Her gün farklı giyinmek, giyim tarzını bulamamak?

Peripadisahininkizi

Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
652
547
Ben işe başladığımda hamileydim fazla bi kıyafet almak istemedim zaten fazla giyemem diye sadece 3-4 kıyafetle aylar geçirdim 😄
Yakında işe başlayacağım zaman aklıma takılıyor. İş yerinde böyle bi muhabbet geçmişti diğerleri arasında, her gün aynı mı giyilir diye tabi üstüme alındım.
Mesela ayda 20 gün işe gidiyorsak 20 farklı kıyafet mi almalıyım yıl boyu değişik giymek için 😄
Bir de ben iş yeri için tarz oluşturmayı beceremedim hep spor giyinen biriydim daha öncesi de metalci gibi siyahlar giyinir siyah makyaj falan 20li yaşlar böyle geçti.
Şimdi 30 yaşında daha takım ceket pantolon tarzı giymem iyi olur ama o kıyafetlerle kendimi garip hissediyorum. Bir de stiletto tarzı asla giyemiyorum yürüyemiyorum. Oxford ayakkabı da bana itici geliyor. İşe giderken spor ayakkabı giydim memur olduğum halde gerçi pek kimse bir şey demiyordu hamileyim diye de dememişler olabilir.
Kendi stilimi bulamıyorum bir türlü bende artık havalı giyinmek istiyorum

20 farklı kıyafet değil tabi ki 😊 Kurumsal bir işte çalışıyorum ama kıyafet konusu çok zorlama değil bizde. 3-4 tane ceketim var. Altına da kumaş yada jeanlerle kombin yapıyorum. Gömleklerim var. Topuklu bende giyemiyorum onun yerine loafer giyiyorum. Siyah vansım var arada onu giyiyorum konbinime göre.

Bi kaç farklı temel parça alıp, farklı farklı kombinleyebilirsiniz.
Stiletto falan saçmalayın, çok geride kaldı öyle şeyler. Ben çoğunlukla beyaz spor ayakkabı giyiyorum mesela, kışın da çizme bot vb.
Diğer kişiler nasıl giyiniyor? Smart casual mı yoksa resmi mi?

(Atalier Aliz , rue )bu iki markaya bakabilir misin ? Az çok örnek olabilir kombin yapma konusunda sana

Her gün farklı tarz giyinmek tarzını bulamamak değildir. Gün olur klasik giyersin gün olur spor gün olur elbise vs. Tek bir tarza takılmak saçma bence.

Bir de havalar ısınıyor topuklu giyemiyorsanız şu tarz ayakkabılar giyebilirsiniz

Eklentiler

• IMG_9227.jpeg
    IMG_9227.jpeg
    27,1 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG_9228.jpeg
    IMG_9228.jpeg
    21,5 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_9229.jpeg
    IMG_9229.jpeg
    25,3 KB · Görüntüleme: 79
Bakın size bir ceketle 3 kombin attım. Her güne bir kıyafet değil de kıyafetlerinizi farklı şekillerde kombinleyerek giyebilirsiniz diye düşünüyorum.

Eklentiler

• IMG_2941.jpeg
    IMG_2941.jpeg
    66,4 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_2942.jpeg
    IMG_2942.jpeg
    58,9 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_2943.jpeg
    IMG_2943.jpeg
    71,4 KB · Görüntüleme: 70
Bir iki renk kumaş pantolon, bir palazzo pantolon, bir iki renk gömlek ve blazer ceket, ceketlerin içine bir kaç basic çok güzel idare eder insanı. Palazzo altına spor ayakkabı çok yakışıyor. Kumaşların altına loafer hem rahat hem tarz. Oldu bitti işte.

aynı kıyafetleri birlikte kombinlersiniz canım ama dolabınızda mutlaka olması gereken şeyleri yazayım bir siyah vans/converse, loafer ayakkabı veya platformlu ayakkabılar tercih edebilirsiniz, 3-4 tane blazer ceket, birkaç farklı ton veya modelde jean, bir siyah kumaş pantolon, birkaç farklı renk veya modelde gömlek, yaz için şık ama günlük elbiseler. bunları yavaş yavaş toplamaya başlasanız bile çok iyi ve kurtarıcı olur sizin için

Bu hafta aynı beyaz gömleği 3 gün giyindim. Bir sweat altına yakası ve eteği görünecek şekilde, bir askılı body üzerine önü açık ceketimsi gibi, bir de kot pantolonla göbeğini bağlayarak. Her güne farklı kıyafet değil de kıyafetleri farklı kullanmayı öğrenmeniz gerekiyordur belki.

lutvelizade diye bir ayakkabı var. stiletto gibi ama sisi topuk diye geçiyor. minicik topuğu var. ben koton markasının kombinlerini çok beğeniyorum. ablam kotonda mağaza muduruydu. .......hiç mi alacak birsey bulamıyorsun, kombin mi yapamıyorsun? gir koton mağazasına veya herhangi bir mağazaya senin için ürünler zaten kombinli diyordu🤣öyle haklı ki... özellikle kotonun kumaş pantolonlarıni çok beğeniyorum bence çok tarz duruyorlar. Hele kilo sorununuz yoksa giyinmek çok cepte bir durum. kesinlikle paranız varsa halledersinizz. kilo çok değişmedikçe bir pantolonu uzun yıllar giyersiniz hele kaliteli alırsanız. sezon sonları indirimleri vs de kovalayabilirsiniz

Ben de memurum. Gayet spor giyiniyorum. Bu sene bebekten sonra gömlek vs olayını da bıraktım ki onu da siyah dar paça pantolon, altına spor ayakkabı olarak giyiyordum. Şimdi sweatshirt, altına siyah pantolon ve spor ayakkabı ya da hırka, kot pantolon ve gene spor ayakkabı şeklinde giyiyorum. Yağmur yağarsa topuklu çizmem var, ya onu giyerim ya yağmur botu giyerim ya da outdoor botum var onu giyerim. Ama poliklinikte bizde çoğunluk böyle giyinir. Ceket gömlek giyen doktor arkadaşlar var ama yardımcı sağlık personelleri ve doktorların %90 ı benim gibi giyiniyor. 😬😬 oda arkadaşım da benimle benzer tarzda. Öyle olunca kafam rahat mis. Daha önce aile bakanlığındayken kumaş pantolon gömlek ya da kumaş pantolon Polo yaka tişört şeklinde giyinirdim. Ama şimdi daha rahat bence.

X