İhtiyaç sahibi bulamamak

Louder

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
3 Ağustos 2012
4.881
14.177
Merhaba arkadaşlar, iyi akşamlar.

Instagram'da bir sayfa var. Anneler bebeklere yardım falan diye işte. O sayfaya yardım için mesaj atanların iletişimini veriyor sayfa sahibi. Ben de adrese mama, bez vs. gönderiyorum. Ama detayına girmeyeyim sayfa bende bugün biraz şüphe uyandırdı. Bu şekilde yardıma aracı olmak suç mu onu da bilmiyorum. Bugüne kadar çok fazla yaptım bu işi, yani 20 kişiden fazla göndermişimdir. Ama emin olamamaya başladım işte.

İhtiyaç sahibi insanlar nereden bulunur, nasıl ulaşılır? Sizin güvendiğiniz sayfalar var mı? Hastaneye gidip yatan çocuk hasta katlarına bakmayı düşündüm. Ama bebeğim var ve salgınlar dolayısıyla buna cesaret edemedim. Bir de gidip insanlara bir şeyler sorup saçma bir duruma düşmek istemedim.

Gönderdiğim yardımların hemen hepsi farklı farklı şehirler, adreslereydi. Sanırım dolandırılmamışımdır. Zaten para göndermedim. Mama, bez, biberon, pişik kremi falan.

Düzenli yardım yaptığınız aileler varsa güvendiğiniz, belki onları da paylaşan olur diye konu açmak istedim.

Ben o sayfalara güvenmiyorum. Çünkü aynı paylaşım 3 4 sayfada var bahsettiğiniz sayfayı biliyorum
Açıkçası artık çoğunlukla insanlara yardım etmiyorum
Mahallemdeki kedileri duyuruyorum birde buket hanım var düzgün bir besleme alanı var defalarca denetimden tertemiz çıkmış bir insan
Deprem vs gibi durumlarda - belediye çalışanıyim kurum aracılığı ile ulaşabiliyorum ama internet bence düzgün bir yöntem değil

Instagram'da bir sayfa var. Anneler bebeklere yardım falan diye işte. O sayfaya yardım için mesaj atanların iletişimini veriyor sayfa sahibi. Ben de adrese mama, bez vs. gönderiyorum. Ama detayına girmeyeyim sayfa bende bugün biraz şüphe uyandırdı. Bu şekilde yardıma aracı olmak suç mu onu da bilmiyorum. Bugüne kadar çok fazla yaptım bu işi, yani 20 kişiden fazla göndermişimdir. Ama emin olamamaya başladım işte.

İhtiyaç sahibi insanlar nereden bulunur, nasıl ulaşılır? Sizin güvendiğiniz sayfalar var mı? Hastaneye gidip yatan çocuk hasta katlarına bakmayı düşündüm. Ama bebeğim var ve salgınlar dolayısıyla buna cesaret edemedim. Bir de gidip insanlara bir şeyler sorup saçma bir duruma düşmek istemedim.

Gönderdiğim yardımların hemen hepsi farklı farklı şehirler, adreslereydi. Sanırım dolandırılmamışımdır. Zaten para göndermedim. Mama, bez, biberon, pişik kremi falan.

Düzenli yardım yaptığınız aileler varsa güvendiğiniz, belki onları da paylaşan olur diye konu açmak istedim.
Inanin türkiyede Aramak Asla zor deil cünkü ekonomik kriz var Kimse yetistiremiyor ki Önemli olan niyet Sizi tebrik ederim Cani gönülden iyi insanlar hep var olsunlar❤️

