Hesap ödeme mevzusu.

denge önemli. ben de kullanıyorum korkusu ile asla verici olamıyorum 🙄 bu da değersizlik şeması işte beni verdiğiö için seviyorlar düşüncesi. bu olasılıktan o kadar korkuyorum ki asla fedakarlık edemeyorum. sonra aşırı vericileri ancak kendime çekip, bu çok verici kendisine saygısı yok diye bide ondan da soğuyorum..🙄 insan ilişkileri çok zor, psikoloji de çok derin yani öyle 🥲😁
Ooff bilinçaltımı şöyle bi ters düz edip içindekileri çırpmam mümkün olsaydı keşke. İnsan insana neler hissettirebiliyor böyle🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️😅

Selam hanımlar.
Pazar günü sabah 7 de uyandıracak kadar içime dert olan bir şeyi paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar sevgili, flört ya da herhangi normal bir arkadaşımla ne zaman bir şeyler yiyip içsem hesabı ben ödüyorum. Karşı taraf çok ısrar ediyor ama baya kasada inatlaşıp her seferinde ben yeniyorum o anlamsız savaşı 🤣
Dünde hafiften flört ettiğim bir arkadaşımla oturup bir şeyler yiyip içtikten sonra konu hesap ödemeye gelince gene kartlarımız arasında bi gerilim yaşandı ve galibiyet benim oldu. Kfjfjdjf Her ne kadar o an bunu sorun etmesemde bu sabah 7 de "noluyor yaaa" Diye uyandım resmen. Bir düşündüm şöyle ya dedim patates o adamın parası olmasa zaten "açım yemek yemeye gidelim" demez. Bırak yani neden sen ödüyorsun.
Zaten bu zamana kadar hep ben ödedim. Ama sanki ödemezsem de yük oluyormuş gibi hissediyorum. Ne zaman biri benim hesabımı ödese ezilip büzülüyorum ya. Kız arkadaşlarımla genelde alman usulü oluyor ama erkeklerle olunca adeta pehlivana dönüşüyorum ve dişil enerji falan kalmıyor 🥲
Sizce napmalıyım? Hesabı ödemesem ezik vs olmam dimi? Para mevzularında asla takılı kalmam ama dünkü ödediğim o tutar içime oturdu resmen. Yani konu paranın tutarı da değil aslında benim böyle her seferinde atlamam. Ay tam olarak ne soracağımı da bilmiyorum ama öyle bi içimi dökeyim dedim işte.
Erkeklerin hesabını asla ödeme baştan degersiz olursun benden söylemesi

Selam hanımlar.
Pazar günü sabah 7 de uyandıracak kadar içime dert olan bir şeyi paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar sevgili, flört ya da herhangi normal bir arkadaşımla ne zaman bir şeyler yiyip içsem hesabı ben ödüyorum. Karşı taraf çok ısrar ediyor ama baya kasada inatlaşıp her seferinde ben yeniyorum o anlamsız savaşı 🤣
Dünde hafiften flört ettiğim bir arkadaşımla oturup bir şeyler yiyip içtikten sonra konu hesap ödemeye gelince gene kartlarımız arasında bi gerilim yaşandı ve galibiyet benim oldu. Kfjfjdjf Her ne kadar o an bunu sorun etmesemde bu sabah 7 de "noluyor yaaa" Diye uyandım resmen. Bir düşündüm şöyle ya dedim patates o adamın parası olmasa zaten "açım yemek yemeye gidelim" demez. Bırak yani neden sen ödüyorsun.
Zaten bu zamana kadar hep ben ödedim. Ama sanki ödemezsem de yük oluyormuş gibi hissediyorum. Ne zaman biri benim hesabımı ödese ezilip büzülüyorum ya. Kız arkadaşlarımla genelde alman usulü oluyor ama erkeklerle olunca adeta pehlivana dönüşüyorum ve dişil enerji falan kalmıyor 🥲
Sizce napmalıyım? Hesabı ödemesem ezik vs olmam dimi? Para mevzularında asla takılı kalmam ama dünkü ödediğim o tutar içime oturdu resmen. Yani konu paranın tutarı da değil aslında benim böyle her seferinde atlamam. Ay tam olarak ne soracağımı da bilmiyorum ama öyle bi içimi dökeyim dedim işte.
Bir uzman tarafindan (esra ezmeci) hesabi erkek ödemeli diye duymuştum yemekte cunki erkek o zaman daha degerli hissedermis alakayi bilmiyorum ama hesap konusu erkeklerin hissi için onemliymis o yuzden bırakın ödesinler

valla baştan nasıl alıştırırsanız öyle gider
daha dün bir bugün iki koca bi eril enerjiyle hesabı siz öderseniz dengeyi ciddi anlamda sarsarsınız
zaten cimri adamla cimri olmayan adam 2 buluşmada falan kendini belli ediyor
hesap ödemek erkek için centilmenliğin bir kuralıdır
ben de eskiden ne var ya kadın da öder nolacak ki derdimde öyle olmuyormuş o işler sonradan anladım
erkeğe biraz çıtkırıldım olucan, öyle herşeyi sırtlanmıcan, arada bi prenses modunu açıcan :)
bazı yazılı olmayan kurallar var mesela
o kadar süslendin buluşma için, seni o topuklu ayakkabıyla toplu taşımada süründürmemeli o adam
ya taksi göndermeli yada kendisi gelip almalı
mekanda garsonu erkek çağırmalı
hesabı kadın teklif dahi etse erkek ödemeli
erkek hediye almıyorsa kadın asla almamalı mesela

