Hiçbir şey yapmak gelmiyor içimden.

Kesinlikle eşiminde yükselen Başak ve şamanın oda bazen kasıyor da kendi Burcu yengeç höt deyince düzeliyor.
Yani bilmiyorum etrafımda çok fazla oğlak burcu arkadaşım oldu ya hepsi mi aynı olur. Çok fazla takıntıları var ilişkiler konusunda hep A B C planları olmak zorunda. Ben kova burcuyum daha böyle akışına bırakıyım kafasındayım. ay bana fenalık geliyor sevgilimi düşününce bir fün boğacam herhalde :KK70:

11000 tl maaş alıyor. Kirada değiliz kp evində kalıyoruz. Ona göre hiç geçinemiyoruz. Azıcık eksiye düşsə herkes bizden daha iyi ev geçindiriyor oluyo.
Yani her şeyi burca bağlayan biri değilim ama etrafımda çok fazla oğlak var. Para konusunda rahat değil kafaları.. sürekli hesap peşindeler.

Eşinizin evliliğinizin başlarında dahi daha çocuğunuz yokken yaptığınız temizliği kontrol etmesi normal bir durum değil.Ya eşiniz normal genel geçer temizlik kuralları ötesinde çok takıntılı biri, ya da sizinle aynı evde yaşamaya başlayınca temizlik hijyen açısından rahatsız olduğu birşey yaşamış bu durum onu kontrol etme noktasına götürmüş.Temizlik hastası ise destek almalı.Siz evi çekip çevirme, temizlik konusunda sorun yaşıyorsanız 15 günde bir birini alın ,dip köşe temizlik yaptırın.Siz de günlük süpürme toz alma gibi işleri düzenli yaparsanız dip köşe temiz olduğunu için çok vakit almaz.Bir programınız olsun.Bunlar çözülür.
Birlikte vakit geçirmemeniz ciddi anlamda sorun.Paylaşım yok, dolayısıyla sohbet yok.Beklentilerinizi karşılıklı olarak konuşabilmeniz lazım.
Bir de bu üşengeçlik, unutkanlık fizyolojik bir sorun olabilir.Bir tahlil yaptırın B12 bize bir baktırın.
Üstünüzden ölü toprağını bir atın.Evinize kendinize bakın.Eşinizin size karşı yanlış davranış ve sözlerini konuşun.Hiç kimse bir başkası ile kıyaslanamaz.Ama önce sorunun kaynağını bulun
Kan değerlerim normal değerler arasında. Günlük süpürmüyorum evi. Zaten uyku konusunda da takıntılı, evi süpürürken sestwn rahatsız oluyor gündüz uyuduğu için. Her gün gündüz yapsam birde uykudan trip yerim. Zaten temizlememe isteği onun takıntılarından geliyor. Annesine karşı da böyleymiş. Her gittipi evin təmizliğine bakar, tuhaf biri yani. Öfke problemi de var. Normal değil söylüyorum tedaviye gitmek istemiyor emniyet çalışanı olduğu için, silahına el konulur diye. Eşli terapiye gidelim diyorum inanmıyorum öyle şeylere diyor. Eve temizlikçi çağırmaz asla yani ben desem de zaten çalışmıyorsun bir de temizlşkçiye mi para verelim der. Onunla vakit geçirmek istiyorum erken yatmıyorum diye laf atıyor. Elinde sürekki telefon. Kalkınca ilk baktığı telefon. İki sohbet edelim diyorum elinde jep telefon diyorum senin elinde varken sorun yok diyo. İki gündür 5 dk oturup sohbet etmemişsizdir. Ben kızımdan konu açıyorum veya başka şeyşerden bahsediyofum bazen onlara bile cevap vermiyor. Çocuk doğduğundan beri ayrı yatıyoruz. Yatak odamız da kızımla ikimiz yatıyoruz. Eşim de çocuk odasında yatıyor. Uykusu da hassas çocuk sesinden uyuyamıyorum kalkınca uykum bölünüyor dalamıyorum vs diye bahaneleri var işte. Normalde de çok takıntılı biri yani. Her hareketime karışır.

