hayır bız mı cok zengın gorunuyoruz??? ınsanlar hep bı beklentı ıcınde

Yazik ya, benim eşimin abisi de benim kredi çekmemi istemiş hem de 200 milyar ev kredisi, onun evini almis gibi gosterecekmisiz sonra o odeyecekmis taksitleri, ben kendi evim icin kredi işine girmemisim, krediyle alsam daha iyisini alacakken daha azına razı olmusum, senin için niye yapayım, üzülüyorum ama 200.000 lik jest yapabilecek kadar zengin değilim yani
:oha:

Esin cok iyi niyetli, saf ve merhametli biri anlattigin kadarıyla
Bu devirde boylesini bulmussun ne mutlu sana
Eşine durumu anlat, cebimizde olsa verirdik ama kimse icin krediyi yük edinmeye gerek yok diye :KK66:
Evet söylüyorum anladım ki boş bırakmamam gerekiyor kesinlikle. Ne zamandır otomatik vites araba ıstıyordum şimdi bebeğimiz de olacak ankarada şart hakikaten en iyisi arabayı degıstırteyım borca girsin :KK66: başka türlü olmayacak. Hem biz borç ödüyoruz deriz hem de eşim belki biraz daha kendi derdine düşer...

Bizimkide biraz tam tersi. Bi ara kredi borcuna girmisti babam. Baya zor durumdaydik ev defalarca hacizden kurtulmustu. Bi kac arkadasi sagolsun yardim etmisti babama. Iste amcalardan falanda sagolsunlar veren oldu. Kimseye vermedi diye kizamayiz zaten. En kucuk amcam 2000 civari bi borc vermis babama. Borcu verdikten bi ay sonrada benim o paraya ihtiyacim var eger odeyemezsen tefecilerden borc alirim basim belaya girer sucu senin demisti babama. Insan gibi istesen zaten vericek babam. Acelesi var zor durumdayiz desen zaten vericez kardessin sen yani

Evet söylüyorum anladım ki boş bırakmamam gerekiyor kesinlikle. Ne zamandır otomatik vites araba ıstıyordum şimdi bebeğimiz de olacak ankarada şart hakikaten en iyisi arabayı degıstırteyım borca girsin :KK66: başka türlü olmayacak. Hem biz borç ödüyoruz deriz hem de eşim belki biraz daha kendi derdine düşer...
al al valla millete para yedirecegine kendin ye :KK66:

Eee sen her yerde anlatıyorsan 5 bin maaş alıyoruz. 25 binlik arabamız var kv içinden gelmiş 3 bilezik taktı şu kadar paramız var falan filan bunlarda var nasılsa diye insanların ilk kapısı sen olursun tabi.

Eee sen her yerde anlatıyorsan 5 bin maaş alıyoruz. 25 binlik arabamız var kv içinden gelmiş 3 bilezik taktı şu kadar paramız var falan filan bunlarda var nasılsa diye insanların ilk kapısı sen olursun tabi.
Valla 5 binlik maaşın nesini anlatayım :) geldiği gibi gidiyor. Arabamı da saklayamam köye onla gidiyorum :KK66: ne bılezıgımden ne paramdan kimsenin haberi olmaz ama değişen bi şey olmuyor. ..

hani demişler ya halanızın kocası sizden borç istemeye kredi istemeye nasıl utanmıyor
nasıl yüz buluyor diye
anneniz babanız yüzünden onlar orada burada anlatıyorlardır damat kız bize para veriyor diye
elalem de bundan güç buluyor

anne baba da olsa bir yerde dur demek gerekiyor maddi manevi zarara uğratan insanlara

o kadar çok borç isteyeniniz var ki ben bile düşündüm çok mu zenginsiniz diye ..
bu ne böyle yahu..
babaların evlatlarından para istediğini maaşlarına göz koyduğunu da bu bdv de gördüm ilk..

siz isteyenlere sadece yok demeyin baksanıza yoksa kredi çekin diyorlar birde ne kadar pişkin tipler.. bizimde kendi ödediğimiz krediler var başka kredi çekemeyiz falan deyin ağlayın durun.. başka türlü duracakları yok..
vallahi ben de bdv de gördüm bunları bizim buralar da kız oğlan tarafı evi dört dörtlük düzerler düğün yaparlar burada her şeyi yeni evli çiftin üstüne yığan dünya kadar kredi çektiren daha bir de sürekli oğlundan-kızından borç kredi isteyen tipleri

Valla 5 binlik maaşın nesini anlatayım :) geldiği gibi gidiyor. Arabamı da saklayamam köye onla gidiyorum :KK66: ne bılezıgımden ne paramdan kimsenin haberi olmaz ama değişen bi şey olmuyor. ..

