Hesap ödeme mevzusu.

Ayyy Domates sen de yani... Neye gönlünü alacaksın, altı üstü yemek yani? Hiç minnettar kalınacak şey mi bu? Lafı bile olmamalı. :KK53:
Laale Laale ile aynı düşünüyorum ben de. Talepkar kadınlar her zaman daha mutlu oluyor. Kaderine küsüp, dünyanın ağırlığını tek başına çekmeye çalışan kadınların pek kıymeti bilinmiyor.
Benimki bana hiç çiçek almadı mesela, bir sürü hediye almasına rağmen. Ben bukette çiçeği gereksiz buluyorum. Kenarda soluyor diye düşünüyorum açıkçası. İstesem aldırırım ama istemiyorum. İlişkinin dinamiğine göre değişir böyle şeyler. Ama kesin olan şu ki maddi/ manevi olarak verici olmayan erkekle olmaz.
Demek ki neymiş ben erkek olsam da bu konulardaki salaklığı elden bırakmazmışım hahaahahah🤣🤣🤣🤣
Aslında çok hak veriyorum size. Evet birazda talepkar olmak gerekiyor. Karşımdaki adam pinti de değil ama işte. Lale ablaya da yazdım zaten bu konu bugün çok kafamı karıştırdı ya. 5 sene sonra ilk kez burada konu açmama sebep oldu düşün yani, 🙄

Demek ki neymiş ben erkek olsam da bu konulardaki salaklığı elden bırakmazmışım hahaahahah🤣🤣🤣🤣
Aslında çok hak veriyorum size. Evet birazda talepkar olmak gerekiyor. Karşımdaki adam pinti de değil ama işte. Lale ablaya da yazdım zaten bu konu bugün çok kafamı karıştırdı ya. 5 sene sonra ilk kez burada konu açmama sebep oldu düşün yani, 🙄
İzin ver, bak bakalım adam ne yapıyor. Hala yapmıyorsa o zaman sıkıntı demektir.
Pinti erkek padişah olsa çekilmez.
Önceden ben de senin gibiydim, aman para yiyor demesinler aman şöyle böyle. Sonra bu erkekler gidip ilk aydan başka kızlara Pandora bileklik alıyor. :KK53: Fazla tevazu iyi değildir, boş ver.

Ayyy Domates sen de yani... Neye gönlünü alacaksın, altı üstü yemek yani? Hiç minnettar kalınacak şey mi bu? Lafı bile olmamalı. :KK53:
Laale Laale ile aynı düşünüyorum ben de. Talepkar kadınlar her zaman daha mutlu oluyor. Kaderine küsüp, dünyanın ağırlığını tek başına çekmeye çalışan kadınların pek kıymeti bilinmiyor.
Benimki bana hiç çiçek almadı mesela, bir sürü hediye almasına rağmen. Ben bukette çiçeği gereksiz buluyorum. Kenarda soluyor diye düşünüyorum açıkçası. İstesem aldırırım ama istemiyorum. İlişkinin dinamiğine göre değişir böyle şeyler. Ama kesin olan şu ki maddi/ manevi olarak verici olmayan erkekle olmaz.
Çiçek konusunda hemfikirim de lâle zamanı renk renk evde görmek canım çekmiyor değil ne yalan söyleyeyim.

Hayır abla ya aslında çok imreniyorum sana. Pek çok konuda bu düşünceni yazıyorsun ve bence olması gereken de bu. Hani yanlış anlaşılmak istemem ama kadın gibi kadınlık bence senin yaptığın. Dişil enerjillik bunu gerektiriyor da du bakalım bugün çok üstüne düştüm ben bu konunun. Kendi içimde halledicem inşallah.
Estağfurullah.

Zor bir şey değil aslında.

Adam sevdiği kadına ısmarladığı yemekten,aldığı hediyeden zevk alır bence.

