Her insan bir anıdır...

Gxuxlsxuxm Sultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
6.201
42
Hayatimiza giren her insan bizde izler birakiyor, ya iyi ya kötü hatiralarla animsiyoruz
o insani, zaman zaman hatirlayip güldügmüz anilar oldugu gibi hatirlamak bile istemedigmiz, aklimizin en derin kösesine sakladigmiz anilarda var...düsünmesi bile korkunc olan, bizi gözyaslarina bogan anilardir onlar, bir koku, bir söz yada bir bakis yeter bazen aklimiza gelmesine...

Her Insan bir ani ise her anida bir insandir o zaman. Bizde insaniz bizde diger insanlarin hayatina giriyoruz bizde anilar birakiyoruz...öyle degilmi?

Hic düsündünmü biraktigin anilari? Hic sordunmu kendine, acaba ben bu insanda nasil bir iz biraktim diye? Sende bir insanda düsünmeye bile korktugu bir ani biraktinmi? Yada sürekli düsünmek istedigi? Belkide senin anilarinla yasayan bir insani?

Kendinde istemedigni baskasinada yapma demisler bizde biraktigmiz anilara dikkat edelim...Birgün sonsuzluga gidecegimiz zaman hayatina girdigmiz insanlar bizi daima düsünmek ve hatirlamak istesin..a.s.

iyi de kötü de bir anı oldugumdan adım gibi emin oldugum insanlar oldu hayatımda.

ben nasıl iyilerimi hatırlayıp gülümsüyorsam.kötülerimi ise elimden geldiğince hatırlamamazlıkdan geliyorsam. beni iyi hatırlayanların hep hatırlayıp gülümsemesini.kötü hatırlayanların ise hiiçç bir sn bile akıllarına gelmemeyi diliyorum.

üniversiteden mezun olalı 1,5 sene oldu. çok zaman geçmedi ama ev, yurt ve sınıf arkadaşlarım genelde beni düşündüklerinde aklına şakalarımın geldiğini söylüyorlar. bende o kadar mutlu oluyorum ki. tabi üzdüğüm, sinir ettiğim hatta bedduasını aldığım insanlar da var tabi. eskiyi değiştiremem ki bazılarına ulaşamam bile, bana hakkını helal et diyemem. bide hayat o kadar garip ki, birine normal gelen şey diğerine anormal geliyor.

farklı bi konuya değinmişsin gülsüm ablacım şimdi düşünür dururum ben.

üniversiteden mezun olalı 1,5 sene oldu. çok zaman geçmedi ama ev, yurt ve sınıf arkadaşlarım genelde beni düşündüklerinde aklına şakalarımın geldiğini söylüyorlar. bende o kadar mutlu oluyorum ki. tabi üzdüğüm, sinir ettiğim hatta bedduasını aldığım insanlar da var tabi. eskiyi değiştiremem ki bazılarına ulaşamam bile, bana hakkını helal et diyemem. bide hayat o kadar garip ki, birine normal gelen şey diğerine anormal geliyor.

farklı bi konuya değinmişsin gülsüm ablacım şimdi düşünür dururum ben.

düsünmek iyidir gülüm, her zaman iyidiryerimseniben

Herkes iyi güzel bir anilarla anilmak ister
ama bazen öyle insanlar çikar ki karşiniza
seversin değer verirsin adam yerine koyarsin
kiymet bilmez, iyi niyetini su istismar eder, salak yerine koymaya çalişir
işte bu tarz insanlar dişinda herkesin anisinda çok iyi bir arkadaş, dost olarak kalmişimdir:nazar:
öteki bahsettiklerim anilarinda bile benden iğrenmişlerdir eminim çok fena canlarini yaktim çünkükaydirigubbakcemile2

bende kimseye karşı kötü bir şey yaptığımı düşünmüyorum...
bende çogu kişilerde güzel anılar bıraktığımı düşünüyorum...
ama enim küçük beynımde hatırlamak bile istemediğim anılarım var malesef..
hele bu kişiler önceden çok sevdiğin deger verdiğin birileri ise. beni çok hemde çok üzen kişiler...
napalım yaşandı. artık...
inşallah bundan sonra güzel anılarım olur...

