İki arada bi derede kalmak…

okuduğunuzu anlamama gibi bir sorununuz var heralde. Ben zaten olayın yanlış olduğunu ve ayıp olduğunu belirtmişim aynı zaman da utandığımdan da ben sadece ananeme üzülüyorum beni o büyüttü ve zor durum da ama bu konu da tabiki eşime hak veriyorum ne saçma insansın ya :d
Madem öyle kavga edip paraları istetmeyecektin. Senin de doğru düzgün sesin çıkmamış. Ailen yüz bulmuş da bulmuş. Hatta küsme hakkını bile kendilerinde bulmuşlar. Bu nasıl bir yüzsüzlük. Şaşıp da kaldım.

Evet en haklı ve düzgün yorum tabiki fazla ve ben buna karşıyım zaten bana göre de çok ayıp eşim kötü oldu zaten ona yanıyorum
Aileniz eşinize kötü olmadı mı sizce? Kaçıncı bu. Olayın bu yönü neden hiç rahatsız etmiyor sizi? Dayınızın düğününü kp güvenerek mi yaptılar. 7-8 ay sonra 300 bin liranın değeri ne kadar düşmüş olacak belli bile değil. Daha bi de tavır alıyorlar utanmadan.

Kpye güvenerek mi borç yapmışlar da şimdi bilenmişler?

Eşinizin arkasında dururken sizinkilere de gereken cevabı verin. Sessiz kalmanız halinde onlara hak vermiş gibi anlaşılırsınız.

İyi akşamlar direk konuya giriyorum.
4 yıllık evliyim kp durumu baya iyi ve yardım etmeyi çok sever ramazan da veya normal bir zaman da yardımlarını asla esirgemez. Bu detayları konuyu iyice anlayabilmeniz için yazıyorum.
Ben evlendim evleneli babam bir kere ananem 3kere borç istedi tabi bu durumdan benim bu zamana kadar hiç haberim olmadı hepsi de geri ödendi.
Ananem şuan çok zor durum da ve 300 bin kadar para bulması lazım bana geldi senin kp alsam söylesem gibi bişey söyledi. Bende bu durumdan memnun olmadığımdan utandığımdan ama yine de kendisinin bileceğini söyledim beni hiç bir şeye karıştırmayın dedim.
Ananem aramış istemiş utanarak,kp söz vermiş elimde ne kadar varsa size veririm utanma çekinme sen bana güven demiş buna ek olarak da dedem 2 bin dolar borç istemiş kp den 3,4 ay önce. Kp ananeme böyle bir borcunuz da var demiş ananem bilmiyordum ama 7,8 aya hepsini ödücem demiş bugüne kadar aldıkları bütün borçlar ödenmiş bu arada.
Akşam kp eşimi çağırdı sonradan dank etti bana bu konuyu sormak için bence çünkü eşime sormadan adım atmaz eşim de borç harç işlerini sevmez ve güvenmemiştir tanıyorum onu vazgeçirdi bence kp i sonra bugün adam aramış ananemi işte ben borç veremicem param yok kurbanlık aldım çok büyük para az olsaydı ben senin için bişeyler yapardım falan demiş daha sonrasın da ananem ne kadar verebilirsin peki deyince yok yok veremem param yok deyip biraz tersleyip şekilde konuşmuş.
Benim kafam allak bullak oldu ananemin borcu hep dayımı evlendirirken yaptı şuan çok zor durum da ve ailede ki herkes eşime bilenmiş durum da çünkü ilk tamam deyip sonra yok dedi eşimin huyunu biliyorlar eminler.

Ben kendimi çok kötü hissediyorum bu para konuları beni çok germiştir eşim herkesin gözün de kötü oldu ona ayrı üzülüyorum utanıyorum böyle bi durum da olduğum için ananem terslenmiş ve zor durum da ona ayrı üzülüyorum ne yapacağımı şaşırdım sizce bu konu da ne yapmalıyım ? Bu arada eşim bana bugüne kadar borç aldılar da öyle böyle diye hiç bir zaman lafını yapmadı.

