Hiç kimseyle tanıştırmayan 2,5 yıllık sevgili

Evet, çok yazmak istemedim o konuda çünkü yazanların linç edildiğini biliyorum. :))) Evet, daha eğitimli ve kariyerliyim. Ailesi daha dindar, benimki daha modern vs. Ama hiç sorun etmedim. Hatta böyle basit yaşayan ve aile terbiyesi görmüş biri işime geldi ve ben talep ettim onu açıkçası. Hiçbir derdim yok maddi durumu veya eğitimi ile ilgili. Kimseyi küçük gören biri değilim. Ama ailesine beni kabul ettiremeyecegini düşünüyor olabilir diye düşünüyorum
Olabilir tabi. Sebepsiz değildir muhakkak sebebi vardır ama.

Şimdi ablacım bence adam düz doğru söylüyor, art niyet arama. Sezonluk işlerde çalışanlar zaten kalıcı olmuyor sizinki gibi bir iş ortamı yoktur zaten. Varsa da ya gançler çalışıyor o tip işlerde, yaşıtı varsa da onlar da afedersiniz adamın tarif ettiği şekilde dambur dumbur eğitimsiz tipler oluyor genelde, tanışıp ne yapacaksın yani? Y.lisans mezunu, eğitimli kadın o arkadaşlarla ne konuşsun? Olmaz yani.

Bunları geçtim zaten de hiçbir ortak noktanız yok gibi geldi bana mutlu olabilecek misiniz :KK51:

11 yaşında. Evet, evlenecek olsam onunla evlenirim ama çocuk istemiyorum. Onun çocuk sahibi olma isteği olabilir diye bencillik de etmek istemiyorum. O da zaman zaman evlilik fikrinden bahseder.
Sizin çocuğunuz var ama adamın yok. Çocuk isteyip istemediğinden bile emin değilsiniz, olabilir diyorsunuz. Diyelim bugün istemedi ama 1 sene sonra istedi, ne olacak? Baba olmak hakkı, ayrıca ailesi de torun isteyecek. Yok, eşimin zaten çocuğu var mı diyecek?
Ben olsam bu işten vaz geçerdim. Seviye farkı falan değil, sizi kabul etmeyeceklerini bildiği için tanıştırmıyor. Gittiği yere kadar diyor belki de.

Merhaba. Gerekli detayları vererek fikirlerinizi almak istiyorum.

2,5 senedir birisiyle beraberim. Ben boşanmış tek çocuklu 35 yaşında, o bekar 37 yaşında. Ben daha eğitimli ve kariyerli, o daha sade yaşayan biri. Seviyorum, çok iyi anlaşıyoruz. Sevdiğine de eminim.

Bir tek derdim var. Basit ama aşılamayan bir dert. Sevgilim ne arkadaşları ile beni tanıştırdı ne sosyal medyada benim varlığımla ilgili bir paylaşımda bulundu ne de ailesine bizden bahsetti. Aileye bahsetmesin zaten hiç istemedim çünkü işler ciddileşecekti bizim yaşam tarzımıza göre. Bense evlilik ve çocuk için hiç hazır değilim. Buna rağmen zaman zaman evlensek nasıl olur, nasıl yaşarız diye kafa yormuşluğumuz vardır.

Ailesine bahsetmesini geçtim ama 2,5 senede bir arkadaşıyla tanıştırmaz mi insan? Ben tanıştırdım, iş yerime çağırdım vs. Bununla ilgili birçok kez konuştum ama aldığım cevap "Seni seninle aynı düzeyde olmayan basit erkek arkadaşlarimla mi tanıştırayım?" oldu. Önemli değil ki ben seviye-seviyesizlik olayında değilim ki. Zaten çift bir arkadaşı da vardı geçen seneye kadar çok samimi olduğu. Onlarla da mi tanistirmaz insan? Sosyal medyada zaten yokum ama dediğim gibi ilk takıldığım arkadaşlarıyla tanıştırılmamam. "Tüm hayatım sensin, senden başka görüştüğüm mü var?" diyor. Kısmen doğru. Bunun da sıkıntılı olduğunu, bir sure sonra insanin birbirinden sıkılabilecegini, sosyal ortamlarin ilişkiye keyif kattığını defalarca izah ettim. Ama ciddiye mi alınmıyorum, gizleniyor muyum, gerekçe nedir bilmiyorum ve bu iki kisilik yaşantı gerekçesi olarak tatmin edici bir cevap alamadım hiç.

Birkaç kez kavgasını verdikten sonra 5 gün evvel görüşmeyi kestiğimi bildirdim. Her seferinde haklı bulunup aynı yerde olmaktan ve bu kadar basit bir talebimin karsilanmamasindan dolayı yorgun ve kırgınım. Ne yorum yaparsanız benim bu durumuma? Bu şartlarda görüşmeyi sürdürmeyi düşünmüyorum. Varlığıma saygısızlık gibi hissediyorum. Yok sayılmak değil midir bu günün sonunda? Siz olsaydınız devam eder miydiniz?

Not: Evli vs değil, evlerine ailesi yokken çok kez girdim çıktım. Bildiğiniz aile evinde tek odada yaşayan biri.
Bariz sizi saklamis. Tabi ki kimse reklam etsin demiyor ama çevresinin varlığından haberdar olması gerekirdi 2,5 yıl az bir süre zarfı değil. Görüşmeyi kesmekle çok doğru bir karar almissiniz bence devam etmek emeğinize ve kendinize haksızlık olurdu.