Aklıma şu karikatür geldi:
9cb6a0973435c998481fdb75129cc0c8.jpg

Bu hesabımı başkası asla ödeyemez olayını uzun süre ben de yaşadım ve fark ettim ki konu sadece hesap değil, hayatımın pek çok alanında yardıma kapalı bir insan olmamla ilintili. "Tek başıma hallederim"ciyim ve bunu bazen o kadar ileri düzeye taşıyorum ki artık kendime eziyet haline dönüyor. Bunun altında çeşitli sebepler olabilir, bendeki "İstediğim zaman hayır diyemezsem" korkusuydu. Bir iyilik yapıyor, peki benden yapmamı istemediğim bir şeyi isterse, ben nasıl hayır diyeceğim; o kadar yardım etti (Hesap ödedi) vb.

Ben bunun çaresini, duygularımı ifade etmekte buldum. "Bana bir şeyler ısmarlayınca, kendimi borçlu hissediyorum" diye paylaşın, karşınızdaki de ona göre açıklamasını yapacaktır "Borçlu hissetme ya, sen de bana bi kahve ısmarlarsın ödeşiriz" tadında. Onun için sorun yoksa, sizin için de olmaz çünkü "Benimkini de öde, ısmarla" diye yakasına yapışmıyorsunuz.

Çiçek konusunda hemfikirim de lâle zamanı renk renk evde görmek canım çekmiyor değil ne yalan söyleyeyim.

Estağfurullah.

Zor bir şey değil aslında.

Adam sevdiği kadına ısmarladığı yemekten,aldığı hediyeden zevk alır bence.
:) Daha kalıcı şeyler seviyorum sanırım ben. Kolumdaki bilekliğe bakmak, gün içinde onu hatırlamak falan...
Solacak bir şeyi anlamlı bulamıyorum, belki de sorun bendedir.

:) Daha kalıcı şeyler seviyorum sanırım ben. Kolumdaki bilekliğe bakmak, gün içinde onu hatırlamak falan...
Solacak bir şeyi anlamlı bulamıyorum, belki de sorun bendedir.
Yok yok sorun yok haklısın da.

Ben de takı severim.

Kadına alınacak en güzel hediye takı bence.

Selam hanımlar.
Pazar günü sabah 7 de uyandıracak kadar içime dert olan bir şeyi paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar sevgili, flört ya da herhangi normal bir arkadaşımla ne zaman bir şeyler yiyip içsem hesabı ben ödüyorum. Karşı taraf çok ısrar ediyor ama baya kasada inatlaşıp her seferinde ben yeniyorum o anlamsız savaşı 🤣
Dünde hafiften flört ettiğim bir arkadaşımla oturup bir şeyler yiyip içtikten sonra konu hesap ödemeye gelince gene kartlarımız arasında bi gerilim yaşandı ve galibiyet benim oldu. Kfjfjdjf Her ne kadar o an bunu sorun etmesemde bu sabah 7 de "noluyor yaaa" Diye uyandım resmen. Bir düşündüm şöyle ya dedim patates o adamın parası olmasa zaten "açım yemek yemeye gidelim" demez. Bırak yani neden sen ödüyorsun.
Zaten bu zamana kadar hep ben ödedim. Ama sanki ödemezsem de yük oluyormuş gibi hissediyorum. Ne zaman biri benim hesabımı ödese ezilip büzülüyorum ya. Kız arkadaşlarımla genelde alman usulü oluyor ama erkeklerle olunca adeta pehlivana dönüşüyorum ve dişil enerji falan kalmıyor 🥲
Sizce napmalıyım? Hesabı ödemesem ezik vs olmam dimi? Para mevzularında asla takılı kalmam ama dünkü ödediğim o tutar içime oturdu resmen. Yani konu paranın tutarı da değil aslında benim böyle her seferinde atlamam. Ay tam olarak ne soracağımı da bilmiyorum ama öyle bi içimi dökeyim dedim işte.
Karşı taraf teklif ettiyse bırakın ödesin, içinize sinmiyorsa bir dahakini siz ödersiniz, bir de hesap gelince ben ödeyeyim değil de birlikte ödeyelim diyebilirsiniz bence

