Içimde biriktirdiklerim..

Bitli sultan

Adam sandik esegi, suratimiza vurdu...
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2017
424
614
Kin demeyelim de yaşanmışlıklar diyelim benim çocukluğum ağır geçti.. belkide bu yüzden böyleyim..
Emin ol herkes senin gibi. yaşanmışlıklar diyorsun; Sen her gün esinle süt liman mısın. Bak halen eş kalabiliyorsun. 10 senelik evli olduğunu söylüyorsun. Demek ki iyi düşünceler kötü dusuncelerini bastirabiliyor. Aklındaki kötü düşünceler eğer abartiyorsan; onlar senin vucundaki copluklerin gergin o pis kokularla ve yükle yola çıkmak seni yorar.

Yabanelma

Bir sabah gelecek kardan aydınlık...
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
13.080
75.508
Kendinizi o kadar övmüşsünüz ki konuya odaklanmakta zorlandım. 😃

Benim hatırladıkça sinirimi bozan konular, gerekli yerde gerekli tepkiyi veremediklerim olur genelde. Zamanla bunu aşıp, ayıp olur diye susmayı bıraktım, kırmadan dökmeden içimden geçeni söyler, laf edene de cevabını veririm. Öyle olunca içimde o konuya ya da kişiye dair rahatsiz eden düşünceler kalmıyor.

Siz de genelde sessiz kalıp, tepki vermiyorsanız, negatif bir şekilde kalıyor olabilir söyleyemedikleriniz.

Nihal Shibuya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2021
1.326
3.379
40
Tıpta bunun konulmuş adı var. Obsesif kompulsif bozuklu (OKB)
Ben akrep burcu, kindar diye geçiştiriyordum. Psikiyatrist bu teşhisi koydu. Onda da fil gibi bir hafıza vardı. İyi kötü asla hiçbir şeyi unutmazdı. Küçük yaşta evlendiğimiz için karşılıklı hatalarımız oldu. Ama o affedemez. Sen bana seneler önce bunu yaptın, şunu yaptın derdi.
Hayatı çok yorucuydu. Zaten en son halini gördüm. Kendi yaşından 10 yaş fazla duruyor.
Allah yardımcınız olsun. 🙏🏻

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-01-2022

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 215 gün kaldı.

Bebeğinizin retinası artık tam pigmentli. Bebeğinizin hala bir kuyruğu var ve görülüyor ama çok ufalmış ve muhtemelen bu haftasonuna kadar yok olacaktır. Bebeğinizin gövde bacak ve kafasındaki kaslar gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizin beyni kol kaslarını ve vücudunu hareket ettirebiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

La Lune

Just SQUAT!
Pro Üye
28 Şubat 2012
11.851
21.650
Yengeç evet :110: bende farkındayım bu durumun ama kendime engel olamıyorum maalesef..☹
Aynı benim annem. Hafızaya kadar. O da yenggec burcu. Ben de 10 sene sonra olmuşum. Her şeyden vazgeçip artık olmaz dedikleri zaman. Annem uzun zaman destek aldı ilaç kullandı ama şimdi çok mutlu. Ümidinizi kaybetmeyin ve kendinizi meşgul edin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1764 gün geçti.

hiraeth

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2017
766
1.150
Iyi olanı da hatırlıyorum tabiki ama kötü olan anılar bana zarar veriyor..
O zaman değerlendirme kısmında sorun var. Şöyle düşün. Yani insanların sana karşı öyle baktığını. Sen iyi ve kötü, doğru ve yanlışların ile bir bütünsün. Ama sana dair insanlar yalnızca kötü tarafları düşünüp yorum yapıyor tavır alıyor. Burda biraz objektif, gerçekçi ve rasyonel düşünmek gerekiyor.
Ha bir de zihnimizden gecen her düşünce yani iç sesimiz bize doğruyu söylemez dogru yönlendirmez. Duygusal bir insansın muhtemeldir ki duygularına göre davranıyorsun. Duyguların düşüncelerine şekil veriyor. Ama düşüncelerin duygularına yön vermeli. Tabi ki mantıklı ve gerçek olan düşünceler.

