İçinden çıkamadığım ve beni tüketen olaylar...

Benzer şeyler yaşıyoruz. Hamileliğimle birlikte değişen bi eş.. Hergün ama hergün içiyor. Tedavi olmayı hep erteliyor. Siz şanslısınız aileniz arkanızdaymış. Annem yok babam bi başına bi adam kendine anca yetiyor. Oğluma bakacak biri yok, maddi olarak bi imkanım yok. Oğlunu çok seven bi baba, maddi olarak bişeyde esirgemez. Ama ben tükendim. Son 3 yıldır böyle. Oğlum biraz büyüsün bi hal çaresi bulucam, sizede aynı şekilde tavsiye ederim. Aileniz madem destek basın gidin, böyleleri laftan anlamıyor çünkü.
Anlamazlar çünkü anlamak işlerine gelmez hiçbir zaman yaptıklarının normal olduklarını düşündükleri için.

Anlamazlar çünkü anlamak işlerine gelmez hiçbir zaman yaptıklarının normal olduklarını düşündükleri için.
Bugün akşam tuvalete elinde birayla girmiş adam. Ne var bunda otururken içtim diyor. Sen abartıyorsun diyor. Beni anlayışsız olmakla kendisine ilgisiz olmakla suçluyor. Her akşam sarhoş bi kocaya kim nasıl ilgi gösterirse. Çocuğumla iyi kötü geçineceğim bi aile evim olsa bi dk durmazdım..

Bugün akşam tuvalete elinde birayla girmiş adam. Ne var bunda otururken içtim diyor. Sen abartıyorsun diyor. Beni anlayışsız olmakla kendisine ilgisiz olmakla suçluyor. Her akşam sarhoş bi kocaya kim nasıl ilgi gösterirse. Çocuğumla iyi kötü geçineceğim bi aile evim olsa bi dk durmazdım..
Üzüldüğüm tek şey bozuk aile yapısında yetişen çocuklar asla hakkımız yok bunu onlara yapmaya bir yandan babasız büyümesi diye düşündüm bende bu zamana kadar ama bu akşam emin oldum ki bu şekilde çok daha zararlı

Üzüldüğüm tek şey bozuk aile yapısında yetişen çocuklar asla hakkımız yok bunu onlara yapmaya bir yandan babasız büyümesi diye düşündüm bende bu zamana kadar ama bu akşam emin oldum ki bu şekilde çok daha zararlı
Bende eşimde annesi babası ayrılmış çocuklarız. Ben zannettim ki aile olmanın kıymetini bilir ama çok yanılmışım. Dediğin gibi çocuklara daha çok zarar bu durum. Maddi olarak mecburen idare ediyorum ben şu an. Ve eninde sonunda bi formül bulup oğlumuda kendimide kurtarıcam bu saçmalıktan.

Bende eşimde annesi babası ayrılmış çocuklarız. Ben zannettim ki aile olmanın kıymetini bilir ama çok yanılmışım. Dediğin gibi çocuklara daha çok zarar bu durum. Maddi olarak mecburen idare ediyorum ben şu an. Ve eninde sonunda bi formül bulup oğlumuda kendimide kurtarıcam bu saçmalıktan.
Maalesef her şey düşündüğümüz gibi olamıyor bu hayatta 🙁 İnşallah hepimizin yüzünü gerçekten güldürüp hayatı yaşamaya değer kılan insanlarla karşılaşırız ömrümüzün geri kalanında

Hayır desem ki eşin çok zengin o yüzden maddi kaygıların var boşanmaktan korkuyorsun. Ama adam asgari ücretli maviden kaban giymesi bile sizin için lükse neden maddi açıdan korkuyorsun ki?

Bu adamı neden çekiyorsun ailen arkanda dön evine kızına ailen bakar sen de güzelce çalışır yeni bir hayat kurarsın. Eşin de bekar hayatına devam etsin. Çünkü kızın ve sen onun için fazlalık gibisin.

