İhtiyaç sahibi bulamamak

Bu arada sma çok derin bir konu.
Acik açık bu ölecek ztn bittik ev almak istiyoruz diye pazarda stand izni isteyen aile tanıyorum
Çok çok küçük bebeklerin şansı çok yüksek amaç hastalığı durdurmak ortada mucizevi bir tedavi yok

Sosyal hizmetler yardım kabul etmiyor. En azından benim bulunduğum şehirde.
Ben şöyle bir çözüm buldum, asm ye gidip hekime telefonumu bıraktım, yardıma ihtiyacı olan varsa arayın diye. Gıda ve ilaç yardımı yapabileceğim birkaç hastayı yönlendirdi sağolsun. İlacını dahi para verip alamayan çok insan var malesef

Ahbab'a destek olabilirsiniz yada ankaraabisi var o o kadar muhtaçlara sizin gibi yardımseverler vesilesiyle ulaşti ki anlatamam. Bire bir gidip desteklerinizi ulaştırıp videosunu paylaşıyor.

Ben osman kaplan haysev derneğini takip ediyorum, dernek açılmadan öncede hep yardım yapardı kendinde olmasa da heryere koştururdu,. Ihtiyac sahibinin numarasını da paylaşmıyor, kötü niyetli insanlar olabilir diye ama kendi gidip yardımın videosunu çekiyor.birde kedi pati dost sayfası vardı o kız da veteriner öğrencisi hep yaralı kedi köpek için yardım toplamaya çalışıyordu, bazen ağlıyordu, bakacak yeri yoktu çünkü, bunlar dışında güvendiğim sayfa pek yok.

Ama istediği şeyler kullanılmış bebek kiyafeti gibi şeyler. Bununla nasıl dolandırıcılık yapacaklarki? Ben zaten hiç yardım yapmadım sadece yardım alan insanlar geri dönüş yapıp fiş vs paylaştığı için güvenilir olduğunu düşünüyorum. Tabi emin olamayız.
Onları toplayıp satıyolar dolap gibi uygulamalarda. Denk geldim bir kere ifşaya

Merhaba arkadaşlar, iyi akşamlar.

Instagram'da bir sayfa var. Anneler bebeklere yardım falan diye işte. O sayfaya yardım için mesaj atanların iletişimini veriyor sayfa sahibi. Ben de adrese mama, bez vs. gönderiyorum. Ama detayına girmeyeyim sayfa bende bugün biraz şüphe uyandırdı. Bu şekilde yardıma aracı olmak suç mu onu da bilmiyorum. Bugüne kadar çok fazla yaptım bu işi, yani 20 kişiden fazla göndermişimdir. Ama emin olamamaya başladım işte.

İhtiyaç sahibi insanlar nereden bulunur, nasıl ulaşılır? Sizin güvendiğiniz sayfalar var mı? Hastaneye gidip yatan çocuk hasta katlarına bakmayı düşündüm. Ama bebeğim var ve salgınlar dolayısıyla buna cesaret edemedim. Bir de gidip insanlara bir şeyler sorup saçma bir duruma düşmek istemedim.

Gönderdiğim yardımların hemen hepsi farklı farklı şehirler, adreslereydi. Sanırım dolandırılmamışımdır. Zaten para göndermedim. Mama, bez, biberon, pişik kremi falan.

Düzenli yardım yaptığınız aileler varsa güvendiğiniz, belki onları da paylaşan olur diye konu açmak istedim.
Muhtar, mahallenizdeki devlet okulunun müdürü ve rehberlik servisi

Hastanelerin yoğun bakım bölümü için hastaneye bez verebiliyorsunuz diye biliyorum.
Bazıları bez alamıyor, hastane bezi kullanıyorlar fakat beden uymadığı için bebek-çocuklarda yara yapıyor.
Uygun geldiyse bir araştırın isterseniz

Sosyal hizmetler yardım kabul etmiyor. En azından benim bulunduğum şehirde.
Ben şöyle bir çözüm buldum, asm ye gidip hekime telefonumu bıraktım, yardıma ihtiyacı olan varsa arayın diye. Gıda ve ilaç yardımı yapabileceğim birkaç hastayı yönlendirdi sağolsun. İlacını dahi para verip alamayan çok insan var malesef
O kadar mantıklı ki. İlk fırsatta yapacağım bunu. Çok teşekkür ederim