Kan değerlerim normal değerler arasında. Günlük süpürmüyorum evi. Zaten uyku konusunda da takıntılı, evi süpürürken sestwn rahatsız oluyor gündüz uyuduğu için. Her gün gündüz yapsam birde uykudan trip yerim. Zaten temizlememe isteği onun takıntılarından geliyor. Annesine karşı da böyleymiş. Her gittipi evin təmizliğine bakar, tuhaf biri yani. Öfke problemi de var. Normal değil söylüyorum tedaviye gitmek istemiyor emniyet çalışanı olduğu için, silahına el konulur diye. Eşli terapiye gidelim diyorum inanmıyorum öyle şeylere diyor. Eve temizlikçi çağırmaz asla yani ben desem de zaten çalışmıyorsun bir de temizlşkçiye mi para verelim der. Onunla vakit geçirmek istiyorum erken yatmıyorum diye laf atıyor. Elinde sürekki telefon. Kalkınca ilk baktığı telefon. İki sohbet edelim diyorum elinde jep telefon diyorum senin elinde varken sorun yok diyo. İki gündür 5 dk oturup sohbet etmemişsizdir. Ben kızımdan konu açıyorum veya başka şeyşerden bahsediyofum bazen onlara bile cevap vermiyor. Çocuk doğduğundan beri ayrı yatıyoruz. Yatak odamız da kızımla ikimiz yatıyoruz. Eşim de çocuk odasında yatıyor. Uykusu da hassas çocuk sesinden uyuyamıyorum kalkınca uykum bölünüyor dalamıyorum vs diye bahaneleri var işte. Normalde de çok takıntılı biri yani. Her hareketime karışır.
Çok zor durumunuz o zaman.Anlattıklarınıza bakılırsa destek alması şart ve bunu asla kabul etmeyecek .Evlilik üzgünüm ama fiiliyatta bitmiş resmiyette devam ediyor.Eşiniz bu şekilde değişmez ve düzelme göstermez.Siz ne kadar bu duruma katlanırsınız bilmiyorum ama ruh sağlığınızı koruyun.Umarım yoluna girer bir şeyler

Yani bilmiyorum etrafımda çok fazla oğlak burcu arkadaşım oldu ya hepsi mi aynı olur. Çok fazla takıntıları var ilişkiler konusunda hep A B C planları olmak zorunda. Ben kova burcuyum daha böyle akışına bırakıyım kafasındayım. ay bana fenalık geliyor sevgilimi düşününce bir fün boğacam herhalde :KK70:
Acayip takıntılı. Yakın akrabalarım hep Almanya'da, bende daha önce 2 kere gittim mesela. Geçen youtube üzerinden videolar izleyerek Almanca öğrenmeye çalıştığımı söyledim, belki lazım olur Almanya'ya gideriz belki öğretmen olursam vakıf projeleriyle vs oraya Türkçe öğretmek için giderim filan dedim. Ne alaka ne gerek var, nasıl gideceksin, tek başıma gidicem diyorsan bilemem ama ben gidemem vs vs devlet memuruyum ben nasıl gideyim filan. Yaa illa iş ve bir gereklilil mi olması lazım dil öğrenmem için. Almancayı seviyorum öğrenmek istiyorum.

Ayyhhh bu ne hemşire yurt müdürü mü bu adam. Ömür törpüsü. Bunla yaşanmaz boşan desem boşanmazsın ama nasıl hale yola koyulur bilmiyorum. Erken yatmıyorum diye kızmak ne artık yuh.

Kız bu hem titiz hem bakımlı. Bıyıklarım azıcık uzasın bana dediği şey şu "canım bıyıkların benimkinden uzun" dalga geçiyor "bıyıkların da çok güzelmiş" vs diye. Söyleyince elini yıkıyor vs parka genellikşe o götürüyor ama diğer her şey bende. Hem çalışıyorum birde altını mı alayım sen evdesin diyor.
Terbiyesiz

Çekilir bir insan değil anlattığınız kişilik yapısı. Evim yegane rahat olduğum yer, bir de müfettiş çekemem evde. Bebekli insan sürekli bakımlı olamayabilir, eş hemen saçma sapan şeyler söylemek zorunda değil. İnsan bu benim hayat arkadaşım kırılır mı diye düşünür. Psikolojiniz bozulmuş sizin doğal olarak, markette bile izlendiğiniz hissine kapılıyorsunuz çünkü eşinizin istediği kişi olmaya çalışarak hayatınızı heba ediyorsunuz. Bir tür işkence şekli eşinizin yaptığı.Çözüm nedir bilmiyorum ama.

Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır hiçbir şey yapmak gelmiyor içimden. Oturduğum evden mi kaynaklı, yoksa sıkıntı mı bende anlayamıyorum. Canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Bazen büyük istekle evi temizleyip toparlıyorum. Bazen de günü kurtarayım diyerek evi sadece topluyorum.

