İçimi dökmek istedim

Hepimizin dönem dönem silkelenip kendine gelmesi gereken anlar oluyor
Bence seninde bu topic dönüm noktan olsun
Bi kuaföre git sacını değiştir kestir boyat bişey yap kişisel bakımına bakmaya basla bak nasıl rahatlayacaksın
Seni seven bi eşin var e tipinde güzelmiş kilo vermek icin bi adım atabilirsin artık herşeyin farkındasın zaten

ayrıca o boya o kilo çok fazla. karşıdan bakınca şişman demezsiniz demişsin ama 155 boya 45tim 50 oldum hemen farkediliyor. yerinde olsam bıyıklarımı alır ve kilo verirdim.
Yo tabi eleştirebilirsiniz. Zaten eleştiri kabuk etmeyeceksem konuda açmamam lazım. Bıyıklarımı görünce aldırdım tabi. Aslında burada mesele "bu duruma hangi ara geldim" "neden bu kadar yorgun hissediyorum" duygusuna dikkat çekmek. Bıyık çözülürdü çözüldü. Ama fark etmemiş olmam, koşturmalardan dolayı aynaya bakmayı unutmuş olmam canımı çok sıktı. İlk defa bu kadar yorgun hissettim kendimi. Maddiyat konusuna gelince, tabi kv yardımı beklerim. Çünkü eşimle konuşmuşlar. Kv eşim bir iş bulana kadar yardımcı olacagını söylemiş. Bir çocugumuz var, yoksa biz ne olsa yeriz bir şekilde idare ederiz. Ama ay sonu eve para girmemesi ne demektir belki bilirsiniz.. Elbette kendi annem ve babam yardım etmek istediğini söyledi. Ama eşim gurur meselesi yaptıgı için hep "ben hallederim" dedi. Kabul etmedi. Bende doğal olarak her ay bolca parası olan kv demden bekleyebilirim. Ama tabi ben bu konularda konuşmam kendisiyle. Eşimle kendi aralarında o. Olmadı da zaten, olsun. Yani hani büyüğümüz diyoruz ya, kendine domates alırken 1 kilo da bizim için alması bile bir düşüncedir aslında. Olsun

Yo tabi eleştirebilirsiniz. Zaten eleştiri kabuk etmeyeceksem konuda açmamam lazım. Bıyıklarımı görünce aldırdım tabi. Aslında burada mesele "bu duruma hangi ara geldim" "neden bu kadar yorgun hissediyorum" duygusuna dikkat çekmek. Bıyık çözülürdü çözüldü. Ama fark etmemiş olmam, koşturmalardan dolayı aynaya bakmayı unutmuş olmam canımı çok sıktı. İlk defa bu kadar yorgun hissettim kendimi. Maddiyat konusuna gelince, tabi kv yardımı beklerim. Çünkü eşimle konuşmuşlar. Kv eşim bir iş bulana kadar yardımcı olacagını söylemiş. Bir çocugumuz var, yoksa biz ne olsa yeriz bir şekilde idare ederiz. Ama ay sonu eve para girmemesi ne demektir belki bilirsiniz.. Elbette kendi annem ve babam yardım etmek istediğini söyledi. Ama eşim gurur meselesi yaptıgı için hep "ben hallederim" dedi. Kabul etmedi. Bende doğal olarak her ay bolca parası olan kv demden bekleyebilirim. Ama tabi ben bu konularda konuşmam kendisiyle. Eşimle kendi aralarında o. Olmadı da zaten, olsun. Yani hani büyüğümüz diyoruz ya, kendine domates alırken 1 kilo da bizim için alması bile bir düşüncedir aslında. Olsun

bana hala kayınvalideden yardım beklemek, vermeyince kötü demek garip geliyor. parasızlık nedir bilirim. 2,5 aydır maaş almıyorum. ara ara ufak ödemeler yapılıyor. ailemle yaşıyorum ve şimdiye kadar gidip anneme bile para ver demedim ki maaş almadığımı biliyolar. ne bileyim bana garip geliyor koskoca insanların aileden bi şey beklemesi. olay o ise sizin aileniz de para vermek yerine 1 kilo domates alabilir ki belki yapmışlardır da.