Evet evet işte bu. Düşünce olarak evet böyle düşünüyorum ama yiyip içip o kasaya geliyoruz ya beynim iptal, dişillik iptal her şey buğulanıyor. O anda netleşen şey sadece kırmızı kredi kartım oluyor ve o an bu beni mutlu ediyor. İlk kez bu sabah rahatsız oldum hesap ödemekten 🤦🏻‍♀️
bi kere kendinize hakim olup karşı tarafın ödemesine izin verseniz bunu aşarsınız bence :)
alışmak lazım
hatta alıştıktan sonra adamın cüzdanını yavaş çıkarması bile deli gibi gözünüze batar :KK70:
ben de bu aydınlanmaya, 2 sene kadar önce o zamana göre yüklü bi miktarı tamamen
kendi isteğimle ödedikten sonra vardım
içime oturdu çünkü bi de karşı taraf bi hesap ödeme savaşına girmemişti yani
ilk başta bi yok olmaz öyle şey falan demişti
ama ben ikinci kez ısrar edince (enayi gibi) peki o zaman teşekkürler deyip kabul etmişti
ben o zamanlar eğer çok güzel bi akşam geçirmişsem ve hafif alkollüysem çok gaza gelip ödeyen biriydim
başkalarıyla ufak tefek kahveyi yada birer birayı falanda öderdim
bi de yüklü hesap olayından 1 hafta sonra o kişiyle görüşmeyi kestik yani ikinci buluşma olmamıştı :KK70:
ben ödediğim hesapla başbaşa kalmıştım ve sonrasında bu kararı aldım
bende de sizin yaşadığınız rahatsızlık hissi olduğu için date'lerimde falan hesap miktarlarını düşürmeye başladım
ilk buluşmada alkollü mekan olayını bitirdim mesela. sadece kahve içip buluşmayı öyle noktalar oldum
bu sayede karşı tarafa ödetince yük oluyorum kafasından çıkıp amaan iki kahveyi de ödeyemeyen adamla işim olmasın
kafasına girmeye başladım :)
sonra hoşuma gitmeye başladı karşı tarafın hesabımı ödemesi

bide bu kararı almamda etkili olan başka bi durum daha yaşadım bi kız arkadaşımla
onunla da alkollü mekana giderdik her buluştuğumuzda
bi gün hiç unutmuyorum bütün hesabı ben ödedim, arkadaşımın ödemesine izin vermedim
kendi kendime, bi sonraki buluşmamızda o öder diye düşünmüştüm
bi sonraki buluşmada kasaya gittiğimizde kız direkt kasiyere, ikiye bölelim dedi
orada bitti bende, çok modum düştü içten içe :işsiz:
sonrasında bu arkadaşla şeye döndü olayımız, herkes kendi yediğini ödesin moduna döndü falan

İzin ver, bak bakalım adam ne yapıyor. Hala yapmıyorsa o zaman sıkıntı demektir.
Pinti erkek padişah olsa çekilmez.
Önceden ben de senin gibiydim, aman para yiyor demesinler aman şöyle böyle. Sonra bu erkekler gidip ilk aydan başka kızlara Pandora bileklik alıyor. :KK53: Fazla tevazu iyi değildir, boş ver.
İzin versem yapar aslında. Ki vericem de zaten. Çünkü gerçekten her şeyden önce kendi enerjimi yok ediyorum. Bak mesela sabah gerçekten bu konu yüzünden uyandım ya. Demek ki bir yerden sonra dert olmaya başladı bende de. Haklısın kimlere neler neler geliyor da bana bi yemek ısmarlamak mı zor gelicek erkek milletine. Ben biraz aştım tevazu konusunu. Dengelemem lazım

Aklıma şu karikatür geldi:
Eki Görüntüle 3310164

Bu hesabımı başkası asla ödeyemez olayını uzun süre ben de yaşadım ve fark ettim ki konu sadece hesap değil, hayatımın pek çok alanında yardıma kapalı bir insan olmamla ilintili. "Tek başıma hallederim"ciyim ve bunu bazen o kadar ileri düzeye taşıyorum ki artık kendime eziyet haline dönüyor. Bunun altında çeşitli sebepler olabilir, bendeki "İstediğim zaman hayır diyemezsem" korkusuydu. Bir iyilik yapıyor, peki benden yapmamı istemediğim bir şeyi isterse, ben nasıl hayır diyeceğim; o kadar yardım etti (Hesap ödedi) vb.