Yeni üye yazıyor profilinizde. Ben 1 aydır üyeyim. İnanın konuya kocam çok seviyor diye girenin 2 sene önce kocasının dövdüğü bile oluyor. Gerçegi anlatan yok. Ama işin eglenceli tarafı konu sahipleri cevap verdikçe olay çözülüyor.
Ben birkaç gündür yorumlarınıza rastlıyorum 😅 aslında çok yenisiniz ama o kadar iyi anlamışsınız ki burayı. Yorumlarınız da tam isabet genelde :super:

Hayır desem ki eşin çok zengin o yüzden maddi kaygıların var boşanmaktan korkuyorsun. Ama adam asgari ücretli maviden kaban giymesi bile sizin için lükse neden maddi açıdan korkuyorsun ki?

Bu adamı neden çekiyorsun ailen arkanda dön evine kızına ailen bakar sen de güzelce çalışır yeni bir hayat kurarsın. Eşin de bekar hayatına devam etsin. Çünkü kızın ve sen onun için fazlalık gibisin.
Yok eşim şuan asgari ücretle çalışan biri değil zaten hiç çalışmasa da eskiden kalan arsalar tarlaları var kendisi için lüks değil asla maddi korkum hiç yok çünkü okuyup mezun olduğum bir bölümüm var daha önce çalışmış insanım ve kenarda kendime yetecek param var çok şükür. Korktuğum tek şey aile yanına sığamama düşüncesiydi

Ben birkaç gündür yorumlarınıza rastlıyorum 😅 aslında çok yenisiniz ama o kadar iyi anlamışsınız ki burayı. Yorumlarınız da tam isabet genelde :super:
Teşekkürler❤️❤️❤️Yahu kronik hastalığım var.Nuksetti. Yataktayim. Sabah akşam takıldım buraya. Çocuğa da mecbur eşim bakıyor kalkamadigim icin. İki kitap okusam, film izlesem iyi de içimdeki Güzin abla çıktı ortaya. Durduramiyorum. Beni üyelikten atsalar da kurtulsam😂😂😂

Teşekkürler❤️❤️❤️Yahu kronik hastalığım var.Nuksetti. Yataktayim. Sabah akşam takıldım buraya. Çocuğa da mecbur eşim bakıyor kalkamadigim icin. İki kitap okusam, film izlesem iyi de içimdeki Güzin abla çıktı ortaya. Durduramiyorum. Beni üyelikten atsalar da kurtulsam😂😂😂
Hahahahaha öncelikle çok geçmiş olsun gerçekten 💐

Ama burası gerçekten böyle bir giren bir daha çıkamıyor🤣🤣 :KK55:

Yok eşim şuan asgari ücretle çalışan biri değil zaten hiç çalışmasa da eskiden kalan arsalar tarlaları var kendisi için lüks değil asla maddi korkum hiç yok çünkü okuyup mezun olduğum bir bölümüm var daha önce çalışmış insanım ve kenarda kendime yetecek param var çok şükür. Korktuğum tek şey aile yanına sığamama düşüncesiydi
Maddi kaygılarım var dediğiniz için yazdım. bu kişiyle bir ömür tüketip yapayalnız olmaktansa kızımla huzurlu bir hayatı ben tercih ederdim.

Maddi kaygılarım var dediğiniz için yazdım. bu kişiyle bir ömür tüketip yapayalnız olmaktansa kızımla huzurlu bir hayatı ben tercih ederdim.
Şunu demek istedim kendimi idare edecek param var kenarda insan başına ne gelir bilinmez diye koymuştum hep çalışırken. Ama eşim bize para harcamak istemez vermez de şuan bunu anlatmak istemiştim

Ailem sağolsunlar her zaman arkamdalar her konuda zaten benim ailem çocuğumu babasının düşündüğünden çok daha fazla düşünüyor
Alkole de mi bir günde başladı, yapmayın bunu. Bu adam hep böyleydi siz evlendikten sonra düzelir diye düşündünüz. Mecbur kalır evle ilgilenir diye işten çıktınız olmadı, mecbur kalır ailesine döner diye o çocuğu da bilerek yaptınız ama yine de düzelmedi.

Bir çok kadının yaptığı gibi adamın huyunu suyunu bilerek evlenip ben bunu düzeltirim adam ederim dediniz. Herkes karşı çıkmış aileniz istememiş. Onların gördüğünü siz görmemiş olamazsınız. Şimdi de çocuğu bahane ediyorsunuz. Ne yapmalıyım diyorsunuz da söyleneni yapacak mısınız? Kendinizi yakmışsınız yetmemiş çocuğun günahına giriyorsunuz. Zaten ortada babası yok, doğru düzgün ilgilenmiyor. Adam kendisi daha annesinin çocuğu.