bolca parası olması size vereceği anlamına gelmez. bakın dünya meleklerden oluşmuyor. benim bolca param olsa zor durumda olan evladıma yağdırırım, asla esirgemem. ama kimisi de yağdırmaz kendisine saklar. sonuçta o insan da öyle. huyunu bilirken beklentiye girip kendinizi üzmeniz saçma.

dış görünüş olarak da bence dikkat etmelisiniz. evet önemli olan iç güzellik diye bi yalan var ama hayır efendim sadece o değil. insan baktığı zaman karşısında temiz, düzenli, bakımlı birini görmek ister. tabi ki bazen dibi bulma, salma ihtiyacımız olabilir ama önce kendimize saygımızdan bu salma işini abartmamamız lazım. ben erkek arkadaşıma bile sakalları uzayınca kes gel diyorum yani. emin olun kilonuzdan siz ne kadar memnun değilseniz eşiniz de o kadar memnun değil.

Annemle yaşadığın yüzleşme Harika. Keşke bizde öyle yüzleşme cesareti bulabilsek korkularımızla..

Arkadaşlar biraz ağır bi dille demişler şişmansın diye ama bazen dalıp gittiğimiz yerden bi tokat geri getirebilir o ana. Ben 174üm,7 sene önce 80 kiloyken acayip kiloluydum sende daha çok bellidir. Spora git mesela hem zayıflatır hemde enerji verir kendinle kalmak eski sene dönüştürebilir.

Şu an sen modern tükenmişlik sendromundasın galiba :)
Acilen şu an ne yapıyorsan rutinde, onları değiştirmek zorundasın.
Aynen böyle tokat gibi şişmansın demek belki bana iyi gelir :) benim "şişman görünmüyorum"u söylememin asıl sebebi, hani ümitsiz bir görünüşte olmadıgımı göstermek. Eşimin gözünden nasıl görünüyorumu anlatmaya calışmak. 20 kilo vermek zorundayım elbette fazla kilom oldugu belli oluyor. Ama sınırda gibiyim görüntü olarak. Kendime el atmam lazım.. Teşekkür ederim

Merhaba hanımlar. İyisiniz inşallah.. Başlamadan önce birkaç şey için özür dilemek istiyorum. İmla hatalarım ve yanlış söylediğim kelimeler için şimdiden özür dilerim, bugün dikkatsizce içimden geldiği gibi yazmak istiyorum. Hayatım kurallarla dolu. Kendim belirlemek istiyorum. Bıkıyorum..

Öncelikle belirtmek isterim ki bugün tek bir dert üzerinde yoğunlaşmıcam. O yüzden ''Eee derdin ne?''ciler daha atraksiyonlu konulara dönebilirler, ama sizi de seviyorum renklisiniz. Ayrıca konum uzun olacak, bunun için de özür diliyorum. Konum doğru yerde değilse Mune düzeltir sanırım.

Son zamanlarda kendimi iyi hissetmiyorum. Çok şey üst üste geldi. Önce oğluma otizm şüphesi var dediler. Hatta direkt ''otizm yeaa'' diyen bile oldu. İnsanlar öyle rahat konuşuyor ki.. Yani sizin içinizin çekilip onu geri almak için nasıl çabaladığınızı umursamıyorlar bile. Herkes doktor, herkes öğretmen. Benim dışımda herkes oğlumun annesi.

Neyse, çok şükür otistik olmadığını öğrendik. Bu 4-5 aylık bir süreçti. Sürecin bu kadar uzamasının sebebi de ben bir türlü ikna olmadım. Çünkü kafam bir sürü farklı ses tonunun ''Neden konuşmuyor'', ''Neden bakmadı'', ''Neden topu bana atmıyor'' gibi şeylere cevap aramakla meşguldü. Değil ama otizm değil.

Bu süreç beni çok yordu. Sonra eşim işten çıkarıldı. Kriz varmış, firma küçülmeye gidiyormuş. 3 ay işsiz kaldı. Sevgili kv hiç yardımcı olmadı. Bir efsaneye göre akşam olunca paraları şöminesinde yakarak evini ısıtıyormuş.

Sonra hastalıklar peşimizi bırakmadı. Oğlum 2 hafta üst üste ishal oldu. Yemedi, içmedi.. Sürekli köşede bitkin halsiz bir çocuk. Öldüm bittim o iki hafta. Derken oğlum iyileşti ben hasta oldum. Hala iyileşemedim. Ayrıca sol kulağım artık %10 duyuyor. İlginç bir yıldan geçiyorum.

