İdrarda protein kaçağı

Bi doğum olsun belki geçer kendiliğinden acil bir şey olursa zaten gözetim altındasınız alırlar. Benim tansiyonum yüksek değildi ancak proteinüri vardı nerdeyse 40 ıma gelince anca indi ayaklarım ama vücuttaki daha hızlı gidiyor.
O ne demek böbrekle alakalı bir sorunmuydu bende inermiyim sizce böbrek yetmezliği yazıyor intte korkuyorum sabahları uyandığımda yüzüm balon gibi sizde öyle oldumu gözlerimde balon gibi

Benim şişliklerim doğumdan bir kaç gün sonra bir gece aşırı terlemeye azaldı. Ama öyle böyle değildi o terleme. Yatak yorgan herşey sırılsıklam olmuştu. Duş alıp kurulanmadan yatağa girmiş gibi. Sonra uzun süre terlemeye devam ettim. İnşallah seninki de böyle kolayca normale döner. Doğumdan sonra yüksek tansiyona bağlı şiddetli başağrısı yaşadım. Onu da kardiyolog yardımıyla halletmiştik kısa zamanda. Kontrol altına alındı
Yüzüm balon gibi sabahları tanınmas halde sizdede öyle oluyormuydu

Protein kaçağı sorununuz varmıydı bende idrar çok az çıkıyor biyopsi yapacağız doğumdan sonra dediler keşke yapmasalar kendiliğinden sönse vücudum
Tansiyon yüksekliği ve protein kaçağı vardı ama farkedildiği anda yatırdılar ve o gece sezaryenle doğum yaptım. Acaip şişmişti heryerim. 36+6 da

O ne demek böbrekle alakalı bir sorunmuydu bende inermiyim sizce böbrek yetmezliği yazıyor intte korkuyorum sabahları uyandığımda yüzüm balon gibi sizde öyle oldumu gözlerimde balon gibi
İdrarda protein demek, sizin ödeminiz benden daha fazla. Hani doğumdan sonra hemen komple inecek diye beklentiye girmeyin anlamında yazdım, ayaklarım çok geç indi benim. Ama hızlı oluyor, her gün baya baya eksiliyor o ödemin kilosu.

Yüzümün şiştiğini ben fark etmemiştim, doğumdan sonra fotolara bakınca anladım şişlik varmış, yüz daha çabuk iniyor.

İdrarda protein demek, sizin ödeminiz benden daha fazla. Hani doğumdan sonra hemen komple inecek diye beklentiye girmeyin anlamında yazdım, ayaklarım çok geç indi benim. Ama hızlı oluyor, her gün baya baya eksiliyor o ödemin kilosu.
Böbreklerimde bi sorun varmıdır sizce doğurunca düzelirmiyim çok korkuyorum

Neslihan hanım aynı durumu ben de yaşadım. Bir haftada aşırı kilo aldım ve yüzüm ellerim ayaklarım aşırı şişiyordu. Gebelik zehirlenmesi nedeniyle oluyormuş bunlar. Görünce kayıtsız kalmadı yazdıklarınıza. Benim tansiyonum da aşırı yükseliyordu. 1 hafta hastanede yattım tansiyon ilacı kullandım onunla anca düzeldi. Ancak böyle durumlarda en fazla 37. Haftaya kadar bekletiyorlar. Zaten kan tahlili yapıyorlar vücudunuzun işleyişinde bir sıkıntı varsa size ve bebeğinize zarar verebilecek durumdaysa doğuma alıyorlar. 34.haftama girer girmez doğum yaptım. Bebeğim şu an küvezde ama vücudumun şişliği 10 günde indi ve değerlerim normale döndü umarım hakkınızda hayırlısı olur sakın stres yapmayın ben de hergün ağlıyordum o çok etkiledi doğumu

Neslihan hanım aynı durumu ben de yaşadım. Bir haftada aşırı kilo aldım ve yüzüm ellerim ayaklarım aşırı şişiyordu. Gebelik zehirlenmesi nedeniyle oluyormuş bunlar. Görünce kayıtsız kalmadı yazdıklarınıza. Benim tansiyonum da aşırı yükseliyordu. 1 hafta hastanede yattım tansiyon ilacı kullandım onunla anca düzeldi. Ancak böyle durumlarda en fazla 37. Haftaya kadar bekletiyorlar. Zaten kan tahlili yapıyorlar vücudunuzun işleyişinde bir sıkıntı varsa size ve bebeğinize zarar verebilecek durumdaysa doğuma alıyorlar. 34.haftama girer girmez doğum yaptım. Bebeğim şu an küvezde ama vücudumun şişliği 10 günde indi ve değerlerim normale döndü umarım hakkınızda hayırlısı olur sakın stres yapmayın ben de hergün ağlıyordum o çok etkiledi doğumu
Sizinde yüzünüz eliniz ayağınız varisli gibi şiştimi
Birde idrarda proteininiz mi vardı şuan tansiyonum normal ilerliyor ama vücudum şişip gidiyor idrarım çok az çıkıyor böbrekte sorun olabilir dediler çoğu kişi doğurunca düzelir dediler sizce böbrek hastalığım mı var düzelirmi çok soru soruyorum kusura bakmayın daha ne kadar hastanede kalıcam bilmiyorum çok kötüyüm sabahları yüzüm balon gibi gözlerim bile açılmıyor 37 haftaya kadar bekletiriz demişlerdi ilk geldiğimizde bugün yine idrar verdim sizce ona göremi belli olcak çok korkuyorum vücudum doğumdsn sonra inermi 36 numara ayakkabıdan 41 numara terliğe geçtim

