Hep üzülen ben oluyorum.

Şuan uyumak için yatakta dönüp duruyorum o ise sinirli sinirli evde benim yapmadığımı düşündüğü temizliği yapmakla meşgul. Çamaşır sepetindeki çamaşırları katlama, tuvalet banyo mutfak arasında mekik dokuyor.

Şuan uyumak için yatakta dönüp duruyorum o ise sinirli sinirli evde benim yapmadığımı düşündüğü temizliği yapmakla meşgul. Çamaşır sepetindeki çamaşırları katlama, tuvalet banyo mutfak arasında mekik dokuyor.
Şaka gibi😑
Allah size sabır versin

Yahu senin hatan yok ki, bunlar hata değil.
Seni bayağı manipüle etmiş bu adam.
Ayva tüyleri herkeste var, herkes çok fazla temiz olmak zorunda değil (ki eminim evi b.k götürmüyordur), 5 kilo almışsın, biz burada evlendikten sonra 20 30 kilo birden alanları okuduk 5 kilo aldın diye kollarının çok kalımlaşacağını da düşünmüyorum seni böyle görüp beğenmiş, hele ki bebeği olan eltiye hemile olan kadın yemek yapmaz, aksine bebek uyur sende yanında beklersin o da yemek yapar. Kocan mantık evliliği yapmış ama umduğunu bulamamış gibi. Keşke böyle olmasaydı ama eşinin tedaviyle düzeleceğine inanmıyorum. Anne karnındaki bebeğe annenin karnındaki tüyler yüzünden seni sevemiyorum demek ne demek ya. Dön de kendi totonun kıllarına bak deseydin.
Kollarım yapı gereği kalın. İri kemikliyim ne kadar zayıflasamda bileğim kollarım incelmiyor, kolumu incelteyim diye spora gittim daha da şiştiler, kaslıydılar daha da kaslandılar eşimin kolu benim kolumla aynı yani ama bu bazı kıyafetler dışında kötü durmuyor. Elimden gelen birşey yok. Göbekten göğsüme kadar koyu renk ayva tüyü var, alırsam erkek gibi olurum dediğim halde her seferinde aynı şeyi söylüyor, dalga geçiyor. Bıyıklarım çıktığı an almamı bekliyor filan onunla da dalga geçiyor. Kollarımı hiç almazdım onın yüzünden elimi kollarımı da almaya başladım. Çıldırıyorum artık. Genital bölge temizliğimi bile hangi aletle yapacağıma karışıyor🙄

Binlerce yıldır kabul edilen bir gerçek var bu adamlar çocuk yapınca de ğiş mi yor. Huyuna gidince de ğiş mi yor. Halen daha ama benim kocam değişir deyip deneyenlere verecek bir önerim yok maalesef vermişler de nolmuş.

O yüzden kafaya takmayın belli ki boşanmayacaksınız. Konuşsun dursun bebeğe odaklanın siz sadece.

Bunu şaka yapar gibi mi söylüyor yoksa ciddi mi?
Seni sevmiyor ya, gerçekten sevmiyor.
Kavga sırasında söylemişti. Teyzesinin bir gelini vardı kız çok kötülğk yaptı. Ben dedim sana öyle bir eş olacaktı o zaman anyayı konyayı görürdün, bana diyor ki "o bile senden daha iyi. En azından tarafı belli. Senin ne olduğun,ne tarafta olduğun belli değil. Öyle olsaydı daha iyi olurdu bile" filan dedi. Sonra ağlayıp sızlayıp özür diledi. Acizim ben seni ve bebeğimi çok seviyorum beni affet ne olur diye.

Binlerce yıldır kabul edilen bir gerçek var bu adamlar çocuk yapınca de ğiş mi yor. Huyuna gidince de ğiş mi yor. Halen daha ama benim kocam değişir deyip deneyenlere verecek bir önerim yok maalesef vermişler de nolmuş.

O yüzden kafaya takmayın belli ki boşanmayacaksınız. Konuşsun dursun bebeğe odaklanın siz sadece.
Öyle yapmaya çalışıyorum. Ama yinede ister istemez etkileniyorum moralim bozuluyor. 2 hafta iyiysek 3 gün kötü oluyoruz. Tam mutlu olduk her şey iyi oldu derken yine başa sarıyor her şey.

Kavga sırasında söylemişti. Teyzesinin bir gelini vardı kız çok kötülğk yaptı. Ben dedim sana öyle bir eş olacaktı o zaman anyayı konyayı görürdün, bana diyor ki "o bile senden daha iyi. En azından tarafı belli. Senin ne olduğun,ne tarafta olduğun belli değil. Öyle olsaydı daha iyi olurdu bile" filan dedi. Sonra ağlayıp sızlayıp özür diledi. Acizim ben seni ve bebeğimi çok seviyorum beni affet ne olur diye.
"Acizim ben beni affet" diyen insanlar o cumleyı kurdukları an gozumden ınsan suretinden cıkıp kullukte kokusmus izmarite dönüyor.