Aslında ilk evlendiğimde her 2 günde bir evi süpürür temizlik yapardım. Ama eşim temizlemeyi unttuğum veya hiç aklıma gelmeyen yerleri kontrol ettiği için, kıyaslandığı ve canım istediği zaman temizlik yaptığım için sürekli sıkıntı çıkartıyor, surat asıyor, çocukla ilgilenmeme nasıl baktığıma bile karışıyor. Mesela alışveriş yapsak birşey almauo unutsam "senden de ev hanımı olacak da göreceğiz" çocukla ilgilenirken altını değiştirirken vs hareketli olduğunda zorlanıyorum "çok yavaşsın, hep yavaşsın" diyor, yemek yerken çok yavaşmışım, her konuda çok yavaşmışım, hızlı olamıyorum yapım bu hızlı olmaya şalılıyorum ama olmuyor, o böyle şeyler yaptıkça da ev işlerine vs olan istek daha da azaldı. Eşim gece çalışıyor gündüz uyuyor. Sürekli böyle. Öyle olunca düzen müzen olmuyor. Sabah kızımla kahvaltı yapıyorum öğlen kızımı uyutuyorum, 16.00-17.00 gibi eşim kalkıyor yine kahvaltı hazırlıyorum, üstüne birde yemek hazırlıyorum, kızımı doyuruyorum, beyefendi yemekten sonra tekrar çay istiyor çay demliyorum. Kızımı uyutup bulaşıkları toplayıp eşimin boğazını doyurmaya uğraşıyorum. Gece uyumuyor uyumadığo için dr tekrar atıştıracak tost veya yemek varsa yemek istiyor. Ben uyumuşsam da kendisi yapıyor ama ben de eşimle vakit geçirmek oturmak istiyorum. Kızımla birlikte erken yatmamı istiyor. Ama kızım yatana kadar işlerimi bitirmiş olsam yatarım ama bitmiyor. Ve çok yorulmuş oluyorum. Erken yatsam bile kızıma öğle uykusu yaptırırken uyuyakalıyorum. Yarın şöyle yapacağım evi temizleyeceğim diyorum ama başlayamıyorum, birini yapıp birini bırakıyorum.

Eşim de bana surat asıyor. 1 haftadır böyle. Neden astığını biliyorum, son zamanlarda temizliği ihmal etmem, sadece günü kurtaracak kadar yapmam onu rahatsız ediyor.

Yemek yiyorduk, eşim yemeğini bitirdi kızımda babası kalkınca kalkmak istedi. Kızım 1 yaşında elleriyle yiyor yemeğini, eşim sofradan kalktıpı halde kızın elini yıkayayım demedi bana kızın elini gidip yıkamadım elini her yere sürüyor diye tavır yaptı, balkona çıkarken kapıları çarpmalar vs. Kendisi yemeğini bitirmişken gidip yıkayabilirdi yani.

Havalarda sıcak olduğu için sürekli uykum geliyor, dinlenemiyorum, kızımla işlerimi rahat yapamıyorum, yapmaya çalışıyotum ama her fırsatta meme meme diye peşimde dolaştığı ve her gördüğünde emmek istediği için yoruluyorum. Onunla otururken veya onu uyutup kendim biraz kafa dinlemek istediğimde oturuyorum diye bile rahatsız oluyor içten içe.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Dışarıya çıkmak istiyorum ama bunun için bile üşeniyorum artık.

Birde bu zamana kadar çok kıyaslandım, hep eltimle veya eşimin iş arkadaşının hastalık derecesinde temizlik yapan eşiyle kıyaslandım.

Depresyonda mıyım neyim ne yapayım bilmiyorum kızlar.
Sizi depresyona sokan kocanız maalesef..
İyi şımartmışsınız. Bir çocuğu büyutmek kolay mı ? Yemek düzeni, uyku düzeni bunlar hep yorgunluk bir de üstüne temizlik, yemek faslı derken sizde güç kalmıyor..

Eşiniz, enerjinizi düşurene kadar poposunu kaldırsın da size destek olsun.

Mesela, siz çocuğu doyururken bulaşıkları toparlasın, çayı koysun servis etsin. Sizin de dinlenmenize destek olsun. Böyle işiniz zor.

Çok özür dilerim ama sizin eşiniz baş belası hala o size attığı tokatı ben unutamiyorum . Size hem fiziksel hem psikolojik şiddet uygulayan biri . Lütfen öğretmensiniz işe başlayın. Her konuyu hatırlamam ama sizin o konunuzu unutamıyorum . O eltiniz o kayinvalideniz yaşanacak insan değil bu aileye. Kendi kendinizi bitiriyorsunuz bu adamla

Her şeyi aynı anda yapamazsın. Çocuk mu durmuyor bütün işlerini bırakıp sadece onunla ilgililen evin temizliğinden rahatsız olan da baksın başının çaresine. Yemek yapacak vaktin yoksa debelenme yemek yapmak için ya da temizlik yapmak için. Bu tempoda bir insan asla mutlu olamaz . Kaldı ki sen enerjik olmak istiyorsun ama olamazsın. Bu henüz çocuk sahibi olmayan kadınlar için de geçerli bir durum. Aşırı yoğun bir ev işi tempon var ve başında bir de işveren gibi bir koca. Yapma arkadaşım canının istemediği hiçbir şeyi yapma. Yapmak için kendini paralama. Senin kendine ait bir düzenin yok ki hep eşin neyi nasıl isterse öyle yapar hale gelmişsin. Tabii ki bu karakterde bir herif senin yaptığın işlerden memnun olmayıp bir de üstüne laf söyler. Sen tüm vaktini kendine ve bebeğine ayır artanıyla da ev işi yap.

X