Içimde biriktirdiklerim..

ISSIZZ

Guru
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2012
3.788
15.482
Merhaba Arkadaşlar
Uzun zaman olmuş konu açmayalı..
Yazmak çizmek istedim içimi dökme amaçlı yazıyorum.. yorumlarınız tabiki benim için önemli..
Hemen konuya geçmek istiyorum..
Ben nickimden de belli olduğu gibi kendimi ISSIZZ hisseden bir kadınım..
Cevremde ailem de çok insan var ama varlık içinde yokluk çeken biriyim..
Belki de kendi halime olmayı seviyorum çünkü o zaman kimse beni kıramıyor canımı acıtamıyor.. bir nevi kendimi insanlardan koruyarak yaşıyorum ..
Ve bu dünya da allahtan başka kimseye güvenmiyorum..
Benim hafızam aşırı güçlü bunu doktorlar söyledi.. zaten bende farkındaydım bunun ama kimseye bişey söylemedim hiç..
Hatta okusaydın profesör olurdun kesinlikle demişti doktor.. ama benim hafızam iyiye değil Kötü ye çalışıyor..
Şöyle ki 20 yıl önceki bir günü hatırlayıp sanki o andaymış gibi acı çekiyorum ve insanlardan soğuyorum..
O bana onu yaptı bu bana bunu dedi.. vs vs beynimin içi çorba oluyor..
Hiç kimse mükemmel değil bazen söylenmemesi gereken şeyler söylüyor olabiliriz.. Insanlar bunu unutur ama ben unutamıyorum..
Bu durum hiç kimseye zarar vermiyor BENDEN BAŞKA..
mesela yolda giderken birini gördüm o kişinin bana söylediği yaptığı şeyler geliyor aklıma ve soğuyorum insanlar dan..
Özellikle de bebek konusu yüzünden..
Bilmeyenler için 10 yıllık evliyim çocuğum olmuyor..
Bu 10 yılda çok şeyler duydum gördüm..
En yakınlarımdan bile..
Bu duygumun üzüntü 'nün bana zarar vermesini engellemek için piskolojik tedavi de gördüm..
Doktorun söylediği şey bu..
Senin hafızan çok iyi ama güzel şeyler le doldurup mutlu olmalısın..
Mutlu olmak için çok şükür çok güzel şeyler e sahibim ama azıcık boş vaktim olunca aklım maziye gidiyor ve en küçük ayrıntısına kadar cümleleri bile hatırlıyorum..
Yaşamaktan soğuyorum..
Ben çok güçlü bir kadınım bu dünya da allahın izniyle başaramayacağım hiç bir şey yok.. Tek başına ayakta durabilen çalışan bir kadınım..
Tek başıma maddi manevi çok iyi yerlere geldim.. dışarda insanlar benden bahsederken keşke senin yerinde olsam derler.. eşim çok iyi bir insandır ve beni aşırı sever sayar bende öyle..
Maneviyatı güçlü bir insanım elimden geldiğince ibadetlerime de özen gösteririm..
Sanırım insanlara fazla önem veriyorum..
Bundan kurtulmak istiyorum..
Beynimin içindekilerden kurtulmak istiyorum.. fikirlerinize yardımınıza ihtiyacim var.. teşekkürler...

İnsanlara bu kadar takılma
Kindar da olma bence
Kendini başkaları için üzme
Onlar kim ki boşver

O kişiyle ilgili kötü bir anı geldiğinde aklınıza hemen iyi bir anı ile yer değiştirmeye çalışın bunun için terapistlerinbteknikleri var başka bir uzmana gidebilirsiniz

o hafıza derdi bende de var maalesef, gerekli gereksiz bir sürü şey var hep kafamın içinde. okulda çok faydasını gördüm yalan yok. hatta ablam benden beter. ben sizin gibi sıkıntıları dertleri hatırlayıp hayatı kendime kahrediyorum, ablamsa benim ortaokul arkadaşlarımı bile hatırlayor ama ona kötü gelenleri göz ardı etmeyi başarıyor. kötümser bir yapım olmasına bağlıyorum ben bu durumu. epeydir terapiye devam ediyorum. hatırladığım şeyleri kendime yük etmekten kurtuluyorum yavaş yavaş. zihnimizi neye yönlendirdiğimizle alakalı olabilir bu durum. imkanınız varsa bir deneyin, faydası olabilir.

galiba ilerde alzheimer olma olasılığımız diğer insanlardan fazlaymış.

