İçinden çıkamıyorum...

karmenn

Guru
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2010
206
47
Mrhb arkadaşlar ...fikirlerinize yardımlarınıza ihtiyacım var....Ben 7 yıl oldu eşimden ayrıldım...bulunduğum il de rahatım lakin eski eşim beni bi şekilde rahatsız ediyor ..başlangıçta takmadım boşanmayı kabul edemedi falan diye ama şimdi çocuklar üzerinden arkadaşlarım üzerinden iş yerim üzerinden sürekli bi baskı rahatsızlık veriyor.Sanki hala eşiymişim gibi arkadaşlarıma karışıyor ..nedesem anlamıyor mafya gibi ne olduğu belirsiz....Artık tayin isteyip şayet çıkarsa gitmeyi düşünüyorum....lanet olsun bu adamla evlenmenin bedelini öde öde bitiremiyorum....Sizden ricam balıkesirde aydında muğlada yaşamak nasıldır....çünkü bu üç ili tercih edicem ... kızımla yanlız yaşayacağız ...buralardan olan arkadaşlar yada fikri olan arkadaşlar lütfen cevap bekliyorum...kısaca durumum bu ....

Hayır hiç bişekilde iletişim kurmuyorum ben...Mesela normal bi arkadaşım var iş yerimden erkek onunla görümemi çıkmamı istemiyor...karşımdaki insana zarar vermekle beni tehdit ediyor...bana karışamazsın diyorum çocuklarının annesi olduğum için karışırmış..buna benze birsürü şeyler.....iş yerlerimiz de aynı üstelik ama farklı katlardayız birbirimizi görmüyoruz...

Mrhb arkadaşlar ...fikirlerinize yardımlarınıza ihtiyacım var....Ben 7 yıl oldu eşimden ayrıldım...bulunduğum il de rahatım lakin eski eşim beni bi şekilde rahatsız ediyor ..başlangıçta takmadım boşanmayı kabul edemedi falan diye ama şimdi çocuklar üzerinden arkadaşlarım üzerinden iş yerim üzerinden sürekli bi baskı rahatsızlık veriyor.Sanki hala eşiymişim gibi arkadaşlarıma karışıyor ..nedesem anlamıyor mafya gibi ne olduğu belirsiz....Artık tayin isteyip şayet çıkarsa gitmeyi düşünüyorum....lanet olsun bu adamla evlenmenin bedelini öde öde bitiremiyorum....Sizden ricam balıkesirde aydında muğlada yaşamak nasıldır....çünkü bu üç ili tercih edicem ... kızımla yanlız yaşayacağız ...buralardan olan arkadaşlar yada fikri olan arkadaşlar lütfen cevap bekliyorum...kısaca durumum bu ....
muglada cok rahat yaşarsın. aydın da da yaşarsın. balıkesir de de cok güzel yaşarsın.
amaaaaa ben olsam ( ki muglada yaşıyorum ) ya mugla yada balıkesir derim. bana aydın cok cekici gelmiyor :)

Muğla yaşamak için iyi,merkezi ufak.Sahil ilçeleri daha gelişmiş ve malum turistik,suç oranı da çok az.
Hayırlısı olsun hakkınızda.

muglada cok rahat yaşarsın. aydın da da yaşarsın. balıkesir de de cok güzel yaşarsın.
amaaaaa ben olsam ( ki muglada yaşıyorum ) ya mugla yada balıkesir derim. bana aydın cok cekici gelmiyor :)
Çok tşk ediyorum...Muğlada 14 yaşında kızım var ...acaba büyütmem eğitimi nasıl olur ..bu düşüncelerle boğuşuyorum şu an yaşadığım şehirde 20 yılı geçti herşeyi heryeri biliyorum kendime göre çevrem var....yeni bir şehire gitme fikri çok mantıklı geliyor fakat duygusal olarak çok mutsuzum

Aydın çok basit bi yerdir.kolay alisirsin insanları sicaktir yabancılık cekmezsin.ekonomi olarakta pazarı hem ucuz hemde organik.ev kiralari uygun.hakkında hayırlısı hangisi olacaksa o ile çıkar ins