Bu hastalık, parasızlık falan derken iyice de salmışım kendimi. Bu sabah aynaya baktım, bıyıklarım köşelerden çıkmış öyle siyah ve kalın duruyor ki inanamadım. Moralim bozuldu. Bu sabah eşimi öptüğümü hatırladım. Dikkatli mi bakıyordu.. Önemsiyor muydu.. Beni gerçekten öpmek istiyor muydu..
Ayrıca birazda paranoyaklaştım sanırım. Eşim yeni kıyafet çekmiş üstüne. E doğru çalışırken giyebileceği düzgün bir kıyafeti yoktu. Ama çok yakışmış be.. Niye bu kadar güzel bir ceket seçti. Niye bu kadar güzel bir gömlek bu.. Niye kendine bakıyorsun sen? Ben, manyak ben işte.

Bugün eski zamanlarda çekilmiş bir videomuzu seyrettim. Saniyede 50 iltifat ediyor :/ 5 dk bir bana kurban oluyor.. Hayır o zaman o kadar çirkinim ki. Türbanımı geriden bağlamışım, bonenin %80 i ortada. Sivilcelerime ve kezban kaşlarıma bakarak beni sevdiğini söylüyor.
Tamam, tabi ki aynı ilgi alakayı bekliyor değilim bugün. Ama çok özledim.. Eskisi gibi sarılmıyoruz, öpmüyoruz. Eskisi gibi sevişmiyoruz. 1 ay oldu sanırım.. Bunu yazarken neden gözlerim doluyor bilmiyorum. Monoton olmak böyle bir şey mi? Artık sadece dinlenmek istiyoruz. Birkaç gündür beraber film seyretme planı yapıyorduk, yine oglumun yanında uyuyakalmışım. Sabah beni öptü ve işe gitti. Sonra beni gece uyandırmadıgı için ona kızdım. Çok kızdım. Aptalca şeyler yapıyorum son zamanlarda.. O uyurken beni öptü işe gitti ama ben neden arkamı dönüp gözyaşı döktüğümü bilmiyorum. Sanki hayata yetişemiyorum. Ev işi yapıyorum, yemek yapıyorum, oğlumu kreşe götürüp getiriyorum. Çok mu erkendi diyorum bazen..

Fiziğimi beğenmiyorum. Burada çok insana bu konuda teselli verdiğimi biliyorum. Yalan mı söylüyordum.. Artık kendimi tanıyamıyorum. Doğumdan sonra tek kilo veremedim. 80 kiloyum 160 boyundayım. Karşıdan bakınca şişman demezsin, ama bana dar bir tshirt giydirirsen hamile oldugumu düşünürsün. Aslında kafaya takıyor değildim, barışıktım kendimle. Ama eşim bazı yakınlaşmalarımızda ''Şişmiş mi bu?'' gibi şeyler söyleyince bütün özgüvenimi kaybettim. Yakınlaşmak istemiyorum bile. İstiyorsam bile asla rahat hissedemiyorum. Göbeğimi kapatmak istiyorum.
Bazen o kadar sinirleniyorum ki. Ben güzelim abi. Eşimin kıskançlığımı sınaması falanda boşa aslında. Allah var, fena kız değilim. Eşime 10 çekerim o da farkında bunun. Bunu böyle yüzüne haykırmak istiyorum bazen. (sakın ha kendini övdü gibi çocukça şeyler düşünmeyin hiç o taraklarda değilim)
Bu arada sanırım mutlulugu çikolatada buluyorum. Ne bileyim çok saçma belki ama kendime zaman ayırırken tadı güzel şeyler yemek beni mutlu ediyor. Abartmasam bile yemek istiyorum bazen. Bu psikolojide bir insandan suflesini almak, patlamış mısırını almak vicdansızlık değil miydi şimdi.. Gerçekten istesem veririm bu kiloları onu da biliyorum. Ama ne iner ne çıkar benim kilo 80 işte..

