da önüme gelmedi açıkçası. Lütfen cvp verin sessiz kalmayın kimse bilemez karı koca arasında ki durumu. Görümcem 16 yıllık evli bebekleri yok ama bi kere bile sormadım belli ki ya istemiyorlar yada olmuyor diye düşündüm bana düşmez açıkçası. Brlki sorun var belki paylaşmak istemiyorum sanki onlar bakacak . Bizim Türk toplumu işte genel sorunu düşünce yok . Sanane halbuki milletin hayatından..

Ben 21 yaşındayım yaklaşık 1 bucuk yıldır evliyim, kaynanam evliliğimin başından beri ben torun istiyorum, beceriksiz, siz yapın cocugu bana verin, nezaman bebek yapicaksiniz gibi sorularıyla cok fazla bunaltmisti beni, bende her defasında nazikçe daha düşünmediğimizi söyledim. Sonrasinda ablam artk cocuk istedigimi söyledi kaynanama ve bu seferde her ay bebek varmi niye adet oldun gibi sorular sormaya başladı bende anne lütfen sorma olursa olur Allahin izniyle diye nazikçe uyardım. Etraftan okadar cok korkutuldum ki sakın geç çocuk yapma yoksa dahada zorlaşır çocuk olması genç anne ol vs. Ve ben inanirmisiniz vajinismus hastasıydim ve eşimle iliskiye giremiyordum sonrasında yeni yeni iyileşmeye başlayınca ilkinde oluverdi.. Kim bilebilirdiki benim ne yaşadıklarımı belkide bu yüzden çok zoruma gidiyor.. Bilerek korunmadik evet çünki artk üzerimde bir yük oluşmuştu ve olurmu olmazmi korkusuyla korunmadim.. Hiç beklemediğim bir anda hamile kaldığımı öğrendim... Bu tabiki cok güzel bir duygu, Rabbim herkese nasip etsin:) şimdide cok gec kaldınız çocuk için şimdi buralarda oynardı gibi bir laf yedim geçenlerde kaynanamdan:) demem o ki üzerimdeki tramvayı hala atlata bilmiş değilim çok kafama takan birisiyim. Size tavsiyem fazla takmayın herseyi kimseyi dinlemeyin nezaman hazır hissederseniz ozaman çocuk sahibi olmak isteyin. Süreç uzarsada sakın üzülmeyin vardır elbet bir vakti zamanı. 😊 ( kusura bakmayın biraz uzun oldu)

Allah cezasını versin bu soranların..bende maruz kaldım bir iki kez. Hem kışkırtıp hemde ne derece inctiklerini birakın farketmek umursamiyorlar bile. Haddsiz ve Insanliktan uzak hayvani bir davranış yaptıkları nokta!!!

X