İkinci evliliğimi yapmak istiyorum ama işin içinden çıkamıyorum

Kayinpedere neden bakacaksiniz bir hastaligi mi var? Bence en uygunu kendi basiniza eve cikmaniz hizmetci muamelesi yapiyorlar sanki size ve daha cok gencsiniz

Ya zaten öz anne varken sırf inada şu çocukların kullanılmasına çok karşıyım. Siz de bilirdiniz evladınızı babaya atmayı. Sırf huzur bozmak için olan çocuğa oluyor kim öz anne gibi olabilir ki. Kadına kimse demiyor mu çocuğunu bırakma diye yavrum 10 yaşında o da küçük büyük ergen falan da değil ki anne çocuğu daha
Cicugu babaya gondermek niye babanin basina atmak oluyor ? O anasiysa oda babasi bakacak tabii. anne babayla daha cok yakinlik kursun istemis olabilir ustelik ergenlige girecek bir cocuk babasini rol model alsin diye gondermis olabilir ? Belki ben olsam coxugum ne olacak babasiyla bag kursun diye gondermis olabilirde olabilir .ama konu sahibinin cicugun hep annede kalacagini dusunmesi hic rasyonel degil .Cocuklu biriyle evleniyorsa o cocugun her zaman ve dogal olarak o evde yasama hakki var .

Sizin mantıklı düşünecek bi yapınız yok. Kendinizi geçiyorum koca uğruna kızınıza yazık olacak. Elinizde maaş olmadan kayınpeder bakarsınız artık. Evdede kızınız köşe kapmaca oynar üvey baba üvey abi üvey dede. İleride annesinin bencilliğinden başka bir şey hatırlamayacak ne yazıkki
Bide illaki ilerde evde cocuklar arasinda veya uvey anne ogul arasi da tartisma cikacaktir .Konu sahibi emekli olacak ama maas icin yasi bekleyecek peki o anlasmazlikta uvey cocuk kizinca ana kiz babamin parasini yiyorsunuz ,babamin evinde oturuyorsunuz hic demeyecek mi ? Tabiiki diyecek hatta evimden defol burasi babamin evi bile diyecek .hepimiz ergen olduk .kucucuk kiz ergenlige girince evde uvey baba ,uvey abi ve uvey dedeyle kose kapmaca oynayacak .yapmayin etmeyin yahu ? İllaki ennufak maddi konuda bile o cocugun istedigi yapilmayinca evde problem cikacak ve ilk olarak konu sahibi ve kizina laf edilecek .

Ancak hazır ev bu ister gel otur istemezsen ayrılık kafası çok da seven ve gerçekten değer veren bir erkeğin kafası değil ama. Padişah hükmü değil sonuçta, konu sahibinin ailesine yakın oturma gerekçesi de gayet kabul edilebilir çalışan bir bayan ve bakıma muhtaç, büyükannesinin baktığı küçük bir kız var üstelik konu sahibi ölümden döndü dediğine göre ciddi de bir rahatsızlık geçirmiş bir çocuk. Zira burada bütün fedakarlık konu sahibinden beklenmiş, çocuğunun bütün düzenini boz, üstüne benim çocuğuma bak, yetmedi sana çocuğunun bakımında destek olan aileni bırak gel benim dul kalan babamın hizmeti için babamın binasına taşın, burada seven bir erkekten çok, daha önceki evliliğinde zaten şiddetin her türlüsünü yaşamış bir kadını geçmişi ile manipüle eden bir adam görüyorum ben. Konu sahibine adam ben evde olduğum zamanlarda koynuma girmek için arada yanıma gelirsin yoksa Annenlerle kalırsın bile demiş yani. Gerçekten aile olma niyeti bu mu?
Konu sahibi zaten emekli oluo maas yasini bekleyecek bu tuzden evde cocuga bakabilir .Anneanneye yakin ev tutmak bu yuzden pek mantikli degil .birde adamin kendi oglu var belki onund aokulu vs o eve yakin.oda kendi cocugunu dusunuyor olabilir .