1 hafta önce anneme gittim. Annem karanlıktan korktugumu bilir. Koridorun ışıgının açık kalmasını istedim. Israrla açmadı o ışığı. Sonra da bana ''Kocaman kızsın karanlıktan korkulur muymuş'' dedi. Tam da o sırada doğru anın geldiğini mi hissettim ne oldu bilmiyorum birden içimi döktüm. Halbuki oraya kafa dinlemeye gitmiştim. Hiç hesapta yoktu böyle seyler.
Ben ilkokula giderken okuma yazmayı beceremediğim için annem beni banyoya kitleyip ışığı da kapatırdı. Zifiri karanlık benim ceza şeklimdi. En az 1 saat otururdum orada. Bundan anneme hiç söz etmedim. Yıllar oldu, evlendim gittim. Bu karanlık korkusu hep kaldı bende. Ama annem benim tek arkadaşım. Tek sırdaşım. Burada öyle arkadaşım da yok. Yeni gelin komşularım var. Muhabbetleri hep aynı.. Çok toz pembeler. Bilmiyorum anlatabiliyor muyum.. Eski günleri hatırlayıp annemi üzmek istemedim. Ama bana bu yüzden kızmasına dayanamadım. Krizden sonra odalarımıza çekildik.
Sonra gittim öptüm, özür diledim. Kırılmasını istemedim. Ağlamaya başladı. ''Biliyorum'' dedi. Sarıldık çok uzun bir süre sarıldık. Hiç konuşmadık. O zaman yaptıgımın yanlış olmadıgını anladım. Bunu tam da o an yaşamamız gerekiyordu.

Her şey düzelecek mi dersiniz? Yani iç sıkıntılarım beni boğmaktan vazgeçecek mi. Eşimin göğsü benim için huzur ötesi. Ama bazen göğsünü parçalayıp, içinde benimle aynı özlemler var mı diye bakmak istiyorum. Sizce bu normal mi?

Öncelikle geçmiş olsun. Umarım önce sağlıklı sonra mutlu huzurlu günler sizi bekler. Bu kadar sıkıntınızın yanında eşinize hala bu denli aşık olmanız çok güzel. Kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum ama uzun zamandır etrafımda özellikle çocuğu olan insanlardan hep bezgin laflar duydum. Sizin bu denli bu konulara hassiyetle yaklaşmanız çok güzel.
Bence içiniz rahat olsun. Tek eleştireceğim şey paronayaklık olabilir. Naparsak yapalım olacakla öleceğe çare yok. Anı yaşamak en güzeli. Noldu napıyordu yaptı mı yapmadı mı ancak bizi üzer ve her şey batmaya başlar.
Hayatınızdaki herşeyi sorguladığınız bir döneme girmişsiniz. Arada böyle detokslara ihtiyaç var bence. Güçlenip yola devam edeceğinize inanıyorum:)

Her insanın hayatında böyle dönemleri olur ki bence bu çok normaldir. Kendine bakmayınca özgüven sarsılıyor ve giderek artan iç huzursuzluk başlıyor. İşe kendinize bakarak başlayabilirsiniz. Bilmiyorum ama sıkıntılı dönemlerden sonra bazen de evlilik de aynı evin içinde huzurlu olmak bile mutluluk veriyor. Geçici bir dönem kendinize yüklenmeyin

bana hala kayınvalideden yardım beklemek, vermeyince kötü demek garip geliyor. parasızlık nedir bilirim. 2,5 aydır maaş almıyorum. ara ara ufak ödemeler yapılıyor. ailemle yaşıyorum ve şimdiye kadar gidip anneme bile para ver demedim ki maaş almadığımı biliyolar. ne bileyim bana garip geliyor koskoca insanların aileden bi şey beklemesi. olay o ise sizin aileniz de para vermek yerine 1 kilo domates alabilir ki belki yapmışlardır da.

bolca parası olması size vereceği anlamına gelmez. bakın dünya meleklerden oluşmuyor. benim bolca param olsa zor durumda olan evladıma yağdırırım, asla esirgemem. ama kimisi de yağdırmaz kendisine saklar. sonuçta o insan da öyle. huyunu bilirken beklentiye girip kendinizi üzmeniz saçma.