Bir zaman sonra ailem beni zorla(!) nisanlandiriyor diye gelmez umarim.
Sizin dediginiz gibi aileyle ilgili bir durum olsa arkadaslari ne alaka tanistirmasin..
En iyi ihtimal onu begenmezsiniz vs vs diye tanistirmiyor olsa bu kafa yapisindaki ve ozguvensiz adamla siz neden birlikte olasiniz derim. Bana sebebi ne olursa olsun normal gelmedi

Onun sizi tanıştırması değil de siz onu tanıştırınca, gerek yüzünüze gerek arkanızdan aranızdaki farkları konuşmayacaklar mı?

Sezonluk çalışan biri ekonomik açıdan size yetebilecek/ev geçindirebilecek mi?

Oturup da bir konuda konuşmaya kalkıştığınızda aynı frekansı tutturabilecek misiniz? Ne bileyim fransız kalması sizi tatmin edecek mi.

Hepsini geçtim, bir gün bahsettiğiniz eğitimli olma ve sade yaşama tanımı, onu komplekse sokup sizi bastırmaya çalışmasına sebep olmayacak mı?

Hocam bence tanıştırılmaktan daha önemli şeyler var gibi düşünmeniz gereken..

Şahsen ben benden çook ileride bir donanımda birini de benden çook geride olan birini de -özetle bana denk olmayan birini- bu sebeplerden istemezdim. Denklik önemli..

Merhaba. Gerekli detayları vererek fikirlerinizi almak istiyorum.

2,5 senedir birisiyle beraberim. Ben boşanmış tek çocuklu 35 yaşında, o bekar 37 yaşında. Ben daha eğitimli ve kariyerli, o daha sade yaşayan biri. Seviyorum, çok iyi anlaşıyoruz. Sevdiğine de eminim.

Bir tek derdim var. Basit ama aşılamayan bir dert. Sevgilim ne arkadaşları ile beni tanıştırdı ne sosyal medyada benim varlığımla ilgili bir paylaşımda bulundu ne de ailesine bizden bahsetti. Aileye bahsetmesin zaten hiç istemedim çünkü işler ciddileşecekti bizim yaşam tarzımıza göre. Bense evlilik ve çocuk için hiç hazır değilim. Buna rağmen zaman zaman evlensek nasıl olur, nasıl yaşarız diye kafa yormuşluğumuz vardır.

Ailesine bahsetmesini geçtim ama 2,5 senede bir arkadaşıyla tanıştırmaz mi insan? Ben tanıştırdım, iş yerime çağırdım vs. Bununla ilgili birçok kez konuştum ama aldığım cevap "Seni seninle aynı düzeyde olmayan basit erkek arkadaşlarimla mi tanıştırayım?" oldu. Önemli değil ki ben seviye-seviyesizlik olayında değilim ki. Zaten çift bir arkadaşı da vardı geçen seneye kadar çok samimi olduğu. Onlarla da mi tanistirmaz insan? Sosyal medyada zaten yokum ama dediğim gibi ilk takıldığım arkadaşlarıyla tanıştırılmamam. "Tüm hayatım sensin, senden başka görüştüğüm mü var?" diyor. Kısmen doğru. Bunun da sıkıntılı olduğunu, bir sure sonra insanin birbirinden sıkılabilecegini, sosyal ortamlarin ilişkiye keyif kattığını defalarca izah ettim. Ama ciddiye mi alınmıyorum, gizleniyor muyum, gerekçe nedir bilmiyorum ve bu iki kisilik yaşantı gerekçesi olarak tatmin edici bir cevap alamadım hiç.

Birkaç kez kavgasını verdikten sonra 5 gün evvel görüşmeyi kestiğimi bildirdim. Her seferinde haklı bulunup aynı yerde olmaktan ve bu kadar basit bir talebimin karsilanmamasindan dolayı yorgun ve kırgınım. Ne yorum yaparsanız benim bu durumuma? Bu şartlarda görüşmeyi sürdürmeyi düşünmüyorum. Varlığıma saygısızlık gibi hissediyorum. Yok sayılmak değil midir bu günün sonunda? Siz olsaydınız devam eder miydiniz?

Not: Evli vs değil, evlerine ailesi yokken çok kez girdim çıktım. Bildiğiniz aile evinde tek odada yaşayan biri.
Enteresan konu . bana arkadaşlarını göster sana kim olduğunu söyleyeyim, Sen gercekten ionun kim oldugunu biliyor musun 🥺 yapamazdim Ben harcama zamanini

ciddi düşünmüyordur. ailesi ve çevresinin çocuklu biriyle olduğunu bilsin istemiyordur. çünkü sosyal medyada paylassa siz ortaya cıkacaksınız, tanıstırsa yine aynı şekilde

siz evlenip ayrılıp çocuklu olduğunuz için 2.sınıf insan muamelesi yapıyor utanıyor sizden
belki kendi sizi seviyor ama etraftan gelecek tepkiler aaa sen bekarsın dul mu aldın (hiç sevmem dul kelimesini de ayrıcada) aaa birde çocuğu mu var büyük sorumluluk alıyorsun vs. sözlerini geciktiriyor yada niyeti ciddi de olmadığı için o cümleleri hiç duymak istemiyor aile neyse de arkadaş ne demek tanıştırmamak
güzel bir karar vermişsiniz arkasın da durun
o kişinin hata yapma şansı var ama sizin bir evladınız var minumuma düşürün

Sosyal medyasinda fotoğraf olmaması herşeyi açıklıyor aslında.sizi herkesten gizliyor zamanı gelip sıkıldığında sessiz sedasız ayrılacak bu kadar basit . muhtemelen boşanmış ve çocuklu olmani içine sindiremiyor ve gizli yürütüyor işini.bence daha fazla bu ilişkinin içinde olmayın yarın birgün nişanlanir sizide heryerden engeller kalırsınız öylece

X