Sizinde yüzünüz eliniz ayağınız varisli gibi şiştimi
Birde idrarda proteininiz mi vardı şuan tansiyonum normal ilerliyor ama vücudum şişip gidiyor idrarım çok az çıkıyor böbrekte sorun olabilir dediler çoğu kişi doğurunca düzelir dediler sizce böbrek hastalığım mı var düzelirmi çok soru soruyorum kusura bakmayın daha ne kadar hastanede kalıcam bilmiyorum çok kötüyüm sabahları yüzüm balon gibi gözlerim bile açılmıyor 37 haftaya kadar bekletiriz demişlerdi ilk geldiğimizde bugün yine idrar verdim sizce ona göremi belli olcak çok korkuyorum vücudum doğumdsn sonra inermi 36 numara ayakkabıdan 41 numara terliğe geçe

Ellerimi sabah kalktığımda falan yumruk yapamıyordum o kadar şişmişti aynı şekilde ayaklarım da öyleydi tek bir ayakkabım vardı 2 ay onu giydim başka ayakkabı olmuyordu. İdrarımda normalin 5 katı protein kaçağı çıkmıştı. Hastanede yatmak insanın aşırı derecede psikolojisini bozuyor ben hala korkuyorum yatırırlar beni diye. Böbrek konusunu bilmiyorum malesef hergün bana da test yapılıyordu ama doktorlar normal demişti sizin hayatınız tehlikeye girerse zaten doğuma alırlar. Doğumdan sonra düzeliyor ben 34+1 de alındım hem tansiyonum yükseldi hem de bebeğe giden kan akışında kesilmeler oldu eğer böbrek veya karaciğerlerinizde bir problem olursa doğuma alırlar sizi

Yani ben gebrlikten bağımsız da 14 yaşlarındayken yaşadım bu durumu takip, tetkik bir sürü şeyler yapıldı bir sorun olmadı devamında. Sizin de bilemeyiz şimdi sadece ihmak etmeyin doğumdan sonra gidersiniz bi dahiliye, nefro gerekirse

Ellerimi sabah kalktığımda falan yumruk yapamıyordum o kadar şişmişti aynı şekilde ayaklarım da öyleydi tek bir ayakkabım vardı 2 ay onu giydim başka ayakkabı olmuyordu. İdrarımda normalin 5 katı protein kaçağı çıkmıştı. Hastanede yatmak insanın aşırı derecede psikolojisini bozuyor ben hala korkuyorum yatırırlar beni diye. Böbrek konusunu bilmiyorum malesef hergün bana da test yapılıyordu ama doktorlar normal demişti sizin hayatınız tehlikeye girerse zaten doğuma alırlar. Doğumdan sonra düzeliyor ben 34+1 de alındım hem tansiyonum yükseldi hem de bebeğe giden kan akışında kesilmeler oldu eğer böbrek veya karaciğerlerinizde bir problem olursa doğuma alırlar sizi
Allah razı olsun içimi rahatlattınız çok saolun bende 34+3 teyim. Bakalım ne olacak çocuğunuz kaç kilo doğdu ciğer geliştirici vuruldumu

Allah razı olsun içimi rahatlattınız çok saolun bende 34+3 teyim. Bakalım ne olacak çocuğunuz kaç kilo doğdu ciğer geliştirici vuruldu mu
2 doz 30. Haftamda vurmuşlardı. Doğumdan hemen önce 1 doz daha vurdular. Ama kızım tansiyon yüksekliğinden anne karnında beslenemedi 1440 Gr doğdu 20 gündür küvezde kilo almasını bekliyoruz sonra çıkacak inşallah

2 doz 30. Haftamda vurmuşlardı. Doğumdan hemen önce 1 doz daha vurdular. Ama kızım tansiyon yüksekliğinden anne karnında beslenemedi 1440 Gr doğdu 20 gündür küvezde kilo almasını bekliyoruz sonra çıkacak inşallah
İnşallah yavrunuzu en kısa zamanda sağlıcakla kucağınıza alırsınız. Rabbim şifasını versin banada haber edin lütfen

