İlgisiz eş çok mu şey istiyorum?

Yalnız bunlar doğum günü kutlamamaktan daha önemli konular. Daha 1 senelik evlilikte 70 yaşında gibiyse 5 sene sonra, hele çocuk olursa kaç yaşında hissedeceksiniz? İmtihan falan değil bu, değiştiremeyeceğimiz şeylerle baş etmek zorunda kalmak imtihandır bana göre. Eşiniz tam mantık evliliği yapmış, evlenmiş olmak için evlenmiş. İnce düşünme heyecan romantizm hiçbiri yok. Daha bismillah 1 sene olmuş, çocuk stresi de yok neyin siniri bu?

Kızmazsanız açık yazmak isterim; sevgisiz ilgisiz düşüncesiz nereye kadar kaldırabilirim ben bunu diye oturup bir düşünün. Mantık evliliği de olsa ortak beklenti olur. Bir taraf sevgisini gösterip diğer taraf göstermiyorsa bu şimdi önemsiz gibi gelebilir ama yıllar sonra pişman olabilirsiniz. Ailesinin annesinin zorlamasıyla ne kadar gider? Bir yapar iki yapar üçüncüde bunla mı uğraşıcam der ve demiş de zaten. Geçen sene hediye almış bu sene hatırlamamış bile.
seni seviyorum ama benden böyle şeyler bekleme mıç mıç diyor yani sevmesem evlenmezdim diyor

Valla kendi istemiyorsa kutlanmaz da siz "ben hiçbir şekilde kutlanmasını istemiyorum" demediğiniz sürece kutlaması gerekiyor. Ben de doğum günlerini kalabalıklarla kutlayan biri hiç olmadım. Ama bekarken ailemle pasta keserdik şimdi de eşimle kestik. Bir buket çiçek ile balonlarla gelmiş yeter zaten hediye illa şart değil.

bende böyle hissediyorum
Böyle hissettiginiz kocadan neden cocuk sahibi olmaya çalışiyorsunuz o zaman ?
Aranızda hediye dışında daha önemli sorunlar var.
Zor biri diye tanımladığınız size karşı kibar, ince olmayan bir koca karşınızdaki.
Boşanmam her türlü çekerim, yüzden bari çocuğum olsun diyorsanız ayrı tabi.

Valla kendi istemiyorsa kutlanmaz da siz "ben hiçbir şekilde kutlanmasını istemiyorum" demediğiniz sürece kutlaması gerekiyor. Ben de doğum günlerini kalabalıklarla kutlayan biri hiç olmadım. Ama bekarken ailemle pasta keserdik şimdi de eşimle kestik. Bir buket çiçek ile balonlarla gelmiş yeter zaten hediye illa şart değil.
aynen öyle bende bunu diyorum karısının özel gününü hatırlamayacak neyi hatırlayacak bu çok yogun kafa calıstıran bir iştede çalışmıyor he çalışsada bahane olmaz

Böyle hissettiginiz kocadan neden cocuk sahibi olmaya çalışiyorsunuz o zaman ?
Aranızda hediye dışında daha önemli sorunlar var.
Zor biri diye tanımladığınız size karşı kibar, ince olmayan bir koca karşınızdaki.
Boşanmam her türlü çekerim, yüzden bari çocuğum olsun diyorsanız ayrı tabi.
Yok boşanmam her türlü çekerim demiyorum çok şükür çalışıyorum ailemde arkamda. Ancak bazen çok iyi oluyor o günlerin hatrı oluyor.

aynen öyle bende bunu diyorum karısının özel gününü hatırlamayacak neyi hatırlayacak bu çok yogun kafa calıstıran bir iştede çalışmıyor he çalışsada bahane olmaz
Ya zaten kafa gerektirmiyor ki. Sadece küçücük pasta alıp gelse bile mutlu olurdunuz. Öküzlük ediyor, zorlayın bence alışkanlık olana kadar. Mesela seneye bir hafta önceden deyin doğum günüm yaklaşıyor bu sene pasta alırsın bari falan diye. Alışsın böyle böyle. Ben işyerindeki erkeklere eşlerine çiçek yollasınlar diye ne manipülasyonlar yapıyorum. Baktım artık söylemeden de eşlerine çiçek yollamaya başladılar. Alıştırın öküzü.

seni seviyorum ama benden böyle şeyler bekleme mıç mıç diyor yani sevmesem evlenmezdim diyor
Erkekler açısından hiç inandırıcı bir yalan değil maalesef.
Seven insan normalde yapmadığı şeyleri yapıyor. Ki sizin ki gayet normal bir istek.
Neden çok kısa bir sürede hemen evlendiniz ?
Adam sırf düzenim olsun diye evlenmiş gibi duruyor çünkü.

Teşekkür ederim şu yorum biraz gözlerimi doldurdu. Zaman zaman bende böyle hissediyorum. Bu genç yaşımda sevildiğimi hissetmeyeceksem ne zaman hissedeceğim değil mi ? Ama imtihanım buymuş demekki.
sevilmediğinizi değer görmediğinizi hissettiğiniz bir evliliğe mecbur değilsiniz.Allah korusun ölüm değil ki bu imtihanım diyesiniz ,yani değiştiremiyeceğiniz bir şey değil.Boşanın demek benim haddime değil ama siz kıymetlisiniz ve kendinizi sizi sevmeyen birine layık görmeyin.Adam resmen sizi yatakta kullanıp sonra bırakıyor,çok acı üzgünüm.Bakın benim anne babam 20 yılı aşkın evliler.Öyle çok büyük aşkla da evlenmemişler ama birbirlerine değer verdiklerini görüyorum.Karşılıklı olarak sevgilerini gösterirler.Biz de çocukları olarak imreniriz.Öyle çok büyük şeylere bile ihtiyaç yok ama evliliği paylaştığın insana güzel davranmak varken neden size yaşlı gibi hissettirsin ki ? bence korunun hamile falan kalmayın,ben çocuk olsam anne babamın sevgisizliğine şahit olmak istemezdim.Kimse istemez.

