hayır bız mı cok zengın gorunuyoruz??? ınsanlar hep bı beklentı ıcınde

Evet evet hatta ben eltim kendine bişi alınca kıyafet falan gösteriyor bende keşke paramız olsa bende alsam diyorum sürekli ağlıyoruz alıştım artık ama sürekli öle olmaya ve inandırıcıda oldum sanırım .bende bebiş bekliyorum yatak odasını amcaları biz alıcaz karışmayın dediler :KK66:
Bizim de gorumcem alacak :KK70:

Ben borc para verdim bir donem bi akrabaya, onu sormaya bile utaniyorum yani.. yani senin ailen sizi maddi acidan somurmeye calisiyor.. tavrinizi koyun.. resmen sizi kullaniyorlar..

Kredi falan cekmeyin. Belliki ozur dikwyerek yaziyorum ama babaniz sozunun eri birisi degil.
Insan kizinin dusecegi durumu dusunurde hareket eder.
Kimi aileler elinde yoksa bile yinede destek olur en azinda manevi olarak ama sizin babaniz sizi yipratiyor. Kimiside boyle iste.
Anne veya baba olsun. Isterse evlat olsun. Sadece kendini dusunen insanlari sevmiyorum.

Ne diyeyim. ALLAH yardim etsin.

Genelde erkek tarafi böyle olur biz okuttuk bize bakmak para vermek zorunda diye anası ister babası kardeşi ilk defa kız tarafının böyle para istediğini duydum kocan cennetlik olsa veririm diyo yok demiyo

arkadaşim ailenize para konusunu asla paylaşma.. paylaşinca istedikçe isterler.. vermiyceksin eşin de vermesin..
bizimde borcumuz var bişeyler aldik dersin..
abin dükkan için 30 bini mi isdtiyormuş ya batarsa yine ister..
yahuu vermeyin...
8binlik tanzimati baban napcakmiş tabi sen çeyizine harcadin. önemli olan bu.
aileler durumlari iyi diye çocuklara rahat vermiyo. sinir mi sinirr...
ben olsam vermem. kusura bakmasin borcumuz var der geçerdim. anlatmam...

Aynen biz de... Evlenirken bile kredi çekmedik sıkışmamıza rağmen. Şimdi araba istiyoruz düşünüyoruz ha bire :)
Allah bir şekilde veriyor ben buna inanıyorum sadece dogru zamani bekliyor
insallah siz de alirsiniz bebeginiz kismetiyle gelecektir zaten :KK66:

Evet evet hatta ben eltim kendine bişi alınca kıyafet falan gösteriyor bende keşke paramız olsa bende alsam diyorum sürekli ağlıyoruz alıştım artık ama sürekli öle olmaya ve inandırıcıda oldum sanırım .bende bebiş bekliyorum yatak odasını amcaları biz alıcaz karışmayın dediler :KK66:
ahahah guldurdun beni :) o kadar aglamissin ki kiyamayip bebegin odasini alalım demisler
Valla kk olmasa ne yapardim ben :))) tum taktikler burada

canım çok zldm
Allah ım bizleri evlatlarının ihtiyaçlarını karşılayabilen kimseye muhtaç etmeyen ve onlardanda hiç bir beklenti içinde olmayanlardan etsin. çalışıyorum bebeğimi babaannesine bırakıyorum calısmak istemıyorum onu bırakmak istemıyorum ama senın bu yazdıklarını görnce daha cok calısıp yavrum için daha cok biriktirmem gerektiğini düşündüm. seni eşine ve onun ailesine karşı nasıl mahcup ederler kınamıyorum Allah başa vermesin ama sen sen ol ailen için eşini hiç üzme artık senin ailen eşin. ona sımsıkı sarıl kimseye borç verme düşmedikce kimsedende borç alma bu senin prensibin olsun
sevgiyle kal

