HPV sonucum ve süreç içerisinde yaşadıklarım

Rahim ağzı çıkartıldı dediğin, yani çıkartılıp patolojiye mi gidiyor canım?
Aynen soğuk konizasyon deniyor bu işleme leepin daha kapsamlısı bunun yapılması için adenokarsinoma in sitü diye bir evre var kanser oluşum ancak daha emekleme aşamasında gibi demekmiş. Uğur hocaya gitmediğim dönemde yaptırdığim biyopsi sonucu öyle gelmişti. Hemen uğur hocaya koştum kolposkopide anladı kanser olduğumu adam ama yinede gönderelim allah bilir demişti. Kritik nokta bu kızlar nen uğur hocayı bırakmasaydım benim ağustos ayında kanser oluşmuşsa belli olurdu. Ona gitmediğiö için ben 4 ay bekledim boşa. Ondan diyorum tecrübeli hekim çok önemli

Aynen soğuk konizasyon deniyor bu işleme leepin daha kapsamlısı bunun yapılması için adenokarsinoma in sitü diye bir evre var kanser oluşum ancak daha emekleme aşamasında gibi demekmiş. Uğur hocaya gitmediğim dönemde yaptırdığim biyopsi sonucu öyle gelmişti. Hemen uğur hocaya koştum kolposkopide anladı kanser olduğumu adam ama yinede gönderelim allah bilir demişti. Kritik nokta bu kızlar nen uğur hocayı bırakmasaydım benim ağustos ayında kanser oluşmuşsa belli olurdu. Ona gitmediğiö için ben 4 ay bekledim boşa. Ondan diyorum tecrübeli hekim çok önemli
Evet hocanın tecrübesi yılların tecrübesi, sanki resmen gözleri patoloji değil mi?
Anlıyor anlıyor, bana da o gün kolposkopi bitiminde sonucun temiz gelmesini bekliyorum ben olumsuz bir şey görmedim demişti.

tip 16+ gelince sen neden hemen aşını olmadın ki tatlım ya😞

Son düzenleme:
Merhaba, bende yaklaşık 1 yıldır geçmeyen ve hatta sürekli artan siğiller var. 25 yaşındayım. Çalışmadığım için gidip ne test yaptırabiliyorum ne de siğillerimden kurtulabiliyorum. Özel hastanede hpv, smear kolposkopi ücretleri ve siğil yaktırma ücretleri hakkında bilgisi olan biri varsa yardımcı olabilir mi?

Merhaba, bende yaklaşık 1 yıldır geçmeyen ve hatta sürekli artan siğiller var. 25 yaşındayım. Çalışmadığım için gidip ne test yaptırabiliyorum ne de siğillerimden kurtulabiliyorum. Özel hastanede hpv, smear kolposkopi ücretleri ve siğil yaktırma ücretleri hakkında bilgisi olan biri varsa yardımcı olabilir mi?
Hpv tarama testi + smear 4700 tl tutmuştu kolposkopi için 15k istediler, eğitim araştırma hastanesinde hallettim

Öncelikle merhaba pinkiepiee yaşıtız ben de 20 yaşındayım annene anlatamıyor olabilirsin ancak benimle paylaşabilirsin aynı süreçleri kaygıları taşıyorum yarın test vermeye gideceğim herhangi bir sosyal medya kullanıyorsan konuşmak isterim en kısa sürede şifalanmamız dileğiyle🌸💓
Bende 20 li yaşlardayım bende benzer sıkıntı ve kaygıları yaşıyorum araştırdıkça birde burada yazılanları okudukça kafayı yiyorum atlatamıycağımı düşünüyorum hatta sırf bu yüzden intihar etmeyi bile düşünüyorum isterseniz bende konuşmayı isterim 😔

aşılarımı yaptırdım öğrendiğim zaman 3.dozu mayısta olucam siğilleride aldırdım hpv testide yaptırmıştım 16-18 değildi ama yüksek riskli tiplerden biri olduğu yazıyordu 20 yasimdayim bu virüsü tam 1 yıl önce kaptım bu süreçte bir sey yapmaz diye rahatlatıyorum kendimi bazende karamsarlık yapıp korkuyorum gittiğim doktorlar umursamıyor senin yaşın daha küçük geçicek merak etme kendi kendine atıcaksın diyorlar ama işte fazla takıntı yaptım anneme keşke anlatabilsem o yanımda olur ama üzülmesini de istemiyorum böyle bir durumda olduğum için ve ilişkim olduğunu bilmiyor😔😔😔
Ben de 20 li yaşlardayım bana da korkma atlatırsın diyorlar ama sürekli tekrar eden siğillerim var ve tiplemeye yapılmadığı için yüksek riskli tipler de varmı bilmiyorum düşündükçe kahroluyorum benimde annem bilmiyor söyleme ihtimalim de yok maalesef 😔😔

Ben de 20 li yaşlardayım bana da korkma atlatırsın diyorlar ama sürekli tekrar eden siğillerim var ve tiplemeye yapılmadığı için yüksek riskli tipler de varmı bilmiyorum düşündükçe kahroluyorum benimde annem bilmiyor söyleme ihtimalim de yok maalesef 😔😔
Evet canım yaşından dolayı çok kolay atlatacaksın emin ol, sadece kuralla uy lütfen, siğillerini de bir an önce yaktırabilirsen iyi olur ve lütfen onlara daha çok yayılmaması için jilet uygulaması yapma, makasla kısaltabilirsin.

Hangi şehirdesin, yardımcı olabilirim belki.

İstanbulda yaşayan arkadaşlarımız için bilgi olarak paylaşayım, burdan bir arkadaşımız
*** ( Nick: Aysex61x )
Şişli Eftal Hast. / Onkolog Jinekolog Dr. Harika Yumru Çeliksoy için ismi gibi harika bir doktor demiş.

IMG_4292.jpeg

3 tane parça almışlardı benden bazılarında 7 8 tane alıyorlarr o yüzden istemsiz kuruntu yaptım

Lsıl sadece hpv ye bağlı gelmez, enfeksiyon da bazen smear de lsıl sonucu verebilir.
Kolposkopi kesin sonuç verir.

3 tane parça almışlardı benden bazılarında 7 8 tane alıyorlarr o yüzden istemsiz kuruntu yaptım
İçeriyi asetik asit ile boyadığında doktorun renk değişimi görseydi zaten oradan da parça alırdı, çünkü hücrede bozulma olduğun da o kısım da boya beyazlaşma yapıyor, ikinci kolposkopim de bende de 3 noktadan parça alındı, sorun yok.

Muhtemelen bu süreçte cinsellikten uzak olmam ve yediklerime dikkat etmem de ilerlemesine engel olmustur

X