Hiç kimseyle tanıştırmayan 2,5 yıllık sevgili

Vakti zamanında görüştüğüm birisi vardı. Aynı burdaki adam gibi kimseyle tanıştırmıyordu beni. Yasak aşk yaşar gibi biraz gizleyerek görüşüyorduk. Evini vs görmüştüm ama birileriyle tanıştırma meselesine gelince tık yok 😶
Sonrasında öğrendim ki gerçekten yasak aşk yaşıyormuşuz adamın sevgilisi varmış xbzbsns :d
Kız kendi memleketine gittiği dönemde benimle görüşmüş şeroo😒

Merhaba. Gerekli detayları vererek fikirlerinizi almak istiyorum.

2,5 senedir birisiyle beraberim. Ben boşanmış tek çocuklu 35 yaşında, o bekar 37 yaşında. Ben daha eğitimli ve kariyerli, o daha sade yaşayan biri. Seviyorum, çok iyi anlaşıyoruz. Sevdiğine de eminim.

Bir tek derdim var. Basit ama aşılamayan bir dert. Sevgilim ne arkadaşları ile beni tanıştırdı ne sosyal medyada benim varlığımla ilgili bir paylaşımda bulundu ne de ailesine bizden bahsetti. Aileye bahsetmesin zaten hiç istemedim çünkü işler ciddileşecekti bizim yaşam tarzımıza göre. Bense evlilik ve çocuk için hiç hazır değilim. Buna rağmen zaman zaman evlensek nasıl olur, nasıl yaşarız diye kafa yormuşluğumuz vardır.

Ailesine bahsetmesini geçtim ama 2,5 senede bir arkadaşıyla tanıştırmaz mi insan? Ben tanıştırdım, iş yerime çağırdım vs. Bununla ilgili birçok kez konuştum ama aldığım cevap "Seni seninle aynı düzeyde olmayan basit erkek arkadaşlarimla mi tanıştırayım?" oldu. Önemli değil ki ben seviye-seviyesizlik olayında değilim ki. Zaten çift bir arkadaşı da vardı geçen seneye kadar çok samimi olduğu. Onlarla da mi tanistirmaz insan? Sosyal medyada zaten yokum ama dediğim gibi ilk takıldığım arkadaşlarıyla tanıştırılmamam. "Tüm hayatım sensin, senden başka görüştüğüm mü var?" diyor. Kısmen doğru. Bunun da sıkıntılı olduğunu, bir sure sonra insanin birbirinden sıkılabilecegini, sosyal ortamlarin ilişkiye keyif kattığını defalarca izah ettim. Ama ciddiye mi alınmıyorum, gizleniyor muyum, gerekçe nedir bilmiyorum ve bu iki kisilik yaşantı gerekçesi olarak tatmin edici bir cevap alamadım hiç.

Birkaç kez kavgasını verdikten sonra 5 gün evvel görüşmeyi kestiğimi bildirdim. Her seferinde haklı bulunup aynı yerde olmaktan ve bu kadar basit bir talebimin karsilanmamasindan dolayı yorgun ve kırgınım. Ne yorum yaparsanız benim bu durumuma? Bu şartlarda görüşmeyi sürdürmeyi düşünmüyorum. Varlığıma saygısızlık gibi hissediyorum. Yok sayılmak değil midir bu günün sonunda? Siz olsaydınız devam eder miydiniz?

Not: Evli vs değil, evlerine ailesi yokken çok kez girdim çıktım. Bildiğiniz aile evinde tek odada yaşayan biri.
yani bu konuda öncelikle şunu söyleyebilirim,herkesin arkadaş çevresi yok malesef,benimde çok yoktur öyle,son zamanlarda dikkat ediyorum eskiden insanların arkadaş grupları fln olurdu,benimde vardı,ama şimdi hiç öyle birşey göremiyorum,sanırım insanlar mesafe olayını aştı,varsa eğer tanıştırmaması çok ciddi sıkıntı çünkü etrafındaki insanlarla sevgiliyi tanıştırmak geri kalan herkese kapıyı kapatmak demek,artık hayatında birisi var,başkasına yer yok vs. ve o bu izlenimi istemiyor sanırım çevresinde,üzülerek söylüyorum o hala muhtemelen başka bir arayışta ve kapıyı açık bırakıyor,bunun en belirgin olduğu diğer konuda sosyal medyadanda sizi saklıyor olması,bütün bunlar onun ilişkisini sakladığını gösterir,bir insan ilişkisini neden saklar,emin olamadığı için,yeni birilerine engel teşkil etmemesi için vs.bu arada benimde hiç paylaşımım fln yoktur hiçbir hesabımda o kadar sığ düşünmem ama burada özel bir caba var gibi,ben bu yaşıma kadar sevgisinden emin olupta saklayan bir erkek görmedim,diğer arkadaşlarada tavsiyemiz olsun,seven erkek yada kadın saklamaz,aitlik hissi oluşuyor boyle durumlarda, ailesiylede,arkadaşlarıylada tanıştırır,garantiler,resmileştirir, kaybetmekten korkar

