İğneli Epilasyon İğneli Epilasyon Deneyimim

gul_sahanem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
5
3
34
Kızlar herkese merhaba. Şimdi sizlerle iğneli epilasyon deneyimimi paylaşacağım. Yüzümde hiç hoş olmayan ve çok rahatsız olduğum tüyler vardı. Ağda ile alıyordum fakat ağda cildimde kocaman bir leke bırakınca mecburen başka çözüm yolları aramaya başladım. O sırada yüzü için lazer epilasyon yaptıran bir arkadaşım vardı onunla konuştum. Neredeyse 3 yıldır, her ay bir seans yaptırmasına rağmen tüyleri yok olmamış ve cildinde lekeler oluşmuştu. Söz konusu lekeyse bu seçeneği de eledim haliyle. O sırada başka bir arkadaşım iğneli epilasyonu tavsiye etti. Kendisi yaptırmış, cildi çok güzeldi. Yaptırdığı yerle ben de gittim konuştum. (Cildimle ilgili uygulamalarda referans olmadan hiçbir güzellik merkezine gitmiyorum ben. Nedense çok korkuyorum :)) Bana yaklaşık 15 saatte tüylerimin bitebileceği söylendi. Öyle böyle başlamış oldum. Geçen yıl Haziran, Temmuz, Ağustos gibi art arda 9 saat gittim. Sonra bir süre maddi sıkıntı yaşadım ve yaklaşık 6 ay gidemedim. sonra yeniden her ay iki saat olmak üzere 3 ay art arda gittim. Bu ay son seansımdı ve tüylerimden kurtuldum. Cildim sıkılaştı. Aynaya mutlulukla bakabiliyorum. Konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa yazın. Hepsini cevaplamaya çalışacağım.

Merhaba bir seans ne kadar sürüyor? Ve ara verdiğiniz dönemde tüyler geri geldi mi?

Merhaba bir seans ne kadar sürüyor? Ve ara verdiğiniz dönemde tüyler geri geldi mi?
Seans diye yazmisim ama dakika uzerinden ucretlendirilyor. Ben gitmeden once lokal anestezi yaptiriyordum o yuzden her gittigimde iki saat gidiyordum. Toplamda 15 saat gittim. Alinmis olan tuylerin yuzde 90 i geri cikmiyor. Tek tuk Geri cikanlari da bi sonraki seansta topluyor. Ve tedavi bittiginde bir daha tuy cikmiyor. Ama ara vermeden ust uste yapilinca daha kisa surede sonuc aliniyor. Ben ara verdim ama tuylerin yuzde 10 yeniden cikti. Ciddi bi tuylenme olmuyor.

Merhaba çenemdeki 8-10 tüy için düşünüyorum. Acılı bir işlemmi acaba anestezi yaptırmışsınız ama. Sadece siyah tüyleremi yaptırdınız sarı ayva tüyleri etkiliyormu ?

Teşekkür ederim ben de düşümüyorum ama korkuyorum böyle bir sürece girmeye.Bir de iğneli yapılan bölgenin kabarıp kızardığını söylemişlerdi sizde de oldu mu? 🤗

Ben siyah tuylere yaptirdim ama igneli epilasyon ile sari tuyler bile aliniyor diye duymustum. Aslinda arkadaslarim hic igne falan yaptirmadi benim aci esigim cok dusuk belli yerlerde yaptirdim o yuzden 🙈 ama cene cok acmiyor oraya ignesiz birkac dakika islem yaptik. Zaten once muayene icin randevu aliyosunuz. Sonra bakiyorlar epilasyona engel herhangi bi sorun yoksa kac dk gerekir size soyluyorlar ve o sekilde basliyorsunuz.

Teşekkür ederim ben de düşümüyorum ama korkuyorum böyle bir sürece girmeye.Bir de iğneli yapılan bölgenin kabarıp kızardığını söylemişlerdi sizde de oldu mu? 🤗
Igne yerleri kucuk yaralar oluyor ama cok belli degil ben ustunu pudrayla kapatip normal hayatima devam ediyordum 🙈 madecassol krem cok hizli iyilestiriyor. Ama inanin herseye degermis 🙌

Kol altı ne kadar sürede biter? Yani saate vurursak kaç saatte biter? Kesin kalıcı olur değil mi? Bir de merak ediyorum, iğneli epilasyona başlamasan önce lazerdeki gibi tüyleri kesiyolar mı yoksa olan tüy duruyor kesilmeden mi yapılıyor? Gözeneklere tek tek iğne mi batırılıyor, uyuşturuluyor mu?