Selam kızlar içimi dökmek istedim size. Benim ailemin maddi durumu pek iyi değildi çiftçilik yapıyorlar bi köyde. Durumlarının iyi olmamasının nedeni biraz da kendileri! Üniversiteyi kendi ımkanlarımla okudum öğrenciyken çalıştım. Sonra evlenirken işi bıraktım tazminat aldım 8 bin tl kadar onla da evimin ufak tefek ihtiyaçlarını giderdim. Biz de yatak odası ve Mutfağın küçük eşyalarını kız tarafı alır ben yatak odasının. Bi kısmı hariç aldım hepsini. Neyse düğünüme bi 10 gun falan var babam arıyor tazminatını aldın mı??? Aldım evet harcadım. Niye harcamışım ona lazımmış o para sonra geri verecekmiş. Be adam ben neyle alıcam o zaman o kadar eşyayı??? Sen alican mi sanki?? Neyse bozuldu biraz ben sinir oldum tabi oldum olası böyleler. Öğrenciyim çalışıyorum kredi cektırmeler falan filan. O zaman okul harcımı ver bari veririz bakalım. Veririz bakalımla olmuyo işte vermen gerekiyor o tarihte. Ayy kaç yıllık olaylar tek tek aklıma geliyor sinir oluyorum. Neyse evlendim durumumuz iyiydi şükür lüks bi hayat yasamıyorduk kazandığımız yetiyordu 5000 civarı. Bu sefer eşimden borc istemeleri başladı 500-1000. Elimizde varsa verdik allah var eşim bi kere lafını etmedı tabi bu paralar hiç geri gelmedi. Biliyordum zaten gelmeyeceğini ben. Abim dükkan açacakmış 30000 istedi. Yuh bizim borcumuz yok ama paramız da yok yani öyle ahım şahım 25000tl değerinde bi arabamız bi de maasımız var sen de bana yakın kazanıyorsun yani paranın kıymetini bil. Yok diyosun e kredi cekıver sanki ben çalışıyorum ki çalışsam bile ben evimin rızkını sana niye vereyim canım? Sen çek krediyi. Banka vermiyormuş. Bankanın vermediğini ben niye vereyim. . Kv 3 tane bilezik taktı bana düğünden çok sonra içinden gelmiş kadının. Onlara göz koydular e bilezikleri bozdursan biz sana sonra alırız yine 3 ay içinde. Biliyorum almayacaklar. Kv min onlar ben takıyorum sadece veremem dedim. Sonra biz çocuk tedavisine başladık tabi oluk oluk para harcıyoruz kimsenin haberi yok. Pahalı bi özel hastanede ameliyat olmak zorunda kaldım 25 000 kadar para harcadık ki hala taksit ödüyoruz. Halamın kocası eniştem bu akşam eşimi aramış 20000 borç istemiş yılbaşında veririm demiş. Yok demiş eşim de ki gerçekten yok kendimiz zar zor idare ediyoruz bi kaç ay daha böyle gidecek. Kredi cekıver demiş tövbe yarabbim benim ekstradan 1 lira harcayacak ödeyecek durumum yok adam benden 20000 istiyor. Belki ben kendi carkımı döndürmek için cekıcem krediyi düşünüyoruz yani. Sinir oldum akşam akşam.hayır utanıyorum artık onlar istedikçe ben utanıyorum!!! Eşim de olsa verirdim diyo sorun etmiyo ama sinir oluyorum yaaa. Ortalama bi hayat yaşıyoruz yani herkes gibi. Nedir bu yaa
Senin adina uzuldum canim esin ne kadar iyi biri olursa olsun insan esine karsi utaniyor iste..Bende aileme cok yardim ettim babamin normalde maddi durumu iyi ama iste ne zaman dara dusse hemen arar kizim su kadar borcum var acil odenmesi gerekiyo hemen gonderirdik bi taraftanda kendi kredi borclarimizi oduyorduk ben ev kiralarini babama gonderdigm zamanlari hic unutmadim:KK43: 2 sene boyunca elimi avcumu yedi yeminle sonra bir kurus odemedi bir gun kavga ettim bizde zor durumdayiz maas hep gidiyo krediye dedim seni bu yasa kadar getrdm ona say buna say dedi bana ama ben hayatimin sokunu yasadim:KK43: tup bebek tedavisine basladik ondada manevi anlamda destege ihtiyacimiz vardi kalacak yer ne yoktu o yuzden belki biraz degismistr diye gittik ondada iste misafrhanelerde kaldik:KK43: o da tutmadi zaten elimizde bir kurus paramiz kalmadi vallahi bi kere olsun kizim senin ne derdin var diye sormadilar bende mesafemi koydum ve konusmuyorum ve konusmuycam sanada tavsiyem mesafeni koyki kafan rahat etsin..

