İç dokme, dertlesme. Ne dersenız

sardunyaaaa

Guru
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2013
1.068
493
Artık tukendıgımı hıssedıyorum. Anlatacak o kadar çok şey var kı.. Kısaca bahsedeyım.. Konu ıcınde yorumlarda yıl gosterır konu konuyu açar benımde anlatmam kolaylasır..
Diğer türlü bır çırpıda anlatılacak şeyler degıl..
15 yıllık evlılık. 2 çocuk.. Zor bır eş. Ve hep idare eden ben. Düzelecek dıye umut eden, alttan alan ben.. Ama farkında olmadan yorulmuş tukenmıs olan ben..

Eşim küsen bırı, bazen bır bakısa alınıp, bazen ıstedıgı şey olmayınca, mısal hadı dısarı cıkalım der, o ankı duruma göre, derım kı sen çocuklarla çık bende hafta sonu evdeyken şu ısımı halledeyım derım.. Ya da akşam üstü beraber cıkalım.. Kendı o anda çıkmak ıstıyor ve ben reddedıyorum dıye küser. Ya ben o anda alttan alıp evdekı ısı bırakıp çıkıcam ya da onumuzdekı bır kaç gün olacaklara razı olacam.. Anlatınca ne kadar basıt aslında degıl mı..

Yeni mı boyleydı dıyeceksınız yenı değıl hep böyleydi ben idare ettım. Bazen dedıgını yaptım, bazen küstü üç beş gün gönlünü almaya calıstım. Hep bana kendımı suçlu hıssettırdı.. Benım gecım yapmak ıstedıgımı bıldıgı ıcın ıyı niyetimi hep suistımal ettı, napsam ne kadar kussem gelır o bana tavır yapmaz dedı. Çünkü yapmadım..
Kusken yaptıklarından biri ilk evlendıgımız aylardan itibaren yatak ayırmak oldu.

Şok oldum, genelde kadınlar yapar diye dusunurdum.. Dedım yapma bak ne olırsa olsun ayırma yatakları, gıttım kolundan tıttum getirdim, yıne yaptı yıne yaptı. Geceleeı çok ağladım, ottan boktan sebeplere kusup benı bu tıp seylerle cezalandırmaya çalıştığına..

Nasıl duzeltıcem bu adamı dıye agladım. Çünkü boşanmak aklımın ucundan geçmiyordu.

Geldık bu güne, degısen bır sey yok. Ama ben çok yorulmuşum. Tıne geçtiğimiz haftalarda yatakları ayırdığı bır haftanın sonrasında dedım kı, artık o kadar alısmısım kı sensız uyumaya, bana kendınce ceza olarak verdıgın şey, artık benı etkılemıyor, aksıne daha rahat uyuduğumu farkettım dedımm.. Sen de salonda rahat edıyorssn sıkıntı yok her zaman ayrı yatabılırsın dedım. Vayyy öyle mı falan fılan derken, benı sen alıstırdın bu duruma, artık kusmelerın benı etkılemıyor eskısı kadar vb sözler soyledım.. 15 yıl sonra soyledım bunları. Iyı bıle dayanmısm.

Bu lafım uzerıne yenı tartısms meselemız bu oldu.. Sımdı de bunun ıcın kus bana, evet etkılenmıyorm dedım ama çok yoruldum artık. Her gün işten gelınce acaba bugün ne olacak dıye düşünmekten çok yoruldum..
Herşey bu kadar da değıl aslına bakarsınız. Bu son bır haftada yaşananlara istinaden bunları yazdım.. Sormak ıstedıgınız şeylere cevap verırım.
İç dokuş.dertleşme fıkır alısverısı.. Ne dersenız.. Belkı verececınız bır tavsıye bu durumları daha kolay atlatmamı sağlar.. Bır umut..

Çok haklısın. Aılesınden görüp oğrendıgı, yasam tarzı halıne getırdıgı bır huy olmuş babası da oyle.. Küsüp odaya fılan kıtledıgını duymuştum kendını. Gülmüştüm ne degıısk dıye. Meğersem ben de aynılarını yaşayacakmıısım. Armut dıbıne düşmüş. Esım de babasına benzıyor zaman gectıkce.. Isın acı tarafı babalarının bu huyu yüzünden kendılerı de çok mağdur olmuş sıkıntı yasamıs, aynısını bana ve çocuklarıms yapıyor.

Çok yoruldum ya, düzeltmek ıcın çok uğraştım hıc fayda vermedı tamam dedı. Yıne yaptı.. Icımde boşluk var gıbı artık. Kendısı yaptı.. Umursamıyorum dıyorum ama içten içe hazmedemıyorum..