İnşallah yavrunuzu en kısa zamanda sağlıcakla kucağınıza alırsınız. Rabbim şifasını versin banada haber edin lütfen
İnşallah siz de sağlıkla kucağınıza alırsınız. İnanın sizi çok ama çok iyi anlıyorum. Belirsizlik ve stres insanı çok ama çok yoruyor. Hastanenin önünden geçerken bile hala tedirgin oluyorum beni o kadar etkiledi. Ne kadar stres yapmayın desem de istemeden de olsa yaparsınız o yüzden bol bol dua edin. İnanın bebekler çok ama çok güçlü o küçücük bedenleriyle bu kadar güçlüyken siz de güçlü kalın. Hep iyi düşünün bu çok önemli gerçekten. Doğumdan sonra vücudunuz bir anda gözle görülür değişimler oluyor şaşırırsınız. İyi olacaksınız eminim ki sağlıcakla kalın ❤️

Canım cuma gününden beri çam sakura araştırma hastanesinde yatıyorum tansiyonum 11-12 lerde hiçbi sorun yok. Ama aşırı idrarda protein kaçağım var şekersiz tuzsuz beslendiğim halde hastanede ayaklarım daha fazla şişmeye devam etti . Böbrek sorunu olarak görüyorlar bugün toplantı yapacaklarmıs anneyle bebeğe zararı olurmu bebeği alalımmı kalsınmı diye böbreklerim görevini yapmıyor herhalde
Bebek ve anne için riskli bir durum, umarım sıkıntısız geçmiştir, simdi nasılsıniz ancak yeni gördüm mesajınızı

Dediğiniz o kadar çok doğru ki hamilelikte her şeyi abartın çünkü size hamileliktendir boşver diye geçip gidecekler. Evladım öldü kimse de önemsemedi ben de acemiydim etrafımda beni hiç yönlendiren olmadı. Kronik olarak idrarda protein var bende ama tansiyon yüksekliği kesinlikle acilen önemsenmeli bende baş ağrısı gibi şeyler yapmıyordu ama gözlerim vampir gibi kanlanmıştı. Yüksek tansiyon daha sonra kalbe vurdu şimdiki aklım olsa mesafe falan dinlemem eğitim ve araştırma hastanesine giderdim. Bebeğimi almasalar benim de hayatım riske girebilirmiş. Sizin adınıza çok sevindim sonu iyi bitmiş. Maksadımız korkutmak değil sadece gerçekleri diyoruz. Benim de ayağım böyle şişmişti hamilelikten dediler ama eğitim ve araştırmaya gittik gebelik zehirlenmesi dediler. Hamile değilken ayağım böyle şişmiyordu evet idrarda protein vardı hatta tedavi de olmuştum. Günde 2-3 kilo fazla çıktığımı bilirim insan bir günde 3 kilo alabilir mi? Alamaz. Küçük şehirde yaşıyorum halen kardiyolojiye gittiğimde bir doktor hariç hepsi başından savdı beni kendi doktorunuzla konuşun dedi. Ama benimle ilgilenen doktor 1 yıl hamilelik yasak dedi. Adam da profesör diğerleri adeta risk almak istemiyorum dedi.
Çok geçmiş olsun, rabbim bir daha yaşatmasın, benim hayatımı doktorum kurtardı, acil yatış verip herseyi kontrol altına aldıktan sonra beni fakülte hastahanesine sevketti , süreci iyi yönetemeseydik emin olun beter haldeydim şimdi, benim de ayağım kocaman oldu , gözlerim şişti ve kızardı, nefes alamadım, ve gözüme yuvarlak ışıklar görünüyordu meğerse tansiyondanmış, bir daha hamile kalmaya korkuyorum inan

Bebek ve anne için riskli bir durum, umarım sıkıntısız geçmiştir, simdi nasılsıniz ancak yeni gördüm mesajınızı
Valla canım tekrardan 24 saatlik idrar teslim ettim bugün yarına sonuç çıkar herhalde . Bugün doktor odama geldi bebek doğmadan birşey yapamıyoruz doğduktan sonra böbrekten biyopsi isteyeceğiz dedi . Dahada şişim bebeği alalım kalsın diyen yok ne olacak merak ediyorum. Yarınki idrar sonucumdan bişey derlermi acaba artık bişey desinler canım çok sıkılıyor ben böyle şiştikçe bana zararı yokmu😵‍💫37 kadar tutmaya çalışacağız demişlerdi sabah tansiyonum 14.8 çıktı aksama 13.8 yani bekletiyorlar öyle gözetim altındayım ne olacak bilmiyorum

Çok geçmiş olsun, rabbim bir daha yaşatmasın, benim hayatımı doktorum kurtardı, acil yatış verip herseyi kontrol altına aldıktan sonra beni fakülte hastahanesine sevketti , süreci iyi yönetemeseydik emin olun beter haldeydim şimdi, benim de ayağım kocaman oldu , gözlerim şişti ve kızardı, nefes alamadım, ve gözüme yuvarlak ışıklar görünüyordu meğerse tansiyondanmış, bir daha hamile kalmaya korkuyorum inan
Benim de iki gözüm kanlanmıştı ama kızarıklık değil kan oturmasıydı. Burda adeta hastaları geçiştiriyorlar ve Eğitim ve Araştırmaya sevk ediyorlar. Bende kalp hastalığı çıktı ikinci gebelikte risk var dediler tekrar gebe kalmaya korkuyorum.

X