Ben o sayfalara güvenmiyorum. Çünkü aynı paylaşım 3 4 sayfada var bahsettiğiniz sayfayı biliyorum
Açıkçası artık çoğunlukla insanlara yardım etmiyorum
Mahallemdeki kedileri duyuruyorum birde buket hanım var düzgün bir besleme alanı var defalarca denetimden tertemiz çıkmış bir insan
Deprem vs gibi durumlarda - belediye çalışanıyim kurum aracılığı ile ulaşabiliyorum ama internet bence düzgün bir yöntem değil
Ya biraz kurcaladım ben onu. Madem biliyorsunuz biraz anlatayım. İnanılmaz yazım hataları falan vardı "amilat" gibi (ameliyat). Bunlar bana çok garip gelmişti. Direkt ihtiyaç sahibinin numarasını verdiği için bir şey de diyemiyorum ki. Hani hepsi de farklı şehirlerdeler, siparişi direkt adrese yolluyorum sonuçta. Ne bileyim ya, içime sinmeyen bir şeyler var :KK43:

Muhtarlara imamlara belediyelere sorabilirsiniz
Çocuk esirgeme kurumları lösev Darüşşafaka gibi kurumlara yardım yapabilirsiniz

Ben bazı derneklere de güvenmiyorum artık nedense ..anlık ihtiyacı olduğunu düşündüğüm insanlara yardım ediyorum..yada etraftan duyup gördüğüm kişilere destek olmaya çalışıyorum.

Ülkemizde yaşanan olaylardan sonra artık yardımı bizzat kendim götürüp teslim etmeyi tercih ediyorum 🙃

Ben birebir tanidigim ailelere yardim ediyorum. Yok mu hic tanidiginiz ihtiyac sahibi, ya da aile bireylerinizin tanidigi? Hic olmadi losev tema ya da nesin vakfini tercih ederdim sanirsam

Muhtarlara imamlara belediyelere sorabilirsiniz
Çocuk esirgeme kurumları lösev Darüşşafaka gibi kurumlara yardım yapabilirsiniz
Çocuk esirgemeyi ben de düşündüm. Bezle mama götürsem kabul ederler mi acaba. Bir keresinde koli koli kıyafet götürmüştüm (sıfır). Hijyen koşulları nedeniyle kabul edemeyeceklerini söylemişlerdi :KK43:

Ben birebir tanidigim ailelere yardim ediyorum. Yok mu hic tanidiginiz ihtiyac sahibi, ya da aile bireylerinizin tanidigi? Hic olmadi losev tema ya da nesin vakfini tercih ederdim sanirsam
Birebir tanıdığım yok maalesef, istiyorum birkaç aile olsa bebeklerine düzenli yardım yapsam ama bulamıyorum

Her sehrin mutlaka fakir semti var mahallesi var bence onlardan birine gidebilirsiniz oeanin muhtariyla iletisim kurarak yardim edebilirsiniz hem gozunuzle görürsünüz iciniz rahat da eder

İnstagramdaki herkes mama hayvan insan yardımlarının çoğu hatta bence hepsi komisyonlu kimse bedavaya yapmıyor bu işi yani büyük bir rant döndüğünü düşünüyorum bizzat muhtardan bilgi almanız daha iyi olur

Ya biraz kurcaladım ben onu. Madem biliyorsunuz biraz anlatayım. İnanılmaz yazım hataları falan vardı "amilat" gibi (ameliyat). Bunlar bana çok garip gelmişti. Direkt ihtiyaç sahibinin numarasını verdiği için bir şey de diyemiyorum ki. Hani hepsi de farklı şehirlerdeler, siparişi direkt adrese yolluyorum sonuçta. Ne bileyim ya, içime sinmeyen bir şeyler var :KK43:

3 4 tane sayfada aynı paylaşımlar var ama niye?
Ve eski paylaşımlar da dönüyor bence. Resmi dernek değil
Bilmiyorum instagram ıh ıh içime sinmiyor
Adres veriyor ama çok zor değil ki istediği adresi verir canlı yayın yokki

Mahallenizin muhtarına gidip asgari ücretli aileleri bulabilirsiniz kirada olan aileleri bulabilirsiniz mutlaka size liste çıkaracaktır yani internetten evvel önce en yakınlarımıza bakmalıyız.

X