Trend Ayakkabı Modelleri ilk topuklu ayakkabı deneyimi

Bot Modelleri, Çizme Modelleri, Topuklu Ayakkabı Modelleri, Babet Modelleri

nillgunn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2011
111
56
merhaba, burada yeniyim, nasıl anlatacağımı da bilmiyorum ama ilk kez bir topuklu ayakkabı aldım geçenlerde. azar azar başlamak yerine gittim platform 10cm aldım... evde denedim, oluyor gibiydi, bugün ilk kez dışarı çıktım, 500 metre kadar yürüdüm, yolun yarısı hafif eğimli bir yokuştu ve çok zorlandım.çok istiyorum converse giymiş gibi rahat bir şekilde topuklularla dolaşmayı ama imkansız görünüyor şimdilik :KK43:
dizleri kırmadan, önce burnu basarak yürümek gerekiyormuş bunları öğrendim başka neler önerirsiniz?
sizin ilk deneyimleriniz nasıldı?

ah canım, bende çoook giydim evde ayağım alışsında dışarıda rahat giyeyim diye
ama yok artık, topuklu ayakkabı üzerinde rahat yürümenin bir yetenek olduğuna inanıyorum ve maalesef bende bu yetenek yok :KK50: 2 ay snra düğünüm var, şimdiden rüyalarıma giriyo, o gün nası yürücem die :KK59:
dilerim sen yeteneklilerden olursun...

Düz ayakkabı giymiş kadar rahat yürüyebilirsiniz zamanla ama asla aynı olmaz dediğiniz gibi..Ağrı yapar, daha fazla yorar, v.s

Metrelerce yürüdüğünüz zaman ; ilk etapta çok zor olmaz fakat yürüme süresi arttıkça, topuğa en alışkın kişilerde dahi yürümede zorlama olur..

Topuklu ayakkabı ile yürüyemeyenlerin ilk yapacağı şey , bileğe kadar yüksek (bilekleri sarmalı) ve bilekleten bağlamalı ayakkabı giymelidirler.. Bu zamanla topuklu ayakkabıya alışma sürecinizi rahatlatır.

Birde topuklu ayakkabının ön ve arka kısmına kullanmak üzere slikon taban alın..Bu hem ayağınızı destekleyecektır hemde rahat olmanızı sağlayacaktır..

bir de arkanızdan atlı geliyor gibi yürümeyin, hemen yoruluyor ayaklar
ben ne kadar beceremesem de ......

ufff ben de yeni başladım sayılır yürümesine yürüyorum da benim derdim ayakkabı nosu 36 çok büyük geliyor 35 sıkıyor bi insanın ayağı 35.5 olur mu yaa :KK59: napcam ben :97:

Benim ilk topuklu deneyimim 5 yaşında falan başlamıştı ve hastanede sonuçlandı.Merdivenlerde zıplarken aşağı düştüm :KK43:
Şimdi çok rahat yürüyebiliyorum 10 cm de olsa farketmiyor zamanla yürümeye alışıyorsun :KK61:

bende alışamıyorum bir türlü yaa... napcam bilmiyorum... sürekli alıp alıp duruyorum topuklu ayakkabılar... ama giymeye gelince cık... dolabımda süs gibi duruyorlar.. :95:

o lanet sopalı ayakkabıları ben de çok giymek zorundayım...ne vakit giysem nike'larıma özlemim her adımda daha da artıyor.
neyse,topuklu giydiğiniz vakit duruşunuz çok önemli.omuzlarınız hafif geriye,göğüsünüz abartı olmadan öne doğru çıkmalı ki,duruşunuz olsun..öbür türlü tuhaf görünür adım attığınızda.başınızda kitap olduğunu ve onu dengede tutmanız gerektiğini düşünün,yürüyüşünüz otomatikman ona göre ayarlanacaktır zati.
küçük adımlar atın,zaten spor ayakkabı giydiğinizdeki gibi adım atarsanız,gene matrak ötesi bi görüntü oluşur:KK9:
küçük adımlarla ve bu tarif ettiğim duruşla hem zerafetinizi korursunuz hem yere kapaklanmaktan kurtulursunuz....ama tercihim hakketten nike'larımdan yana...:KK1:

ufff ben de yeni başladım sayılır yürümesine yürüyorum da benim derdim ayakkabı nosu 36 çok büyük geliyor 35 sıkıyor bi insanın ayağı 35.5 olur mu yaa :KK59: napcam ben :97:

Bendede aynı sorun var ama sdce topukluda :S :KK70:
Sana tavsiyem 36 numara aykkbbı al . içine aykkbıcı tamircilernde kalıp koyuyolar içine kalıp koydur tam ayagına göre rahat giyersn .

Son düzenleme:
Özellikle topuklu ayakkabıda kalite çok önemli. paraya kıyıp en iyisinden almak lazım ayaklarımız kıymetli yaani :/
Benim ilk deneyimim 12cm platform ayakkabıyla olmuştu. İlk başta hiçbir sorun olmuyor zaman zaman geçtikçe ayak şiştikçe, yürüdükçe zorluklar başlıyor. Topuklu ayakkabıları birazcık büyük almak gerekiyormuş ayak şişmesi sorununa karşı. Topukluda extra extra şişiyor çünkü bir süre sonra :/

Özellikle topuklu ayakkabıda kalite çok önemli. paraya kıyıp en iyisinden almak lazım ayaklarımız kıymetli yaani :/
Benim ilk deneyimim 12cm platform ayakkabıyla olmuştu. İlk başta hiçbir sorun olmuyor zaman zaman geçtikçe ayak şiştikçe, yürüdükçe zorluklar başlıyor. Topuklu ayakkabıları birazcık büyük almak gerekiyormuş ayak şişmesi sorununa karşı. Topukluda extra extra şişiyor çünkü bir süre sonra :/

bu seferde ayaklar arkadasn cikip vermezmi...

Ben eskiden hep topuklu giyinirdim uzun yürüyüslere bile parklara pikniklere bile, sonradan spor da arada bir giyinmeye basladim, ama topukludan asla vazgecmedim, düz ayakkabi benim ayagimi daha cok agritiyor, ama kac haftadir hep spor giyindim bugün yine topuklu giyidindim biraz acidi ayaklarim, uzun zamandir giyinmeyince:KK37:

X