evet.... anılar,onlar da olmasa ne yapardık acaba....
iyi de olsa,kötü de olsa eğer aklımızda kalmışsa
bizim için değerliymiş demek ki...
eğer unutulmuşsa,ya da hatırlamakta zorlanıyorsak
bırakın tozlu raflar misali kalsın oldukları yerde...
tahminim,arkadaşlarımın,sevdiklerimin anılarının
kötü tarafında değilimdir,çünkü kimseyle canımızı acıtacak,
derin izler bırakacak,üzecek olaylar yaşamadım,yaşatmadım...
anılarım hep gülümsetir beni,bazen de
sevinçten ağlatır beni...keşke derim ...keşke
o günlere dönebilsem de yine aynı şeyleri yaşayabilsem...
ne eksik ne fazla...
çevremdekiler şöyle bir düşündüğünde Songül...diye
iyi şeyler düşüneceklerini bilmek bile beni mutlu etmeye yetiyor,
içimi rahatlatıyor...
sevgiler...

konu bana çok sevdigim bir sözü hatırlattı;

İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler. İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler.
Ama insanlar, onlara kendilerini
nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar...

bende kimseye karşı kötü bir şey yaptığımı düşünmüyorum...
bende çogu kişilerde güzel anılar bıraktığımı düşünüyorum...
ama enim küçük beynımde hatırlamak bile istemediğim anılarım var malesef..
hele bu kişiler önceden çok sevdiğin deger verdiğin birileri ise. beni çok hemde çok üzen kişiler...
napalım yaşandı. artık...
inşallah bundan sonra güzel anılarım olur...

insallah gülüm, yasanan yasandi ve bitti, iyisiyle kötüsüyle anilarda kaldi, hem önemli olan senin biraktigin izler bence...

evet.... anılar,onlar da olmasa ne yapardık acaba....
iyi de olsa,kötü de olsa eğer aklımızda kalmışsa
bizim için değerliymiş demek ki...
eğer unutulmuşsa,ya da hatırlamakta zorlanıyorsak
bırakın tozlu raflar misali kalsın oldukları yerde...
tahminim,arkadaşlarımın,sevdiklerimin anılarının
kötü tarafında değilimdir,çünkü kimseyle canımızı acıtacak,
derin izler bırakacak,üzecek olaylar yaşamadım,yaşatmadım...
anılarım hep gülümsetir beni,bazen de
sevinçten ağlatır beni...keşke derim ...keşke
o günlere dönebilsem de yine aynı şeyleri yaşayabilsem...
ne eksik ne fazla...
çevremdekiler şöyle bir düşündüğünde Songül...diye
iyi şeyler düşüneceklerini bilmek bile beni mutlu etmeye yetiyor,
içimi rahatlatıyor...
sevgiler...

Songülcüm senin gibi positif bir insanin zaten kimsede kötü bir anisi oldugnu düsünemiyorum...a.s

Herkes iyi hatırlanmak ister de,acaba biz neler yapıyoruz ki kendi adımıza..
Bilerek ya da bilmeyerek karşımıza verdiğimiz zararlar,yıllar sonra akıllarına düşersek pek hoş düşünceler oluşmayacak insanların beyninde bizle ilgili..benneyaptımki
Kendi adıma konuşayım;çok üzdüğüm insanlar oldu. Sabredip sabredip patlayıp kırıcı sözlerle kalbini kırdığım,terslediğim,eminim ki bir gün o insanların içinde sadece bu kötü davranışlarım yer alacak..Çok üzgünüm çoook
Olmuyor işte yapamıyoruz..
Mükemmel değiliz işte..:nazar:

anılar geçmişle bağımızı kopartmamamızı sağlar
bazıları vardır ki akıldan çıkmaz
bazıları da silinsin gitsin diye bakarsın ama olmazz
çoktan yaşanmıştır bitmiştir...

