İlişkiler 3 yıldan sonra oturuyormuş,siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlarım?

bencede oturmayan ilişki oturmuyo bunun belirli bi süresi yok bencede vereliniortak

zaman gectikce bi insanı daha i tanıdıgın dooru ama bunun algılamakla alakalı oldugunu düşünüom ben .bazı bayanlar o kadar safca hareket edio ki bi erkek ne yaparsa napim seviom diyip her defasında gözü kapalı hareket edip ondan sonra ilişki tamamen bittiğinde karsı tarafı sucluolar ya buna deliriom.Allah bize bi akıl vermiş ve secme sansı vermiş di mi bunu kullanmayıp kendini kullandırırsan kimsei suclamanın alemi yok ve senelerce bööle devam eden ilişkiler var yaaa inanamıom.tabi ki kullanan kişiyi savunuyor değilim o onun ayıbı ama kendini kullandıran insanlarada tahammulum yok acıkcası.işte böle tiplere 3 senede yetmiooo 13 senede.. peki o ilişki noluyo oturmuo.eger birini gercekten seviosanıs onun istemediklerini onu uzmemek için yapmassınıs zaten o da sizi üzmemek için yapmas.ama bunun için 3 sene gecmesine gerek yok.bence bi ilişkinin gidişhatı yaklasık 9 12 ayda en gec ortaya cıkıo.ama sevgi biterse ve artık bişi hissetmessenis sonrasında o farklı bi durum tabii

ilişkiler arasında farklılık göstermekle birlikte genel kanı bu yönde yani kendimden örnek vereyim evet daha bi oturdu ilişkimiz evliliğimiz flört döneminde herşey lay lay lom oluyor ama aynı çatı altındayken bir çok şeyde çatışabiliyorsunuz ah bi evlensekte gece gündüz birlikte olak dediğiniz partnerinizle en ufak şeyler bile karşılıklı inatlaşma sonucunda çok büyük problemlere neden olabiliyor ben cumartesi günü itibari, ile evlilikte beşinci yılımı doldurdum ve geriye dönüp baktığımda o zamanlar beni çok üzen çok büyükmüş gibi görünen hatta günlerce kocamla küs kalmama neden olan olaylara baktığımda aslında incir çekirdeğini doldurmayacak şeyler olduğunu görüyorum hem gülüyor hemde üzülüyorum ben bunlar içinmi o kadar üzülüp üzmüşüm diye zaman geçtikçe hem insanlar hemde ilişkiler olgunlaşıyor ha bu demek değildir ki üç yıldan sonra tamam bundan sonra bize bişey olmaz hayır beraberliğin her hangi birnoktasında bitebilir ilişki ama kendi adıma konuşayım hakikaten ilk üç yıl çok sancılı ve bol tartışmalı geçiyor ben okumuş olduğum bir yazıda da üç yıla kadar oturduğu beş yıldan sonra da ayrılık kararı almanın çok zor olduğu yazıyordu biraz uzun oldu galiba :)

valla doğru bir tespit

beraberliğimizin 3 yılı epey fırtınalı geçti. kavgalar gürültüler havalarda uçuşurdu.

şimdi ise sakin sularda yüzüyoruz, çünkü artık birbirimizin huyunu suyunu öğrendik, hangi olaylara nasıl tepki verebileceğimizi az çok kestirebiliyoruz.

artık bir alışmışlık var, bence bu daha kötü. eski fırtınalı günler daha şenlikliydi yerimseniben

ilişkilerde sınırlama yapmak ne kadar doğru, her ilişki kendi kaderini yaşar eninde sonunda...
birbirine tahammül edemeyen insan 3 yıl sonra da 30 yıl sonra da edemez.....
tek fark beklentisizleşmeye başlarsınız...ortada tartışacak bir şey kalmaz o nedenle de daha az tartışıldığını sanırsınız......
ve kavga etmemek ilişkiyi oturtmaksa evet oturur ilişkiler...