Ben bunun çaresini, duygularımı ifade etmekte buldum. "Bana bir şeyler ısmarlayınca, kendimi borçlu hissediyorum" diye paylaşın, karşınızdaki de ona göre açıklamasını yapacaktır "Borçlu hissetme ya, sen de bana bi kahve ısmarlarsın ödeşiriz" tadında. Onun için sorun yoksa, sizin için de olmaz çünkü "Benimkini de öde, ısmarla" diye yakasına yapışmıyorsunuz.
Ay fkdjdjejsj karikatüre kahkaha attım 🤣🤣🤣🤣
Bence benim sorunum da koşullu sevgi meselesi. Sevilmek için fedakarlık yapmam gerektiği düşüncesi. Sabahtan beri bu konuyu araştırıyorum. Buradaki bir üyede psikolojiyle alakalı olduğunu söyleyince yaptığım araştırmalar sonucunda koşullu sevgi çıktı. Tabi ki işin uzmanına sormak lazım ama küçüklüğümü falan da düşündüm ve hayatımın her döneminde az da olsa sevilmek, takdir görmek için veren taraf olmuşum. Ben böyleyim beni böyle sevsinler kafasında olamadım. Muhtemelen bu hesap mevzusu da oraya bağlı🤦🏻‍♀️

Selam hanımlar.
Pazar günü sabah 7 de uyandıracak kadar içime dert olan bir şeyi paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar sevgili, flört ya da herhangi normal bir arkadaşımla ne zaman bir şeyler yiyip içsem hesabı ben ödüyorum. Karşı taraf çok ısrar ediyor ama baya kasada inatlaşıp her seferinde ben yeniyorum o anlamsız savaşı 🤣
Dünde hafiften flört ettiğim bir arkadaşımla oturup bir şeyler yiyip içtikten sonra konu hesap ödemeye gelince gene kartlarımız arasında bi gerilim yaşandı ve galibiyet benim oldu. Kfjfjdjf Her ne kadar o an bunu sorun etmesemde bu sabah 7 de "noluyor yaaa" Diye uyandım resmen. Bir düşündüm şöyle ya dedim patates o adamın parası olmasa zaten "açım yemek yemeye gidelim" demez. Bırak yani neden sen ödüyorsun.
Zaten bu zamana kadar hep ben ödedim. Ama sanki ödemezsem de yük oluyormuş gibi hissediyorum. Ne zaman biri benim hesabımı ödese ezilip büzülüyorum ya. Kız arkadaşlarımla genelde alman usulü oluyor ama erkeklerle olunca adeta pehlivana dönüşüyorum ve dişil enerji falan kalmıyor 🥲
Sizce napmalıyım? Hesabı ödemesem ezik vs olmam dimi? Para mevzularında asla takılı kalmam ama dünkü ödediğim o tutar içime oturdu resmen. Yani konu paranın tutarı da değil aslında benim böyle her seferinde atlamam. Ay tam olarak ne soracağımı da bilmiyorum ama öyle bi içimi dökeyim dedim işte.
Tam bor flört içinde dahi olmadığım bir arkadaşıma yemeğimi ödetmem. Ya alman usulü yaparım ya da bir o öder bir ben öderim. Hep karşı tarafa ödetmek disil enerjiyle alakalı değil kendine duyduğun saygıyla alakalı.

Selam hanımlar.
Çok güvenmediğiniz ya da çok iyi tanımadığınız erkek arkadaşlara karşı ödemenizde fayda var zaten diye düşünüyorum.aksi takdirde sizi eve bırakırken seks talep etme haklarını kendilerinde buluyorlar.alt tarafı bir yemek ama bu zihniyette insanlar var ne yazık ki.diğer süreklilik arz eden arkadaşlara gelirsek alma verme dengesi olmalı işte.bu çok rahat biliniyor zaten her iki taraftan da.o sana yük olmuyor, sen ona niye yük olacaksın.

X