Boyle boyle saygı ölüyor biliyor musun?
Saygının olmadigi yerde de inan bana hıcbısey olmuyor.

"Acizim ben beni affet" diyen insanlar o cumleyı kurdukları an gozumden ınsan suretinden cıkıp kullukte kokusmus izmarite dönüyor.

Boyle boyle saygı ölüyor biliyor musun?
Saygının olmadigi yerde de inan bana hıcbısey olmuyor.
Evet. Yaptıklarından dolayı artık saygı duymuyorum. Hani sürekli hata bende mi diye sorguluyorum ama yok. Adam inatçı, tskıntılı, egoist. Yani bana dediği şey şu birde hiçbirşeyi alttan almıyorsun, bir kere de alttan al, bir kere de altta kal, bir kere de kendini savunma. Yav beni ezerken ben neden altta kalayım, kendimi savunmayayım diyorum. Hala devam ediyor aynı şeyleri söylemeye. Suçlu yine ben.

Evet. Yaptıklarından dolayı artık saygı duymuyorum. Hani sürekli hata bende mi diye sorguluyorum ama yok. Adam inatçı, tskıntılı, egoist. Yani bana dediği şey şu birde hiçbirşeyi alttan almıyorsun, bir kere de alttan al, bir kere de altta kal, bir kere de kendini savunma. Yav beni ezerken ben neden altta kalayım, kendimi savunmayayım diyorum. Hala devam ediyor aynı şeyleri söylemeye. Suçlu yine ben.
Alttan almanı gerektiren ustte durdugu gereksız olaylardan kendısı kacınsın.
Ne sen alttan almak zorunda kal ne de o boyle izmarite donussun.
Ya da baktı alttan almıyorsun, ki bence alma da neden ezdıresın kendını haklı oldugun konuda orası da ayrı. O kapasın cenesını.
Dunya onun ve egosunun etrafında donmuyor. Adam olsun.
Baktın bu boyle devam ediyor, aılenın yanına tatile git. Kafanı dinle. Onun da gozu korksun.
Kımse kimsenin emir eri olmak ıcın evlenmiyor.
Evlılıgın temelinde huzur ve saygı olacak.
Bana huzur vermeyene saygı duymam.
Ozaman da sacma sapan bısey yasanır.

Merhaba hanımlar,
Ben söze nasıl başlayacağımı bilemiyorum, ama lafım başta kaynanalara, lütfen merhametli, vicdanlı, eşini seven, eşine sahip çıkan, onu üzmekten ve ona zarar gelmesinden korkan, eşine karşı saygılı, eşiyle artık ayrı bir aile kurduğunu ve ilk düşünmesi, fikir alışverişi yapması gereken kişinin eşi olduğunu oğullarınıza öğretin ve öyle yetiştirin.

