Gebeliğe Hazırlık İkinci kez hamile kalamamak

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhabalar. 2018 yılında kendiliğinden gebe kaldım. Şu an 2 yaşında bir kızım var. Kasimdan bu yana ikinciyi deniyoruz. Ama bir türlü hamile kalamiyorum. 31 yaşındayım
İlk olarak Şubat ayında hormonlarıma baktırdım. Değerlerim iyi değildi. AMH de 1.06 çıktı. Bu ay adetli iken tekrar bakıldı değerlerim düzelmişti sadece FSH 10.48 di.
Doktorum bu ay yumurta takibi yaptı. Daha hiç klomen vb kullanmadim. Adetin üçüncü günü 11 olan yumurtam 9. Gününde 20 mm olmuştu ve ilk kez catlatma iğnesi yapıldı. Ama sanırım tutmadı regl olacakmisim gibi hissediyorum. Çünkü dün çamaşırimda küçük bir leke gördüm. Bugün arkası gelir diye düşünüyorum.
İlk hamileligim için hiç beklememistim. Süreç çok hızlı ilerlemişti ama bu kez aylardır o kadar çok yıprandım ki. Kasimdan önce de düzensiz birkaç denememiz olmuştu ama bunlara o kadar canım sikilmamisti. Aylar geçtikçe daha çok strese giriyorum. Doktorum bende yumurta yaşlanması olduğunu söyledi. Takviyeler alıyorum 2,3 aydır. Etkisi oluyor mu emin değilim. Bu ay da klomen+çatlatma iğnesi deneyeceğiz ama olmazsa tüp bebek icin ugrasacagimizi söyledi doktorum.
Bundan da çok korkuyorum. Çünkü malesef bunun da bir garantisi yok. Ben yoğun bir isyerinde çalışıyorum. Bunun için belki de izin almam gerekecek. Eğer tutmazsa o moral bozukluğu ile işe gitmek de var. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum ama bir kez daha anne olmayı çok istiyorum.
Sizler ne düşünüyorsunuz? Nasıl bir yol izlemeliyim sizce?
.

X