Ama senin hatan var. Ailen senin ailen en az 4 kere borç istemiş. Geri ödemeleri bir şey ifade etmiyor. Bankaya öder gibi faiziyle ödemediler sonuçta. Sağlık gibi çok ciddi ihtiyaç yoksa,senin kendi akrabana ailene borç istemeyin diyecektin.

Akrabalarında çok fena insanlar, ya adamın canına tak etse seni boşasa ne olacak. Bu akrabaların senin yuvanı hiç mi düşünmüyorlar. Ayıp onların yaptığı.

4 yıllık evliyim kp durumu baya iyi ve yardım etmeyi çok sever ramazan da veya normal bir zaman da yardımlarını asla esirgemez. Bu detayları konuyu iyice anlayabilmeniz için yazıyorum.
Ben evlendim evleneli babam bir kere ananem 3kere borç istedi tabi bu durumdan benim bu zamana kadar hiç haberim olmadı hepsi de geri ödendi.
Ananem şuan çok zor durum da ve 300 bin kadar para bulması lazım bana geldi senin kp alsam söylesem gibi bişey söyledi. Bende bu durumdan memnun olmadığımdan utandığımdan ama yine de kendisinin bileceğini söyledim beni hiç bir şeye karıştırmayın dedim.
Ananem aramış istemiş utanarak,kp söz vermiş elimde ne kadar varsa size veririm utanma çekinme sen bana güven demiş buna ek olarak da dedem 2 bin dolar borç istemiş kp den 3,4 ay önce. Kp ananeme böyle bir borcunuz da var demiş ananem bilmiyordum ama 7,8 aya hepsini ödücem demiş bugüne kadar aldıkları bütün borçlar ödenmiş bu arada.
Akşam kp eşimi çağırdı sonradan dank etti bana bu konuyu sormak için bence çünkü eşime sormadan adım atmaz eşim de borç harç işlerini sevmez ve güvenmemiştir tanıyorum onu vazgeçirdi bence kp i sonra bugün adam aramış ananemi işte ben borç veremicem param yok kurbanlık aldım çok büyük para az olsaydı ben senin için bişeyler yapardım falan demiş daha sonrasın da ananem ne kadar verebilirsin peki deyince yok yok veremem param yok deyip biraz tersleyip şekilde konuşmuş.
Benim kafam allak bullak oldu ananemin borcu hep dayımı evlendirirken yaptı şuan çok zor durum da ve ailede ki herkes eşime bilenmiş durum da çünkü ilk tamam deyip sonra yok dedi eşimin huyunu biliyorlar eminler.

Ben kendimi çok kötü hissediyorum bu para konuları beni çok germiştir eşim herkesin gözün de kötü oldu ona ayrı üzülüyorum utanıyorum böyle bi durum da olduğum için ananem terslenmiş ve zor durum da ona ayrı üzülüyorum ne yapacağımı şaşırdım sizce bu konu da ne yapmalıyım ? Bu arada eşim bana bugüne kadar borç aldılar da öyle böyle diye hiç bir zaman lafını yapmadı.
Çete mi aileniz sizin ya

gitsinler bankadan kredi çeksinler seni neden rezil ediyorlar? hoş, sen de sınırını koyamamışsın ki. 300k kim kime çıkarıp verir durumu iyi olsa bile? madem durumları parlak değil düğün de yapmasaydılar. yazık kayınpedere cidden.

gitsinler bankadan kredi çeksinler seni neden rezil ediyorlar? hoş, sen de sınırını koyamamışsın ki. 300k kim kime çıkarıp verir durumu iyi olsa bile? madem durumları parlak değil düğün de yapmasaydılar. yazık kayınpedere cidden.
Hayriyecim siz cemden sürekli para istiyordunuz beceriksiz oglun Şevko batırmadı mı evi ocağı.? 🧿

eşim herkesin gözün de kötü oldu
Para vermeyince herkesin maskesi düşüyor işte. Ailenizin de gerçek duyguları çıkmış ortaya. Adam bankamatik mi,her önüne gelen para istiyor olaya bak. Siz herhalde adamı çok verici diye ne kadar övdüyseniz?