Bu huy kötü ya, erkeği kadını yok. Yatak ayırmak falan çok üzücü. Küstüğü konular çok saçma.
Çocuklarına kötü örnek olduğunu falan söyleyin dicem ama zaten yapmışsınızdır. Allah sabır versin🙏🏻

Çok haklısın. Aılesınden görüp oğrendıgı, yasam tarzı halıne getırdıgı bır huy olmuş babası da oyle.. Küsüp odaya fılan kıtledıgını duymuştum kendını. Gülmüştüm ne degıısk dıye. Meğersem ben de aynılarını yaşayacakmıısım. Armut dıbıne düşmüş. Esım de babasına benzıyor zaman gectıkce.. Isın acı tarafı babalarının bu huyu yüzünden kendılerı de çok mağdur olmuş sıkıntı yasamıs, aynısını bana ve çocuklarıms yapıyor.

Adam ya profesyonel destek alacak yada siz ömür boyu böyle devam etmek istiyormuyum diye düsüneceksiniz. Ve kesinlikle altdan almayi birakin. Toksik insanlarin en büyük gücü onlari tolere eden insanlarin etraflarinda olmasi. Davranislarina tolerans göstermeyi birakin. Sizin cocuklariniz da böyle bir rol model ile büyüyor. Yarin onlar da bunu adapte edebilir

Çok soyledım.. Çocuklar kusmeyı senden ogrenıyor dedım. Bak zamanında baban sızı böyle üzmüş sende aybı seylerı çocuklara yasatyorsun dedımm. Anlar gıbıydı ama anlamıyormus.
Cocuklarım ona benzeyecek dıye korkuyorum, kızımın karsısıns böyle bır erkek çıkacak dıye korkuyorum...
Hanı degersız hissediyorum artık kendımı. Bazen ıcım o kadar doluyor kı.. Herseyı bırakıp gıtmek ıstıyorumm. Gerıye dönüp bakınca En güzel yaslarıö böyle böyle gecmıs.. Ne yapmayım da kusmesın, ne yapmayım da alınmasın.. Ben gecım yapmaya çalıştım, duzelsın ıstedımm. Bana mısın demedı. Çok yoruldum artık

Tam olarak yapmamız gereken! Bir de Adil Yıldırım versiyonu var böyle 🙄

Açıkçası empati yapamıyorum sadece bu varsa tolere edilebilir gibi geliyor. Bu küsme olayını sadece size karşı mı yapıyor? Herkese yapıyorsa hiç arkadaşı kalmaması lazım. Arkadaş olarak kimse çekmez çünkü bunu.

Adam ya profesyonel destek alacak yada siz ömür boyu böyle devam etmek istiyormuyum diye düsüneceksiniz. Ve kesinlikle altdan almayi birakin. Toksik insanlarin en büyük gücü onlari tolere eden insanlarin etraflarinda olmasi. Davranislarina tolerans göstermeyi birakin. Sizin cocuklariniz da böyle bir rol model ile büyüyor. Yarin onlar da bunu adapte edebilir
Soyledım destek al dedım kesınlıkle yanasmıyor. Bende artık bır ömür cekebılecek mıyım dıye düşünmeye basladım. O yüzden bu kadar zor durumdayım. Çok yordu benı ya, ben boşanmak ıcın evlenmemsıtım, yediremiyoruö kendıme o kadar yıl ugrastım, hıc mı anlamaz insan. En son ona etkılenmıyorm ona dedım. Artık konuşmayınca o, bende konuşmuyorum.. Yatagı ayırıyor tek ses etmıyorum.. Gıdıp başka odada oturuyor odanın önünden gecmıyorm. Bunları son bır yıldır yapıyorum.. Bana dıyor kı sen çok degıstın. Haklısn artık barıs dıye yalvarmıyorum sana, sen alıstırdun benı dedım. İstedıgın zaman konuş, ıstedıgın zaman konusma, artık etkılenmıyorum dedım ama çok yoruldum. Her gün bugün ne cıkaracak dıye düşünmekten yoruldum.. Dıyorum alısmamısım heralde.. Halen bunları düşünüp üzüldüğüme göre ..

Açıkçası empati yapamıyorum sadece bu varsa tolere edilebilir gibi geliyor. Bu küsme olayını sadece size karşı mı yapıyor? Herkese yapıyorsa hiç arkadaşı kalmaması lazım. Arkadaş olarak kimse çekmez çünkü bunu.
Elın iyisi evın delısı.. Aynı boyle.. Iyı olduğumuz zamanlar yok değildi tabı kı ama, ben artık eskısı gıbı mutlu olamıyorum, önceden küsüp benımle tekrar barısımca dünyalar benım olurdu. Daha kusmeyecek sanıp daha sıkı sarılırdım..
Artık öyle degılım işte..
Ailesi nın sıkıntılatını bızım evımıze çok yansıtır. Son üç yıldır da bu sıkıntımız başladı. Sahtık şahbaz olduk dıyorum..

