İlgisiz sevgili

helianth

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2021
610
962
Kızlar merhaba. Benim de erkek arkadaşımla alakalı bir sorunum var. Yorum yaparsanız sevinirim. Erkek arkadaşımla şu an birlikte yaşıyoruz. Ama mutfakla alakalı işlerde çok ilgisiz davranıyor. Mesela markete gidiyoruz manav reyonundan sebze meyve alacağız hemen telefonunu çıkarıp oynamaya başlıyor. Ben de tepki olsun diye bir şey almadan kasaya gidince bu sefer niye almadın hayatım diyor. Bunun haricinde hiç bir sorunumuz yok. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Yönlendirin

Ben pirinç alayım sen de marul deyin belki cidden sebze meyve almayı bilmiyordur belki iyisini kadınlar seçer diye yetiştirilmiştir

Biz küçükken pazara kadınlar giderdi erkekler de sebze meyveden anlamazdı zira Pazar gündüz olur erkekler işte olurdu

Günümüzde hayat müşterek meyve sebze almayı, hatta neden ne kadar alınmalı bunu da bilmeli

Bu ilgisizlik değil mesela o telefonu çıkardı mı siz de çıkarın watsapp tan bir kg kuru soğan 5 elma yazın, alırdı mesajı

Birlikte alın ya da yani bak şurada maydanoz var onu verir misin domatesi tarttır vs

Trip, kavga yerine tatlı bir yönlendirme iyi olabilir.
Trip atmayı sevmiyorum ben de zaten sadece onun da yiyeceği bir şeye ilgisiz olması beni üzüyor. Almazsam ne yapacak acaba diye manav reyonundan çıkıp markette geziniyorum biraz sadece. Evet sanırım yetiştirilme tarzı ile ilgili olabilir. Teşekkürler

Kızlar merhaba. Benim de erkek arkadaşımla alakalı bir sorunum var. Yorum yaparsanız sevinirim. Erkek arkadaşımla şu an birlikte yaşıyoruz. Ama mutfakla alakalı işlerde çok ilgisiz davranıyor. Mesela markete gidiyoruz manav reyonundan sebze meyve alacağız hemen telefonunu çıkarıp oynamaya başlıyor. Ben de tepki olsun diye bir şey almadan kasaya gidince bu sefer niye almadın hayatım diyor. Bunun haricinde hiç bir sorunumuz yok. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Liste yapıp markete tek gönderebilirsiniz zamanla alisacaktir bizde alış veriş çoğunlukla eşimde pandemiden dolayı çocuk var eksiksiz alır gelir..

Trip atmayı sevmiyorum ben de zaten sadece onun da yiyeceği bir şeye ilgisiz olması beni üzüyor. Almazsam ne yapacak acaba diye manav reyonundan çıkıp markette geziniyorum biraz sadece. Evet sanırım yetiştirilme tarzı ile ilgili olabilir. Teşekkürler

Eşim mutfaktan anlar, yemek yapar, yemek yemeyi sever, annesi de alışverişe yollardı. kayınvalidem ev ve mutfak işlerinden sakınmaz oğullarını. Ancak ben liste vermeden gidip alayım demez eşim de. Gidince nasıl alması gerektiğini bilir ama kabağı bile alırken sorar beyaz mı koyu yeşil mi diye. Biraz iç güdüsel de olabilir.

Sıkıntı manav reyonuysa beraber gittiğimizde de asla eline poşet almazdı hep bana bırakırdı. Ben sorunun çözümünü ilk beraber markete gidip çocuğa anlatır gibi şunu alıyorum bunu almıyorum diye anlatmakta sonra da ayrıntılı liste vermekte buldum. 5 küçük soğan, 4 orta boy kırmızı domates, 2 büyük yeşil elma gibi. Başlarda ya al işte 2 3 tane diyip geçiyordum ama cidden sorunmuş bu. Börek al desem de aynı, neli istiyosun ne kadar istiyorsun. İnsiyatif almaya yeni yeni başladı. İnsanlar farklı farklı.

Erkek milleti tek sorunu bu ise çözülür bence

Bunu yapmasının altında ne gibi bir amaç olduğunu düşünüyorsunuz? daha açık anlatabilirdiniz açıkçası. Alışverişten keyif almayan veya pek anlamayan biri olduğunu varsayarsak eğer, tekerlekli sepet yerine elde taşınanlardan iki tane alın, sepetler dolmaya başladığında artık taşıyamıyorum ağırlaştı diyip sepetleri ona verin, en azından bir yardımı dokunmuş olur, eğer ortak ödeme gibi bir beklentiniz varsa, kasadayken ürünleri geçtikçe poşetlere doldurun ödemek istediğiniz miktarı belirtin ve gerisini ona bırakın.

Her zaman beraber gitmeyin, bazen tek yollayın, ya da beraber gidince listeyi verin eline, sen şunları alacaksın diyin.

Herkes farklı işte
Ben mesela alışverişe sevgilimle gitmekten nefret ederim
Kendim yaparım
İşime karışılmasını sevmem
Sizin içinde bu sorun olabilir
İlginç geldi bana bunu kendinize dert etmeniz

yok hiç değil kartını bana verdiği zamanlar olmuştur. şunu al desem fiyatına bile bakmaz en iyisinden alır ama benim demem lazım kendi inisiyatif almaz yukarıda güzel anlatmış başka biri aynı öyle.
O yastaki birini sorumluluk vermek zor. Agac yaş iken egilir derler. Omur boyu adamin eline liste verip su su yapilacak diye yonlendirmek yorar insani.

X