Hastanelerin yoğun bakım bölümü için hastaneye bez verebiliyorsunuz diye biliyorum.
Bazıları bez alamıyor, hastane bezi kullanıyorlar fakat beden uymadığı için bebek-çocuklarda yara yapıyor.
Uygun geldiyse bir araştırın isterseniz
Hem de çok çok uygun, harika bir fikir. Yarın da oğlumun randevusu var. Gitmişken soracağım. Çok teşekkür ederim

Instagram'da bir sayfa var. Anneler bebeklere yardım falan diye işte. O sayfaya yardım için mesaj atanların iletişimini veriyor sayfa sahibi. Ben de adrese mama, bez vs. gönderiyorum. Ama detayına girmeyeyim sayfa bende bugün biraz şüphe uyandırdı. Bu şekilde yardıma aracı olmak suç mu onu da bilmiyorum. Bugüne kadar çok fazla yaptım bu işi, yani 20 kişiden fazla göndermişimdir. Ama emin olamamaya başladım işte.

İhtiyaç sahibi insanlar nereden bulunur, nasıl ulaşılır? Sizin güvendiğiniz sayfalar var mı? Hastaneye gidip yatan çocuk hasta katlarına bakmayı düşündüm. Ama bebeğim var ve salgınlar dolayısıyla buna cesaret edemedim. Bir de gidip insanlara bir şeyler sorup saçma bir duruma düşmek istemedim.

Gönderdiğim yardımların hemen hepsi farklı farklı şehirler, adreslereydi. Sanırım dolandırılmamışımdır. Zaten para göndermedim. Mama, bez, biberon, pişik kremi falan.

Düzenli yardım yaptığınız aileler varsa güvendiğiniz, belki onları da paylaşan olur diye konu açmak istedim.
Her şehirde belli bölgede fakir mahalleler vardır oraya giderek yardımlarda bulunabilirsiniz bizim burda bir market düzenliyor mahalledeki fakirlere gidip insanlar para veriyor oda dağıtıyor ama ben buna bile asla güvenmem neler görüyoruz illa benim gidip görmem ve öyle yardım etmem lazım asla görmediğim birine yardım etmem sizde öyle yapmalısınız

Çok iyi niyetinden yardım etmek istiyorsun ama onlar bunu kullanır sokakta yada bir yerlede fakir birilerini görüp öyle yardım kıyafet alabilirsin hemde görmüş olursun içine siner

Çocuk esirgemeyi ben de düşündüm. Bezle mama götürsem kabul ederler mi acaba. Bir keresinde koli koli kıyafet götürmüştüm (sıfır). Hijyen koşulları nedeniyle kabul edemeyeceklerini söylemişlerdi :KK43:
Okullara sorabilirsiniz. Okul müdürü ile görüşüp yardıma muhtaç ailelere daha kolay erişim sağlayabilirsiniz. Bizim okulda da var bu tür yardim etkinlikleri. Ben yardim Yapılan birkaç kişiyi bizzat gördüğüm için içim çok rahat. Oturduğum mahalle zaten ön tarafları elit kesim diyelim hep yeni binalarla dolu evimin biraz arkası ise tam tersi. Kâğıt toplayan ailelerde çok. Hatta arada çocuklar önümüze çıkıyor market önlerinde gecen de olmuştu esimle markete girerken. Keşke hic yardıma muhtaç çocuk olmasa 😔

Buna durumunuz var mi bilmem ama, yardim yaptigim zaman eline ulasan insanlari gormek isterim acikcasi. Cunku Gercekten kimseye guven kalmadi.

Bi kac seferdir denk geliyorum, genelde yabanci uyruklular market veya eczane cikisi yalvar yakar dilenerek bebe mamasi istiyorlar. Bi kere aldim ama baktim bu kisiler cogaldi ve tek denk geken bende degilim. Artik bu isin de bi piyasasinin olustugu kanaatindeyim.

siz yardimlarinizi araci ile yapiyorsunuz imkaniniz varsa birebir yapmaya calisin. Allah yardimlarinizi kabul etsin 🙏

X