Hep aynı çocuk ne zaman? sorusu..

Feniks

Aktif Üye
Pro Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2021
537
1.427
Benim de annemin arkadaşı anneme bugün demiş ki "yumurta dondurma işlemi diye bir şey varmış, haberiniz olsun diye dedim. Bugün haberlerde gördüm."
Annemde bizim kız zaten bu konularda bilgili demiş. Gayette normal bir konuşma diyor bana demin.
Ben evli değilim, yaşım 32 olacak diye bu kadın bunu deme gereği duyuyor.
Iyi de, belki ben çocuk istemiyorum :olamaz:
Yani bu benim mahremiyetim.
Bence herkes haddini bilmeli, ben normal bir konuşma gibi bakamadım şahsen bu duruma.

AlminaH

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2017
623
852
Kulak tıkamak lazım bu densizlere. Bekar olursun, evlilik ne zaman derler, evlenirsin çocuk ne zaman, doğurursun ikinci ne zaman, ikisi de aynı cinsiyetteyse hele ki kızsa bu sefer olsun üçüncüyü yaparsın o erkek olur derler, derler de derler...

zeraseba

MELEĞİMİ BEKİYORUM
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2012
5.096
11.970
Merhabalar; daha önce burada bu tarz konularla karşılaştım ama artık bu durumdan iyice bunaldım, öncelikle kendimden bahsedeyim 32 yaşındayım eşim ise 29.. iki yıldır evliyiz ve doğuda çok küçük ve uzak bi ilçe de görevliyiz..Çocugumuz olmadı henüz İnsanlar bu konuda çok bunalttılar artık beni herkesin ilk sorusu çocuk yok mu? Ayy olmuyosa bak tüp bebek yaptırırsın? Yaşın da kaç oldu artık? Bu tarz insanlarla çok muhabbeti uzatmam zaten ama en yakın arkadaşım bile koca bulamıcam diye söylenip dururken bi anda görücü usulü evlenip hamile kalınca bana “ ay sende doğur artık bak kaç yaşında oldun 40 da mı anne olacan “ dedi..evet ne var 40 yaşında da anne olabilirim dedim ama insan kırılıyor özellikle yakın gördüğü insanlar olunca.. Bugün tek amacım çevremdeki anneleri kutlamaktı keşke yapmasaydım, bi geç kaldın artık doğuramazsın demedikleri kaldı..Sanırım biraz dertleşmek istedim sizlerle...
Çocuğun eğitim masraflarını karsilayacaksan hemen dogurcam de. Hiç sevmem böyle insanları. Dogusu batısı kalmadı valla . İstanbul'dayım . Çocuğum olana kadar kafamı yüz kişi yedi. Heee çocuk olunca hiç kimse yok artada tabi . Sana laf sokmaya hak görenler eline çeyrek alıp gelmicek. Yada bı gece sen uyu ben bebeğe bakarim demicek. Bende önce kimseye cevap veremezdim. Bı komşu kaç sene oldu niye hala çocuk yok dedi. Canıma tak etmisti artk. Normalde insanlara laf sokmam ama. Onunda bekar kızı vardı . Otuz yaşını geçmiş. Ben dedim ki sen beni boşver senin kız niye hala bekar . Önce onla ilgilen dedim. Bı daha bana çocuk diye sormadı. Ama bitmez yani bunlar . Takmaya değmez. Allah gönlüne göre hayırlı sağlıklı evlatlar versin tez zamanda

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 614 gün geçti.

Patianne

Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
395
299
Bitmezler arkadaşım bitmezler
İkinci cocuğumu doğurdum, ertesi gün eve cıktım. Kv bebeği kucağına aldı eee üçüncü yapacak mısınız diyor 😂
İstediği cinsiyet olmamıştır kesin birde böyle bir muhabbet var kızın varsa oğlun yok oğlun varsa kızın yok ikisi de varsa bile bir erkek daha şart yada kıza bacı şart...doyuramazsın bu milleti..Allahın cezaları

tiona

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
7 Mart 2010
28.319
14.350
43
Merhabalar; daha önce burada bu tarz konularla karşılaştım ama artık bu durumdan iyice bunaldım, öncelikle kendimden bahsedeyim 32 yaşındayım eşim ise 29.. iki yıldır evliyiz ve doğuda çok küçük ve uzak bi ilçe de görevliyiz..Çocugumuz olmadı henüz İnsanlar bu konuda çok bunalttılar artık beni herkesin ilk sorusu çocuk yok mu? Ayy olmuyosa bak tüp bebek yaptırırsın? Yaşın da kaç oldu artık? Bu tarz insanlarla çok muhabbeti uzatmam zaten ama en yakın arkadaşım bile koca bulamıcam diye söylenip dururken bi anda görücü usulü evlenip hamile kalınca bana “ ay sende doğur artık bak kaç yaşında oldun 40 da mı anne olacan “ dedi..evet ne var 40 yaşında da anne olabilirim dedim ama insan kırılıyor özellikle yakın gördüğü insanlar olunca.. Bugün tek amacım çevremdeki anneleri kutlamaktı keşke yapmasaydım, bi geç kaldın artık doğuramazsın demedikleri kaldı..Sanırım biraz dertleşmek istedim sizlerle...
allahın ıznı ıle cocugunuz olunca ıkıncı ne zaman dıycekler yanı kurtulamayacaksınız.:))

astrojurnal

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
9.377
28.269
36
"biz ne zaman çocuk yapacağımızı biliriz, yatak odamıza kimse karışamaz" diyin sert bir şekilde. eğer böyle konuşanlara ters davranmazsanız çocukla başlar başka konularla devam ederler hayatınıza karışmaya.

boza

...
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Temmuz 2006
4.650
8.671
35
İstediği cinsiyet olmamıştır kesin birde böyle bir muhabbet var kızın varsa oğlun yok oğlun varsa kızın yok ikisi de varsa bile bir erkek daha şart yada kıza bacı şart...doyuramazsın bu milleti..Allahın cezaları
Evet ikisi de kız oldu :) üzülmüştü hatta cinsiyet duyunca ki kendi kızı da var aslında.