Ya inat eder ben bu adamı öyle de böyle de düzeltirim diye diye ömrünüzü heba edersiniz ya da boşanır yeni sayfa açarsınız.

Alkole de mi bir günde başladı, yapmayın bunu. Bu adam hep böyleydi siz evlendikten sonra düzelir diye düşündünüz. Mecbur kalır evle ilgilenir diye işten çıktınız olmadı, mecbur kalır ailesine döner diye o çocuğu da bilerek yaptınız ama yine de düzelmedi.

Bir çok kadının yaptığı gibi adamın huyunu suyunu bilerek evlenip ben bunu düzeltirim adam ederim dediniz. Herkes karşı çıkmış aileniz istememiş. Onların gördüğünü siz görmemiş olamazsınız. Şimdi de çocuğu bahane ediyorsunuz. Ne yapmalıyım diyorsunuz da söyleneni yapacak mısınız? Kendinizi yakmışsınız yetmemiş çocuğun günahına giriyorsunuz. Zaten ortada babası yok, doğru düzgün ilgilenmiyor. Adam kendisi daha annesinin çocuğu.

Ya inat eder ben bu adamı öyle de böyle de düzeltirim diye diye ömrünüzü heba edersiniz ya da boşanır yeni sayfa açarsınız.
Nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz hayret ettim doğrusu yaşarken benim yanımdaydınız sanırım sizde? İşten kavga ederek çıktım çalıştığım kişilerle anlaşamıyordum çünkü iş ararken diye yazmıştım dikkatli okusaydınız. Çok karşıyım evliliklerin düzelmesi için çocuk yapılması kafasına ve hiçbir zaman bunu düşünmedim. Ayrıca ben kimseyi düzeltmek adam etmekle uğraşamam zaten hali hazırda büyütmem düzgün yetiştirmem gereken bir kız çocuğum var. Çocuğumdan başka da kimseye kılavuz olamam. Bence bunlar sizin çevrenizde gördüğünüz ya da sizin içten içe düşündüğünüz düşünce yapınız kimsenin içini düşüncesini bilmeden yaptınız ettiniz diye sallayamazsınız burda.

konunun bir yerinde inanın "o kadar korunurken hamile kaldım" kısmını göreceğime çok emindim. hiç şaşmıyor nedense.
adamın zaten çocuk umrunda değil ki, adamın hayatı yemek içmek. boşanırsanız babasız kalması, aynı evde babasız kalıp mutsuz olmasından daha iyidir. aileniz de arkanızda.. bırakın eşiniz annesiyle yaşamaya devam etsin, herkes yoluna baksın.. yıllarınızı harcamaya değmez

Sevgiliyken farklı evlenince farklı olabilir buna inanıyorum. Ama siz evlendikten sonra görmüşsünüz bile bile devam etmişsiniz, ilk hatanız bu. Sonra korunurken hamile kalınca aldırmamışsınız, bu iki. Sonuçta ortada düzgün bi evlilik yokmuş neden çocuk? Böyle olacağı zaten belliymiş. Aslında anlatmak istediğim şu yaşınız genç eğer çocuksuz boşandaydınız dışardan bakınca genç kız gibisiniz. Bende 24 yaşında boşandım çocuksuz olduğum için bekardan farkım yoktu. Berbat bi evliliğim vardı düzelir diye umdum ama bu sürede çocuk hiç düşünmedim kazara olsaydı da net aldırırdım. Bu kötü bir şey değil eğer ki berbat bi evlilik varsa.
Olan olmuş bundan sonra hatalardan ders alıp kendi değerinin farkına varıp o kocadan ve annesinden kurtulmaya bak. Çocuk zaten babasız büyüyor. Bari bu adama verdiğin enerjiyi çocuğunla kendine ver daha mutlu olursun. Alkolik olduğu için bunu rahatça ispatlayıp tazminat ve nafaka alırsın. Kimseye acıma.

