Içimde biriktirdiklerim..

Tıpta bunun konulmuş adı var. Obsesif kompulsif bozuklu (OKB)
Ben akrep burcu, kindar diye geçiştiriyordum. Psikiyatrist bu teşhisi koydu. Onda da fil gibi bir hafıza vardı. İyi kötü asla hiçbir şeyi unutmazdı. Küçük yaşta evlendiğimiz için karşılıklı hatalarımız oldu. Ama o affedemez. Sen bana seneler önce bunu yaptın, şunu yaptın derdi.
Hayatı çok yorucuydu. Zaten en son halini gördüm. Kendi yaşından 10 yaş fazla duruyor.
Allah yardımcınız olsun. 🙏🏻

Yengeç evet :110: bende farkındayım bu durumun ama kendime engel olamıyorum maalesef..☹
Aynı benim annem. Hafızaya kadar. O da yenggec burcu. Ben de 10 sene sonra olmuşum. Her şeyden vazgeçip artık olmaz dedikleri zaman. Annem uzun zaman destek aldı ilaç kullandı ama şimdi çok mutlu. Ümidinizi kaybetmeyin ve kendinizi meşgul edin.

Iyi olanı da hatırlıyorum tabiki ama kötü olan anılar bana zarar veriyor..
O zaman değerlendirme kısmında sorun var. Şöyle düşün. Yani insanların sana karşı öyle baktığını. Sen iyi ve kötü, doğru ve yanlışların ile bir bütünsün. Ama sana dair insanlar yalnızca kötü tarafları düşünüp yorum yapıyor tavır alıyor. Burda biraz objektif, gerçekçi ve rasyonel düşünmek gerekiyor.
Ha bir de zihnimizden gecen her düşünce yani iç sesimiz bize doğruyu söylemez dogru yönlendirmez. Duygusal bir insansın muhtemeldir ki duygularına göre davranıyorsun. Duyguların düşüncelerine şekil veriyor. Ama düşüncelerin duygularına yön vermeli. Tabi ki mantıklı ve gerçek olan düşünceler.

Merhaba Arkadaşlar
Uzun zaman olmuş konu açmayalı..
Yazmak çizmek istedim içimi dökme amaçlı yazıyorum.. yorumlarınız tabiki benim için önemli..
Hemen konuya geçmek istiyorum..
Ben nickimden de belli olduğu gibi kendimi ISSIZZ hisseden bir kadınım..
Cevremde ailem de çok insan var ama varlık içinde yokluk çeken biriyim..
Belki de kendi halime olmayı seviyorum çünkü o zaman kimse beni kıramıyor canımı acıtamıyor.. bir nevi kendimi insanlardan koruyarak yaşıyorum ..
Ve bu dünya da allahtan başka kimseye güvenmiyorum..
Benim hafızam aşırı güçlü bunu doktorlar söyledi.. zaten bende farkındaydım bunun ama kimseye bişey söylemedim hiç..
Hatta okusaydın profesör olurdun kesinlikle demişti doktor.. ama benim hafızam iyiye değil Kötü ye çalışıyor..
Şöyle ki 20 yıl önceki bir günü hatırlayıp sanki o andaymış gibi acı çekiyorum ve insanlardan soğuyorum..
O bana onu yaptı bu bana bunu dedi.. vs vs beynimin içi çorba oluyor..
Hiç kimse mükemmel değil bazen söylenmemesi gereken şeyler söylüyor olabiliriz.. Insanlar bunu unutur ama ben unutamıyorum..
Bu durum hiç kimseye zarar vermiyor BENDEN BAŞKA..
mesela yolda giderken birini gördüm o kişinin bana söylediği yaptığı şeyler geliyor aklıma ve soğuyorum insanlar dan..
Özellikle de bebek konusu yüzünden..
Bilmeyenler için 10 yıllık evliyim çocuğum olmuyor..
Bu 10 yılda çok şeyler duydum gördüm..
En yakınlarımdan bile..
Bu duygumun üzüntü 'nün bana zarar vermesini engellemek için piskolojik tedavi de gördüm..
Doktorun söylediği şey bu..
Senin hafızan çok iyi ama güzel şeyler le doldurup mutlu olmalısın..
Mutlu olmak için çok şükür çok güzel şeyler e sahibim ama azıcık boş vaktim olunca aklım maziye gidiyor ve en küçük ayrıntısına kadar cümleleri bile hatırlıyorum..
Yaşamaktan soğuyorum..
Ben çok güçlü bir kadınım bu dünya da allahın izniyle başaramayacağım hiç bir şey yok.. Tek başına ayakta durabilen çalışan bir kadınım..
Tek başıma maddi manevi çok iyi yerlere geldim.. dışarda insanlar benden bahsederken keşke senin yerinde olsam derler.. eşim çok iyi bir insandır ve beni aşırı sever sayar bende öyle..
Maneviyatı güçlü bir insanım elimden geldiğince ibadetlerime de özen gösteririm..
Sanırım insanlara fazla önem veriyorum..
Bundan kurtulmak istiyorum..
Beynimin içindekilerden kurtulmak istiyorum.. fikirlerinize yardımınıza ihtiyacim var.. teşekkürler...
Bende böyleyim ya hiç bişeyi unutmuyorum. Ama bende senin gibi kimseyle görüşmeyerek buldum çareyi

