Ilgi bekleyen 2 bebekli anne ne yapmalii?

iki kucuk cocugu ese birakmak bence gercekci degil

Neden babaların nesi eksik ki. Ben bakıyorsam o da bakabilir.

Ama günde 14 saat çalışan adamın izin gününde çocukları bırakıp gitmek mantıksız geldi bana bu konuda. Yani konu sahibinin eşine daha çok üzüldüm ne iş yapıyorsa artık 🤷🏻‍♀️

Ay ben de böyleyim ama işte çok yoruluyorum ve eve gelince sakinlik istiyorum. Haklı mıyım bi nebze. Ama annemle falan da 1 dakikadan fazla konuşamam. Kafam kaldırmıyor artık

Son düzenleme:
Siz espiri yaptığın da gülmeye değilde ağlamaya başladığınız da anlayacak işin ciddiyetini ama geç olacak
Derler ya kediye b... ilaç demişler tutmuş üstünü örtmüş, o hesap..Siz ilgi istedikçe ve ilgilendikçe o sizdeñ başka herkese ilgi gösterir olmuş..
Bence sizde ilginizi eksiltin..Yokmuş gibi davranın birşeylerin ters gittiğini anlasın

Merhaba arkadaşlar, benim derdim eşim. Çok yoğun çalışıyor sabah 8 akşam 10 yoruluyor diye fazla üstüne gitmek istemiyorum ama çok ilgisiz bırakıyor eve geliyo benimle şakalasiyor çocuklarını öpüp kokuyo ama sadece bundan ibaret sonra uzanıp telefonda okey oynuyo tamam haklı yoruluyor ama bende aksama kadar 2 bebekle uğraşıyorum biri 2 biri 1 yaşında. Muhabbet etmek istiyorum ilgi bekliyorum ama yok. Soru soruyorum cevap veriyo ama çok soru soruyosun çok detay soruyosun diye kızıyor. Ama eve gelir gelmez annesini arıyor annesiyle kız kardeşiyle bildiğin muhabbet ediyor bende istiyorum benimle de böyle muhabbet et diyorum onlar uzakta sen yanımdasın diyor. Dün mesela çok zoruma gitti onlarla yine tam 1 saat telefonda konuştu kapattı benle muhabbet etmedi telefonla oynadı yattı. Cok üzülüyorum bu duruma eşime defalarca rahatsız olduğumu söyledim ama aynı yine. Sizce napmaliyim canımı sıkıyor bu durum.
Ozlet kendini( ama kusme seklinde degil )al telefonu eline ailenle konus cocuklarinla ilgilen soru sorma neseli dur kendi silahiyla vur empati yapsin

BrMerhaba arkadaşlar, benim derdim eşim. Çok yoğun çalışıyor sabah 8 akşam 10 yoruluyor diye fazla üstüne gitmek istemiyorum ama çok ilgisiz bırakıyor eve geliyo benimle şakalasiyor çocuklarını öpüp kokuyo ama sadece bundan ibaret sonra uzanıp telefonda okey oynuyo tamam haklı yoruluyor ama bende aksama kadar 2 bebekle uğraşıyorum biri 2 biri 1 yaşında. Muhabbet etmek istiyorum ilgi bekliyorum ama yok. Soru soruyorum cevap veriyo ama çok soru soruyosun çok detay soruyosun diye kızıyor. Ama eve gelir gelmez annesini arıyor annesiyle kız kardeşiyle bildiğin muhabbet ediyor bende istiyorum benimle de böyle muhabbet et diyorum onlar uzakta sen yanımdasın diyor. Dün mesela çok zoruma gitti onlarla yine tam 1 saat telefonda konuştu kapattı benle muhabbet etmedi telefonla oynadı yattı. Cok üzülüyorum bu duruma eşime defalarca rahatsız olduğumu söyledim ama aynı yine. Sizce napmaliyim canımı sıkıyor bu durum.
🤔

Çocuklarım çok yaramaz eşim zaptedemez anca onlar uyuyunca duşa girebiliyorum. Süslemiyorum kendimi de salmış değilim ama ne bilim böyle oldu
Hiç yapamaz , bakamaz demeyin. Mecbur kalınca öyle bir bakar ki. Size çocuklara zamanı yok ama herkese var. 1 saat ailesiyle konuşup karısına iki çift laf etmeyen adamlara gıcık oluyorum.
Ciddi bir tavır alın, soğuk durun, çocukları verin ilgilensin siz kendinize zaman ayırın, yapamaz demeyin yaptırın.

Boyle tipler ne yapsanizda anlamaz NET.

yok tavir, yok küs, yok sende ilgilenme bunlarin hepsi boş. Seninki senin ne istedigini bal gibide biliyo yapmak istemiyo, sorunda tam burda basliyo.

Okadar kiziyorumki boyle eslere. Lan ben ne demeye evlendim, duvarlara bakacaksak ayni duvar anamin evindede vardi.

Yok öyle yoruluyor falan telefonda vakit geçirecek enerjiyi buluyorsa sizede ilgi gösterecek. Ne kadar ekmek o kadar köfte yerinizde olsam şunada yaptıklarımın tersini yapardım.

Valla büyük cesaret 1 ve 2 yaşında iki çocuk. Uzun mesaili işte çalışan koca. Siz çıldırdınız mı? Benim de bir tane çocuğum var Allah bağışlasın evlatlarımızı. Çocuk bakmak çok zor. Eşim 6da evde. Buna rağmen iki otup sohbet edemiyoruz. 3.yü yapmayın bence.

Adam 14 saat çalışıyor. Hadi birazi yol olsa yine de 14 saat dışarıda. Hadi 6 saat uyuyor desek evde 4 saat var. Çok yorucu ya. Ve cocuk buyur kreşe gider ordan okula. Eee bu adam yıllarca belki bu tempoda çalışacak. Çok zor Allah kolaylık versin. Is hayatının içinde olmayan insan anlamıyor ne kadar yorucu ve zor olduğunu. Neyse 4-5 seneye rahatlarım.vaktim bana kalır diye bir düşünce de yok.

Arkadaşlar 2 3 gündür eşimle onun bana yaptığı gibi bende ilgilenmiyorum. Şimdi de o Ilgi gösteriyo benimle konuşmaya çalışıyo iş yerindeyken ariyo falan demek ki böyle yapmak lazimmis

Valla büyük cesaret 1 ve 2 yaşında iki çocuk. Uzun mesaili işte çalışan koca. Siz çıldırdınız mı? Benim de bir tane çocuğum var Allah bağışlasın evlatlarımızı. Çocuk bakmak çok zor. Eşim 6da evde. Buna rağmen iki otup sohbet edemiyoruz. 3.yü yapmayın bence.
2. Isteuerek olmadi ama iyiki de olmuş bebeğim. 3.yu düşünmüyorum şuan düşünürsem 7 8 sene sonra oda belki.

birkaç gün normal konuş, o konuşursa konuş, başka bişeyle ilgilen, ilgi lafı vs etme. ama bilerek yaptığını tepkiymiş gibi yaptığını da anlamasın. anlatabildim mi bilemiyorum ama

Insan gibi laftan anlamayana tavrını koyacaksın ortaya. Valla esimi öpüp başıma koyarım. Bizimde bebekler ikiz 20 aylik,9 yaşında abileri var. Aksam gelir yemek yetismezse yardım eder. Bebekler uyumazsa birini alir salina gecer uyutur. Sabah 6da evden cikar 9 buçukta anca eve gelir. 2 saat gidiş, 2 saat gelis yol çeker, buna rağmen asla gık demez. Her konuda yardımcıdır.

X