Doğal Saç Bakım Kürleri Hizli Sac Uzatma Sinameki, keci boynuzu kuru ve bakim yağlari

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

innocence22

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2010
56
26
Kizlar selamlarrr,
Bir suredir saclarimi hizli uzatma olayina takmis durumdayim. Biri bana bu yaradi diyor digeri yaramadi insan çeliskide kaliyor.
Yaklasik bir aydir sinameki kullaniyorum simdilik az bi fark gordum 3 ay şans vermek istiyorum.
Dax a yeni basladim ve yine keciboynuzu kurune de yeni basladim. Hint yagi, lavanta yagini da hafta bir kullanmaya karar verdim.

Sizce en etkili yontem hangisi , bilgisi ve tecrubesiyle bana ışık tutacak tatlış bayanlarin yorumlarini bekliyorum :KK66:

Keçiboynuzunu ilk kez duydum nasıl kullanıyorsunuz?
Saraçoglunun kürü: 5-6 adet keciboynuzunu kirip yarim litre kadar suda kaynatip iciyoruz. Yeni başladim, sadece sunu biliyorum keciboynuzu tukettigim zamanlar tirnaklarim hizli uzardi saça dikkat etmemisim :) simdi kürle gozlemleyecegim..

Ben de şu an zeytin yağı badem yağı ve bepanhen ampul kullanıym bir de hc nin şampuan i ni aldım bıttm ve çörek otu nu olan içine zeytin yağı badem yağı ve bepanhen ampul koydum bunlar bitince başka bir şey yapmıcm 14aydır yapıyorum bazı kürler çok şey denedim saç uzadı bele geldi bir karış kestirdim kırık yanık vardı şimdi temiz yine uzun ama bele gelse iyi olur onun için uğraşıyorum ama artık saçmin yorulduğunu düşünüyorum bitkisel şampuan kullan tavsiye ederim :KK45::KK9:

Kizlar selamlarrr,
Bir suredir saclarimi hizli uzatma olayina takmis durumdayim. Biri bana bu yaradi diyor digeri yaramadi insan çeliskide kaliyor.
Yaklasik bir aydir sinameki kullaniyorum simdilik az bi fark gordum 3 ay şans vermek istiyorum.
Dax a yeni basladim ve yine keciboynuzu kurune de yeni basladim. Hint yagi, lavanta yagini da hafta bir kullanmaya karar verdim.

Sizce en etkili yontem hangisi , bilgisi ve tecrubesiyle bana ışık tutacak tatlış bayanlarin yorumlarini bekliyorum :KK66:
Canım yaa bemiks ampul var çok güzel uzatıyor ama koku su kötü yaa zaten bir kaç şey yazdm yorum da görürsn ayrıca sinameki uygula yandanim 5ay yaptım tam ya da 6ay bilmiyorum sonuç aldım güzel uzadı ama kuruluk oldu

Canım ben sinameki ve dax kullandım bana yarayan dax oldu evet sinamekide etki etti ama kuruttuğu işin bıraktım bide çok uğraş gerekiyodu bıraktım daxa başladım saçım çok güzel toparladı herkese etkisi farklı ama

Nasıl gidiyor saç uzatma Canım
Hızlı saç uzatıcı en etkili yağlar: çamterebentın, sarımsak yağı, ısırgan tohumu, ylang yağı, biberiye, badem yağı. bunlar eşit karışacak. haftada ıkı yatarken saç diplerine sürülecek, fakat fazla sürmeyın kaş ve kirpikleriniz de aşırı hızlı uzamasın)))

Bence bu kadar yorulmaya gerek kalmadan en güzel en etkili en doğal yağları içinde barındıran ve mis gibi de doğal bitki kokan keratin dip bakım yağı aldım, çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim. Sadece akşamları haftada bir iki defa yatarken sürüyorum, sabah yıkıyorum, çok çabuk etkisini görüyorum, hem de saçlarım daha güçlü ve parlak geliyor. Tabi saçınızı veya derinizi çnce ısıstın hatta keratin dip bakım yağını da az sıcakken sürün daha da güzel olur. Ya da havluyu kaynar suya bastırıp suyunu sıkın başınıza sarıp buhar yapın. Sabahleyın de organik bir şampuanla yıkayın.

Hızlı saç uzatıcı en etkili yağlar: çamterebentın, sarımsak yağı, ısırgan tohumu, ylang yağı, biberiye, badem yağı. bunlar eşit karışacak. haftada ıkı yatarken saç diplerine sürülecek, fakat fazla sürmeyın kaş ve kirpikleriniz de aşırı hızlı uzamasın)))
Sizin bu yazdığınız yağların çoğu zaten keratin dip bakım yağının içinde gördüm. o yüzden hazır karışımı yapılmış olanı kullanmak daha pratik. saç uzatma yağında asıl olan yağların saf soğuk sıkım ve katkısız olmaıdır. O yüzden yorumlarda farklı görüşler yapılıyor. Ben katkısız keratin dip bakım yağı kullandığım için saçım gayet hızlı uzuyor.

Bence bu kadar yorulmaya gerek kalmadan en güzel en etkili en doğal yağları içinde barındıran ve mis gibi de doğal bitki kokan keratin dip bakım yağı aldım, çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim. Sadece akşamları haftada bir iki defa yatarken sürüyorum, sabah yıkıyorum, çok çabuk etkisini görüyorum, hem de saçlarım daha güçlü ve parlak geliyor. Tabi saçınızı veya derinizi çnce ısıstın hatta keratin dip bakım yağını da az sıcakken sürün daha da güzel olur. Ya da havluyu kaynar suya bastırıp suyunu sıkın başınıza sarıp buhar yapın. Sabahleyın de organik bir şampuanla yıkayın.
Birben cnm, dedğinizi aynen yaptım çok süpermiş. Çok teşekkür ederim. Ben iki ürünü aynı anda kullandım. Biri saç diplerine çok iyi geldi, hızlı uzatmaya ve güçlenmeye faydası oldu, diğeri de yani katkısız keratin serumu ise yıpranan ve kırılan saçlaırımı özellikle de çatal uçları yok etti. Bence bu mucize bir şey, saçımı kesmeden artık uztabiliyorum.

Birben cnm, dedğinizi aynen yaptım çok süpermiş. Çok teşekkür ederim. Ben iki ürünü aynı anda kullandım. Biri saç diplerine çok iyi geldi, hızlı uzatmaya ve güçlenmeye faydası oldu, diğeri de yani katkısız keratin serumu ise yıpranan ve kırılan saçlaırımı özellikle de çatal uçları yok etti. Bence bu mucize bir şey, saçımı kesmeden artık uztabiliyorum.
Buna çok sevındım canım, aslında saçların hızlı uzaması için, yada kırılıp kopmaması için saçları en dipten en uca kadar sürünce bomba gibi güçlendiren katkısız keratin yüklemek süper bir şey. Çünkü benim saçımın bir kısmı kırıklardan dolayı uzayamadan çabucak kopuyordu. Bu şekilde her iki türlü saçı hızlı uzatma imkanı buldum, gerçekten harika birşey, ben çok mutluyum aradığımı buldum diyebilirim.

Canım ben artık bu bakımı ayda bir yapmaya karar verdim, sürekli saçlarım formda olsun istiyorum. Ayrıca saçıma kimyasal veya ısıl işlem yapmadan bir gece önce de yükleyeceğim ki bazı kuaförler hata edip de saçımı yakmasınlar diye saçım çok daha dirençli olsmalı diye karar aldım. Bir saatlık de hındıstan cevizi bakımı yapılırsa muhteşem olur.

X