gecen haf
Ya zaten kafa gerektirmiyor ki. Sadece küçücük pasta alıp gelse bile mutlu olurdunuz. Öküzlük ediyor, zorlayın bence alışkanlık olana kadar. Mesela seneye bir hafta önceden deyin doğum günüm yaklaşıyor bu sene pasta alırsın bari falan diye. Alışsın böyle böyle. Ben işyerindeki erkeklere eşlerine çiçek yollasınlar diye ne manipülasyonlar yapıyorum. Baktım artık söylemeden de eşlerine çiçek yollamaya başladılar. Alıştırın öküzü.
gecen hafta dedim haftaya pazar doğum günüm dısarı kahvaltyıa gidelim diye. ama annem kahvaltıya çağırınca şehir dısından geldiler uzun zamandır görmnüyordum onları kıramadım orda yedik. Akşam ben doğum günümü hatırlatınca aklımdaydı hatta geçen hafta kahvaltı demiştin ama bugün oldugunu unutmuşum dedi. Yani hatırlattım daha ne yapayım ki çok itici olcaktı.

Erkekler açısından hiç inandırıcı bir yalan değil maalesef.
Seven insan normalde yapmadığı şeyleri yapıyor. Ki sizin ki gayet normal bir istek.
Neden çok kısa bir sürede hemen evlendiniz ?
Adam sırf düzenim olsun diye evlenmiş gibi duruyor çünkü.
şuan açıklayamayacagım bazı özel nedenlerim vardı.

28 yaşında evet aileler hemen devreye girdi 6 ay nişanlı kaldık
Kendini yetmiş yaşında hissediyorsa atmış dokuz yaşında biriyle evlenseymiş o zaman. Evlenen insanlar muhabbet ederler, gezer tozar birbirlerini hoş tutarlar. Dedemle ninem gibi olmak istiyorum deseymiş keşke nişanlıyken ona göre hareket ederdin. Yanyana gelince aynen bunları söyle. Ben olsam öyle yaparım

Sizi kırmak için yazmıyorum lütfen yanlış anlamayın ama sevmiyor. Şartlarına uymuşsunuz ve evlenmiş. Alış veriş yaptığımız firmalar, restoranlar bile doğum günü mesajı gönderiyorlar. Yılda 1 kez eşinin doğum gününü kutlamak mıç mıç değil. Gerçekle yüzleşmekten korkuyorsunuz ama gerçek orada duruyor ve bir gün çok sert bir şekilde görünecek size. Hayata bakışınız farklı, beklentileriniz farklı. Görücü usulü evliliğe karşı değilim ama iki taraf da ilk günden açık oynamalı. Benden romantizm, ince düşünce heyecan falan bekleme diye nişanlıyken söylemeliydi. Belki vaz geçerdiniz, kendinize göre biriyle evlenirdiniz.

gecen haf

gecen hafta dedim haftaya pazar doğum günüm dısarı kahvaltyıa gidelim diye. ama annem kahvaltıya çağırınca şehir dısından geldiler uzun zamandır görmnüyordum onları kıramadım orda yedik. Akşam ben doğum günümü hatırlatınca aklımdaydı hatta geçen hafta kahvaltı demiştin ama bugün oldugunu unutmuşum dedi. Yani hatırlattım daha ne yapayım ki çok itici olcaktı.
Gerçekten üzüldüm canım bu adam çok rahat umrunda değil kalas gelmiş kalas gidecek elden bir şey gelmez gibi :KK43:

Alış veriş yaptığımız firmalar, restoranlar bile doğum günü mesajı gönderiyorlar. Yılda 1 kez eşinin doğum gününü kutlamak mıç mıç değil.
çok doğru söylediklerinize aktılıyorum gerçekten başkasının dilinden bazı şeyleri dinlemek daha iyi. Çünkü aileme, kimseye söyleyemem bunu

Afedersiniz affınıza sığınıyorum ama yatak odasında da 'mıç mıç 'olmadan mı paşamız evlilik yürütüyormuş ? bence sırf sizin ağzınızı kapatmak için seviyorum diyor.OLay sadece özel günler değil bana karşı ilgisiz onun yüzünden yaşlı gibi hissediyorum diyorsunuz.Ben hep derim kadınlar hisseder diye,sevildiğinizi hissetseydiniz adam bunları yapmasa bile belkide gözünüze gelmezdi.Bence sizin olay eşiniz tarafından resmi fuckbuddyliğe dönmüş.

sevmesem evlenmem demişmiş,gayette sevmeden evlenmiş bence.Nasıl duygu olmadan sevişebilen insanlar varsa eşiniz de bunu ailesinin zaoruyla hadi evleneyim de öyle yapayım bari diyerek yapmış

Afedersiniz affınıza sığınıyorum ama yatak odasında da 'mıç mıç 'olmadan mı paşamız evlilik yürütüyormuş ? bence sırf sizin ağzınızı kapatmak için seviyorum diyor.OLay sadece özel günler değil bana karşı ilgisiz onun yüzünden yaşlı gibi hissediyorum diyorsunuz.Ben hep derim kadınlar hisseder diye,sevildiğinizi hissetseydiniz adam bunları yapmasa bile belkide gözünüze gelmezdi.Bence sizin olay eşiniz tarafından resmi fuckbuddyliğe dönmüş.
haklı oldugunuza üzüldüm ama gerçekten böyle olma ihtimali beni düşündürüyor

X