Şimdi senin hafızan iyi ya. Benim merak ettiğim neden sadece kötü anılar bellekten geliyor. Veya neden ikisi bir arada gelmiyor iyi kötü?

Çok imreniyorum hafızası iyi olanlara. Varsa bir sırrı alayim :)

Gecmis gecmiste kaldi,yasananlari degistirmek mumkun degil.Surekli ardinizda kalanlari dusunursenuz bugununuzu ve yarinizi dusunmeniz icin gerekli vaktinizden kismis olursunuz.Geriye donuk dusunmek baska bir sey,hatta insanlari istemeden depresyona itebiliyor.Kotu bile olsa yasanmisliklardan ders alip perspektif edinmek ise bambaska bir sey.Siz perspektif sahibi olmussunuz.
İyi bir,es iyi bir is.. Kim istemez.Siz zaten hepsine sahipsiniz.Surekli neden sizin hakkinizda konusuyorlar biliyormusunuz ? Zamaninda neden hakkinizda konusuldugunu fark ettiniz mi ?
Basarili oldugunuz icin,bir seyi gercekten isterseniz bunu sahip olabileceginizi bildiikleri icin.
İnsanlar biraz boyledir,birbirlerinin acilariyla beslenirler.Artik bitti unutabilirsiniz.
Bu saatten sonra basarimlariniza odaklanin,Basarili sporcular kupalarina bakar,antikacilar eserlerine,koleksiyoncular tablolarina veya arabalarina.Sizde basarimlariniza odaklanin.hep gecmiste boyle oldu,boyle denildiyle olmaz.Sahip oldugunuz egonun da beslenmesi lazim ki biraz da bu durumlardan kurtulabilin.

Şimdi senin hafızan iyi ya. Benim merak ettiğim neden sadece kötü anılar bellekten geliyor. Veya neden ikisi bir arada gelmiyor iyi kötü?

Bende tam tersi çok imreniyorum hatırlamayanlara.. Özellikle bir sırri yok neden böyle olduğumu bilmiyorum şöyleki çok küçük yaştaki şeyleri bile hatırlıyorum..
Bebek bu daha anlamaz dedikleri yaşlar bile gözümün önüne geliyor..
Çocukluğum kötü geçti keşke bende hatırlamasam ☹

Iyi olanı da hatırlıyorum tabiki ama kötü olan anılar bana zarar veriyor..

Bence neyi hatırladığımız algida secicilikle ilgili.
İnsanların yaptıkları kötü şeyleri ben de üzerinden yıllar geçse de hatirlarim ama kocamin tel nosunu hala ezberleyemedim :)

İşte bunlar hep bağırıp çağırmamanın " kes sesini be çirkef" diyememenin sonuçları 😅

Kin demeyelim de yaşanmışlıklar diyelim benim çocukluğum ağır geçti.. belkide bu yüzden böyleyim..
Emin ol herkes senin gibi. yaşanmışlıklar diyorsun; Sen her gün esinle süt liman mısın. Bak halen eş kalabiliyorsun. 10 senelik evli olduğunu söylüyorsun. Demek ki iyi düşünceler kötü dusuncelerini bastirabiliyor. Aklındaki kötü düşünceler eğer abartiyorsan; onlar senin vucundaki copluklerin gergin o pis kokularla ve yükle yola çıkmak seni yorar.

Kendinizi o kadar övmüşsünüz ki konuya odaklanmakta zorlandım. 😃

Benim hatırladıkça sinirimi bozan konular, gerekli yerde gerekli tepkiyi veremediklerim olur genelde. Zamanla bunu aşıp, ayıp olur diye susmayı bıraktım, kırmadan dökmeden içimden geçeni söyler, laf edene de cevabını veririm. Öyle olunca içimde o konuya ya da kişiye dair rahatsiz eden düşünceler kalmıyor.

Siz de genelde sessiz kalıp, tepki vermiyorsanız, negatif bir şekilde kalıyor olabilir söyleyemedikleriniz.

Beyninizi güzel şeylerle meşgul etseniz kitap okumak, Kur’an okumak, hat sanatı ya da kaligrafi öğrenmek gibi...

X