İkizimin yaptıkları . Moralim çok bozuk

Mhndshanmmmm

Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2021
10
-10
30
Merhaba arkadaşlar . İkizim erkek . Kendisinin yapmış olduğu tüm şeylerde yanında oldum . Konu ben olunca yaptıkları şeyleri unutamıyorum dünde tuzu biberi oldu. Nişanim oldu eşiyle nişan yerine son bir saat kala geldi gezmisler bütün gün kendi işlerini halletmisler. Dünde resmi nikahım oldu eşine araç almış babamla alakalı noterde bir işlem yapılması gerekiyordu detayınu bile hatırlamıyorum sinirden . Nikah kıyıldı eve geldik nişanlımın ailesi de evdeydi babam ortalıkta yok gidip noterde bütün gün işlemi yapmayı bekledi ( kardeşim bir tek o gün izin alabilmiş bu kadar uzağacagini düşünmemiş ). Evde benim misafirim var bu o gün yapılması mu gerekiyordu başka günler çöpe mi gitti ve aylar öncesinden nikahımin olduğu biliniyordu. Evden çıkarken ne nişanlım ne de bn babamla vedalaştık çünkü yetişemedi bizim otobüs saatimize . Özellikle annem bu konularda abarttigimi düşünüyor sizce haksız mıyım uzulmekle .

Yerden goge kadar haklisin ama onemsemeyen insana bi sey yapamazsin. Elinden geldigince esinin ailesine belli etmemeye calis

haklısınız

o da nikah için izin aldık o arada halledelim diye düşünmüştür uzayacağını bilememiş

ama ben eşine alacağı araç ile ilgili babanızın noterdeki işini anlamadım

babanızın üzerine mi alıyor aracı

yani babanız işleri takip etsin diye vekâletname verdi ise eş zaten ikizin izin günü ile ilgisi yok baba başka zaman yapar

gidip babanızın üzerine alınacaksa ikize yine gerek yok baba yarın yapar ki bence o riskli yani başkasının kullanacağı araba neden babanızın üstüne olsun

bence olan olmuş sakinleşince bir sorun babanıza işin aslını astarını

anlattığınız olayda ikiz olmasa neyse ne de babanızın olmaması hoş görünmemiş

Bence kesinlikle haklısın
Benim bir kuzenimde gelin çıkarmanın olduğu gün annemi arayıp eniştem annemi havaalanına bıraksın diye diretmişti. Babam gelin bırakmada beni bırakıp halamı havaalanına götürecekmişmiş
Ne münasebet dedim. Asla olamaz. Babama söylemedik bile. Bu insanlar uyuz kımıl zararlıları.

Ayıp etmiş size. Böyle önemli bir günde yanınızda olmalıydı. Yine de olan olmuş. Daha fazla üzmeyin canınızı. Kırgınlığını belirtirsin inşallah düğünde vs tekrarlamaz.

Senin nikahın olmasa eşine araba almayacak mıydı ? Sonuçta izni de "kardeşim evleniyor "diye alabilmiştir....e o zaman ne diye gidip kişisel işi için baba oğul senin önemli gününde yanında olmamışlar?! Ben bu konuda babanla /kardeşinle uzun uzadıya konuşmanın bir anlamı olacağını sanmıyorum.İkiz kardeşinin bu rol çalma hastalığına şimdi tutulduğunu sanmıyorum , eminim hayatının her aşamasında bunları yapmıştır ..sen de herkese ederi kadar değer verirsin 🤷‍♀️

Merhaba arkadaşlar . İkizim erkek . Kendisinin yapmış olduğu tüm şeylerde yanında oldum . Konu ben olunca yaptıkları şeyleri unutamıyorum dünde tuzu biberi oldu. Nişanim oldu eşiyle nişan yerine son bir saat kala geldi gezmisler bütün gün kendi işlerini halletmisler. Dünde resmi nikahım oldu eşine araç almış babamla alakalı noterde bir işlem yapılması gerekiyordu detayınu bile hatırlamıyorum sinirden . Nikah kıyıldı eve geldik nişanlımın ailesi de evdeydi babam ortalıkta yok gidip noterde bütün gün işlemi yapmayı bekledi ( kardeşim bir tek o gün izin alabilmiş bu kadar uzağacagini düşünmemiş ). Evde benim misafirim var bu o gün yapılması mu gerekiyordu başka günler çöpe mi gitti ve aylar öncesinden nikahımin olduğu biliniyordu. Evden çıkarken ne nişanlım ne de bn babamla vedalaştık çünkü yetişemedi bizim otobüs saatimize . Özellikle annem bu konularda abarttigimi düşünüyor sizce haksız mıyım uzulmekle .
Canım benim benzerini de ben yaşadım sadece karakterler değişti. nikahıma 10 dk kala kayınvalidem ve kayınpederim daha gelmemişti babamda onlarla birlikteydi biz kadınlar olarak kuaförden geçtiğimiz için aradık nikah başlıyor nerdesiniz diye kayınpederim annen yemeğin pişmesini bekliyor dedi zor zanaat 15 dk ertelettik.

Zerre kadar abartmamışsınız. Ailede tek normal düşünen sizsiniz hatta. Kardeş, baba, anne bunları normal görüyor.

Sizi yeni aileniz karşısında mahcup etmişler.
Ben gorumceniz, kaynananız olsam bunlar ne biçim baba ne biçim kardeş derdim.

Nişanda da aynisi olmuş düğünde de. Çok ayip yaptıkları. Insallah sizi bunlarla vuran vuracak insanlar degillerdir eşiniz ve ailesi.

Canım benim benzerini de ben yaşadım sadece karakterler değişti. nikahıma 10 dk kala kayınvalidem ve kayınpederim daha gelmemişti babamda onlarla birlikteydi biz kadınlar olarak kuaförden geçtiğimiz için aradık nikah başlıyor nerdesiniz diye kayınpederim annen yemeğin pişmesini bekliyor dedi zor zanaat 15 dk ertelettik.

ocaklarının altı kapanmıyor muymuş

şaka gibi

ama bu insanların huyunu bilmiyor mu eşiniz ona göre hazırlamalıydı

bir yakınımız ile bir yere gidilirken yarım saate çıkarız derler 2,5 saati bulur da oğlunun nikahı bu yani erkenden gidilir de bir orada beklenir vs vs

Kesinlikle çok ayıp etmişler. Hatta sizi karşı tarafa mahcup etmişler. Ben affedemezdim böyle bir şeyi

Abartmıyorsun tabi ki peki düğün olacak mı düğünde yanımda olmanı istiyorum baba de konuş babanla
Ne kadar önemli bir kız için babasının uğurlaması evden oysa ki
Çok kızdım kardeşine

Geçen sene eşimin köyde amcasinin kızı evlenmişti. Babasıyla saman topalama gitmişlerdi. Evde tufan kopartirdim vala. İyi sakin kalmısin. Şuan hatirlayinca, sinirlerim tekrar depresti. Çünkü kız evleniyor kafasindalardi. Nişanlına beli ettirmeden, içini döke bilirsin.
Özellikle annem bu konularda abarttigimi düşünüyor sizce haksız mıyım uzulmekle .
Sende onların özel gunlerini onemsemesin oldu biti.

X