dış görünüş olarak da bence dikkat etmelisiniz. evet önemli olan iç güzellik diye bi yalan var ama hayır efendim sadece o değil. insan baktığı zaman karşısında temiz, düzenli, bakımlı birini görmek ister. tabi ki bazen dibi bulma, salma ihtiyacımız olabilir ama önce kendimize saygımızdan bu salma işini abartmamamız lazım. ben erkek arkadaşıma bile sakalları uzayınca kes gel diyorum yani. emin olun kilonuzdan siz ne kadar memnun değilseniz eşiniz de o kadar memnun değil.
Tabi haklısınız.. Eminim eşim de karşısında 50 kilo fiziği düzgün bakımlı bir kadın görmek ister. Kim istemez ki.. Ama belki gerekli destegi ve enerjiyi almam gereken öncelikli kişi eşimdi ve ben belki bu yüzden yorgunlugumu iki kat hissesiyorum.
Kendime gelmem gerektiğini biliyorum. Bunu yapamamamın sebebi hem maneviyat, hem maddiyat. Kuaföre gidemiyorsam maddiyattan dolayıydı. Aynaya bakmayı unutuşumsa koşturmacalar..

Ben tekrar söyleyeyim, kv demden para isteme gibi bir durumum asla olmadı. Ne kendi ailemden ne ondan. Ama eşimin "ben halledicem" demesinden anladıgım annesiyle yapacagı konuşmalardı. Ben çoğu zaman eşime "Annenden para isteme. Bırak biz evliyiz artık, ne varsa onu yeriz. Yoksada idare etmeyi öğrenmeliyiz. Kendi yagimizda kavrulalım" diyen insanım. Ama inanın şu son 2 aydır, maddiyat bizi öyle yordu ki. Düşününce hak vereceksiniz. İşin olmaması demek sigortanında yatmaması demek. Ve oglum sürekli hasta oldu. Devletten randevu alsan 1 ay sonra sıra geliyor. Çocugun acilen ilaç kullanması lazım. Şimdi ne yapılabilir böyle bir durumda? Bir anne olarak siz ne düşünürsünüz? Bugün bir tahlil sigortasız 100 lira. Muayene ücreti 70 lira. İlaçlar 70 lira. Ben eşimin para mevzularına hiç karışmam. Ama 5 kuruş paramız kalmadıgında düşünülmemek insanın canını sıkar. Kv normalde cimridir. Düşüncesizdir. Ama torununa çok düşkündür. Bende böyle bir durumda içten içe beklentiye girebilirim. Bu bana anormal gelmiyor..

Biliyormusun tam demin 1 yılı biraz gecmiş bir mesajıma denk geldim ve demişim ki bu cocuk sadece emerek uyuyor...emmeden uyumasını hayal edemiyorum dedim
O gun ki umitsizliğimi oyle bir animsadim ki ...oysa artık oğlumu coğunlukla yatagina koyup odadan cikiyorum kendi kendine uyuyor ve sadece 1 yil gecmiş aradan....
yani zaman herseyin ilacı,değişime entrgre oluyorsun mecburen....fakat kendine bak ihmal etme,düzenli olmasa da elinden geldiğince yap...ve sadece kendin icin
Cunku her sekil ilk sana dönüyor...seni etkiliyor

Kilo konusunda sunu soylemek istedim insanlarin begendigi bir vucudum vardi yasadigim aci ve problemlerden cok kilo verdim yine cok kotu durmuyorum fakat fit halimde iken yalnizdim erkek arkadasim yoktu ki yine yok o kadar sey benden gitti ki keske giden sadece kilolar olsaydi keske sevdigim biri olsaydi ya da ben o zamanlar issiz kalmayip bir ise girseydim basarili olsaydim da kilom olsaydi en azindan kendimi motive edicek tutunacak bir seylerim olurdu siz buna sahipsiniz.

Herkesin böyle dönemleri vardır .merak etme geçecek sadece geçeceğine inan. Ve unutma sabah eşini işe giderken öpen adam seviyordur. Ama oda psikolojik olarak yorgundur.

Oğlum geçen sene çok ciddi bir hastalık geçirdi. 1 ay hastanede kaldık 1 sene tedavi oldu. Eşimle bosaniyorduk hayal edemeyeceğim şeyler yaşadım. Babam öldü. Tam krediye girdik eşim işsiz kaldi. Ben acilen işe girdim. Hemde para kazanmak için işe girdim alel acele. Öyle egitimim falan diyerek iş seçmenden. Duyanların şaşıracağı bir işe. Eşim in haksızlıkları bu yuzden hep dahada gözüme battı. Ama pes etmedim.