Ayrıca dayınızın düğünü için keşke keseye uygun davranılsaydı. Kayınpedere mi güvenildi? ne kadar hoş olmayan şeyler bunlar.

okuduğunuzu anlamama gibi bir sorununuz var heralde. Ben zaten olayın yanlış olduğunu ve ayıp olduğunu belirtmişim aynı zaman da utandığımdan da ben sadece ananeme üzülüyorum beni o büyüttü ve zor durum da ama bu konu da tabiki eşime hak veriyorum ne saçma insansın ya :d
Okuduğumu gayet iyi anlıyorum. Siz hala eşiniz vermedi kötü oldu diye üzülüyorsunuz ama normal bir insan benim ne biçim ailem var diye kayinaileden utanır, hatta yerin dibine geçer. Bunu anlamıyorsunuz.

İnanılmaz yüzsüz ve ucuz hareketleri olan akrabalarıniz var kusura bakmayın . Ailenizle aranıza derin bir mesafe koyun ki sizde bu etiketi almayın .

Eş ailesinden ailem para istese yerin dibine girerim eşiniz istemedi diye kayinpeder para vermemesine aileniz bilenecegine aileme adam nasil o kadar yüklü meblağı versin derdim.
Bu arada devamli para isteyen ve ödeyen birkac kisi tanidim, is zamanla bana kredi çeker misine döndüğü an ben krediye karsiyim diyerek reddetmisimdir ve sonra o kisilerin iletisimi kestigini gördüm. Demek ki hayir deyince kimse yaninda durmuyor hic üzülmeyin ailenize de gereken cevabi verin, madem düzenli odeniyor kredi ceksinler. Ayrıca anneanneniz dayiniz icin borc yapmissa dayiniz da destek olsun insan annesini düşünmüyorsa siz neden uzulesiniz ki

Sizin aileniz ayıp etmiş.Siz de farkındasınız.Aslinda en başta keşke istemeyin deseymissiniz.Ben kendi adıma aileme hayır istemeyeceksiniz derdim.Cunku ne kadar o borc odense de, minnet duygusu kaliyor.

Dayı düğün yapmış,evlenmiş.Derdi ananeye kalmış.Yazik günah kadına da.Keske böyle borçla harçla düğün yapacaklarına nikah yapilsaymis.O yüzden bunu düşünmesi gereken dayı.Birakin onlar düşünsün.Siz eşinizin yanında olun ve bunu hem eşinize hem ailenize açık şekilde belli edin.Bence eşler , ana baba çocuk eş demeden ,haklı olanı savunmalı.

Bu arada ,bu devirde TL ile borc alınıp verilmez.Gun ve gün paranın değeri düşüyor.Enflasyonda, TÜİK verilerine göre bile , Venezuela ve arjantini geçmişiz.

Anlayamadım, kayın aileniz ile kendi ailenizin bir akrabalığı ya da daha öncesinden bir ahbaplığı var mı?
Yani benim ailem ve kayın ailem bayram da seyranda arayıp birbirlerini resmi bir şekilde tebrik ederler o kadar. Onun dışında hiç konuşmazlar.
Borç istemek çok samimi olduğun kişiler dışında hiç yakışık değil, üstelik de kızının evli olduğu aileden. İnsan kızımın başına mı kalkarlar ya da eşi ile arası bozulur diye bile istemez ar etmeyi geçtim. Aileniz çok hatalı.

Anneanneniz sizi büyütmüş tamam ama biraz da sizin itibarınızı düşünmeliler bence, yani herkes kayınpederinizden borç isterse, ki bence bu hiç hoş bir şey değil, bu sizin itibarınızı zedeler. Ben de eşinizin yaptığını yapardım.

Aileniz çok haksız yani kusura bakmayın da daha iki ay önce dedeniz borç almış adamsan yani ayıp değil mi

X