Güçlü bir hafıza en ağır cezadır. İyi anları nadiren kötü anları sıklıkla hatırlatır..
Bende aynı sizin gibiyim, hiç bir şeyi unutmuyorum iyi ve kötü..
Ama aklımda sürekli kötü olanlar var özellikle gece uyumaya çalışırken bu düşünceler yüzünden uyuyamıyorum. İnşallah güzel öneriler gelir, bende faydalanırım..

Bir dizinin bir bölümünde garson bir kadın vardı.
Kadın hafızasına sınırsız erişim sağlayabiliyor gibi bir şeydi. Her şeyi ama her şeyi hatırlıyordu.
hastaneye düştü, hastalığını araştırdılar falan.
kadın da ama gerçekten kindar ve bütün arkadaşları ve ailesi ile vakti ile yaptıkları bir şeyi unutmadıkları için küs.
Bölümün sonunda, kadının hafızasının iyiliğinden degil, Takıntılı ve kindar olmasından unutamadığı ortaya çıktı.
aklıma geldi okuyunca.

hafızanızın iyiliğini faydanıza kullanın. Herkes hata yapar, siz de yaptınız. Çevrenizdekilerin hafızası daha azını hatırlıyor diye daha iyi bir insan olmazsınız. İnsanlardan soğumadan once bunu da değerlendirin

Unutamadığım ve hep hatırladığım bir kaç kötü anım var. Onları zamanında çok takıp depresyon tedavisi görmüşlüğümde var. En sonunda baktımki ben bu konuları düşündükçe ve üzüldükçe benden gidiyor, kendime eziyet ediyorum, Konunun muhataplarına bir şey olmuyor.
Ben kaderci bir insanım ama bu dünyada ama öbür dünyada bir şekilde hesapların görüleceğini biliyor ve inanıyorum.

Her aklıma geldiğinde önce Allaha hevale ettim sonra sal gitsin dedim, öyle yaptıkça bana bir rahatlık geldi.
Artık olaylara, insanlara farklı bir açıdan bakıyorum, bana kötülük yapanların yada yapma niyetinde olanların farkına vardığımda takmıyorum, umursamıyorum bile.
Eğer kendini seviyorsan, değer veriyorsan, sal gitsin ISSIZZ ISSIZZ

Yengeç evet :110: bende farkındayım bu durumun ama kendime engel olamıyorum maalesef..☹

Ben de yengecim. Zihnim bir acun programı gibi çalışıyor sanki survivorda geçen hafta olanların gösterildiği vtr gibi 😃😃. Durmadan söyle şeyler oynatıyor (magazin programlarında az sonraaaaa diye ünlemekle görevli abinin sesiyle okuyun):

- En büyük kknın 12 yaşında yasli bir teyzenin yüzüne söylediği büyük gaf! En büyük kk terbiyesizin önde gideni mi???? Az sonra.

- En büyük kk 2013te girdiği is mulakatinda bakın nasıl s..p batirmisti. Görüntüleri izleyenler hayrete düştü. İlk defa magazin foreverda izleyeceksiniz. Az sonraaa.