biz çok kavgalar ettik hepside çok saçma şeyler bu kavgalar sevgiyi yedi bitirdi açıkcası enazından bende bitirdi şuanda onu sevip sevmedğimi bilmiyorum normal bi arkadaş gibi görüyorum bazen ayrılmayı düşünüyorum ama onu üzmeyi istemiyorum bende şöyle bi düşünce var o üzülmesin onun yerine ben üzüleyim böyle düşüncelerim var biliyorum yaptığım çok yanlış nys bi ilişkide erkekler daha anlayışlı daha saygılı olmalıdır zaten bu anlayışı saygıyı gören kız ona bişekilde karşılık gösterecektir ama biz bunu beceremedik diğer sevgililere bakıyorum okadar güzel anlaşıyorlarki mesela giydiğimi süslenmemi ilk zamanlar çok karıştı sonralarda güvendi galiba karşımamaya başladı ama güvenmediği zamanlarda okadar çok kavga ettikki busaatten sonra gerek yok düzelmeye bi giyim değil sorunlarımız çok şeyler var ve 3.senemiz olucak bi kaç ay sonra bilmiyorum ben erkekleri güvenmiyorum şunu diyeyim erkekleri sevmiyorum galibaya tiksinti veriyorlar

ve bi arkadaşımız yazmış kavgalar neden bitiyor die cvplamış ve doğruda yazmış kavgalar tartışacak bişeyiniz kalmadığı için bitiyor halbuki bir sorun olsa kavganın alası çıkabilir yani bi ilişkinin güzel olması için kişilerin olgun olması iyi bi aile tarafından yetişmesi gerekiyor bunlar olmazsa kişi saygısız oluyor seni anlamıyor kişiyi kısıtlamaktan başka bişey yapmıyorlar

yok ya yalan kaydirigubbakcemile3 bizim 5 yıl olduu hala oturmadı hala oturmadı arkadaş :))

benim iki yıl bitti
üçüncü yıla girdik çok şükür..
ama giderek sevgimiz anlayışımız bağlılığımız artıyor..
hiç olmadığı kadar özlüyor olmadığı kadar
sevgi sözcükleri kullanıyoruz..
Allah inşaallah evliliğimizde ve sonrasında da
böyle devam ettirir..bir ömür boyu.

sanırım bundaki en büyük etken hep ayrı hep gurbette
hep özlemlerdeydik..
birbirimizi tenkite kalp kırmaya gereğimiz olmadı..
gercekten yaşarken zor geliyor belki ama tavsiyem
beraberken bile özlemi yaşamak ve yaşatmak..
alışılmaşa dönmemeli hiçbirşey..:1closedeyes:

3 sene çok yaa...yani 3 yıl kavga gürültü didişmeye dayanıp ayrılınmadan 4. yıla giriliyorsa helal olsun...benim 1 sene olcak yakında. başlarda daha iyiydi sanki..şimdi sanırım sevgimi garantiye aldığından daha bi sesi çıkmaya başladı beyfendinin :umursamaz:

valla bizim 3. senemiz doldu,yine tartışıyoruz,yine didişiyoruz,ben yine telefonlarda bağırıyorum,o yine telefonu suratıma kapatıyokaydirigubbakcemile3ama o ankarada ben istanbulda.yanyana olduğumuzda gıkımız çıkmıyo,uzakta kaldıkça daha bi tartışır hale geliyoruz.ben ilk 3 sene ayrı kalmaya,özlemeye,bi süre görmemeye dayanabiliyordum,3 seneden sonra n'oldu bilmiyorum,ama sürekli sevdiğimin yanında kalmak istiyorum.bu yüzden özledikçe,sabrım tükendikçe içimde bişeyler patlıyor sanki,sevgilime sorun yaratıp duruyorum.sevginin oturduğu doğru,o kadar geçen zamandan,ortak yaşananlardan,paylaşılanlardan sonra sadece resimler,anılar,yaşanmışlıklar kalmıyo,bi alışma durumu,sevdiğinin içinin en derinine işlemesi,alışkanlıklar,onsuz bi hayatın düşünülemez hale gelmesi gayet normal.

