Çocuk Hastalıkları imdat kızım bitlendi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

biricixgxim

tatlı HUZUR almaya geldim
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2007
815
0
43
selam arkadaşlar lütfen yardım edin kızım okuldan bitlendi bit şampuanı kullandım ama fayda etmediİ;napıcağımı da bimiyorum lütfen yardım.....:sm_confused::sm_confused:

önüne oturtuyosun 2 saate bütün saçındakileri ayıklıyosun
ondan sonrada her banyosunda banyodan çıkmadan önce duruladığın saçına yarım çaybardağı sirkeyi suyla karıştırıp saçına döküyosun ve sirke kokusuna bidaha bit gelmiyo =))
işte sana çözümsırnaşık şey
annem biz küçükken böyle yapardıda tatlicadiarzu

Yada tiner dökün saclarına..1 Saat bekleyin tarayın ve duş aldırın...gecer

sakın arkadaşlar çok zararlı sakın bunu denemeyin saç diplerini yakıp çıkmasına engel olabiliyo eczanelerde satılan bunun için ilaçlar var 1 veya 2 yıkamada öldürüyo tabi öldükten sonra ayıklaması size kalıyo

2 günde bir bit şampuanını kullanın ve sık tarakla tarayıp bitleri ve yumurtalarını sabırla temizlemek gerekiyor.
Okullar açıldı ve bu sorun hep gündeme geliyor.Ben hergün saçlarını kolonya ile tarıyorum bu kokuya gelmezmiş diyorlar bakalım
Birde tabletler varmış yakasına iğne ile tutturmak gerekiyormuş

canım sinek ilacı sık saçına...başını tülbetle 10 dak.beklesin saçını yıkamadan önce çok ince dişli tarakla tara banyoda.. daha sonra başını yıka yıkarkende tara bol şampuanla hiç kalmaz....ne kokusu ne şirke ne bit kepek bile kalmaz...ben bitlendiğimde annem böyle yapardı....zararı yok hatta saçı bile gürleşir.....şimdi sağlıklı olsun diye yapan bile var.....

teşekkürler ayıklamıştım ama bir tane kalması bile yeniden çoğaltıyomuş,kızım birde 4 yaşında olduğu için anlamıyo o şampuanla bile yarım saat zor duruyo artık ağlıyayımmı güleyimmi bilemedim vallaaaa.....

eczanedeki bit ilacını kullanıp sık dişli tarakla tara canım.ayy hala varmı bit yaaa kaşındım birdeennn bende de olmuştu 1.sınıfta :)

Hey gidi hey, bitlendiğim günler geldi aklıma, ne güzel günlerdi yavtatlicadiarzu

canım bak benim dediğimi yaparsan inan temizlencek....temizlendiğinde eczanede satılıyo kafurun onu evde okulda omuzuna tuttur bit,pire hiçbişey gelmez...limon sürme kepek yapar .....sirke sadece kepekleri temizler sadece durlama suyuna koyman gerekir oda işine pek yaramaz canım kolay gelsin.....

ablacım yaaa maziye götürdün beni birden
ahh ahhh neydi o günler :asigim:
ilk defa 2. sınıfta bitlenmiştim :eek:
upuzundu o zaman saçlarım
annemden yediğim dayaklara mı yanayım
neymiş efendim nasıl bitlenirmişim
piskopat kadın yaw tatlicadiarzu
gaz yağı yüzünden geçirdiğim zehirlenme vakasına mı yanayım
günlerce üstümden çıkmayan mazot kokusuna mı yanayım
yoksa caanım saçlarımın oğlan sacı halini almasına mı yanayım :mymeka:
çok çektim bitler yüzünden ben :asigim:
ay gene başım kaşınmaya başladı :Roflol:

Annem küçükene bize gazyagı sürer tülbentel baglar bekletirdi...
Sonra yıkar ardından bir şampuanı en sonda sık dişli tarakla tarardı

Bitliler sizi:icecream:
ilkokuldan bitlenmişler...
Benim bitlenmem biraz geç oldu orta 2 idi sanırım bitlendim.
Yoksa ben anormalmiyimtatlicadiarzu

Bitliler sizi:icecream:
ilkokuldan bitlenmişler...
Benim bitlenmem biraz geç oldu orta 2 idi sanırım bitlendim.
Yoksa ben anormalmiyimtatlicadiarzu

Sanırım sen biraz geç idrak etmişsin büyümeyi.CADIARZU
Orta2de gençkızdım ben ayol!şakkıdı
Aman dikkat her konuda bitlenme gibi geç kalmayasın...:eek:

sadece saçını temizlemek yetmez herşeyini kaynar suda yıkaman lazım..çarşafından tut da giydiği herşeyi...dikkat edilmezse kolay kolay geçmezz...annem de bize bit ilacı kullanırdı..hemen hergün iki kere yıkar ve yumurtaları varsa temizlerdi..yani biraz uğraşacaksın canım. kolay gelsin..

ay birisi bitmi dedi bende ablamin dügün zamani bitlenmistim daha kücüktüm ablam seni kuaföre götürmem dedikce yiktim ortaligi ama sonunda o bitli kafayla kuaföre gittim saclarimi yaptirmistim deh gidi günler deh

ARKADAŞLAR! Rahmetli babaannem biz okuldan bitlenip gelince gaz ile tarardı saçımızı bir zaman tutar sonra güzelce bir yıkardık. Hem tiner gibi sinek ilacı gibi de değil uçucu. Bir deneyin derimm...

X