Flort ederken kizin ilk bulusmada hesap icin bukadar diretiyor olmasi bence cok itici neden yani ne gerek var ben hic odemem odemedim kiz tarafi iliski olursa oder tabi neden odemesin ama sizin bu atilganliginiz birazda erkeklerin varligini yok sayma gibi yani ben olsam rahatsiz olurdum sizinki biraz enayilige gelmis artik surekli hesapmi odenir :)

Bir uzman tarafindan (esra ezmeci) hesabi erkek ödemeli diye duymuştum yemekte cunki erkek o zaman daha degerli hissedermis alakayi bilmiyorum ama hesap konusu erkeklerin hissi için onemliymis o yuzden bırakın ödesinler
Evet şimdi instagramda gezerken çıktı karşıma benimde. Yok zaten bundan sonra tutucam kendimi. Parasına güvenmeyen davet falan etmesin yemeğe dimi ama? 😏
bırde bu tıple evlenmeye kalkışmayın
Şimdilik öyle bir düşünce yok 🤷🏻‍♀️
Eril enerjiniz çok yüksek yani bir erkekle yemeğe gidipte pehlivan gibi kasada kavgaya tutuşup hesap ödemek bilemedim 😅🤭 yapmayın lütfen
Aslında çevremden duyduğum şey hep dişil enerjimin ne kadar yüksek olduğu. Kız arkadaşlarım falan yürüyen dişil enerjisin, kadın gibi kadınsın falan derler de ne oluyorsa o kasada oluyor işte. İçimdeki pehlivana dur diyemiyorum o anlarda. Kadınlık madınlık hak getire recep ivedik ten az halliceye dönüyorum ahahahahahah🤣🤣🤣
valla baştan nasıl alıştırırsanız öyle gider
daha dün bir bugün iki koca bi eril enerjiyle hesabı siz öderseniz dengeyi ciddi anlamda sarsarsınız
zaten cimri adamla cimri olmayan adam 2 buluşmada falan kendini belli ediyor
hesap ödemek erkek için centilmenliğin bir kuralıdır
ben de eskiden ne var ya kadın da öder nolacak ki derdimde öyle olmuyormuş o işler sonradan anladım
erkeğe biraz çıtkırıldım olucan, öyle herşeyi sırtlanmıcan, arada bi prenses modunu açıcan :)
bazı yazılı olmayan kurallar var mesela
o kadar süslendin buluşma için, seni o topuklu ayakkabıyla toplu taşımada süründürmemeli o adam
ya taksi göndermeli yada kendisi gelip almalı
mekanda garsonu erkek çağırmalı
hesabı kadın teklif dahi etse erkek ödemeli
erkek hediye almıyorsa kadın asla almamalı mesela
Evet evet işte bu. Düşünce olarak evet böyle düşünüyorum ama yiyip içip o kasaya geliyoruz ya beynim iptal, dişillik iptal her şey buğulanıyor. O anda netleşen şey sadece kırmızı kredi kartım oluyor ve o an bu beni mutlu ediyor. İlk kez bu sabah rahatsız oldum hesap ödemekten 🤦🏻‍♀️

Selam hanımlar.
Peki hesabı siz ödedikten sonra o adam _ flortunuz gözünüzden düşmüyor mu ??? Ben de teklif ederidim ama ısrar etmezdim yani...bana odetirse de gözümden düşerdi bir daha görüşmek istemezdim. Pinti adam kendini belli eder...
Sizin yaptiginiz doğru değil .teklif edin ama ısrar etmeyin ..erkek de biraz erkekliğini bilsin... sıksık çıkıyorsa biz tabi ki siz de ödeyin ama fazla ısrarı doğru bulmuyorum

Yani mesela ben erkek olsam ve yanımdaki hanım hesabı ödese farklı şekilde gönlünü alırdım. Gerçi dünkü arkadaşta beni eve bırakırken seviyorum diye dolana dolana yolu uzatarak gitti. Benim ödediğim hesaptan daha fazla yakıt parası verecek yani 😅 ama olsun gene de senin dediğin doğru. Bi şekilde hesap konusunda ikna etmeli🤷🏻‍♀️
Aman aman çok dolanmasın çözemezsin sonra.

Şaka bir yana. Ben ilişkiler içinde beklentisi yüksek kadınım. İyi hediye,çiçek isterim. Pahalı bir restaurant olmasa da ortalaması yüksek bir yerde yemek/tatlı isterim.

İsterim derken sipariş vermem,bana bu şekilde davranan adamla görüşmeyi tercih ederim.