Borç bitti sayılır. Oğlum iyileşti. Ben işten ayrıldım. Evim düzene eşim eski haline döndü. Ama ben normal değilim farkındayım. Destek almam gerek. Eşimle ayrılma dönemi uzman destek aldık ve okadar yenilendim ki. Oda öyle. Kriz anında yine kavga ediyor olsakda gönlümü alma çabası oluyor aynı şeyleri yaşamak istemiyor. Uzmanla birebir ne konuştu bilmiyorum ama sanki yaşadığı bazı zor şeylerin isi veya ailesi ile ilgili bizin tartısmamızda acısını çıkarttığını farkettiğini düşünmeye başladım. En azından 10 sene sonra yanlış konuştum özür dilerim dediğini duydu bu kulaklar.

Şimdi desteğe ihtiyacım var. Farkındayım evdeki kediye bile sinirleniyorum. Sabahtan beri hiç birşey yapmak istemiyorum. Kitap aldım bari okuyayım iyi gelir zaten uzun zaman olmuştu birşeyler okumayalı. Iyi geliyor ama farkındayım halının altına supuruyorum.

Ama geçecek şimdilik sessizligi seçtim. Kendime oyalanacak şeyler arıyorum. Beni gaza getiren kişilerden uzak duruyorum. Canım eğlenceli birileriylede takılmak istemiyor. Eşim hafta sonu planı yaptı onu bile istemedim.
Sonra senin gibi herşey kötü herşey kötüye gidiyor diyorum.
Ama bugün dedim. Biraz sessiz kal karsindaki insanı da kışkırtıyorsun. Öyle kitap internet. Eski dostlarla havadan sudan telefonla sohbet.

Bu arada 53 kiloya kadar inen ben bunca stres ile kiloda aldım. Kaç oldum bilemm ama mutsuzlugum birazda bu yuzden. Kilolu olmak başlı başına depresyon sebebi benim için .O yanımdan o yağ pörtlemeyecek arkadaş. Ama diyet yapacak iradem bile yok. Yani diyet dediğim de aç kalarak değil. Cokda sağlıklı bir listem var kolayda ama olmuyor ışte.
Geçecek diyorum. Ama bu sure zarfinda çeneni tut cikom. Kimseye ters birşey söyleme. Hakli da olsan sus. Suski herşey daha kötü olmasın. Önce kendinle ilgili sorunları hallet
Çok teşekkür ederim çikom. İyi ki varsın içimi rahatlattın.. Bu uzun mesaj ve ilgi içinde ayrıca teşekkür ederim. Her şey yoluna girecek inşallah. Bende tekrar deneyeceğim

Tabi haklısınız.. Eminim eşim de karşısında 50 kilo fiziği düzgün bakımlı bir kadın görmek ister. Kim istemez ki.. Ama belki gerekli destegi ve enerjiyi almam gereken öncelikli kişi eşimdi ve ben belki bu yüzden yorgunlugumu iki kat hissesiyorum.
Kendime gelmem gerektiğini biliyorum. Bunu yapamamamın sebebi hem maneviyat, hem maddiyat. Kuaföre gidemiyorsam maddiyattan dolayıydı. Aynaya bakmayı unutuşumsa koşturmacalar..

Ben tekrar söyleyeyim, kv demden para isteme gibi bir durumum asla olmadı. Ne kendi ailemden ne ondan. Ama eşimin "ben halledicem" demesinden anladıgım annesiyle yapacagı konuşmalardı. Ben çoğu zaman eşime "Annenden para isteme. Bırak biz evliyiz artık, ne varsa onu yeriz. Yoksada idare etmeyi öğrenmeliyiz. Kendi yagimizda kavrulalım" diyen insanım. Ama inanın şu son 2 aydır, maddiyat bizi öyle yordu ki. Düşününce hak vereceksiniz. İşin olmaması demek sigortanında yatmaması demek. Ve oglum sürekli hasta oldu. Devletten randevu alsan 1 ay sonra sıra geliyor. Çocugun acilen ilaç kullanması lazım. Şimdi ne yapılabilir böyle bir durumda? Bir anne olarak siz ne düşünürsünüz? Bugün bir tahlil sigortasız 100 lira. Muayene ücreti 70 lira. İlaçlar 70 lira. Ben eşimin para mevzularına hiç karışmam. Ama 5 kuruş paramız kalmadıgında düşünülmemek insanın canını sıkar. Kv normalde cimridir. Düşüncesizdir. Ama torununa çok düşkündür. Bende böyle bir durumda içten içe beklentiye girebilirim. Bu bana anormal gelmiyor..