Kızlar herkese merhaba. Şimdi sizlerle iğneli epilasyon deneyimimi paylaşacağım. Yüzümde hiç hoş olmayan ve çok rahatsız olduğum tüyler vardı. Ağda ile alıyordum fakat ağda cildimde kocaman bir leke bırakınca mecburen başka çözüm yolları aramaya başladım. O sırada yüzü için lazer epilasyon yaptıran bir arkadaşım vardı onunla konuştum. Neredeyse 3 yıldır, her ay bir seans yaptırmasına rağmen tüyleri yok olmamış ve cildinde lekeler oluşmuştu. Söz konusu lekeyse bu seçeneği de eledim haliyle. O sırada başka bir arkadaşım iğneli epilasyonu tavsiye etti. Kendisi yaptırmış, cildi çok güzeldi. Yaptırdığı yerle ben de gittim konuştum. (Cildimle ilgili uygulamalarda referans olmadan hiçbir güzellik merkezine gitmiyorum ben. Nedense çok korkuyorum :)) Bana yaklaşık 15 saatte tüylerimin bitebileceği söylendi. Öyle böyle başlamış oldum. Geçen yıl Haziran, Temmuz, Ağustos gibi art arda 9 saat gittim. Sonra bir süre maddi sıkıntı yaşadım ve yaklaşık 6 ay gidemedim. sonra yeniden her ay iki saat olmak üzere 3 ay art arda gittim. Bu ay son seansımdı ve tüylerimden kurtuldum. Cildim sıkılaştı. Aynaya mutlulukla bakabiliyorum. Konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa yazın. Hepsini cevaplamaya çalışacağım.

Merhaba tüm yüze mi yaptırdınız acaba ? Bende çene altı iğneli düşünüyorum ama çok acıyordiyorlar korkuyorum açıkçası :KK43: lokal anesteziyi gittiğiniz yer mi uyguladı? Uzun vadede yan etkisi olmaz mi

Merhaba bana yardımcı olabileceginizi düşünüyum. Ben bi kaç gün önce ilk seansıma gittim ve yüzün şuan bu halde. Sizce normalmi?

Eklentiler

• 17B33996-86D8-4E4C-B33F-76496F8C2CCB.jpeg
    17B33996-86D8-4E4C-B33F-76496F8C2CCB.jpeg
    109 KB · Görüntüleme: 1.378
Canım krem falan vermedimi sana? Medacassol fito krem yada bepanthen sürülüyor genelde
Canım verdiler güneş koruyucı ve hücre yenileyici bir krem . Ama merak ettigim bu hali normal mi yüzümün acaba

Merhabalar ben 4 gün önce ilk seansımı yaptırdım kalın tüylerle başlandı bana 2 gün su değdirme sonra 5 gün furacin sür dendi bende sürdüm ama yüzüm çok kaşınmaya başladı bende pamukla sildim sonra internetten bakıp bebek pudrası sürdüm 2 gün kabuklar oldu pamukla hafif silip arada tekrar pudra sürdüm ama çenemde bir tane iğne yerinde kırmızı nokta oluştu çene aldımda da kahverendi izler duruyor sizce normal mi geçer mi?

Merhabalar ben 4 gün önce ilk seansımı yaptırdım kalın tüylerle başlandı bana 2 gün su değdirme sonra 5 gün furacin sür dendi bende sürdüm ama yüzüm çok kaşınmaya başladı bende pamukla sildim sonra internetten bakıp bebek pudrası sürdüm 2 gün kabuklar oldu pamukla hafif silip arada tekrar pudra sürdüm ama çenemde bir tane iğne yerinde kırmızı nokta oluştu çene aldımda da kahverendi izler duruyor sizce normal mi geçer mi?
Siz nereye yaptirdiniz cok acıyor mu

X