Tabikide öyle 5 bin dediğin büyük bir para değil insanın gelirine göre de gideri oluyor tabi ama sizden bir tık düşük seviyede insanlar göre( cevrenizdekiler için bahsediyorum) durumunuz bir tık iyiyse bile borç istemek için yeterli sebep oluyor.

vallahi ben de bdv de gördüm bunları bizim buralar da kız oğlan tarafı evi dört dörtlük düzerler düğün yaparlar burada her şeyi yeni evli çiftin üstüne yığan dünya kadar kredi çektiren daha bir de sürekli oğlundan-kızından borç kredi isteyen tipleri

Buralarda malesef tırnagın varsa başını kaşırsın özellikle erkek ailesi çeker kendini bir kenara. Hayır problem değil de bari birde yük olma.

Selam kızlar içimi dökmek istedim size. Benim ailemin maddi durumu pek iyi değildi çiftçilik yapıyorlar bi köyde. Durumlarının iyi olmamasının nedeni biraz da kendileri! Üniversiteyi kendi ımkanlarımla okudum öğrenciyken çalıştım. Sonra evlenirken işi bıraktım tazminat aldım 8 bin tl kadar onla da evimin ufak tefek ihtiyaçlarını giderdim. Biz de yatak odası ve Mutfağın küçük eşyalarını kız tarafı alır ben yatak odasının. Bi kısmı hariç aldım hepsini. Neyse düğünüme bi 10 gun falan var babam arıyor tazminatını aldın mı??? Aldım evet harcadım. Niye harcamışım ona lazımmış o para sonra geri verecekmiş. Be adam ben neyle alıcam o zaman o kadar eşyayı??? Sen alican mi sanki?? Neyse bozuldu biraz ben sinir oldum tabi oldum olası böyleler. Öğrenciyim çalışıyorum kredi cektırmeler falan filan. O zaman okul harcımı ver bari veririz bakalım. Veririz bakalımla olmuyo işte vermen gerekiyor o tarihte. Ayy kaç yıllık olaylar tek tek aklıma geliyor sinir oluyorum. Neyse evlendim durumumuz iyiydi şükür lüks bi hayat yasamıyorduk kazandığımız yetiyordu 5000 civarı. Bu sefer eşimden borc istemeleri başladı 500-1000. Elimizde varsa verdik allah var eşim bi kere lafını etmedı tabi bu paralar hiç geri gelmedi. Biliyordum zaten gelmeyeceğini ben. Abim dükkan açacakmış 30000 istedi. Yuh bizim borcumuz yok ama paramız da yok yani öyle ahım şahım 25000tl değerinde bi arabamız bi de maasımız var sen de bana yakın kazanıyorsun yani paranın kıymetini bil. Yok diyosun e kredi cekıver sanki ben çalışıyorum ki çalışsam bile ben evimin rızkını sana niye vereyim canım? Sen çek krediyi. Banka vermiyormuş. Bankanın vermediğini ben niye vereyim. . Kv 3 tane bilezik taktı bana düğünden çok sonra içinden gelmiş kadının. Onlara göz koydular e bilezikleri bozdursan biz sana sonra alırız yine 3 ay içinde. Biliyorum almayacaklar. Kv min onlar ben takıyorum sadece veremem dedim. Sonra biz çocuk tedavisine başladık tabi oluk oluk para harcıyoruz kimsenin haberi yok. Pahalı bi özel hastanede ameliyat olmak zorunda kaldım 25 000 kadar para harcadık ki hala taksit ödüyoruz. Halamın kocası eniştem bu akşam eşimi aramış 20000 borç istemiş yılbaşında veririm demiş. Yok demiş eşim de ki gerçekten yok kendimiz zar zor idare ediyoruz bi kaç ay daha böyle gidecek. Kredi cekıver demiş tövbe yarabbim benim ekstradan 1 lira harcayacak ödeyecek durumum yok adam benden 20000 istiyor. Belki ben kendi carkımı döndürmek için cekıcem krediyi düşünüyoruz yani. Sinir oldum akşam akşam.hayır utanıyorum artık onlar istedikçe ben utanıyorum!!! Eşim de olsa verirdim diyo sorun etmiyo ama sinir oluyorum yaaa. Ortalama bi hayat yaşıyoruz yani herkes gibi. Nedir bu yaa

Ayy Allah yardimciniz olsun da zor yani, hem gebeligin stresi hem uzerine bunlar, ay pardonda ben calismiyorum ustelik tedavi icin kredi cektik cocuk icin de birsuru masrafimiz olacak dogum icin hastane icin odasi kiyafeti vs artik kimse kusura bakmasin kendi cocugumu dusunmem lazim ona ozel saglik sigortasi vs yaptircaz burnumuz borctan cikmaz daha bunun ozel okulu vs kresi vs var deyip bide uzerine e artik sizde torun icin hazilriginiza baslarsiniz deyip def edin en guzeli konuyu.. Anne baba hadi eyvallahta eniste yahu ona noluyo git kendi cocugundan iste cok ohtiyacin varsa.. Ay valla icim sisti kusura bakmayin ama en guzeli siz kotu polis olun bunlara larsi..

Benimde neredeyse durumlar ayni benim birde ikinci evliligim ama ailem surekli biseyler istiyor ve yoruldum gercekten bunaldim seni anlayabiliyorum Allah sabir versin

X