okurken ben bile daraldım sinirler oldum. hayır sizin de evinize oluk oluk para girmiyor ki ne sanıyolar sizi de böyle pervasızca para isteme gafletinde bulunuyolar. hayır isterse çok para da girebilir evinize, ama herkesin bir standartı var, herkesin bütçesi kendine. kuzenim evli karı koca meslekleri iyi ve evlerine 10 bin giriyormuş her ay, teyzem söyledi ve anca yetiyormuş. şimdi böyle bakınca insan nasıl 10 binle geçinemez diyorsun ama onların da giderleri yaşam tarzı ona göre demek ki.

siz bence bebekiçin tedavi olurken baya masraf yaptıgınızı ve yüklü miktarda kredi çektiğinizi söyleyin. ve uzun süre de bunu ödeyeceğinizi bilsenler de bulaşmasınlar.

Okurken ben sinir oldum.

Ben büyük ihtimalle patlardım.

Bana ne yararınız oldu,bugüne kadar hangi aldığınızı geri verdiniz.Para istemek için arayacaksanız aramayın ne beni ne kocamı utanır insan artık,tek kuruş vermiyorum ne yaparsınız yapın de.

Cidden Sert mi oldu diye baktım ama yok bence aynen böyle de.

Ayyy kızlar demek ki her ailede çıkıyormuş böyle. Esim dün hala diyor ki şu an ödeme gücüm olsa o krediyi çeker enişteme verirdim veremediğim için çok üzgünüm... ben anlamıyorum bu adamı sanırım önce kocama sahip çıkmam gerekiyor...

