İkinci evliliğimi yapmak istiyorum ama işin içinden çıkamıyorum

Siz çalışıyorsunuz sizin evladınıza sizin anneniz bakacak. Karşı tarafın oğlu da küçük ona kim bakacak? Yani burada eş adayınızın çocuğun annesi ile konuşup çocuğu bırakmaması konusunda konuşması gerek.
Çocuğun çıkarı için de öz anne de olması daha mantıklı. Keşke herkes anne olmasa çok garip kv de yok ki çocuğa baksın 🤔 evet çocuklar konusunda eşitsiniz hiç sorun değil ama çalışan insansınız kendi evladınıza bile kendiniz bakamayacaksınız

eski eşim de sorun evlendigim taktirde velayet davası açacağını söylemeye basladi şuan nişanlım ile aramda hiç bir sorun yokken sırf bu konulardan birbirinizi yemeye başladık
Açsın kötü bir şey yapmıyorsun ki? Anne büyük bir kusur işlemediği sürece çocuğu alamaz.

Onun dışında demek ki nişanlınızın oğlu annesi tarafından dolduruluyor. Onun bir çocuk olduğunu unutmayın, tahammül gösteremeyeceğizi düşünüyorsanız nişanlılık sürecini uzatın veya yol yakınken ayrılın.

Bütün ikilmemim şuan bu çocuk annesinde kalırken bı sorunum yoktu aynı evde olmayacaklardi çünkü ama şuan çocuk bizimle ve sanırım şuan onun çocuğuna bakmak istemiyorum gibi bı algı oluştuğu için bende linclendim konu o değil tabiki onun evladı benimde evladım şuan bile ikisini ayirmiyorum ama sanki bişeyleri oturtamiyorum kafamda bı hiç mi desem bı düşüncemi desem beni çok fazla ikileme sokmaya basladi
Ya zaten öz anne varken sırf inada şu çocukların kullanılmasına çok karşıyım. Siz de bilirdiniz evladınızı babaya atmayı. Sırf huzur bozmak için olan çocuğa oluyor kim öz anne gibi olabilir ki. Kadına kimse demiyor mu çocuğunu bırakma diye yavrum 10 yaşında o da küçük büyük ergen falan da değil ki anne çocuğu daha

Bu zamanda kimseye güven olmuyor maalesef. Ne üvey babaya ne üvey anneye ne de üvey kardeşlere!
Böyle bir durumda çocuğunuzu seçmeniz hiç olmazsa büyüyene düzen oturana kadar daha mantıklı ama o da zor. Bilmiyorum ya insanlar niye bu kadar kötüleşti anlamıyorum. Kızınızın babasına da hak veriyorum. Yabancı bir erkek ve bir de erkek çocuk. İnsan nasıl rahat edebilir ki? Kızı işin endişelenmesi sizce de çok normal değil mi?
Ama kendisi de evlenmemişse zira üvey anneye güvenmesi de sizin için zor!
Ne diyim Allah kolaylık versin. Ama kızınızı bırakmayın bir erkek için onu bilir onu söylerim.

Ya zaten öz anne varken sırf inada şu çocukların kullanılmasına çok karşıyım. Siz de bilirdiniz evladınızı babaya atmayı. Sırf huzur bozmak için olan çocuğa oluyor kim öz anne gibi olabilir ki. Kadına kimse demiyor mu çocuğunu bırakma diye yavrum 10 yaşında o da küçük büyük ergen falan da değil ki anne çocuğu daha
Kadın sorunlu bir tip benim eski eşimde evli ve onunda kızı var asla ve asla kızımı baba eline bırakmam gözümün önünde huzurla büyütmek bütün çabam onun için asla ve asla evlenmem derken nasipya biranda tanışıp evlilik yoluna girip bı üç yıl bir adama verdim ben şuan benim içimde işler çok karışık çocuklar benim için kırmızı çizgim zaten fakat benim içinde işler hiç iyi gitmiyor evladım için herşeyi yaparım şuan bu ilişki içinde yine evladım olduğu için bu kadar düşüncedeyim zaten

İşiniz zor biraz daha zamana birakin sinirlenmeyin bu sene degil seneye evlenin 2025 de konuşun bunlari. Olacagi varsa olur cokta zorlamayin düşunmeyin 2025te karar verim derim. Karşı konuştuğunuz kisiyede seneye bakariz zorlayacaksa zaten yol verin

Kadın sorunlu bir tip benim eski eşimde evli ve onunda kızı var asla ve asla kızımı baba eline bırakmam gözümün önünde huzurla büyütmek bütün çabam onun için asla ve asla evlenmem derken nasipya biranda tanışıp evlilik yoluna girip bı üç yıl bir adama verdim ben şuan benim içimde işler çok karışık çocuklar benim için kırmızı çizgim zaten fakat benim içinde işler hiç iyi gitmiyor evladım için herşeyi yaparım şuan bu ilişki içinde yine evladım olduğu için bu kadar düşüncedeyim zaten
Nişanlınızla oturup mantık çerçevesinde konuşmalısınız. Her şeyi yatırın masaya.
Çalışıyorsunuz sizin çocuğa anne bakacak. Diğer çocuğun okuluydu ödeviydi yemeğiydi okuldan almasıydı vs bakacak bir kv yok yani bunları kim yapacak? Heybeye al çocuğu diyen bir anne var ortada.
Eski eşiniz de çok haklı bu arada kızı için endişeleniyor velayeti almak istemesi de kendince babası olarak normal onların evinde erkek çocuğu yok ha tabi ki asla verilmez kızınızın yanı sizin yanınız. Nişanlınızla bir an önce konuşun ya mantıkla ilerleyecek ya bitecek bu durumda