Konu sahibi zaten emekli oluo maas yasini bekleyecek bu tuzden evde cocuga bakabilir .Anneanneye yakin ev tutmak bu yuzden pek mantikli degil .birde adamin kendi oglu var belki onund aokulu vs o eve yakin.oda kendi cocugunu dusunuyor olabilir .
Konu sahibinin emekli olmasına daha altı yıl varmış konuyu iyi bile okumadan alıntı yapmışsınız. Bu süre az bir süre mi sizce? O kız çocuğu annesi işe giderken kendinden 4-5 yaş büyük üvey abi ve bağı bile olmayan üvey dede ile aynı evde o kadar sene ne yapacak? Ya da kim bakacak? Neden tüm fedakarlığı konu sahibi yapsın ki? Adamın işi yüzünden eve gelmediği günler bile oluyormuş, konu sahibine resmen olmadı sen annen ile yaşa benim evde olduğum zamanlar koynuma girmeye gelirsin bile demiş, bu mu aile olmak yani? Kaldı ki kadın neden primi dolunca beklesin ki? Belki on sene sonra ayrılmak zorunda kalacak adamdan o zaman o kadar sene ara vermiş hali ile tekrar iş bulmak düzen tutmak kolay mı? Ben bir kadın olarak başka bir kadından koca sahibi olsun diye tüm sorumluluğu almasını, hatta işinden bile olmasını beklemenize ayrıca üzüldüm. Bu kadar koca meraklısı olmayın ya?

6 sene önce boşandım. 6 yaşında bir kız çocuğum var ve 3 senedir biriyle görüşüyoruz çok mutluyuz ikinci evliliğinizi yapmak istiyoruz işler o kadar karıştı ki evleneceğim adamın 10 yaşında erkek çocuğu var ve velayaeti annesinde idi biz tanıştığımızda evlilik kararı almamız ile birlikte çocuğun annesi velayeti babaya bıraktı ve çocuk babada kalmaya başladı bu süreç içersinde evliliğin çıkmaza gireceğini düşünürken üstüne kayınvalidem olacak insanı kaybettik herşeyi üst üste yaşadık bu sürece kadar bütün evimizi kurmuş esyalarimiz alinmis eve sadece geçip oturması kalmis iken şuanda Çok büyük bir ikileme girdik benim kızım henüz çok küçük onun erkek çocuğu var kaynanam yok ve mecbur şuan kayinpederim ile altlı üstlü aynı mustakil binamızda oturcagiz ben çalışan bir anneyim ve kızıma kendi annemin bakmasını istiyorum fakat semt uzaklığı var ben kızımdan vazgecmem hayatta seçim şansım yok bu evlilik kararından vazgeçeceğim gibi duruyor fakat kopamiyorum çok iyi anlaşıyoruz benim ilk evliligimde çok sorunlar yaşadım şiddet darp aldatılma fakat şuan hayatın bana ikinci şansı herşeyi konuşarak asabildigim bir adam ince düşünen beni mutlu eden gerçekten kızıma baba olan bir adam akıl verin ben bu durumdan nasıl çıkayım çok bunalimdayim ben ya eski eşim de sorun evlendigim taktirde velayet davası açacağını söylemeye basladi şuan nişanlım ile aramda hiç bir sorun yokken sırf bu konulardan birbirinizi yemeye başladık benim evlilik konusunda ikilemde kalmam bizi mahvediyor
Anladım kendine bu kötülüğü yapacaksın bari kızını düşün evlenme yazık o çocuğa, asla sağlıklı bir ortam değil, bu devirde kızı olan kadınlar yüz kere düşünüp öyle evlensin, bu evlilik asla size huzur getirmez üstelik çocuğunuzun psikolojisini mahvedeceksiniz...

Hayır çocuklarımı tabiki tanışıyor ve çocuklar arasında da bir sorunumuz yok çok şükür biz evlenmeden aile olduk resmen diyebilirim sorun aralarındaki yaş farkı erkek çocuğunun biraz fazla çok bilmiş ve bana karşı saygısız olmasi babası her seferinde kizmasina rağmen çokça bişey değişmiyor ve bu sefer kendimi ara bozucu gibi hissediyorum bunun ilerde çok sorun olacağını düşünüyorum. Üstelik ben şuan baba evinde kalıyorum ailemde bu yüzden kizima bakmaya devam edeceklerini benim zaten çalışacağımi bu konuda kızımı bana göndermeyeceklerini söylemeleri bizim amacımız kimsenin gönlünün kırılması ilkinde yanmış olmak ikincisinde yanmak istememek kafayı yemek üzereyiz gerçekten
Sakın kızını o erkek çocuğu ile yanlız bırakma!!