Bir Pelincik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2020
1.223
1.751
29
Merhaba Arkadaşlar
Uzun zaman olmuş konu açmayalı..
Yazmak çizmek istedim içimi dökme amaçlı yazıyorum.. yorumlarınız tabiki benim için önemli..
Hemen konuya geçmek istiyorum..
Ben nickimden de belli olduğu gibi kendimi ISSIZZ hisseden bir kadınım..
Cevremde ailem de çok insan var ama varlık içinde yokluk çeken biriyim..
Belki de kendi halime olmayı seviyorum çünkü o zaman kimse beni kıramıyor canımı acıtamıyor.. bir nevi kendimi insanlardan koruyarak yaşıyorum ..
Ve bu dünya da allahtan başka kimseye güvenmiyorum..
Benim hafızam aşırı güçlü bunu doktorlar söyledi.. zaten bende farkındaydım bunun ama kimseye bişey söylemedim hiç..
Hatta okusaydın profesör olurdun kesinlikle demişti doktor.. ama benim hafızam iyiye değil Kötü ye çalışıyor..
Şöyle ki 20 yıl önceki bir günü hatırlayıp sanki o andaymış gibi acı çekiyorum ve insanlardan soğuyorum..
O bana onu yaptı bu bana bunu dedi.. vs vs beynimin içi çorba oluyor..
Hiç kimse mükemmel değil bazen söylenmemesi gereken şeyler söylüyor olabiliriz.. Insanlar bunu unutur ama ben unutamıyorum..
Bu durum hiç kimseye zarar vermiyor BENDEN BAŞKA..
mesela yolda giderken birini gördüm o kişinin bana söylediği yaptığı şeyler geliyor aklıma ve soğuyorum insanlar dan..
Özellikle de bebek konusu yüzünden..
Bilmeyenler için 10 yıllık evliyim çocuğum olmuyor..
Bu 10 yılda çok şeyler duydum gördüm..
En yakınlarımdan bile..
Bu duygumun üzüntü 'nün bana zarar vermesini engellemek için piskolojik tedavi de gördüm..
Doktorun söylediği şey bu..
Senin hafızan çok iyi ama güzel şeyler le doldurup mutlu olmalısın..
Mutlu olmak için çok şükür çok güzel şeyler e sahibim ama azıcık boş vaktim olunca aklım maziye gidiyor ve en küçük ayrıntısına kadar cümleleri bile hatırlıyorum..
Yaşamaktan soğuyorum..
Ben çok güçlü bir kadınım bu dünya da allahın izniyle başaramayacağım hiç bir şey yok.. Tek başına ayakta durabilen çalışan bir kadınım..
Tek başıma maddi manevi çok iyi yerlere geldim.. dışarda insanlar benden bahsederken keşke senin yerinde olsam derler.. eşim çok iyi bir insandır ve beni aşırı sever sayar bende öyle..
Maneviyatı güçlü bir insanım elimden geldiğince ibadetlerime de özen gösteririm..
Sanırım insanlara fazla önem veriyorum..
Bundan kurtulmak istiyorum..
Beynimin içindekilerden kurtulmak istiyorum.. fikirlerinize yardımınıza ihtiyacim var.. teşekkürler...
Bende böyleyim ya hiç bişeyi unutmuyorum. Ama bende senin gibi kimseyle görüşmeyerek buldum çareyi

Bircaycik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
77
77
36
Güçlü bir hafıza en ağır cezadır. İyi anları nadiren kötü anları sıklıkla hatırlatır..
Bende aynı sizin gibiyim, hiç bir şeyi unutmuyorum iyi ve kötü..
Ama aklımda sürekli kötü olanlar var özellikle gece uyumaya çalışırken bu düşünceler yüzünden uyuyamıyorum. İnşallah güzel öneriler gelir, bende faydalanırım..

turuncupijama

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
14.264
60.423
Bir dizinin bir bölümünde garson bir kadın vardı.
Kadın hafızasına sınırsız erişim sağlayabiliyor gibi bir şeydi. Her şeyi ama her şeyi hatırlıyordu.
hastaneye düştü, hastalığını araştırdılar falan.
kadın da ama gerçekten kindar ve bütün arkadaşları ve ailesi ile vakti ile yaptıkları bir şeyi unutmadıkları için küs.
Bölümün sonunda, kadının hafızasının iyiliğinden degil, Takıntılı ve kindar olmasından unutamadığı ortaya çıktı.
aklıma geldi okuyunca.

hafızanızın iyiliğini faydanıza kullanın. Herkes hata yapar, siz de yaptınız. Çevrenizdekilerin hafızası daha azını hatırlıyor diye daha iyi bir insan olmazsınız. İnsanlardan soğumadan once bunu da değerlendirin