Bu adam evlenmeden önce de içiyordu, evlenmeden önce de annesiyle bağımlı iletişimleri vardı, evlenmeden önce de annesi parasını yiyordu. O zaman önemsemediniz demekki yoksa değişmemiştir. Kişilik 6 yaşına kadar oturuyor, ergenliğe bile kalmıyor. Kimse değişmez, başta geçer evlenince değişir sandınız ama değişmez. Sizi çok güzel kullanmışlar. Annesine dolap yaptırmışlar, faturaları ödetmişler. Annenin keyfine göre yaşamınızı düzenlemişler. Siz anne, o gelin olmuş. Böyle kendinizi kullandırmaya devam edin. Yazık ben bebeğe üzüldüm. Sizin bu üçlü ilişkide adınız yok sizi gören seven yok. İnşallah gözünüzü açıp boşarsınız bu görgüsüzleri

Genç yaşta evlenmeyi sorun olarak görmedim hiçbir zaman aynı kişiyle 30 yaşında da evlenmiş olsam yine aynı şeyi yaşardım diye düşünüyorum. Bence yaşla değil karşınıza çıkan insanla alakalı durum bu. Çocuk durumu da tamamen istemeyerek olan bir durum çünkü hem hap kullanıp hem spiral taktırmıştım ama ona rağmen oldu.

Yok artik daha neler. Tepki cekmemek icin bu kadar da abartmayin. Hic dogum yapmamis kadina spiral takan doktoru nereden buldunuz? Cok nadirdir. Hapla korunup duzensiz icmis, antibiyotik vs.kullanmis ve o surede ek koruma yapmaniz gerektigini bilememis olabilirsiniz. Ama bu anlattiginiz senaryo olmaz

Sevgiliyken farklı evlenince farklı olabilir buna inanıyorum. Ama siz evlendikten sonra görmüşsünüz bile bile devam etmişsiniz, ilk hatanız bu. Sonra korunurken hamile kalınca aldırmamışsınız, bu iki. Sonuçta ortada düzgün bi evlilik yokmuş neden çocuk? Böyle olacağı zaten belliymiş. Aslında anlatmak istediğim şu yaşınız genç eğer çocuksuz boşandaydınız dışardan bakınca genç kız gibisiniz. Bende 24 yaşında boşandım çocuksuz olduğum için bekardan farkım yoktu. Berbat bi evliliğim vardı düzelir diye umdum ama bu sürede çocuk hiç düşünmedim kazara olsaydı da net aldırırdım. Bu kötü bir şey değil eğer ki berbat bi evlilik varsa.
Olan olmuş bundan sonra hatalardan ders alıp kendi değerinin farkına varıp o kocadan ve annesinden kurtulmaya bak. Çocuk zaten babasız büyüyor. Bari bu adama verdiğin enerjiyi çocuğunla kendine ver daha mutlu olursun. Alkolik olduğu için bunu rahatça ispatlayıp tazminat ve nafaka alırsın. Kimseye acıma.
Neden çocuk diye sorgulama yapmanız biraz mantıksız çünkü isteyerek olan bir durum değil. Evet herşey hata olabilir böyle bir şekilde kimine göre doğurmakta hata olabilir sizin düşündüğünüz gibi ama ben çocuğumu hata olarak görmüyorum çocuk aldırmak öyle kolay değil kusura bakmayın o canın varlığını orda bildikten sonra böyle lafta anlattığınız kadar kolay olmuyor yaşamadığınız için bilmemeniz gayet normal.

Yok artik daha neler. Tepki cekmemek icin bu kadar da abartmayin. Hic dogum yapmamis kadina spiral takan doktoru nereden buldunuz? Cok nadirdir. Hapla korunup duzensiz icmis, antibiyotik vs.kullanmis ve o surede ek koruma yapmaniz gerektigini bilememis olabilirsiniz. Ama bu anlattiginiz senaryo olmaz
Adımı sanımı mi biliyorsunuz kim olduğumu mu tanıyorsunuz yooo neden tepki çekmekten korkayım? Gidin araştırın isterseniz biraz doğum yapmayan insanlara takılıyor mu takılmıyor mu diye bilip bilmeden yorum yapmayın. Gidin nefretinizi de başka yere kusun ben yaşadıklarımı anlattım sadece burda yaşanmamış birşeyi anlatıp yaşamadığım dert üstüne konuşucak kadar deli bir insan değilim

X