Bence burada esas sorun 37 yaşında koskoca adamın hala ailesiyle öğrenci gibi tek odada yaşıyor olması.
Ben böyle birini istemezdim şahsen.
Parasını kazanan her insan belli bir yaştan sonra aileden ayrismali.
Kaç yaşına gelmiş hala donunu kıyafetini annesi mi yıkayıp ütülüyor ?
Bunca zamandır bir kız arkadaşını evine goturmemis sizi de ailesi yokken gizli gizli götürmüş.
Sizce bunlar normal mi ?
Basit ve sade yaşamak böyle bir şey değil.
Dile kolay 2.5 yıl olmuş daha bir arkadaşiyla tanismamissiniz.
Çoktan yol vermeniz lazımdı kararınız doğru bence.
Kendinize biraz zaman tanıyın unutursunuz zamanla.

Yani bir öğretmen sezonluk işte çalışan biriyle nasıl beraber olabilir ki?
Ne konuşup ne paylaşabilirsiniz.
Bilmiyorum baştan böyle biriyle ilişki kurmanız gelecek düşünmeniz ilginç geldi.
Benim mi ilişkilere bakışım tuhaf buradaki bazı karınların mı bilmem. En önemli kriter eğitim değil midir?

Bence burada esas sorun 37 yaşında koskoca adamın hala ailesiyle öğrenci gibi tek odada yaşıyor olması.
Ben böyle birini istemezdim şahsen.
Parasını kazanan her insan belli bir yaştan sonra aileden ayrismali.
Kaç yaşına gelmiş hala donunu kıyafetini annesi mi yıkayıp ütülüyor ?
Bunca zamandır bir kız arkadaşını evine goturmemis sizi de ailesi yokken gizli gizli götürmüş.
Sizce bunlar normal mi ?
Basit ve sade yaşamak böyle bir şey değil.
Dile kolay 2.5 yıl olmuş daha bir arkadaşiyla tanismamissiniz.
Çoktan yol vermeniz lazımdı kararınız doğru bence.
Kendinize biraz zaman tanıyın unutursunuz zamanla.
Sezonluk işte çalışıyormuş adam parası yoktur ki nasıl kira ödeyecek. Yani baştan sona falso.
Arkadaşıyla tanıştırmamasına gelene kadar adam kariyersiz çulsuz bir adam. Bu yaştan sonra da meslek edinecek değil ya

Evet, çok yazmak istemedim o konuda çünkü yazanların linç edildiğini biliyorum. :))) Evet, daha eğitimli ve kariyerliyim. Ailesi daha dindar, benimki daha modern vs. Ama hiç sorun etmedim. Hatta böyle basit yaşayan ve aile terbiyesi görmüş biri işime geldi ve ben talep ettim onu açıkçası. Hiçbir derdim yok maddi durumu veya eğitimi ile ilgili. Kimseyi küçük gören biri değilim. Ama ailesine beni kabul ettiremeyecegini düşünüyor olabilir diye düşünüyorum
evet öyle
maalesef ailesi istemez ve istemeyecektir
üzgünüm ama ciddi düşünmüyor düşünmemiş sizinle
barışmayın derim

Ben öğretmenim. Yüksek lisans eğitimim var. O lise mezunu. Sezonluk bir işte çalışıyor. Çocuğumla tanıştırmadim ben ama sosyal çevremi tanır. En yakin arkadaşımla da tanistirdim ama benim tek bildiğim arkadaşı yol üstü karşılaşıp 5 dakika konuştuğumuz biri. 🙄
bu iş olmaz ki ne olmaz. Buram buram ben olmayacağım diye kokuyor bu iş zorluyorsunuz gibi hissediyorum. Ha diyorsanız ki evlilik vs umrum değil sadece iyi vakit geçirip kafa dağıtmak istiyorum o zaman go for it.

Hepsini okuyorum arkadaşlar yazdıklarınızın, yorumlarınız için teşekkür ederim. Görüşmüyorum, bir karar aldım. Sadece doğru mu yaptım sizin bakış açınızdan duymak istedim. Görünüşe bakılırsa çoğunluk bir terslik oldugunu düşünüyor.

Ha eğitim konusunda kendime denk gormemi garip bulmuşsunuz. Zeki, diksiyonu düzgün, 3 dili olan, topluluk içinde albenisi olan biridir. Fiziksel olarak da gayet yakışıklı. Fakat benim kafamda gizlenen bir ilişki haline geldi ve yeterince zaman tanıdığıma inandım. Görüşmeyi kestim. Değişen bir şey yok arkadaşlar.

Ha eğitim konusunda kendime denk gormemi garip bulmuşsunuz. Zeki, diksiyonu düzgün, 3 dili olan, topluluk içinde albenisi olan biridir. Fiziksel olarak da gayet yakışıklı. Fakat benim kafamda gizlenen bir ilişki haline geldi ve yeterince zaman tanıdığıma inandım. Görüşmeyi kestim. Değişen bir şey yok arkadaşlar.