yıllar sonra...bır duygu vardı ..cok ıyı ve melek gıbıydı ...demelerını ısterım...
boyle dıyenlerınde oldugunu bılıyorum....
sevenlerımın ve benı guzel andıklarını bılıyorum...
kımseyı kırmak ve uzmek ıstemem.

ama bazen ıstemesekte....karsımıza oyle kişiler cıkıyor kı...
bır seylere engel olamayıp kırıcı oldugum zamanlar oluyor...pişman olsamda bıraz geç oluyor...
keske unutsam yada zaman makınesı olsada ...duzeltsem...
ama ımkansız...
galıba bu hatalar ınsanı olgunlaştırıyor sanırım...

benım ıse o zamanlar cok kızdıgım şimdilerde cok guldugum ...anılarım var...
cok kötü üzüldügüm aklıma bıle getırmemek için cabaladıgım anılarımda var...
herkesın yasadıgı gibi...keske olmasaydı ...demıyecegım...olması gerekıyormuş oldu...malesef bazende böyle durumlar dosttunu yada düşmanını acıga cıkarıyor...

mutlaka olmuştur kırdığımda üzdüğümde.
iyi anı olarak hatırlatıp kendimi gülümsettiğimde olmuştur, kötü anı olup kabus gibi çöktüğümde.
ama herkese hakettiğim izi bıraktığımı düşünüyorum.

Bir kişi sadece bir kişide kötü bir anım kalmıştır bundan eminim.... Suçluyum bunu da biliyorum....

Ama zamansızdı, belki şartlar onu gerektiriyordu şimdi geriye döner döner hep onu düşünürüm.... Ahını da almışımdır bundan adım gibi de eminim....

Bende kötü anı olarak kalan kişi de çok... ama o yaşattığım olaydan sonra kötü olarak anılmak istemedim daha dikkatli davranıyorum....

Bir de karşındakinin, davranışları, sözleri de önemli bir yerde.... Kötü söz her zaman söyleyenindir...

İnşallah hep iyi hatırlanırım dersimi almıştım yıllar önce çünkü....

Son düzenleme:
Herkes iyi hatırlanmak ister de,acaba biz neler yapıyoruz ki kendi adımıza..
Bilerek ya da bilmeyerek karşımıza verdiğimiz zararlar,yıllar sonra akıllarına düşersek pek hoş düşünceler oluşmayacak insanların beyninde bizle ilgili..benneyaptımki
Kendi adıma konuşayım;çok üzdüğüm insanlar oldu. Sabredip sabredip patlayıp kırıcı sözlerle kalbini kırdığım,terslediğim,eminim ki bir gün o insanların içinde sadece bu kötü davranışlarım yer alacak..Çok üzgünüm çoook
Olmuyor işte yapamıyoruz..
Mükemmel değiliz işte..:nazar:

Degiliz canim, gördügün gibi bircogumuzun kirdigi kalpler biraktigi kötü anilar vardir !!:nazar:

Hak etme konusuda var tabiki, bazi insanlar bunu hak etmiyorda degil veya beni iyi hatirlasa ne olur kötü hatirlasa ne olur dedigmiz, yada iyide olsam beni kötü hatirlayacak dedigmiz...:nazar:

çok güzel bir başlık olmuş..paylaşım yapan herkese çok teşekkürler öncelikle:))belki bakış açımızda yapacağımız ufak bir değişikle hem kendi misyonumuzu daha rahat gerçekleştirir hemde canımız daah az yanar ...şöyle ki yaptığımız hareketler, iyilikler, sevgi gösterilerimiz... değer verdiklerimiz için yaptıklarımızı sadece "bize öyle yakıştığı için" sadece "onları sevdiğimiz için" sadece "vicdanımız rahat o lsun " diye beklenti içindeo lmadan yaparsak ...hem geriye bakıpp herkesin aklında güzel bir şekilde kalırız hemde içimiz tertemiz kalır....

X