Soyledım destek al dedım kesınlıkle yanasmıyor. Bende artık bır ömür cekebılecek mıyım dıye düşünmeye basladım. O yüzden bu kadar zor durumdayım. Çok yordu benı ya, ben boşanmak ıcın evlenmemsıtım, yediremiyoruö kendıme o kadar yıl ugrastım, hıc mı anlamaz insan. En son ona etkılenmıyorm ona dedım. Artık konuşmayınca o, bende konuşmuyorum.. Yatagı ayırıyor tek ses etmıyorum.. Gıdıp başka odada oturuyor odanın önünden gecmıyorm. Bunları son bır yıldır yapıyorum.. Bana dıyor kı sen çok degıstın. Haklısn artık barıs dıye yalvarmıyorum sana, sen alıstırdun benı dedım. İstedıgın zaman konuş, ıstedıgın zaman konusma, artık etkılenmıyorum dedım ama çok yoruldum. Her gün bugün ne cıkaracak dıye düşünmekten yoruldum.. Dıyorum alısmamısım heralde.. Halen bunları düşünüp üzüldüğüme göre ..
Yorulup tükendiğinizi laf anlatmak çabalamak yüzünden sert şekilde yeri gelir duygusuz şekilde ifade edin. Böyle giderse sevginin saygının tamamen tükeneceğini bu evliliğinde biteceğini söyleyin. Tedavi terapi ne gerekiyorsa acil gitmesini ve kendini değiştirip onun çabalamasının gerektiğini söyleyin. Can çıkar huy çıkmaz. Aileden gördüğümü çocuklara ben yapmak istemem biraz da karakter meselesi bu. Bir tanıdığım var böyle boşandılar adam yine bildiği gibi takılıyor. Çünkü karşıdaki hatalı bu tipler için.

Çok soyledım gıtmıyor, yakın zamanda bak ben artık senınle barışınca bıle mutlu olamıyorum dedım, çok yoruldum ke dımı kontrol etmeye calısmaktan, acaba neye alınacak dıye düşünmekten yoruldum nolur bır caresıne bakalım. Yapmak iştemedıgıö seylerı yapmak zorunda bıraköa benı dedım.. Abartıyorsun dedı.. Benı gözden cıkarmıs heralde dıyorumm. Isıne gelıyorsa böyle dıyor heralde. Ben bosanayım dıye mı ugrasıyor acaba dıyorum..

Bence küsüyorsa konuşma sende kafan rahat işte illaki konuşma gereği duyacak bir saatten sonra ayrıca onun hiçbir işini de görme boykot et. Magdem 2 yabancı gibiyiz kendi işlerini kendin hallet de.
Düşünüyorum bir erkek eşi olmadan yapamaz ya küs kalamaz. Ya bu evliliği toparlamamız için yardımcı olursun ya ayrılırız demen gerekli.
Çünkü nereye kadar onun küsüp kûsmeyeceğini kestirebilirsin ki hep bu korku ile mi yaşayacaksın?
Resmen psikolojik şiddet bu.

Ağlamayın dediği gibi vazgeçin. Kaybedince kıymet anlıyor böyleleri.

Vazgeçmenize yardımcı olacak bir de kitap önerisi Guy Finley-Vazgeçebilmek
Vazgecemedıgım ıcın aglıyorum işte. Başka bırısı olsa yapamazdı. Gerıme bakınca 15 yıl dıyorm,vazgecemedıgım ıcınde böyle bır ömür mu gecırecem dıyorum.. Ağlamam bu yüzden işte

Küsen erkek çekilmiyor gerçekten verecek tavsiyem yok ama okuyanlara tavsoyem var küsen , kaçan, iletişim kurmayan mıymıntı tiplerden uzak durun yoksam hasta olursunuz
Off evet ya. Cinsiyetçi biri değilim ama küsmek daha kadınlara özgü sanki daha çok yakışıyor kadına. Erkekte çok itici bir hal alıyor

Karşı taraf gibi kötü bir huya sahibim maalesef:KK43: küçücük şeyden bile.küsecek bir şey bulurdum tabii eşimde sizin gibi pervane sürekli barışmaya çalışıyor baika odaya gidiyorsam yanına getiriyor kendimi büyük ölçüde o kadar düzelttm ki...eskiden olsa küseceğim şeylere küsmüyorum artık yani diyorum bu adam beni bu kadar sevip değer verirken bende içimde tutabilirim bunları. Düzelmiyorsa istemediği içindir maalesef.

X