Bütün ikilmemim şuan bu çocuk annesinde kalırken bı sorunum yoktu aynı evde olmayacaklardi çünkü ama şuan çocuk bizimle ve sanırım şuan onun çocuğuna bakmak istemiyorum gibi bı algı oluştuğu için bende linclendim konu o değil tabiki onun evladı benimde evladım şuan bile ikisini ayirmiyorum ama sanki bişeyleri oturtamiyorum kafamda bı hiç mi desem bı düşüncemi desem beni çok fazla ikileme sokmaya basladi
Sorun diğer çocuğun velayetini annesinin babasına vermesi ile başlamış . Bu durumda bırakın da biraz müstakbel eşiniz düşünsün. Nisanliniza annemizin babanızın çocuğunuzu üvey abi ile başbaşa yaşamamasi için vermeyeceklerini , sizin de zor durumda kaldığınızı gerekirse evlenmeyeceginizi söyleyin.

Konu sahibinin emekli olmasına daha altı yıl varmış konuyu iyi bile okumadan alıntı yapmışsınız. Bu süre az bir süre mi sizce? O kız çocuğu annesi işe giderken kendinden 4-5 yaş büyük üvey abi ve bağı bile olmayan üvey dede ile aynı evde o kadar sene ne yapacak? Ya da kim bakacak? Neden tüm fedakarlığı konu sahibi yapsın ki? Adamın işi yüzünden eve gelmediği günler bile oluyormuş, konu sahibine resmen olmadı sen annen ile yaşa benim evde olduğum zamanlar koynuma girmeye gelirsin bile demiş, bu mu aile olmak yani? Kaldı ki kadın neden primi dolunca beklesin ki? Belki on sene sonra ayrılmak zorunda kalacak adamdan o zaman o kadar sene ara vermiş hali ile tekrar iş bulmak düzen tutmak kolay mı? Ben bir kadın olarak başka bir kadından koca sahibi olsun diye tüm sorumluluğu almasını, hatta işinden bile olmasını beklemenize ayrıca üzüldüm. Bu kadar koca meraklısı olmayın ya?
Siz yanlis anlamissiniz ben zaten sizinle aynı fikirdeyim 6a yil sonra bide maassiz emekli olacak kucuk kiz 3 üvey adamla ayni evde kose kapmaca oynayacak .6 yil sonrada evdeki adamlar sana ve kizina biz bakiyoruz sayemizde kursaginizdan ekmek geçiyor diyecekler .hatta onun kizida ergen olunca burasi bizim evimiz kizin uyumsuz gitsin muhabbetleri bile olcak .ev sonucta adamin evi istedigini yapar.benbu evlilige tumden karsiyim .ama kalkipta adama benim anneme yakin eve tasinalim derse adamda höst der .senin cocugun anneanneye yakin olacaksa benimde oglum dedesine yakin olmali niye evimi tasiyayim der .ustelik kendi babasida yasli olduğu icin istemez zaten adam tek kalmis .
2 cocuk varken maddi konular on planda olacaktir .ben olsam bende babamin baskasinin cocuguna para harcasin istemen artik ekonomik sartlar kotu. kiz cocugunun kendi babasindan da hayir yokmus zaten hep ezilecek .kim babasinin kendinden bile olmayan uvey cocuga para harcamasini isterki ? Bunun okuluydu dershanesiydi artik cok para .ilerde evlenmesiydi takisiydi dugunuydu .hatta issiz kalmasiydi bile problem .adamin oglu isterse 30 una kadara calismaz babasiyla yasar.adam ve oglu bu gun kakmasalar yarin birisi cikip kafasina kakacak tum yapilanlari cunku kadina senelerce maas baglanmayacak .cok sıkıntili .inanilmaz sıkıntili bir konu .

Son düzenleme:
Bütün ikilmemim şuan bu çocuk annesinde kalırken bı sorunum yoktu aynı evde olmayacaklardi çünkü ama şuan çocuk bizimle ve sanırım şuan onun çocuğuna bakmak istemiyorum gibi bı algı oluştuğu için bende linclendim konu o değil tabiki onun evladı benimde evladım şuan bile ikisini ayirmiyorum ama sanki bişeyleri oturtamiyorum kafamda bı hiç mi desem bı düşüncemi desem beni çok fazla ikileme sokmaya basladi
Bana şöyle geldi nişanlınızın eski eşi siz evlenemeyin diye velayeti babaya bırakmış gibi ..belki çocugun size ukala tavırlarıda bundandır annesinden etkileniyordur.
Kızınızla yabancı iki erkek aynı evde olmaz canım (üvey cocuk alt katta kp) çok okuduk çok izledik maalesef cinsel istismar olayları yaşatmasın Rabbim :KK43:
Ama bir bayan olarak sevilmek önemsenmekde sizin hakkınız.
Kızınızı okula yazdırsanız hem onada iyi gelir sosyal bi çevre üvey çocuklada zamana bırakın bence

