hoşlandığım kişinin ilgisinden emin değilim

Malesef adamın şanssız bir dönemine denk gelmişsiniz.
İş bulmadigi sürece ciddi bir ilişkiye yeltenmez ki bence yeltenmemeli de .
Sizi begeniyordur hoşuna gidiyordur orası ayrı ama bir ilişki yaşamak istemek ayrı.
Yani ne desin ki adam size.
İssiz yahu adam işsizlik çok fena bir psikoloji hele genç bir erkek için .
Hoşlanıyorum dese görüşmek vakit geçirmek zorundasınız .
Adam yemek yemeye hakkım yok demiş şaka da olsa kendini böyle berbat hissetmiş.
Dolayısıyla bir kızı dışarı çıkarıp vakit geçirmek vs zor bu adam için.
Sosyal medyadan yaptığı şeylere de çok anlam yüklemeyin derim kendinizi umutlandirmayin.
Belki iş bulmasina yardımcı olabilirsiniz bu süreçte.

Adamın işsiz olması ya da cebinde parası olmaması sorun değil de 'ben ödeyeceğim' deyince hemen olur demesi çok itici bence. Yani sizin ödeme teklifiniz olmasaydı muhtemelen gelmeyecekti, beleş bulduğu için geldi diye düşündüm. Bir de yani param olmasa bile ben bunu hoşlandığım insana asla çaktırmazdım. Başka bir bahane bulurdum ama param yok mevzusuna girmezdim. Üstelik karşı tarafın jestine karşılık bir kahve ısmarlayacak param bile yoksa evden dışarı adımımı atmazdım.

Siz bazı yorumları 'adamın parası yok, boş ver bunu' tarzı anlamış olabilirsiniz ama asıl mesele bence adamın parası olmadığını itici bir şekilde ifade etmesi. Gurur önemli bir şey bana göre. Hiç kimse hoşlandığı insana karşı gururuna yedirip 'işsizim diye evde bana yemek vermiyorlar' tarzı cümleler kurmamalı. Şakası da komik değil. Bu adam için vaktinizi harcadığınıza değmez.

Adamın sizden hoşlandığını asla düşünmüyorum. Aksine siz fazlasıyla çaresiz görünüyorsunuz ki adam da görmüştür bunu. İşsiz güçsüz ama arkasına hiç mi iki kuruş koyamamış? O kadar çağırmışsınız hadi fiyatı sordu (ki fiyasko) oyunun adını öğrenip netten fiyatına bakabilir ona göre bahane uydurabilirdi. Beleşe aktivite istediği için ihihihi kaç para senden mi tamam o zaman: ))) demiş. He talihsizlikler yaşandı… oyundan çıkıldı parasızlıktan gebersem gel bir sıcak çikolata kahve ısmarlayayım der götürürdüm ne kadar tutar ki iki kahve 40-50 lira ortalama cafelerde. Bu kadar şeyin üstüne eve gidince -eve geçtin mi? çok keyifli bir gündü teşekkür ederim ama sonraki oyunları gözleme sırası bende benim davetlimsin: )) - gibi birşey de yazmamış. Hani baştan sona fiyasko. Bunlardan anca ikisini yapsa kurtarır öyle bir adam. Daha fazla çabalayıp kendinizi küçük düşürmeyin bence.
İltifat üzerine dipnot: evliyim evli olan bekar olan arkadaşlarım sosyal medyaya fotoğraf atmışsam iltifat eder mesaj atar. Bende de gözleri bence yok. 👍

yok niye kirilayim guzelce soylemissiniz..evet bir sey yapmiycam artik kendi ilgilenirse ona gore baksrim. benim bir adim atmam icimde kalmisti ve gerceklestirdim artik bi motivasyonum da kalmadi. yokmus gibi davranicam. zaten bi hissim yok begenim vardi silmek zor degil.
Bir cacık olmaz ondan .Eminim ama ıspatlayamam

X