3 dili varsa iş bulabilir diye düşünüyorum neden sezonluk iş yapıyor? :KK51: Kafamda oturtamadım, yakışıklı, kültürlü, 3 dil konuşan biri inşaat işçiliği yapıyor yok olmuyor yani:ruh:

Yani dediğiniz gibi düzgün biriyse bu yüzden ayrılmazdım ben olsam, adam başta haklı yazmıştım ne yapıcaksınız size uygun olmayan tiplerle tanışıp?

3 dili varsa iş bulabilir diye düşünüyorum neden sezonluk iş yapıyor? :KK51: Kafamda oturtamadım, yakışıklı, kültürlü, 3 dil konuşan biri inşaat işçiliği yapıyor yok olmuyor yani:ruh:

Yani dediğiniz gibi düzgün biriyse bu yüzden ayrılmazdım ben olsam, adam başta haklı yazmıştım ne yapıcaksınız size uygun olmayan tiplerle tanışıp?
Ayyy, şimdi anladım. Biz sezonluk iş derken turizmi kastederiz. Turizm merkezi bir yerde yaşıyorum. 🙈🙈 Arkadaş çevresi de turizm çalışanları genelde. Yani çok uçurum yok. Hâlâ aynı şekilde mi düşünüyorsunuz?

Ayyy, şimdi anladım. Biz sezonluk iş derken turizmi kastederiz. Turizm merkezi bir yerde yaşıyorum. 🙈🙈 Arkadaş çevresi de turizm çalışanları genelde. Yani çok uçurum yok. Hâlâ aynı şekilde mi düşünüyorsunuz?
Turizmde ne iş yapıyor ama?
Ben komiye, garsona, barmene ciddi ilişki olarak bakmam.
Üniversitede okurken en fazla takılmalık barmen müzisyen olabilir derdim. Öğretmen 35-40 yaş bandında bir kadınsınız size hala denk değil bana göre

Turizmde ne iş yapıyor ama?
Ben komiye, garsona, barmene ciddi ilişki olarak bakmam.
Üniversitede okurken en fazla takılmalık barmen müzisyen olabilir derdim. Öğretmen 35-40 yaş bandında bir kadınsınız size hala denk değil bana göre
Otelde sezonluk tuttuğu bir iş yeri var. Bu sezon bu otelde, öbür sezon başka otelde. Bu şekilde çalışıyor.

Otelde sezonluk tuttuğu bir iş yeri var. Bu sezon bu otelde, öbür sezon başka otelde. Bu şekilde çalışıyor.

E ama yine tuhaf turizmde iyi kazanan geçerli bir mesleği olan bir adamsa neden o yaşta oğlan çocuğu gibi annesinin evinde yaşıyor? Yani o yaştan sonra da gizli kapaklı annesini çarşıya pazara gönderip kız atıyor eve. Bari bir otel tut ben saygı duyamaz böyle bir adama.
Bu eve anneyi gönderip kız atma yaşı da okurkendir en fazla. Sonrasında bu olmamalı. Yok benim içinde olmayı tercih etmeyeceğim bir ilişki açıkçaso

Yok düşünmüyorum :KK15:Ne yapayım ben Ankaralıyım bizim burda sezonluk iş = inşaat işi agdsgdgdg suç sende konu sahibesi baştan yazacaktın o zaman yorumlar farklı olurdu bence

Yani turizmde de çeşitler var gerçi doğru mu, hizmet sektörü var, rehberlik var, turizm acentelerinde yapılan işler var ... yüzüne bakılır bir işse burda yazılanlar kadar kötü bakmazdım, hatta hiç kötü bakmazdım. turizm zaten sezonluk yapılan bir iş. Burda sıkıntı adamın hayatının yetişkinlere pek benzememesi bana kalırsa, tek göz odada yaşıyor diyorsunuz öğrenci gibi neden kendine ait bir evi yok mesela? Kira olması da problem değil yetişkin biri hele ki o yaşta kendi evinde yaşamalı. Sizin mesleğiniz var, çocuğunuz da var, burdan bakınca aklı başında bir insna gibi duruyorsunuz sizinle aynı erişkinlik seviyesinde olmayan biriyle uyumlu musunuz mesela?

Bir de turizm işinde olan erkekler genelde rahat oluyor gözlemlediğim kadarıyla, sosyal medyada da fotoğraf yok diyorsunuz beni burası şüphelendirdi. Hayatında başkaları olmadığına emin misiniz? Tanıdığım bir adam var, Antalyaya gittiğimizde ara sıra şoförlüğümüzü yapıyor. Birinci görüşümüzde bekarım demişti, ertesi yıl tekrar görüştük iş için adam evliyim çocuğum var, eşimle aramız kötü dedi bize önceki yıl söylediği yalanı unuttu herhalde:KK57:Turist kızlarla geziyormuş anladığım kadarıyla karısı yakalayınca papaz olmuş. Adam aşırı rahattı anlatabildim mi, sizinki nasıl bir insan? Siz de gizli saklı beraberiz gibi bir hissiyat içindeyseniz muhtemelen hisleriniz doğrudur.

X