Kız çocuğu olan kadınlar hiç evlenmesin mi?
İsteyen linç etsin evet evlenmemeli . Bir çocuğun evden gitmesi için gereken süre 18 yil zaten herkes evden ayrılıyor . Bak çocuğun 12 yılı kalmış biz annelerin bu görevi . Dogurmayi sectiysen onu ergen bir erkekle evde yalnız bırakma ihtimali olamaz . Ben cocugumun babasına güvenirim onu da tanıdığım bildigim için . Bekleyecek kardeşim ayrılan . Biz seçiyoruz kocaları bu çocukların suçu ne .

Ülkede her türlü manyak ,sapik var .Kimsenin sevgilisi olmasın ilişki yaşamasın demiyorum . Ama dogurmayi seçtiğimiz çocukları öylece başka eve sokamayiz . Çocuk doğururken herkes bunu aklında tutsun. Bu çocuğu yapıyorum ama ben 18 yıl bekleyebilir miyim ?

Merhaba bende herkes aynıdır diyemiyorum ama şahit olduğum bir durumu anlatmak isterim. Lise zamanlarımda bir kız arkadaşım vardı. Tıpkı sizin gibi adamın erkek kadınında kız çocuğu var(kız benim arkadaşım) okulda tavırlar değişmeye ve kız sürekli hasta olmaya başladı sonradan öğrendikki hamileymis okurken lise sondaydık. Karni büyüdüğünde okulun son dönemlerine öyle geldi ve kendi üvey kardeşiyle birlikte olduğunu öğrendik. Biz nekadar destek olsakta bir arkadaş grubu olarak çoğu insanın zorbalığına maruz kaldı ve resmen hayatı baslamadan bitti. Sizde öyle olursunuz demiyorum tabiki ama hiç bir şeyin garantisi yok ileri dusunerekte adım atılması gerekiyor. Siz mutlu olacaksınız diye çocuğunuzu kan bağı olmayan insanların içine soKmanızi sağlıklı bulmuyorum.

Son düzenleme:
biraz acımasız konuşucam ama 28 yaşında bir kız çocuğuna sahipsiniz ne bu aceleniz. koca kaçıyor mu. sizin bir kız çocuğunuz var farkındaysanız önce kızınızı düşünmek zorundasınız. ben de boşandım çocuğum yok. çocuksuz halimle bi daha evlenmeyi zor düşünürken sizin bu çocuklu halinizle daha 28 yaşında sanki kocasız kalmış gibi haliniz. evlenmeyin huzurlu bir ortam olmayacak. önce bir 30 yaşını geçin durumunuza bakın. 30dan sonra insanın düşünceleri daha iyi oturuyor değişiyor. biraz olgunlaşın. ben sizi olgun göremedim. kızınıza üzüldüm. umarım aklı selim düşünürsünüz.

şu sartlarda kızım için evlenmezdim, herşey güllük gülistanlık olsa bile evlenmezdim ben gerçi.

Üvey baba, üvey erkek kardeş, üvey dede düşünmek istemiyorum. Yapmayın böyle bir şey derim. Diyorsunuz ya annesi çocuğu gönderdi. Allah korusun annesine bir şey olsa o çocuk yine babayla berebar yaşayacaktı. Yani çocuk sizle yaşayacakmış gibi baştan hareket edecektiniz.

ben 9 yaşındaki kızımı ablama bile tek başına yollamiyorum kızımdan 8 yaş büyük kuzeni var diye. ha bundan 6 sene önce de tek başına asla birakmiyordum, bırakmam da. Allah korusun ne olur ne olmaz. ondan sonra git yeğeninden şikayetçi ol ya da siz eşinizin oğlundan şikayetçi olun. maalesef bunlar hayatin gerçeği keşke olmasa ama olabiliyor. değil evlenmek oğlu olan bir adamın kapısının önünden geçmem kızım var diye. çok iyi düşünün derim. üvey baba, üvey abi, üvey dede. duble duble risk. evet herkes sapık değil ama ya öyleyse? hangimiz biliyoruz içimizdeki kötülüğü? aman diyim dikkat

X