6 sene önce boşandım. 6 yaşında bir kız çocuğum var ve 3 senedir biriyle görüşüyoruz çok mutluyuz ikinci evliliğinizi yapmak istiyoruz işler o kadar karıştı ki evleneceğim adamın 10 yaşında erkek çocuğu var ve velayaeti annesinde idi biz tanıştığımızda evlilik kararı almamız ile birlikte çocuğun annesi velayeti babaya bıraktı ve çocuk babada kalmaya başladı bu süreç içersinde evliliğin çıkmaza gireceğini düşünürken üstüne kayınvalidem olacak insanı kaybettik herşeyi üst üste yaşadık bu sürece kadar bütün evimizi kurmuş esyalarimiz alinmis eve sadece geçip oturması kalmis iken şuanda Çok büyük bir ikileme girdik benim kızım henüz çok küçük onun erkek çocuğu var kaynanam yok ve mecbur şuan kayinpederim ile altlı üstlü aynı mustakil binamızda oturcagiz ben çalışan bir anneyim ve kızıma kendi annemin bakmasını istiyorum fakat semt uzaklığı var ben kızımdan vazgecmem hayatta seçim şansım yok bu evlilik kararından vazgeçeceğim gibi duruyor fakat kopamiyorum çok iyi anlaşıyoruz benim ilk evliligimde çok sorunlar yaşadım şiddet darp aldatılma fakat şuan hayatın bana ikinci şansı herşeyi konuşarak asabildigim bir adam ince düşünen beni mutlu eden gerçekten kızıma baba olan bir adam akıl verin ben bu durumdan nasıl çıkayım çok bunalimdayim ben ya eski eşim de sorun evlendigim taktirde velayet davası açacağını söylemeye basladi şuan nişanlım ile aramda hiç bir sorun yokken sırf bu konulardan birbirinizi yemeye başladık benim evlilik konusunda ikilemde kalmam bizi mahvediyor
Büyük konuşmayayım ama ben evlenmezdim.
Bir kere aile apartmanı. Kayinpeder her gün yemek bekler, siz çalışıyorsunuz. Eve kaçta gelip kaçta yemek yapacaksanız?
Bunu hadi bir şekilde yaptınız. Sizin yerinizde olsam kendinizin yetistirmedigi bir erkek çocuğunu kızımla aynı evin içinde 7/ 24 buyutemezdim. Allah korusun devir kötü. Dillendirmek istemiyorum ama siz anladınız.
Adam iyi biri olabilir ama uymayan şartlar var. Benim içime sinmezdi. Devir çok bozuk..önce çocuğunuzun güvenliği ve huzuru..şu an ayrı evlerde olmak sizin ve kızınız için daha iyi gibi geldi. Bir de eski eşiniz evlendiğiniz an velayet davası açacakmış. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Son düzenleme:
Imam nikah kiyin, ama herkes kendi düzenine devam etsin :KK16:
Bu benim için seçenek dahi olamaz ya evlilik ya ayrılık .. unutmamaliyimki benim kız çocuğum var ve ayna görevi gören benim ben kızımın bu şekilde bı hayat geçirmesine bı anne olarak müsade etmem

Şuanki kafa rahatlığınız ve konforunuz olmayacak seviyorum değer diyorsanız ki insan eşte ister nihayetinde bir gün kızınızda evlenecek siz varsa eğer eşinizle başbaşa kalacaksınız yoksa da tek kalacaksınız herkes annesinin mutlu olmasını ister. Oğlanın bilmişliği ona özel bir durum değil bir kaç sene sonra kızınızda o kıvamda olacak bütün çocuklar büyürken böyle oluyor. Güzel bir sistem oturtun ama bunu yine nişanlınızla konuşun söyleyin ben çalışıyor olcam yeri gelince kızımın sorumluluğunu anneme devredebilirim oğlun için ne yapabiliriz babana haftada birgün temizlik için biri gelir yemeğinide bir kadın bulur yaptırırız 2 şer günlük vs gibi kızınızı okula yazdırın evde de baş başa üvey kardeşiyle bırakmazsınız bir kaç sene böyle idare edilebilir sizin düzen kurabildiğinizi gördüğünde annesi zaten arada almak isticek oğlunu sizin eski eşinizde bir şey yapamaz.