Selam kızlar içimi dökmek istedim size. Benim ailemin maddi durumu pek iyi değildi çiftçilik yapıyorlar bi köyde. Durumlarının iyi olmamasının nedeni biraz da kendileri! Üniversiteyi kendi ımkanlarımla okudum öğrenciyken çalıştım. Sonra evlenirken işi bıraktım tazminat aldım 8 bin tl kadar onla da evimin ufak tefek ihtiyaçlarını giderdim. Biz de yatak odası ve Mutfağın küçük eşyalarını kız tarafı alır ben yatak odasının. Bi kısmı hariç aldım hepsini. Neyse düğünüme bi 10 gun falan var babam arıyor tazminatını aldın mı??? Aldım evet harcadım. Niye harcamışım ona lazımmış o para sonra geri verecekmiş. Be adam ben neyle alıcam o zaman o kadar eşyayı??? Sen alican mi sanki?? Neyse bozuldu biraz ben sinir oldum tabi oldum olası böyleler. Öğrenciyim çalışıyorum kredi cektırmeler falan filan. O zaman okul harcımı ver bari veririz bakalım. Veririz bakalımla olmuyo işte vermen gerekiyor o tarihte. Ayy kaç yıllık olaylar tek tek aklıma geliyor sinir oluyorum. Neyse evlendim durumumuz iyiydi şükür lüks bi hayat yasamıyorduk kazandığımız yetiyordu 5000 civarı. Bu sefer eşimden borc istemeleri başladı 500-1000. Elimizde varsa verdik allah var eşim bi kere lafını etmedı tabi bu paralar hiç geri gelmedi. Biliyordum zaten gelmeyeceğini ben. Abim dükkan açacakmış 30000 istedi. Yuh bizim borcumuz yok ama paramız da yok yani öyle ahım şahım 25000tl değerinde bi arabamız bi de maasımız var sen de bana yakın kazanıyorsun yani paranın kıymetini bil. Yok diyosun e kredi cekıver sanki ben çalışıyorum ki çalışsam bile ben evimin rızkını sana niye vereyim canım? Sen çek krediyi. Banka vermiyormuş. Bankanın vermediğini ben niye vereyim. . Kv 3 tane bilezik taktı bana düğünden çok sonra içinden gelmiş kadının. Onlara göz koydular e bilezikleri bozdursan biz sana sonra alırız yine 3 ay içinde. Biliyorum almayacaklar. Kv min onlar ben takıyorum sadece veremem dedim. Sonra biz çocuk tedavisine başladık tabi oluk oluk para harcıyoruz kimsenin haberi yok. Pahalı bi özel hastanede ameliyat olmak zorunda kaldım 25 000 kadar para harcadık ki hala taksit ödüyoruz. Halamın kocası eniştem bu akşam eşimi aramış 20000 borç istemiş yılbaşında veririm demiş. Yok demiş eşim de ki gerçekten yok kendimiz zar zor idare ediyoruz bi kaç ay daha böyle gidecek. Kredi cekıver demiş tövbe yarabbim benim ekstradan 1 lira harcayacak ödeyecek durumum yok adam benden 20000 istiyor. Belki ben kendi carkımı döndürmek için cekıcem krediyi düşünüyoruz yani. Sinir oldum akşam akşam.hayır utanıyorum artık onlar istedikçe ben utanıyorum!!! Eşim de olsa verirdim diyo sorun etmiyo ama sinir oluyorum yaaa. Ortalama bi hayat yaşıyoruz yani herkes gibi. Nedir bu yaa
Bu tür insanlara borcumuz var masrafımız var durumun iyi de olsa belli etmeyeceksin.Bir de sizden yüz bulmuşlar.Daha önce bunlara kredi çekip verdiniz mi bilmiyrorum ama bayağı pişkinliğe dökülmüş iş.Ailene aldıklarınızı geri vermediniz.Eşime karşı mahçup oluyorum evde huzursuzluk yaşıyoruz de.

Yazik ya, benim eşimin abisi de benim kredi çekmemi istemiş hem de 200 milyar ev kredisi, onun evini almis gibi gosterecekmisiz sonra o odeyecekmis taksitleri, ben kendi evim icin kredi işine girmemisim, krediyle alsam daha iyisini alacakken daha azına razı olmusum, senin için niye yapayım, üzülüyorum ama 200.000 lik jest yapabilecek kadar zengin değilim yani

Yazik ya, benim eşimin abisi de benim kredi çekmemi istemiş hem de 200 milyar ev kredisi, onun evini almis gibi gosterecekmisiz sonra o odeyecekmis taksitleri, ben kendi evim icin kredi işine girmemisim, krediyle alsam daha iyisini alacakken daha azına razı olmusum, senin için niye yapayım, üzülüyorum ama 200.000 lik jest yapabilecek kadar zengin değilim yani
Yarinin ne olcagi belli olmaz ayni seyi esime babasi yaptrdi 50 bin cek ben odycem diye esim cekti ve odemedi 2 senedir odyrz ve lanet olsun bitmek bilmedi bu devirde baba evlada oyun oynar olmus..

Ayyy kızlar demek ki her ailede çıkıyormuş böyle. Esim dün hala diyor ki şu an ödeme gücüm olsa o krediyi çeker enişteme verirdim veremediğim için çok üzgünüm... ben anlamıyorum bu adamı sanırım önce kocama sahip çıkmam gerekiyor...
Esin cok iyi niyetli, saf ve merhametli biri anlattigin kadarıyla
Bu devirde boylesini bulmussun ne mutlu sana
Eşine durumu anlat, cebimizde olsa verirdik ama kimse icin krediyi yük edinmeye gerek yok diye :KK66:

X