- 8 yıldır konuşmadığı eski kankasi En büyük kkya işte böyle sövüp saymisti... görüntüleri izleyince sinirden kuduracaksiniz. Az sonra.

- En büyük kkya annesi 6 yaşında tokat attığı için acaba pişman olacak mı? Cevap sadece 1 SMS uzağınizda....

- Üniversitede hocasına yaptığı büyük ayıptan sonra insanlara ayıp etmeye tövbe eden En büyük kk, 2017de bakın nasıl yine yeminini bozdu...

Neyse anladınız muhtemelen 😅

Bak bacım bu düşünceler gelince de ki:

Geçti gitti. Geçti gitti. Şu an kimse bu olayı düşünmüyor. Hepimiz ölecez. Hayat güzel hayat kısa.

Pencereyi aç derin nefes al kuş seslerini dinle. Kafanın dışına çıkmaya çalış. Kafandaki tv8i kapat yani. Oh bitti gitti.

Biraz klise olacak ama kesinlikle hobi edinin. Kendinizi yaparken mutlu hissedeceginiz herhangi birsey veya birkac sey. Insani ciddi anlamda degistiriyor yanliz kalinca olan vesveselerden kurtariyor ayrica yanliz kalinca birseyler okuyun cizim yapin birseyler izleyin bu tarz bir tanidigim vardi bos kalinca duvarlara bakar dusunurdu dakikalarca onun gibi yapsam benimde aklima gecmisten neler gelir neler. Bunlari eliniz bos diye soylemiyorum yanlis anlamayin sadece yogunlukta bazen bize huzur veren aktiviteleri kaciriyoruz. Birde cocuk meselesi boyle dusunmeye itmis olabilir ama nasip meselesi insana hayatta en agir gelen sey kendi secimleriyle yaptigi yanlislardir bana gore. Ama cocugumuzun olmamasi yada olmasi guzel cirkin olmak vs bunlar bizim secimlerimiz degil. Herkesin imtihani farkli 3 cocugu olup manyak bir kocaya sahip insanlarda var herkesin farkli iste. Cok uzun yazmisim Allah hakkinizda hayirlisini versin.

Geçmişin yasını tut, onunla barış önüne bak.
Bunu yapınca o aklına gelen tekrarlayan ne varsa birer birer küllere karışıyor.
Durmadan düşünen başaktan selamlar 🖖

Bu konuyla ilgili tedavi edici basit bir yöntem izlemiştim, müzik eşliğinde uzman seni yaşadığın olayın ilk anına geriye götürüyor sonrasında bütün sıkıntı birden uçup gidiyor.