valla kızlar benimde ilişkim 3,5 yıl oldu elbette oturuyor dıyorum ama bazendedaa kotu olyor dıyorum..mesela bn sınırlendıgımde cok agır konusyormusum oyle dıyor .ama artık oda agr konusuyor ve artık o degıl ben daha cok ozur dıler oldum.anlayamyım alttan almıyor eskısı gb sevıyor ama işte bazen saçmlasamda o sesını cıkartmasa alttan alsa dıyorum ama yokkk artık o daaha cok konusuyor ve restını cekıyor:sinifsinif:

aslında erkeklee oyle bir sey yapmak gerekkı peşmizden ayrılmasalar .. bukadar uzun ılıskı olunca tabıı onlarda bızı ellerının altında dıye kırıyorla.haksızmıyım?

......................................

Son düzenleme:
aslında erkeklee oyle bir sey yapmak gerekkı peşmizden ayrılmasalar .. bukadar uzun ılıskı olunca tabıı onlarda bızı ellerının altında dıye kırıyorla.haksızmıyım?

eminecim bu durum bizdede var,daha doğrusu bizim gibi bi sürü kişide var.ayyyy söyler söyler söyler,aman Yarabbim yani her zaman ben suçluyum,ben kötüyüm,ben konuşmuşum bırbırbırakannehirözür dilemesi gereken o olduğu halde bana naz yapar,kapris yapar.ama bende artık yapıyorum valla,söylüyorum çatır çatır senin kaprisini çekemem,derdin neyse söyle konuşarak çözelim,böyle konuşmadan kaçarak olmuyo diyorum.
en sonunda çözümü buldu ama.baktı telefonda konuşmamız tartışmaya doğru gidecek,'sinirlenince ağzımdan çıkan lafları kontrol edemiyorum.seni kırıyorum boşu boşuna.o yüzden şimdi konuşmayalım.' demeyi tercih ediyo:1closedeyes:
bunlar ilişkinin tadı tuzu tabi.sanki kaç senelik annemiz babamız gözümüzün önünde didişmiyolar mı??didişiyolar.sonra 2 dakika geçiyo,o didişen onlar değil sanki.
sahiplenme konusuna gelince...biz beraberken bana kısmetler çıktıkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3işime geldi valla!bende çekinmeden sevgilime anlatıyorum.sinirleniyo ama n'apıyım.artık nasıl olsa benim,kimselerde bakamaz,ellerimden alamaz diye bişey yok.sevdiğinin kıymetini bilen elini çabuk tutar,kıymetini de bilir,abuk sabuk laflar söyleyip onu kırmaz.diilmi ama??

oturmayanlar 30 sene sonrada oturmuyor
3 sene sonra oturuyor diye bişey diyemem sadece alışkanlık oluyor ve seviyorsan sevgin sevmiyorsan sevmediğin çıkıyor ortaya artık neyi sevip sevmediğinide her iki taraf eğer anlamak ve görmek isterse görüyor ve anlıyor
eğer 3 sene sonra evlilikler otursaydı millet 40 senelik evli 4 çocuklu 5 torunlu boşanmak için mahkeme salonlarında gezmezdi

3 yılda oturuyor muymuş ilişki??? e benim ilişkimde 5 yıl bitti tartışmalar ağırlaştı ve arttı yani tezde mi yoksa bizde mi sorun var o zaman:)))

boyle genellemelere inanmiyorum insanda once karekter sonra saygi ve sevgi varsa ilk yilda da oturmus bi iliski yasarsin 3yil sonrada da

bencede daha çok oturuyor hıc kavga etmez olduk binde bir yani:asigim:
herşey daha çok cııddıleşti ıkımızde hareketlerımze dıkkat etmeeye başladık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…