Eşimle 2 sene önce tanıştık, tanıştıktan 2 ay sonra nişanlandık ve o yaz evlendik. Eşimle evlenmeden önce çok mutluydum, uzun zaman sonra beni ilk defa güldüren, çok mutlu eden bir insanla birlikteydim, bana evlendiğimizde de hiç bir zaman tavrının değişmeyeceğini her zaman böyle olacağını, köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme gibi birşey yapmayacağını vs. söylüyordu. Ama her zaman tuhafıma giden başta bu kadar sorun etmediğim ama evlendikten sonra da fazlasıyla artarak devam eden durumlar oluyordu. Evlendiğimiz günden beri temizlik takıntısıyla, kilo takıntısıyla, kıl tüy takıntısıyla, kendi ailemin yanındaki samimi davranışlarıma olan takıntısıyla, evlilik hayatımıza zarar verdiğini nişanlandığımızdan beri aramıza bir kara kedi gibi giren ruh hastası arkadaşıyla olan samimiyetiyle, fikrimi alması gereken konularda fikrimi almamasıyla, eltime benden daha çok değer vermesiyle beni bunalttı. (eltim 2 çocukla kaynanamlara yalnız kocası olmadan tatile gelmiş, kaynanamlardayken ben eltime yemek yapmadım, eltim bebeği var(2,5 aylık) o çocuklu kadın kendi yemeğini kendisi yaptı diye bana demediği etmediği hakareti bırakmadı,ben kötü oldum, benim hamileliğimi düşünmedi, karısının hamile olduğunu hiç düşünmedi, sofra taşıttı, ağır su şişesi taşıttı, ama ne vardı alt tarafı 5 kg taşıyordum ona göre.) (Evi iki günde bir süpürür, tozlarını alır, wc banyomuzu da süpürürdüm elektrik süpürgesiyle, haftada 1 veya 2 kere wc banyoyu silerdim. İki günde bir çamaşır makinesini çalıştırır, her gün bulaşık biriktirmeden bulaşık makinemi çalıştırırdım. Ama eşim bayram temizliği gibi temizlik yapmadığım için sürekli eleştirir sürekli benimle tartışırdı. Dolapları düzenlesemde onun istediği gibi olmadığı için yine beğenmiyor ve söyleniyordu, hala da öyle. Herşeye bu kadsr karışmasından bunaldım, beğenmiyorsa kendi yapmasını benim onun gibi bakmadığımı, evimizin temiz ve düzenli olduğunu söylediğimde de bana karşı suratı asık duruyor ve kendi yapmak zorunda kaldığı için konuşmuyor tavır alıyordu gerçi hala da öyle. Kendisi istediği gibi salak salak konuşma vs der ama ben aynısını ona dediğimde beni itip kakar filan. Bunaldım yani. Hiçbir zaman beğendiremedim adama kendimi. Hep kötü oldum.160 boy 65 kiloyum, evlendikten sonra 5 kg aldım, kollarım kalın, bacaklarım kalın diye hep lafını yaptı, benden kilolu olanları bile benden zayıf gördü ve bana hep kilolu muamelesi yaptı. Karnımı severken bile "bebeğim annenin göbek tüylerinden seni sevemiyorum(ayva tüy), annen kilolu, annen şöyle böyle" filan diyor.) Ufak bir kavgamızda elinde ne varsa fırlatmaya çalışmasıyla, sözlü şiddetiyle beni bunalttı. Hep özür dileyip aynı şeyleri tekrar yapmasından, bana karşı anlayışsız olmasından bunaldım.

Hamileyim şuanda, hamile ve hassas olduğumu düşünür belki bebeğine birşey olmasın diye ona göre davranır diye düşündüm ama o da yok. Lafta bebeğim, bebeğimi çok seviyorum vs ama lafta. Seven, düşünen insan eşini üzmez. Üzüntüden uyuyamıyorum. Eşimin bu davranışlarını görmeden hamilelik sürecimi en sağlıklı bir şekilde nasıl geçirebilirim? Kalp atışlarımı üzüntüden tüm bedenimde hissediyorum.
Yok daha neler yaaa...Kendisi çok mu kusursuz.Hadi normal zamanda insan gibi desinde şuan hamileyken bunları demesi...Bence çok düşüncesiz biri...

bu adam ruh hastası bence
ve ailesi bunun ne çeşit manyka oldugunu bildiği için sana düzelir diyorlar

Alttan almanı gerektiren ustte durdugu gereksız olaylardan kendısı kacınsın.
Ne sen alttan almak zorunda kal ne de o boyle izmarite donussun.
Ya da baktı alttan almıyorsun, ki bence alma da neden ezdıresın kendını haklı oldugun konuda orası da ayrı. O kapasın cenesını.
Dunya onun ve egosunun etrafında donmuyor. Adam olsun.
Baktın bu boyle devam ediyor, aılenın yanına tatile git. Kafanı dinle. Onun da gozu korksun.
Kımse kimsenin emir eri olmak ıcın evlenmiyor.
Evlılıgın temelinde huzur ve saygı olacak.
Bana huzur vermeyene saygı duymam.
Ozaman da sacma sapan bısey yasanır.
Ailem çok yakında oturuyor zaten. Sık sık gidiyorum onlara. Ben zaten aileme onun bu davranışları yansırsa olayların dsha kötü gideceğini söyledim uyardım ama sen söylemezsen kimse birşey duymaz, bu evden ancak kefenin çıkar ne olursa olsun diyor.

Yuhh! Kusura bakmayın ama ben bana böyle diyen adamı döverim...
Erkek gibisin, ben evdeyken vücut temizliği yapıyorsun ben evde yokken yapsana, neyi ne zaman yapacaksın bilmiyorsun, zaman kavramı yok sende, erkek gibi davranıyorsun, ben bir erkke olarak bile senden daha çok dikkat ediyorum, herşeyi benim söylememle mi yapacaksın diyor. Yaa ben tüylerim alınacak kadar uzamadan nasıl temizlik yapayım kendisi gibi ayna karşısında cımbızla beklememi istiyor. 🙄 Yengesine yemek yapmadım diye tartıştığımızda ben neden yapıyor muşum, kendisi her yemeği yemiyor zaten, yarın bir gün benim çocuğum olduğunda o yapsa ona niye yemek yaptırıyorsunn diye bana kızarsın, şimdi kendin ona yemek yapmamı istiyorsun dedim, benim hamile olmam senin için onun kadar önemli değil dedim.

X