Belki de benim düşüncelerim yanlış olabilir ama ben bu kafayla gidip hep rahat ettim.

Yine de herkesin kendi hayatı.

Farklı düşünene de saygım sonsuz.

Bu hesap ödeme konusu fazla ciddiye alınıyor bence ben de aynı sizin gibi düşünürdüm hatta biraz daha abartıp onun hakkı geçmesin, başıma gelmese de lafını yapan arkanızdan haram zıkkım eden de olur duymuşluğum var diye çekinirdim. Eski flörtüm kahveleri yanlış verdiler diye alıp direkt çöpe atmıştı atma dediğim halde orda insanlara fazla iyilik yaramadığını anladım. Burda da erkekler bir kadına harcama yapıyorsa değer veriyordur gibi söylemlerine çok rastladım mantıksız gelmiyor artık 😅

Yani mesela ben erkek olsam ve yanımdaki hanım hesabı ödese farklı şekilde gönlünü alırdım. Gerçi dünkü arkadaşta beni eve bırakırken seviyorum diye dolana dolana yolu uzatarak gitti. Benim ödediğim hesaptan daha fazla yakıt parası verecek yani 😅 ama olsun gene de senin dediğin doğru. Bi şekilde hesap konusunda ikna etmeli🤷🏻‍♀️
Ayyy Domates sen de yani... Neye gönlünü alacaksın, altı üstü yemek yani? Hiç minnettar kalınacak şey mi bu? Lafı bile olmamalı. :KK53:
Laale Laale ile aynı düşünüyorum ben de. Talepkar kadınlar her zaman daha mutlu oluyor. Kaderine küsüp, dünyanın ağırlığını tek başına çekmeye çalışan kadınların pek kıymeti bilinmiyor.
Benimki bana hiç çiçek almadı mesela, bir sürü hediye almasına rağmen. Ben bukette çiçeği gereksiz buluyorum. Kenarda soluyor diye düşünüyorum açıkçası. İstesem aldırırım ama istemiyorum. İlişkinin dinamiğine göre değişir böyle şeyler. Ama kesin olan şu ki maddi/ manevi olarak verici olmayan erkekle olmaz.

Peki hesabı siz ödedikten sonra o adam _ flortunuz gözünüzden düşmüyor mu ??? Ben de teklif ederidim ama ısrar etmezdim yani...bana odetirse de gözümden düşerdi bir daha görüşmek istemezdim. Pinti adam kendini belli eder...
Sizin yaptiginiz doğru değil .teklif edin ama ısrar etmeyin ..erkek de biraz erkekliğini bilsin... sıksık çıkıyorsa biz tabi ki siz de ödeyin ama fazla ısrarı doğru bulmuyorum
Yok düşmüyor vala. İşte sorunda burda başlıyor zaten sanki olması gereken oymuş gibi düşünüyorum böyle olunca da ben ödeyince salak bi mutluluk hissediyorum 🤣 pinti değil aslında adam. Hani bıraksam ödeyecek ama ben asssla bırakmıyorum ki. Adam napsın mecbur çekiyor kartını 🥲

Aman aman çok dolanmasın çözemezsin sonra.

Şaka bir yana. Ben ilişkiler içinde beklentisi yüksek kadınım. İyi hediye,çiçek isterim. Pahalı bir restaurant olmasa da ortalaması yüksek bir yerde yemek/tatlı isterim.

İsterim derken sipariş vermem,bana bu şekilde davranan adamla görüşmeyi tercih ederim.

Belki de benim düşüncelerim yanlış olabilir ama ben bu kafayla gidip hep rahat ettim.

Yine de herkesin kendi hayatı.

Farklı düşünene de saygım sonsuz.
Hayır abla ya aslında çok imreniyorum sana. Pek çok konuda bu düşünceni yazıyorsun ve bence olması gereken de bu. Hani yanlış anlaşılmak istemem ama kadın gibi kadınlık bence senin yaptığın. Dişil enerjillik bunu gerektiriyor da du bakalım bugün çok üstüne düştüm ben bu konunun. Kendi içimde halledicem inşallah.

Bu hesap ödeme konusu fazla ciddiye alınıyor bence ben de aynı sizin gibi düşünürdüm hatta biraz daha abartıp onun hakkı geçmesin, başıma gelmese de lafını yapan arkanızdan haram zıkkım eden de olur duymuşluğum var diye çekinirdim. Eski flörtüm kahveleri yanlış verdiler diye alıp direkt çöpe atmıştı atma dediğim halde orda insanlara fazla iyilik yaramadığını anladım. Burda da erkekler bir kadına harcama yapıyorsa değer veriyordur gibi söylemlerine çok rastladım mantıksız gelmiyor artık 😅
Ayyyy 🤣 evet hak geçme meselesini de düşünüyorum bazen. Eğer aradaki iletişim biterse en azından boğazımdan onun bi lokması geçmedi diye düşünürüm diyorum ama bu düşünce gerçekten sağlıklı değil 🤣🤣🤣🤣

Selam hanımlar.
Sizinle yemege cikmak isterdim 🤓🍽

X