Hadikalkgelbulbirbahane

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
1.015
928
Sanki çocuğu doğurup onların kucağına verecez gibi konuşmuyorlar mı bide 😡deli oluyorum.iki senedir evliyim sanki 20 yıldır evliymişim gibi ah vah etmeye başladı herkes.Bir gün hepsiyle koparacam bağımı az kaldı

Patianne

Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2019
395
299
Evet ikisi de kız oldu :) üzülmüştü hatta cinsiyet duyunca ki kendi kızı da var aslında.
Ben kızımın cinsiyetini öğrendiğimde annemler gelmişti...kaynanam herkesin içinde çok bozulduk kız olduğuna biz erkek bekliyorduk dedi...ilk o zaman nefret ettim ondan...kendi kızı yokmu var tabi.. ama dünyayı dar ediyor ona ..Allahın adaleti işte..hamileyken ve lohusayken öyle psikolojimi bozdularki bi daha doğurmak istemedim ...büyük oğlunun çocuğu olmadı benim 1 kızım var kızınında bir oğlu var velayet babada ...soyumuz yürümeyecek ,kurudunuzmu falan diye serzenişte bulunuyorlar tabi ben kibar dille anlattım ne hakaretler ne küfürler...sanki padişah soyu 🤣oh olsun soyları kurusun inşallah

Camille_claudel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2012
972
625
Bu tür hadsizlere soylenebilecek tek cumle var aslinda..
"Lütfen burnunuzu solunum ve koku almak icin kullanın"

Bence onlarda boyle naif bir laf sokmayi anlayacak beyin olamaz, olsa zaten bu laflari soylemezlerdi.

B Banucicek16 bu kadar merakliysaniz yatak odama siz buyurun benim yerime denmeli de iste laf cok ama bunlara manasi yok. Size ne keyif benim cocuk benim diyebilirsiniz. Ayrica yasinizda bir sey yok annem beni 33 yasinda dogurmus, gayet de saglikli bir sekilde 😀

Camille_claudel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2012
972
625
Benim de annemin arkadaşı anneme bugün demiş ki "yumurta dondurma işlemi diye bir şey varmış, haberiniz olsun diye dedim. Bugün haberlerde gördüm."
Annemde bizim kız zaten bu konularda bilgili demiş. Gayette normal bir konuşma diyor bana demin.
Ben evli değilim, yaşım 32 olacak diye bu kadın bunu deme gereği duyuyor.
Iyi de, belki ben çocuk istemiyorum :olamaz:
Yani bu benim mahremiyetim.
Bence herkes haddini bilmeli, ben normal bir konuşma gibi bakamadım şahsen bu duruma.

Ben dogurmayi dusunmuyorum teyze maazallah senin gibi falan olur diye korkuyorum deseydiniz keske😂

Banucicek16

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2021
49
117
31
Aslında hepiniz haklısınız verilecek çok güzel cevaplar var bu insanlara...Zaten densizlik yapan insanlarla çok muhatap olan biri değilim ama son zamanlar da çevremde ki yaşıtlarım arkadaşlarım yapmaya başladı..Şunu farkettim ki insanlar evlenip çocuk yapınca statü atladılar falan sanıyorlar çünkü bu muhabbetler ii sürekli yapanlar çocuklu arkadaşlarım..

Orkide34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2020
1.968
1.426
34 yaşında evlendim 11 aylık evliyim valla çocuğum yok yani ne zaman hazır hissedersem . Bana da sormuşlardı aslında sormaktan ziyade ağız aramak gibi halam ayy ben seni rüyamda gördüm hamileydin görümcem arar ayy arkadasım seni rüyasında görmüş hamileymişsin eşimn Almanya da ki yengesi eee bebek yokmu demesi üzerine çıldırdım kadına hayırlısı karı koca olarak bizim bileceğimiz iş dedim . Görümceme de evlenmezsin ne zaman evlenceksin derler çocuk olmaz eee çocuk derler keşke herkes kendi hayatına baksa dedim . Halama da eşimle bakarız duruma dedim bi daha da önüme gelmedi açıkçası. Lütfen cvp verin sessiz kalmayın kimse bilemez karı koca arasında ki durumu. Görümcem 16 yıllık evli bebekleri yok ama bi kere bile sormadım belli ki ya istemiyorlar yada olmuyor diye düşündüm bana düşmez açıkçası. Brlki sorun var belki paylaşmak istemiyorum sanki onlar bakacak . Bizim Türk toplumu işte genel sorunu düşünce yok . Sanane halbuki milletin hayatından..

defne-28

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2014
20.550
22.148
31
toplumun yapısı böyle maalesef :KK43:

Oku , askerlik , evlilik , çocuk

Bu düzenden biri değişirse toplumdan aforoz ediliyorsunuz 😂

Kime neyse artık