Nişanlınızla oturup mantık çerçevesinde konuşmalısınız. Her şeyi yatırın masaya.
Çalışıyorsunuz sizin çocuğa anne bakacak. Diğer çocuğun okuluydu ödeviydi yemeğiydi okuldan almasıydı vs bakacak bir kv yok yani bunları kim yapacak? Heybeye al çocuğu diyen bir anne var ortada.
Eski eşiniz de çok haklı bu arada kızı için endişeleniyor velayeti almak istemesi de kendince babası olarak normal onların evinde erkek çocuğu yok ha tabi ki asla verilmez kızınızın yanı sizin yanınız. Nişanlınızla bir an önce konuşun ya mantıkla ilerleyecek ya bitecek bu durumda
Konuşmaz olur muyuz hergun her dakika 3 aydır bunun tartışması var karşımda çok anlayışlı ve gerçekten bana değer veren bir adam var nişanlım bana sunduğu çözüm önerisi benim kafama yatmıyor sadece oda su kendisi 3 vardiya çalışıyor gece gündüz ve sabah şeklinde gece ve gündüz vardiyalarinda evde yok bu evde olmadığı günlerde kizinla birlikte annenle kalmaya devam et ve haftasonlarini evimizde geçirelim çocuklarımızla ikiside gözümüzün önünde olsun evde ikisininde ayrı odası var ve ev içine özel kamera sistemleri kuruldu bile fakat buda benim kafama yatmıyor çünkü bu seferde bu evlilik değil dost hayatına benzer insan eşini yanında görmek ister bu çözüm önerisi uygun değil diyorum bu seferde ayrılık seçeneği kapımıza dayaniyor ikinci evliliğimiz olmasa gerçekten çok iyi anlasabilcegimizi ve gerçekten birbirimize ikinci bir şans olduğumuza inanıyoruz maddi yönden ikimizinde sorunu yok zaten ve bana çalışma yada evde otur diyor benim son 6 senem 6 sene sonra emekli oluyorum bende bu emeklilik fırsatını kaybetmek istemiyorum

Çocuğuna bakmak istemeniz farklı kızınız olmasa bu yaklaşımınız olsa bende kızardım çünkü onu bilerek evlilik yoluna girmiş olurdunuz. Adamın çocuğunu atacak hali yok. Benim çekincem hiç bir şekilde kan bağı olmayan iki farklı cins çocuğu aynı eve sokmak. Ergenliğe girmek üzere olan bir erkek çocuk hemde. Kendinizin yetiştimediği. Zamanın çok kötü olduğunu hatırlatmama gerek yok herhalde. Yine diyorum ben kızımı böyle bir yerde yaşatmazdım. Kafamda ikilem filanda olmazdı gayet net kızımı düşünürdüm sadece
aynısını yazacaktım yazılmış. Üvey dede, üvey baba, üvey abi yani bilmiyorum ben kız çocuğumla böyle bir risk alamazdım.

Konuşmaz olur muyuz hergun her dakika 3 aydır bunun tartışması var karşımda çok anlayışlı ve gerçekten bana değer veren bir adam var nişanlım bana sunduğu çözüm önerisi benim kafama yatmıyor sadece oda su kendisi 3 vardiya çalışıyor gece gündüz ve sabah şeklinde gece ve gündüz vardiyalarinda evde yok bu evde olmadığı günlerde kizinla birlikte annenle kalmaya devam et ve haftasonlarini evimizde geçirelim çocuklarımızla ikiside gözümüzün önünde olsun evde ikisininde ayrı odası var ve ev içine özel kamera sistemleri kuruldu bile fakat buda benim kafama yatmıyor çünkü bu seferde bu evlilik değil dost hayatına benzer insan eşini yanında görmek ister bu çözüm önerisi uygun değil diyorum bu seferde ayrılık seçeneği kapımıza dayaniyor ikinci evliliğimiz olmasa gerçekten çok iyi anlasabilcegimizi ve gerçekten birbirimize ikinci bir şans olduğumuza inanıyoruz maddi yönden ikimizinde sorunu yok zaten ve bana çalışma yada evde otur diyor benim son 6 senem 6 sene sonra emekli oluyorum bende bu emeklilik fırsatını kaybetmek istemiyorum
E bu ne biçim çözüm sadece hafta sonları birlikte kalacaksanız evlilik olmaz ki siz haklısınız.

E bu ne biçim çözüm sadece hafta sonları birlikte kalacaksanız evlilik olmaz ki siz haklısınız.
Bu kadar kriterlere takılmamak lazım insanlar asker eşleri aylarca ayrı kalıyorlar neden olmasın maksat oldurabilmekse 6 sene idare edilemeyecek süre değil

Bence oluru var..Sizde çok yorulmamis olursunuz haftasonu beraber olduğunuzda belki evlilik heyecanını yitirmez..

İşi bırakıp evlensen kızına da kendin rahat rahat baksan nasıl olur ?

Emekliliğime son 6 sene hatta daha bile az ben bu fırsatı bırakmak istemiyorum o kadar emeğim çalışma hayatım var bunu bırakmak istemiyorum
O zaman bir süreliğine annene yakın bir yere taşının, hem çalış hem kızın ve annen rahat etsin , hem kızından ayrılma. Sorun kayın peder olacaksa bu durumda evinize tasinana kadar oda sizle otursun .

X