toruna düşkün ama hala cimri. huyu o işte.

siz çalışıyor musunuz? çalışmayı düşünüyor musunuz? evde oturan insan paslanıyor gerçekten. çalışıyor olsanız ne maddi sıkıntınız olurdu bu kadar ne de kendinizi salardınız.

kıyafeti ütüleyin, saçı düzleştirin, az bi makyaj, gerçekten insan değişiyor o an. ben kötü giyindiğim gün kendimi mutsuz hissediyorum, saçımı düzleştirmeden sokağa çıkmıyorum.

toruna düşkün ama hala cimri. huyu o işte.

siz çalışıyor musunuz? çalışmayı düşünüyor musunuz? evde oturan insan paslanıyor gerçekten. çalışıyor olsanız ne maddi sıkıntınız olurdu bu kadar ne de kendinizi salardınız.

kıyafeti ütüleyin, saçı düzleştirin, az bi makyaj, gerçekten insan değişiyor o an. ben kötü giyindiğim gün kendimi mutsuz hissediyorum, saçımı düzleştirmeden sokağa çıkmıyorum.
Şuan uzaktan okuyorum. Oğluma otistik şüpheyle yaklaştılar ya ilk başta, şimdi sürekli ilgilenmem oyunlar oynamamı söylüyorlar. Şuan anne baba bile demiyor. Açılması için bol bol ilgilen tv kapat diyorlar doktorlar. 2 yaş kritik yaşmış. 1 sene sık dişini diyorlar. Bana da o korku girdi bir kere o yüzden oglumla ilgileniyorum. 2 yıl sonra kısmetse calışmaya başlayabilicem. Ama evet iş hayatım olacak. Sadece şuan yapamıyorum bunu

Hepimizin dönem dönem silkelenip kendine gelmesi gereken anlar oluyor
Bence seninde bu topic dönüm noktan olsun
Bi kuaföre git sacını değiştir kestir boyat bişey yap kişisel bakımına bakmaya basla bak nasıl rahatlayacaksın
Seni seven bi eşin var e tipinde güzelmiş kilo vermek icin bi adım atabilirsin artık herşeyin farkındasın zaten
Evet çok teşekkür ederim. Biraz motive olmaya ihtiyacm vardı.. Yaşadıklarımın normal oldugunu duymam gerekiyordu

Kilo konusunda sunu soylemek istedim insanlarin begendigi bir vucudum vardi yasadigim aci ve problemlerden cok kilo verdim yine cok kotu durmuyorum fakat fit halimde iken yalnizdim erkek arkadasim yoktu ki yine yok o kadar sey benden gitti ki keske giden sadece kilolar olsaydi keske sevdigim biri olsaydi ya da ben o zamanlar issiz kalmayip bir ise girseydim basarili olsaydim da kilom olsaydi en azindan kendimi motive edicek tutunacak bir seylerim olurdu siz buna sahipsiniz.
O zaman ikimiz içinde dönüm noktası olsun mu? Hayata bakışımızı beraber degiştirelim. Güzel olacagına beraber inanalım

Biliyormusun tam demin 1 yılı biraz gecmiş bir mesajıma denk geldim ve demişim ki bu cocuk sadece emerek uyuyor...emmeden uyumasını hayal edemiyorum dedim
O gun ki umitsizliğimi oyle bir animsadim ki ...oysa artık oğlumu coğunlukla yatagina koyup odadan cikiyorum kendi kendine uyuyor ve sadece 1 yil gecmiş aradan....
yani zaman herseyin ilacı,değişime entrgre oluyorsun mecburen....fakat kendine bak ihmal etme,düzenli olmasa da elinden geldiğince yap...ve sadece kendin icin
Cunku her sekil ilk sana dönüyor...seni etkiliyor
Sagol canım destegin için. Mutlu kadın mutlu ev mutlu yuva..