Çok tşk ediyorum...Muğlada 14 yaşında kızım var ...acaba büyütmem eğitimi nasıl olur ..bu düşüncelerle boğuşuyorum şu an yaşadığım şehirde 20 yılı geçti herşeyi heryeri biliyorum kendime göre çevrem var....yeni bir şehire gitme fikri çok mantıklı geliyor fakat duygusal olarak çok mutsuzum
muglada 14 -15 yaşlarında bir sürü cocuk var. nerdeyse hepsi okur. ayrıca muglada insanlar gelir düzeyi yüksek insanlardır. eski hallerinden vazgecmezler ama hepsi ellerinde ki parayı cocuklarının eğitimine gözlerini kırpmadan harcarlar.
eh tabi arada garip değişik tipler cıkıyor cıkmıyor degil. ama hangi ile ilçeye gitsen değişik ilginç tipler cıkar.
mugla modern bir şehirdir. üniversitesi de var. özel okuluda. ayrıca nufusu az olan beldelere gidersen daha iyi edersin. çünkü okul ögrenci sayısı az oldugu için cocuklar ile ögretmenler daha güzel ilgileniyor.
yeme işme aynı zatten. birde mugla az pahalıdır. aydın daha ucuz. balıkesir ise hem ucuz hemde eğitimlidir. ayrıca bursa istanbul gizmir ibi şehirlere cok kısa sürede ulaşabilecegin bir yer.

Aydın iyidir.
Balıkesir asla önermem

Şikayette bulundunuz mu?
Çok alkol alıyor emniyetle arasıda çok iyi aynı iş yeri olunca da şikayette bulunmadım ispat delil isteyecekler....en son onuda yapıcam ....balıkesiri neden önermediniz biraz açarmısınız....

Muğla merkezde yaşıyorum kiralar pahalı ve merkezde ev sıkıntısı var ama rahat ve modern bi şehir ben olsam aydını tercih ederdim ya da denizli

birde istanbuldan buraya 6 yıl önce taşındım. ve şu orada egitim nasıl olur diyenlere az kızıyorum egitim asıl büyükşehirlerde olmuyor. cocuklar ziyan oluyorlar stres trafik yetiş koş... derken gercekten bithap düşüyor cocuklar. burada öyle degil.ayrıca burada gercekten her ailenin evladı öyle böyle 2 yıl veya 4 yıllık muhakkak üni. okur.
eger eksigi olan cocugu ögretmen ailesine söyler üzerine düşerler. yeterki okusun. beldemizin egitim seviyesi yükselsin isterler. tabi burada her yerde oldugu gibi okumak istemeyen okumayan okulu bırakanlar var.
ama suc oranı cok düşüktür. olur ama az olur.

arkadaşımın kızı Balıkesir merkez'de öğretmenlik yapıyor...İstanbul 'dan sonra nasıl alışırım diye ağlayarak gitti...9 sene oldu...oralı memur biriyle evlendi...evini aldı...İstanbul'a sadece ailesini ziyaret ve gezmek için geliyor...

Çok alkol alıyor emniyetle arasıda çok iyi aynı iş yeri olunca da şikayette bulunmadım ispat delil isteyecekler....en son onuda yapıcam ....balıkesiri neden önermediniz biraz açarmısınız....
Kişisel nefret diyelim.
Aydın ve Balıkesir karşılaştırılamaz bile.

Emniyetle arası iyi derken?
Polisin mi insiyatifine kalmış siZi kollayıp, rapor yaZmak?

Aydın çok basit bi yerdir.kolay alisirsin insanları sicaktir yabancılık cekmezsin.ekonomi olarakta pazarı hem ucuz hemde organik.ev kiralari uygun.hakkında hayırlısı hangisi olacaksa o ile çıkar ins
İnşallah çok tşk ediyorum....kızım la ana kız yaşayacağız gideceğim yerde ... o yüzden korkularım endişelerim var...

bu üç il arasında aydında kardeşim yaşadı,ordan biliyorum;tavsiye etmem;zira çok karışmış bi yer;kardeşimin olduğu mahalle mesela cadde üstü deyip kirladılar;gece vakti bangır bangır apaçiler;bi şey desen bıçak sallayanlar;ayrıca evine iki kez hırsız girdi...velhasıl bence aydına gitmeyin yağmurdan kaçrken doluya tutulursunuz

X