Merhaba Arkadaşlar
Uzun zaman olmuş konu açmayalı..
Yazmak çizmek istedim içimi dökme amaçlı yazıyorum.. yorumlarınız tabiki benim için önemli..
Hemen konuya geçmek istiyorum..
Ben nickimden de belli olduğu gibi kendimi ISSIZZ hisseden bir kadınım..
Cevremde ailem de çok insan var ama varlık içinde yokluk çeken biriyim..
Belki de kendi halime olmayı seviyorum çünkü o zaman kimse beni kıramıyor canımı acıtamıyor.. bir nevi kendimi insanlardan koruyarak yaşıyorum ..
Ve bu dünya da allahtan başka kimseye güvenmiyorum..
Benim hafızam aşırı güçlü bunu doktorlar söyledi.. zaten bende farkındaydım bunun ama kimseye bişey söylemedim hiç..
Hatta okusaydın profesör olurdun kesinlikle demişti doktor.. ama benim hafızam iyiye değil Kötü ye çalışıyor..
Şöyle ki 20 yıl önceki bir günü hatırlayıp sanki o andaymış gibi acı çekiyorum ve insanlardan soğuyorum..
O bana onu yaptı bu bana bunu dedi.. vs vs beynimin içi çorba oluyor..
Hiç kimse mükemmel değil bazen söylenmemesi gereken şeyler söylüyor olabiliriz.. Insanlar bunu unutur ama ben unutamıyorum..
Bu durum hiç kimseye zarar vermiyor BENDEN BAŞKA..
mesela yolda giderken birini gördüm o kişinin bana söylediği yaptığı şeyler geliyor aklıma ve soğuyorum insanlar dan..
Özellikle de bebek konusu yüzünden..
Bilmeyenler için 10 yıllık evliyim çocuğum olmuyor..
Bu 10 yılda çok şeyler duydum gördüm..
En yakınlarımdan bile..
Bu duygumun üzüntü 'nün bana zarar vermesini engellemek için piskolojik tedavi de gördüm..
Doktorun söylediği şey bu..
Senin hafızan çok iyi ama güzel şeyler le doldurup mutlu olmalısın..
Mutlu olmak için çok şükür çok güzel şeyler e sahibim ama azıcık boş vaktim olunca aklım maziye gidiyor ve en küçük ayrıntısına kadar cümleleri bile hatırlıyorum..
Yaşamaktan soğuyorum..
Ben çok güçlü bir kadınım bu dünya da allahın izniyle başaramayacağım hiç bir şey yok.. Tek başına ayakta durabilen çalışan bir kadınım..
Tek başıma maddi manevi çok iyi yerlere geldim.. dışarda insanlar benden bahsederken keşke senin yerinde olsam derler.. eşim çok iyi bir insandır ve beni aşırı sever sayar bende öyle..
Maneviyatı güçlü bir insanım elimden geldiğince ibadetlerime de özen gösteririm..
Sanırım insanlara fazla önem veriyorum..
Bundan kurtulmak istiyorum..
Beynimin içindekilerden kurtulmak istiyorum.. fikirlerinize yardımınıza ihtiyacim var.. teşekkürler...
Canım merhaba. Bayadır göremiyordum seni 😍
Bu bahsettiğin duyguları zaman zaman hepimiz yaşıyoruz ama kimisi hiç umursamaz kimisi de senin gibi çok kafaya takar. Hiç takılma gerçekten moralini bozma böyle şeylerle.
Bebek konusunda bende aynı durumdayım çok haklısın insanların sorması bile batıyor bana.. Hatta bu konuların yanımda açılmasına bile tahammülüm kalmamış. Ama mecburen sabredicez dua edecez elimizden gelen bu. Herşeyden önce kendini önemse kimse için geriye dönüp üzüleceğin olayları düşünme aklına bile getirme. Sende çok emek veriyorsun biliyorum Allah emeklerinin karşılığını versin inşallah. 🙏

Canım merhaba. Bayadır göremiyordum seni 😍
Bu bahsettiğin duyguları zaman zaman hepimiz yaşıyoruz ama kimisi hiç umursamaz kimisi de senin gibi çok kafaya takar. Hiç takılma gerçekten moralini bozma böyle şeylerle.
Bebek konusunda bende aynı durumdayım çok haklısın insanların sorması bile batıyor bana.. Hatta bu konuların yanımda açılmasına bile tahammülüm kalmamış. Ama mecburen sabredicez dua edecez elimizden gelen bu. Herşeyden önce kendini önemse kimse için geriye dönüp üzüleceğin olayları düşünme aklına bile getirme. Sende çok emek veriyorsun biliyorum Allah emeklerinin karşılığını versin inşallah. 🙏

Kuzummm çok sevindim yazdığına.. merak ediyordum seni nasılsın neler yapıyorsun canım?

Bu konuyla ilgili tedavi edici basit bir yöntem izlemiştim, müzik eşliğinde uzman seni yaşadığın olayın ilk anına geriye götürüyor sonrasında bütün sıkıntı birden uçup gidiyor.

Eğer o videoyu bulursanız bizede haber edermisiniz.. sanırım meditasyon gibi bişey bu..

Kuzummm çok sevindim yazdığına.. merak ediyordum seni nasılsın neler yapıyorsun canım?
Valla mücadeleye devam 🤣 Buna da şükür tabi. Benim ilk tüp bebek denemem kürtajla bitmişti. Sonra raporla yatırabileyim diye özel bir üniv. hastenesinde 2 kere denemem oldu negatif maalesef. Sonra duydum hastanenin surekli embriyologları değişiyormuş muhtemelen laboratuvarı da pek iyi değildi. Sonradan duydum çok pişman oldum ama iş işten geçti tabi. Eşim bahçeciye veya şişli memorial e gidelim diyor. Bakalım artık bir iki ay bekliycem 😍

X