Herkes zor dönemlerden geçiyor. Hepimizin imtihanı farklı. Daha güçlü şekilde ayağa kalkarsiniz umarım. Ama acilen o bıyıklarını almalısın adamım :))
Ben de bu aralar çok bitkin ve perişan hissediyorum. İş, ev, çocuk üçgeninde çok yıprandım. Sana dedim ama benim de acil baştan ayağa epilasyona ihtiyacım var ve hiç takatim yok. Her şeye kafayı takıp sinir oluyorum bu aralar. Ama geçecek inşallah. Ben de işe epilasyondan başlayayım :))

Herkes zor dönemlerden geçiyor. Hepimizin imtihanı farklı. Daha güçlü şekilde ayağa kalkarsiniz umarım. Ama acilen o bıyıklarını almalısın adamım :))
Ben de bu aralar çok bitkin ve perişan hissediyorum. İş, ev, çocuk üçgeninde çok yıprandım. Sana dedim ama benim de acil baştan ayağa epilasyona ihtiyacım var ve hiç takatim yok. Her şeye kafayı takıp sinir oluyorum bu aralar. Ama geçecek inşallah. Ben de işe epilasyondan başlayayım :))
Lanet olası biyiklarımı aldım dostum :)) 2 günüm var, 2 gün sonra kuaföre gidip evrim geçirmem lazım. Bu şekilde başlamak istiyorum. Teşekkür ederim

Evet çok teşekkür ederim. Biraz motive olmaya ihtiyacm vardı.. Yaşadıklarımın normal oldugunu duymam gerekiyordu
Canından can gitmiştir evladının hastalıgında bıyıkmıs kiloymus kim düşünür
Ama artık kendine gelme vaktin gelmiş ki özeleştiriye baslamıssın zaten
Burda en gamsızımız en güzelimiz en eğitimlimiz vs vs bile emin ol en kötü regl gününde veya ilişkisi bittiginde veya ne bileyim kötü bişey yasadıgında belki üc bes gün belki haftalarca o dibi görmüştür
Önemli olan bunun farkına vardıgın andan sonrası

Lanet olası biyiklarımı aldım dostum :)) 2 günüm var, 2 gün sonra kuaföre gidip evrim geçirmem lazım. Bu şekilde başlamak istiyorum. Teşekkür ederim
Vuu huuu:KK9: zaten biz kadınlar bir şeye sıkıldık mi ilk durağımız kuaför oluyor. Ben de ani bir kararla uzun saclarimi kısacık kestirmistim çok iyi gelmişti :) gel gelelim saçım hala kısa kestirmek çare olmayacak :KK43:

Canından can gitmiştir evladının hastalıgında bıyıkmıs kiloymus kim düşünür
Ama artık kendine gelme vaktin gelmiş ki özeleştiriye baslamıssın zaten
Burda en gamsızımız en güzelimiz en eğitimlimiz vs vs bile emin ol en kötü regl gününde veya ilişkisi bittiginde veya ne bileyim kötü bişey yasadıgında belki üc bes gün belki haftalarca o dibi görmüştür
Önemli olan bunun farkına vardıgın andan sonrası
Aynen bayagı bir farkına vardım hemde. Saçlarıma bir şeyler yapmak istiyorum. Ama içimde dışarı çıkmak için çırpınan hangi kızı mutlu etsem bilemiyorum. Mavi mi yapsam kızıl mı yapsam kumrala mı gitsem.. İçimde yaşamak istediklerini yaşayamamış çılgın bir kız var. Bastırılmış zevklerim var mesela. Bırakayım hepsi çıksın mı.. Yakışır mı bilmiyorum bile. Erken anne oldum ben. Bu atraksiyonlara monotonluklara koşturmacalara bir dünya sorumluluga erken başladım. İstanbuldayım ama daha İstanbulu bile tam gezemedim. Ne bekarken, ne evliyken. Bekarken babam izin vermezdi, kaçıp giderdim. Ama kaçıp gidebildiğim bile sınırlı yerlerdi. Bir taksime hiç gitmedim mesela. Oglumdan sonra eşimle gezmelerde kalmadı. Hep koşturduk biz ya.. Vallahi neden böyle maraton oldu her şeyimiz.. İlginç geliyor. Anne olmak böyle bir şeydi demek.. Arada ipin ucu kaçıyor. Eşimi alıp gidebildiğim en uzak noktaya gitmek istiyorum.

X